Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
novotny

Event Bitva o Hyjal

Recommended Posts

Chci se zeptat jestli nějak funguje boj o strom světa na hoře hyjal...jsou tam sice spawny lidi orku i elfu a proti nim nemtrví...ale ti nijak nepostupují a ani se nehnou..tak nevím možná to ještě nefunguje?! nebo je potřeba to nějak odstartovat?? :teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo taky jsem se tam šel podívat a je tam plno příšer a tábory všech tří stran. Pěkně jsem si zavzpomínal na tu velkolepou bitvu na konci Warcraftu 3 (nebo jeho datadisku). Byl jsem se tam "normálně" podívat jako GM přes vstup v Tanarisu jeskyni Caverns of Time. Vede to tam na rozcestí, kde jsou tři portály a u každého jsou nějaké předměty dané rasy, ale netuším jak to má ani fungovat. Každopádně myslím si, že tohle jen tak nebude funkční. I když třeba u portálu v Outlandu přece taky probíhá neustálý automatický boj.

 

Každopádně by mohl někdo z ofíku říct jak to má probíhat. Jestli tam mají ty NPCčka normálně bojovat a hráči tam jenom chodí přes ty portály a připojují se do bitvy. A jak to může končit, jestli poražením legie nemrtvých nebo ostatních ras. A jaké jsou z toho pro hráče pak vůbec bonusy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jsou tam 3 dungeony hyjal ten není třeba představovat.Dál je tam escape Thrall (únik Thralla) pak uzavírání nebo otevírání dark portálu s Medvihem (prorok z W3).

Takhle nějak to v hyjalu funguje při bitvách na základnách

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže je to raid dung? To zmamená, že tam jde vstoupit jenom v raidu. Možná proto všechny potvory jenom stály na místě a nic nedělaly, když jsem tam vlezl jako GM. Jinak, když jsem tam skočil přes .tele hyjal, taktam nebyl uvnitř vůbec nikdo ani jedno NPC, úplně prázdné. Když jsem tam vešel přes portál, tak to bylo lepší, ale stejnak to by muselo asi být naprogramované v mangosu, aby ty NPC postupně přicházeli v těch vlnách a aby jich přiházelo víc a víc jako ve W3 a to pochybuju, že vývojaři mangosu tohle řešili. Kdyby to tam šlo, tak by se dal stejný systém použít u zde ve fóru diskutovaného eventu útoku na Stormwind.

 

Byl tam někdo vlezený v raidu? Nebo díval se někdo do zdrojáků, jestli to tam je zařízené?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ja mam pocit, jestli te .tele hyjal nehodi na horu hyjal jako takovou,k de uz je i kostra archimonda. JInak s tou instanci netusim, mozna by to mela bejt normalne raid instance ale ktera se spusti po vstupu hracu do ni a zacne probihat onen utok... ovsem asi bez vyjadreni offic hracu muzeme jen teoretizovat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

je to velmi zaujimava vec, bol som tam aj v raidu na mangose, ale samozrejme mobovia nenabiehali aj ked spawnuty boli len bolo treba k nim dojst... ale mozno to niekto nascriptoval o com trochu pochybujem... a afaik na offiku sa to v aliancnej baze ma spustit vtedy ked si niekto v raide prehovori s jainou... proste tento event je jednym z viacerich dokazov toho ze hra sa na emu poriadne vychutnat neda ani zdaleka... sice to ani na origu moc nie ked do hyjalu sa dostane 5% zo vsetkych raidujucich guild...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kdyz se portnes do hyjalu je kompletne prazdny tak jak byl to o cem tady mluvite funguje jen pres ten port (a nebo si s tim pekne poradi naikon)a navic je to jen vrchni cast dolu se nedostanes jo a kdyz sem u toho kouknete do naxxramaz taky je castecne upraveny :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
no nevim jak to mam fungovat, ale vim ze kdyz ty creepy k sobe pritahnete, tak pak se do sebe slusne pustej, aspon me to tak funguje...

