Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Zachy

[TUTORIÁL] Vlastní muzika na serveru

Recommended Posts

Ano, jde to. Jsou dva způsoby, první způsob je lehký a primitivní a ten druhý už je o něco těžší.

Ty sám osobně se svého serveru pouštět novou hudbu, která není součástí klienta World of Warcraft nemůžeš.

Jakoukoliv hudbu kterou chceš pustit ze serveru, tak musí mít všichni ve složce s hrou. To znamená, že si musíš udělat svůj malý patch a každý hráč si ho musí nainstalovat.

 

PRVNÍ JEDNODUCHÝ ZPŮSOB - Zaměnění už vytvořeného zvuku :

 

Stáhni si nějaký MPQ editor ( například WinMPQ nebo MyWarcraftStudio ), spusť ten editor a přes ten editor si otevřeš soubor buď common.mpq , patch.mpq nebo exspansion.mpq které najdeš ve složce s klientem, hrou - C:\Program Files\World of Warcraft\Data

Až to uděláš, tak ten editor ti ukáže obsah toho .MPQ souboru. Najdeš si tam složku Sounds a vybereš si nějaký zvuk, za který nahradíš písničku/zvuk. Jde o to, že si hlavně musíš zapamatovat přesný název a cestu v .MPQ souboru.

Poté co to provedeš, tak v kořenovém adresáři hry, ve složce Data musíš vytvořit novou složku pod názvem ,,Sound''

, poté tam vytvoříš složky dle tvé vybrané cesty, kterou jsi si vybral při prohlížení datového souboru .MPQ

Tu píseň, kterou chceš pouštět musíš pojmenovat stejným názvem jako ten originální zvuk.

Takže do samotného serveru nění potřeba šahat :P

 

PŘÍKLAD - Pokud chceš třeba změnit hudbu z eventu Darkmoon Faire ( na zvuk z eventu darkmoon faire moc na free serverech nenarazíš, tak proto ona. Takhle to máme na serveru také udělaný ), tak najeď do šložky s hrou, otevři složku data, ve složce data vytvoř další sloužku Sound, ve složce Sound vytvoř složku Music, ve složce Music vytvoř složku WorldEvents, a do složky WorldEvents nakopíruj svojí MP3 a přejmenuj ji na DarkMoonFaire_2.mp3

C:\Program Files\World of Warcraft\Data\Sound\Music\WorldEvents\DarkMoonFaire_2.mp3

Pak jdi do hry a napiš .playall 8440 a pustí se ti tvá MP3 :)

 

ALE POZOR ! OSTATNÍ BUDE HRÁT PÍSÉŇ Z DARKMOON FAIRE, PROTO MUSÍŠ UDĚLAT SVŮJ PATCH, KTERÝ JIM SÁM VYTVOŘÍ TUTO CESTU, S TĚMITO ADRESÁŘI A HODÍ TAM TU MP3 !

 

DRUHÝ SLOŽITĚJŠÍ ZPŮSOB -Vytvoření nového zvuku ve hře :

 

Budete postupovat úplně stejným způsobem jako v prvním způsobu, akorát si musíte stáhnout DBC editor. Ve složce ascentu otevřete složku DBC a najdete si soubor SoundEntries.dbc který budete editovat. V něm si vytvoříte nový řádek s novým ID, pak si vytvoříte svůj datový .mpq soubor s písničkama a nebude si uděláte jen nové složky ve složce s hrou ( viz první postup ) Pak už jen pokračujete stejným způsobem jako v kroku číslo jedna.

 

Doufám, že to alespoň trošku chápete :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inspirující. Mohl bys to umístit do wiki.wowresource.eu, aby se to neztratilo v záplavě dalších příspěvků?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky :)

Jasný, pak to tam hodim :P Hehe, jen musim najít jak to tam vložim, nikdy jsem s Wiki nedělal :D

Edited by Zachy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak třeba v nějakým z těchto prográmku Install Maker , SetupStream 2.082 . Jsou to jednoduché prográmky na tvorbu instalaček. V těchto prográmkách zvládne udělat instalačku snad každý :P A pokud ne, tak by ani na WoWresource neměl co dělat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toz ja nevim , me se ten zpusob nejak nelibi.. neslo by to pomoci voice chatu ? S nejakyma upravama, aby to slyseli vsichni atd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, warn dole. Díky moc :)

 

No jestli je jiný způsob, pochybuji. Pač aby server streamoval nějakou muziku, pokud vím nejde a i kdyby to šlo, tak by to příšerně zatěžovalo server. Zkrátka všechny zvuky co slyšíš ve hře, tak musí mít klient v sobě.

