Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
ferdinand

2 servery na 1 pc

Recommended Posts

Mozne to je ale pekna blbost. Protoze by ti to zatezovalo pocitac uplne nehorazne. Uz na jendom pocitaci je psyhco udrzet jeden z techto emu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazdy ma jine vyhody a je lepci na neco jineho ? i kdyz na co je dobrej ascent ? :P (no flame :))

a nebo treba na testovaci realm... je vicero duvodu proc tohle delat

 

k ty realizaci - slo by asi o spravny nastaveni portu a v ip adrese realmu by se musel pridat i port, opravte me pokud to tak neni, jen teoretizuju :)

Edited by witus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ascent: stabilita, bugy vs mangos: stabilita neni, zadne bugy tak si vyberte no.. (jo a jeste neco mangos zere podstatne vice CPU a RAM nez ascent a mangos pri prijeti soketu zkontroluje data kdezto ascent ne a toho se da vyuzit na crashovani ascentu (nevim jak je to ted.. jestli to uz neni opravene) )

 

no ale zpet k tematu... tak kdybys mel 2 servery na jednom PC tak ver ze mysql server by se zblaznil to je prvni vec druha vec je potreba mit spravne nastavene porty at se nekrizi a treti vec jestli mas vic jak Intel quad s ramkou 2 Gb tak to pojede celkem good

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to jsem prehnal, ale musel by mit comp podobny jak maji v blizardu. Jinak by to furt padalo hlavne mangos.

 

Však on ale nechce provozovat dva servery na kterých bude hrát na každém 10 tisíc hráčů. Pokud to chce na testování a třeba na jednom 150 a na druhém 50, tak ve výkonu problém být nemůže při dnešních supervýkoných dvoujádrových procesorech. Paměť taky stojí pakatel.

 

Prostě mu stačí nahodit dva emulátory, dvě databáze a nastavit jim různé herní porty a jediný problém může být v portech pro dva logon servery, protože do realmlistu se port nepíše a možná ani napsat nejde. Takže teoreticky na to jsou potřeba dvě ip adresy. V případě dvou stejných serverů by se dal použit jeden logon server pro dva různé světy. Už se to tu někde řešilo tak stačí jenom hledat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hele witus no a co ze je mi 13 ty mistre??? pro me proste massive znamena aspon 300 hracu a na wowemu jsem hral a dokonce jsem mel i server chvilku.WoWemu bylo primitivni zvladla by to aji ta nejvetsi lama.

A dost. Pridano varovani 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smazán absolut offtopic, aktéři příště dostanou ochutnávku ovoce na dobu určitou...

 

2 Chronos: stačí 2 porty, v realmlist.wtf je možné využít standartní konstrukce ip:port a wow to správně interpretuje

2 Witus: Podobné dokazování si, že jsi chytřejší není na místě. Bude to příště považováno za spam a stejným způsobem ohodnoceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 servery na 1 PC jde úplně v pohodě. Mangos+Ascent úplně bez problémů. MySQL neni o nic víc zatížené než když tam je jeden server. Pokud jde konkrétně o Mangos+Ascent, stačí změnit jediný port a už šlapaj oba současně. V případě Ascent+Ascent se musí změnit portů tuším 5 (pokud má každý z nich svůj vlastní logon, pokud jde o multirealm, mění se tuším jen 3 a stačí jeden realmlist.wtf), ale funguje to také. Kombinaci Mangos+Mangos jsem nezkoušel. V žádném případě není potřeba více IP adres. Lze to uskutečnit na jediné IP.

 

Nevýhody kombinací:

- Jakákoliv kombinace (M+A, A+A, M+M) žere nehorázně pamět

- Mangos negativně ovlivnuje Ascent, když se mangos zalaguje, přetíží CPU, a Ascent začne také lagovat

- Mangos již při 100 lidech sežere veškerý možný strojový čas CPU, a Ascent začne lagovat

- Když Mangos crashne (což může být klidně i každou hodinu), nabíháním zatíží CPU a MySQL, výsledek - Ascent laguje

 

V kombinování 2 serverů na jednom počítači bych Mangos označil jako mor. Bude vám kazit práci, a bude kazit chod druhého serveru. Jediná tedy trochu smysluplná kombinace je Ascent+Ascent...

Edited by Lanex

Share this post


Link to post
Share on other sites
MySQL neni o nic víc zatížené než když tam je jeden server.