 

Tak u mě se teda do sebe nepustili když jsem je přitáhl jenom se pustili do mě... asi mám blbou databázi...jakou máš ty? já mám silvermoonDB :mid_pickaxe:

Edited by novotny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozeznávejte rozdíl mezi lokacemi Hyjal a Hyjal Summit, Hyjal je lokace v kalimdoru nad Ashenvale, dostanete se tam leda tak pokud umítel lítat a do Hyjal summit vede portál z Caverns of Time

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozeznávejte rozdíl mezi lokacemi Hyjal a Hyjal Summit, Hyjal je lokace v kalimdoru nad Ashenvale, dostanete se tam leda tak pokud umítel lítat a do Hyjal summit vede portál z Caverns of Time

 

Ano, toho jsem si taky všiml, ale ty prostory jsou podobné a uprostřed je opravdu onen elfí strom života a celkově to tam vypadalo dost podobě, ale v tom hyjal summit byla kousek za vstupem do tábora aliance neviditelná bariera, přes kterou nešlo přejít. No a v tom hyjalu přes .tele hyjal nebyla ani noha a neviditelná bariera je kousek před nějakým vstupem do jeskyně a pak se táhne hooodně dlouhá klikatá cesta po celém tom území a nakoneci jsem se dostal do středu k tomu stromu a pod tím stromem na koneci té cesty je cedule něco jako Under construction Blizzard. Ale krom těch táborů aliance, orků a elfů a stojící legie nemrtvých na cestách mezi tábory to okolo toho stromu vypadalo dost podobně né-li stejně.

 

Každopádně ono by to chtělo zjistit asi ze zdrojových kódů mangosu nebo scriptdev2 jestli se za nějakých okolností ty přišerky pohybují.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak u mě se teda do sebe nepustili když jsem je přitáhl jenom se pustili do mě... asi mám blbou databázi...jakou máš ty? já mám silvermoonDB :mid_pickaxe:

 

ja mam UDB 0.9.0

 

btw: Ja mam pocit ze hyjel a hyjal sumit je jedno a to samy misto, jen s tim rozdilem ze na hyjalu nejsou ty base a je celkove prazndej, jen je tam navic archimondova mrtvola ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono staci pouzit naikon tim se portnes na nekolik mist kde nejsou zadne npc a pritom kdyz tam dojdes normalne je jich tam dost.Taky se s nim dostanes na jeste nedodelane mapy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok Takze tuhle diskuzi vam vyjasnim trosku lepe...V cavern of time (jeskyni casu) se odehrava veskery tok casu a minulost se tam proplita z budoucnosti.Take je to sidlo jednoho z peti aspektu.Aspekt casu.Takovej ten velkej drak.Hyjal summit nebo jak se to menuje je minulost.Sehny ty lokace sou jakoze minulost.Treba utek thralla..Tam je za ukol pomoct pri uteku orkskeho krale thralla z jeho lidskeho vezeni.V dalsi lokaci mas uzavreni bo otevreni dark portalu z warra 2.Proto sou ty hyjal uplne neco jineho.Je to stejne ale trosku jine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok Takze tuhle diskuzi vam vyjasnim trosku lepe...V cavern of time (jeskyni casu) se odehrava veskery tok casu a minulost se tam proplita z budoucnosti.Take je to sidlo jednoho z peti aspektu.Aspekt casu.Takovej ten velkej drak.Hyjal summit nebo jak se to menuje je minulost.Sehny ty lokace sou jakoze minulost.Treba utek thralla..Tam je za ukol pomoct pri uteku orkskeho krale thralla z jeho lidskeho vezeni.V dalsi lokaci mas uzavreni bo otevreni dark portalu z warra 2.Proto sou ty hyjal uplne neco jineho.Je to stejne ale trosku jine.

 

jen bych dodal ze tim aspektem je nozdormu, jenz se ve hre nikde neobjevuje stejne jako vsichni ostatni aspekti... ovsem jestlize by se dalo nejak opzmenit historii v hyjal sumit, nedal by se potom nejak zmenit WoW tak jak je znam dnes? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×