To by bylo stejný jak kdyby jsi všechny pozval například na Team Speak nebo Ventrilo a pouštěl jim tam hudbu :) To by asi nebyl moc dobrý nápad :P

Ale pokud máte jiný nápady, tak sem s nimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jsem velice rád, že jsem tu alespoň něčím mohl přispět :)

Dík, že jsi to tam hodil ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Však o tom to je... Každý přispěje torchu a společně máme hodně. Do toho Wiki je to potřeba přepsat pak tak, abys tam nepsal přímo o sobě a moc neoslovoval čitatele. Spíš něco jako "Nyní zkopírujeme... " nebo "Nyní je potřeba zkopírovat..." a pak je to takové neutrální bez zbytečných emocí :)

 

Třeba někdo časem zjistí, jak seto dá udělat přes ten voice chat a bude z toho wow in-game rádio na nějakém serveru s 1 Gbit přípojením :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, jeden tu založil topic jak na tu vlastní muziku, tak jsem mu to napsal do jeho topicu, proto tam bylo oslovováni ,,Teď si musíš udělat složku ...'' Pak jsem si řekl, že by to tam bylo nepřehledné, tak jsem si založil svůj topic a tam jsem to hodil, proto to tykání :D

Edited by Zachy

Share this post


Link to post
Share on other sites

mám problém, chtěl jsem si vyzkoušet tu vlastní hudbu na serveru, tak jsem si stáhl myWarcraft studio otevřeli si common.MPQ a ono nic kruh se pořád zběsile točil ale nikam jsem se nedstal a ten dbc editor na který tu byl odkaz mi taky nefunguje, takže bych se chtěl zeptat jak to mám udělat aby mohlo být GM DJ ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic proti navodu nemam, mozna se nekomu hodi, ale podle mne je to blbost... Neumim si predstavit ze pridu na nejakej server, stahnu si jejich povinej patch, a pak po lognuti do hry mi tam zacne hrat nejakej po******* Hip-Hop jen kuli tomu ze Admin ma rad 50 Centa...

 

P.S. To je jen muj osobni nazor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak si musíš najít nějakou lokaci, kde ti nějaká muzika hraje a kam se hráči jen tak nedostanou. Taky když nechceš ten patch s muzikou, tak kdo tě ho nutí stahovat ?

Jinak co vím, tak existují pouze dva způsoby. Ten první je úprava klienta a ten druhý je streamování ( třeba na SKYPU nabereš 10 lidí do konverzace a můžeš jim pouštět přes skype písničky :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslim ze neco podobneho bylo na ragezone, jen tam bylo vice zpusobu, jakych to nvm, nijak se mi to nechtelo cist, a usoudil sem ze podle mne je blbost tam davat vlastni music.. Kdyz nekdo chce poslouchat vlastni muziku tak ji ve hre vypne a pusti si ji v prehravaci (jako treba ja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tohle jsem už dělal kdysi dávno ale npoužíval sem to na Hip Hop a pod, ale napriklad na svatebni muziku :) Akorat je blby ze po kazdy zmene musi byt novy osobni patch ale to sem resil Launcherem kterej to sam sosal .. jinak paradni navod :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepozna niekto niejaký item ktorý hrá hudbu? Ako zistim názov alebo id hudby ktorú práve počujem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nepozna niekto niejaký item ktorý hrá hudbu? Ako zistim názov alebo id hudby ktorú práve počujem ?

Žádný takový item neexistuje. Ani nevím, jak si to pořádně představuješ. Možná by to šlo řešit přes scripty, např. když summonuješ mounta, tak místo toho by se ti přehrála daná písnička, ale jen tobě.

Jak zjistíš ID hudby? Nijak, prostě si jednoduše musíš prolistovat SoundEntries.dbc a nezbývá ti nic jiného než hledat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×