 

Tak s tim si dovolim nesouhlasit, mozna ti to tak pripada, kdyz mas dva servery o 2 lidech, ale pokud je na kazdem serveru vice online - dejme tomu na Mangosu 100 onlnie a na ascentu 150 online. Tak to poznas. Zkus si zadat do mysql konzole napsat show status; a najdi si "questions" ... zkus to pri zapnutym jednom serveru a pri dvou.. jak se bude lisit pocet dotazu..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 servery na 1 PC jde úplně v pohodě. Mangos+Ascent úplně bez problémů. MySQL neni o nic víc zatížené než když tam je jeden server. Pokud jde konkrétně o Mangos+Ascent, stačí změnit jediný port a už šlapaj oba současně. V případě Ascent+Ascent se musí změnit portů tuším 5 (pokud má každý z nich svůj vlastní logon, pokud jde o multirealm, mění se tuším jen 3 a stačí jeden realmlist.wtf), ale funguje to také. Kombinaci Mangos+Mangos jsem nezkoušel. V žádném případě není potřeba více IP adres. Lze to uskutečnit na jediné IP.

 

Nevýhody kombinací:

- Jakákoliv kombinace (M+A, A+A, M+M) žere nehorázně pamět

- Mangos negativně ovlivnuje Ascent, když se mangos zalaguje, přetíží CPU, a Ascent začne také lagovat

- Mangos již při 100 lidech sežere veškerý možný strojový čas CPU, a Ascent začne lagovat

- Když Mangos crashne (což může být klidně i každou hodinu), nabíháním zatíží CPU a MySQL, výsledek - Ascent laguje

 

V kombinování 2 serverů na jednom počítači bych Mangos označil jako mor. Bude vám kazit práci, a bude kazit chod druhého serveru. Jediná tedy trochu smysluplná kombinace je Ascent+Ascent...

 

No Ascen jsem sice nezkoušel, ale nedovedu si jednoduše představit, jak může jeden logon server fungovat pro oba různé servery, když logon a world procesy jsou provázané přes nějaké session hash kódy. No a pokud by byly dva logony? Nemůžou mít přece oba dva port 3724? Nebo lze v realmlistu nastavit ip a porty?

Když o tom tady tak píšu, tak mám pocit, že už se to tu řešilo a to určitě i víc než jednou. No kdyby to bylo na wiki tak se to neztratí. Ve foru to zapadne někam mezi ostatní balast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pro Charlie: neboj, ono by to MySQL utáhlo v poho :whistling:

 

pro Chronos: nemůžeš použít jeden logon pro mangos a současně pro Ascent. Každý musí mít ten svůj. Port samozřejmě změníš, nemůžeš poslat dvě aplikace logon na jeden port, to by nefungovalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pro Chronos: nemůžeš použít jeden logon pro mangos a současně pro Ascent. Každý musí mít ten svůj. Port samozřejmě změníš, nemůžeš poslat dvě aplikace logon na jeden port, to by nefungovalo.

 

Však o tom přece mluvím celou dobu. Otázkou bylo, zda můžeš napsat něco jako set realmlist wow.neco.cz:3724 a set realmlist wow.neco.cz:3225 třeba. Mám pocit, že jsem to zkoušel a nešlo to. Z toho vyplývá, že pokud tam nejde nastavit port, tak je nutné použít dvě ip adresy pro jeden počítač a jak už jsem kdysi psal, tak v mém případě to bylo možné a díky tomu jsem měl na serveru dva mangosy. Jeden ne TBC a druhý test TBC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozno by stacilo len pouzit vmware

pokial to chces na testovanie tak by s tym nebol ziadny problem a ak chces hratelny server tak je aj tak nerealne prevadzkovat 2 na jednom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
mozno by stacilo len pouzit vmware

pokial to chces na testovanie tak by s tym nebol ziadny problem a ak chces hratelny server tak je aj tak nerealne prevadzkovat 2 na jednom

 

Přestože tazatel vůbec neupřesnil svůj dotaz, zda chce mít ten druhý server jenom pro sebe na zkoušení nebo přímo přístupný z internetu pro hráče, tak mnohem zajímavější varianta je mít opravdu dva funkční servery na jednom počítači. Komentáře typu, že to bude žrát moc výkonu a že budou oba servery lagovat tu nejsou až tak důležité. Přecejenom to snad chápe každý, že dva zatíží počítač víc než jeden. Dokonce se dá uvažovat o odděleném provozu logon serveru, herního serveru a MySQL databáze. Vymýšlet a kombinovat se dá lecos.

 

VMware neřeší otázku provozování serverů na jedné ip adrese, což je případ většiny domácích uživatelů. Já jako, správce menší sítě jsem si mohl dovolit použít pro dva servery na jednom počítači dvě ip adresy a překlad z adres a portu na síťovém směrovači. Ale je to skutečně možné udělat na jedné adrese?

 

Nabízí se pouze dvě varianty a to:

1) společný logon server a pak problém s kompatibilitou logon serveru MaNGOSu a Ascentu

2) zajistit nějak provoz dvou logon serverů na dvou různých portech a umožnit připojení klientů na tyto porty. Ovšem je možné skutečně nastavit port v souboru realmlist.wtf?

 

Na základě výsledků této diskuse pak můžeme dát dokupy wiki stránku, kde to bude popsáno na jednom místě.

 

Takže zkuste to otestovat a podělte se o své zkušenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripojim se do diskuze. U nas bezi dva realmy na jednom stroji a oba jsou postavene na mangosu. Kazdy realm ma sve tri databaze (postavy,hru a realm) a sve porty pro realm a world. U jednoho realmu jsou ponechany standartni porty - realm 3724 a world 8085. U druheho je realm 4444 a world 8888. Tyto porty je treba zmenit v databazi v sekci realmlist a v souborech mangosd.conf a realmd.com . Pokud se hrac chce pripojit na prvni realm, zada pouze IP adresu serveru. V pripade pripojeni na druhy je nutne pridat za IP adresu port realmu, tedy 4444. Timto zpusobem je mozne mit v podstate neomezene mnozstvi realmu na jednom pc.

 

Co se tyce ascentu, toto reseni jsem zkousel v dobach antrixu, a fungulo bez problemu. Jak je to ted nevim, ale nevidim duvod proc by to nemelo jit.

 

Velmi by me zajimalo, zda je nejak mozne nastavit, aby hrac zadal IP adresu a pote, pri prihlasovani do hry, si zvolil realm. Na par serverech jsem to videl, ale zprovoznit se mi to nepodarilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 chronos nekaž už bludy a přečti si můj předešlý příspěvek. Mám to osobně testované, že daný postup funguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 chronos nekaž už bludy a přečti si můj předešlý příspěvek. Mám to osobně testované, že daný postup funguje.

 

Heh, tak tvoji reakci jsem nějak nezaregistroval. Jinak já tu nekážu žádné bludy, jenom píšu to co vím a ptám se na to co nevím. Protože co se tady pak řeší, když stačí nastavit odlišné porty a jede to naprosto v pohodě nezávisle na sobě. Ale divné je, že jsem to kdysi zkoušel a nešlo mi to.

 

Tímto je tedy nejspíše diskuse uzavřena protože se k tomu ferdinand dále nevyjádřil co vlastně přesně chtce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promin te ze se vtiram do dost stareho topicu ale staci pouze na "druhem servru" v configu realmd ci auth.conf nastavit port misto 3724 tak dat 3725 ale nasledne i povolit ve firewallu pak v mangos.conf nebo world.conf misto 8085 dat 8086 nasledne v DB v realmu nastavit misto 8085 tak 8086 samozdrejme pak povolit ve firewallu nejlepe dat jeste realm ID na 2 .. me to tak aspon funguje ;)

 

treba se to bude hodit nekomu

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosim, priste neobnovuj 6 let stary topick ve vire ze se to nekomu "bude hodit", navic tvuj vyklad neni zrovna moc srozumitelny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazdy ma jine vyhody a je lepci na neco jineho ? i kdyz na co je dobrej ascent ? tongue.gif (no flame smile.gif)

a nebo treba na testovaci realm... je vicero duvodu proc tohle delat

 

k ty realizaci - slo by asi o spravny nastaveni portu a v ip adrese realmu by se musel pridat i port, opravte me pokud to tak neni, jen teoretizuju smile.gif

 

Žiaden emu neni nanič dobrý, funguje tak ako si ho opraviš a (+) ako ho opravuju offic. developeri (napr github..), žiaden nieje dokonalý.

Edited by Saqirmdev

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×