Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Enterthan

skolagm

Recommended Posts

Neměl by někdo zájem o místo redaktora na Škole GM. Web takřka v rozjezdu, ale myslím že když se tam najdou nějací lidi kteří jsou ochotní psát návody a rady tak by se to mohlo uchytit. Je to uplně něco jiného jak všechny ty fóra co na webu jsou. Pokud by měl někdo zájem tak napište na ICQ 495563334 . Nelekněte se toho webu ze začátku pojede na CMS (nedostatek času), možná později něco lepšího :whistling:

Havně mě nevypískejte je to takoví nápad :mid_pickaxe:

Edited by Enterthan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic vezlem ale kdo se chce naučit "Gmkovat" tak mu nepomuze zadna škola Gm atd.. stačí jen založit na localu vlasní server a ucit se.. (a navic nic težkeho to neni takže netřeba žadne navody a ruzne blbosti)

Tot muj nazor.

 

(jinak co tam jako budete ucit? :) jak vychazet s hraci co udeat když hrac chce tohle tamto? nebo co??? uprime už se tesim az u naboru GM bude nekdo hrde rikat ze vystudoval vasi skolu tak e ho mam dosadit do GM teamu a basta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic vezlem ale kdo se chce naučit "Gmkovat" tak mu nepomuze zadna škola Gm atd.. stačí jen založit na localu vlasní server a ucit se.. (a navic nic težkeho to neni takže netřeba žadne navody a ruzne blbosti)

Tot muj nazor.

Sice to tu nemám napsané, ale kdo řekl že jsem na všechno nemyslel ? :nw2_guitar: K webu přibude server. K serveru přibudou lekce a úkoly. Ovšem se tam jen tak nikdo nenaučí pracovat na jedničku s databází ale interakce tam bude :mid_pickaxe: . Jde mi jen o to naplnit tu webovou část

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sice to tu nemám napsané, ale kdo řekl že jsem na všechno nemyslel ? :nw2_guitar: K webu přibude server. K serveru přibudou lekce a úkoly. Ovšem se tam jen tak nikdo nenaučí pracovat na jedničku s databází ale interakce tam bude :mid_pickaxe: . Jde mi jen o to naplnit tu webovou část

Tak jestli tam tedy budeš i ucit jak pracovat s DB atd. tak tam vyslu par gmek od nas posleze :D

(sem zvedavej jak dlouho ti to vydrzí)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dávám tomu tak půl roku. Takovéto projekty berou hodně času pokud mají být aktivní a to nemluvě o schopnostech "lektorů". Články nikdo nepíše ani na portál wowresource nebo wiki natože do nějaké školy GM. Nejlepší škola je opravdu praxe a tedy by u vás stačilo hodit server ke stažení, pár návodů a nějaké přezkoušení z osvědčením o způsobilosti, ale kdo by na něj měl brát ohled :) Prostě pokud máš hodně času, tak piš návody do wiki a pomáhej začínajícím adminům a GM tady na foru a předávej své zkušenosti a nebo jdi makat na nějaký server (třeba i k nám). Tohle mi příjde jako krátkodobá recese a hra, protože se nikdo nechce věnovat ani překládání do češtiny, které by bylo hodně užitečné natož nějakému sepisování učebnic pro školu GM.

 

Ok, nic jsi neslyšel. Přeju hodně zdaru ať se dílo zdaří :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic vezlem ale kdo se chce naučit "Gmkovat" tak mu nepomuze zadna škola Gm atd.. stačí jen založit na localu vlasní server a ucit se.. (a navic nic težkeho to neni takže netřeba žadne navody a ruzne blbosti)

Tot muj nazor.

 

(jinak co tam jako budete ucit? :) jak vychazet s hraci co udeat když hrac chce tohle tamto? nebo co??? uprime už se tesim az u naboru GM bude nekdo hrde rikat ze vystudoval vasi skolu tak e ho mam dosadit do GM teamu a basta.

 

Hej asi tak, nekdo tam precte 2 radky a bude tvrdit jaky neni borec GM :D A dyt stejne, na co chcou byt vsichni GM? No na to aby meli "krasny" T6 Set, 70lvl a Kill Ilidana napsanim .die. Stejne to vzycky skonci supportem.

 

Btw obetavemu a slusnemu chovani lidi nenaucite :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tady polovina lidí nepochopila o co vlastně vůbec jde. Žádné učebnice a lektory (ten název k tomu vybízí vím to :D použil sem starou doménu protože se mi nechtěl vymýšlet novej název) tady jde o něco jako wiki jako fórum vše dohromadyakorat trochu seřazené. Plus k tomu možnost vyzkoušet si to na serveru který přibude pod doprovodem někoho připojení práci s databází.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno tak jak bylo řečeno, co dělat v které situaci, to je podle mě induvidální, ja jsem třeba za svoji karieru Gm dala jako největší trest mute na 5 min :-D

A opravdu nejlepší škola je praxe na vlastním serveru, nbo když ti zkušenejší Gm poradí jak, se co dělá a hokosy pokusy. Ja jsem se za praxi naučila, dávat a mazat objecty, přiznám se, že mi to dříve nešlo. Naučila jsem aktulizovat db, dělat zálohy a vytahovat ze záloh. Co musím říct je, ze mi jeste nejde portnout se k mobovi nebo k npc nebo jti na urcité souradnice, furt me to háže do more :-D. Tak budu ráda kdyz mi nekdo poradí. Jinak nápad je to dobrej, ale takové nápady lidé hodně odsuzují a vyttvořit je nneí težké ale udržet už ano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bych to neresil :-) Pokud umis anglicky tak staci mit local server a zkoumat tak sem se "naucil" na wowemu SCP,TCL.. Na mangosu a na Ascentu(antrixu) DB akorat me hode stve C++, C#, Lua, Ty bych chtel celkem rad umel a na to mi otevreni zdrojaku moc nestaci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja by som bol za forum pre GM (only GM) o domeny, miesto, velkost neni problem ... Jediny problem mam ako vyriesit overovanie prihlasenych ze su naozaj GM a pridanie pripadne admina pre danu skupinu GM z daneho servera .. Proste nic pre hracske oci, len GM. Pripadne som ochotny sa podelit o prostriedky s tym ze by niekto realizoval nieco podobne ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja se na ničem učit nepotřebuju. <_<

Verim že nepotřebuješ ba by bylo smutne kdyb si potřeboval,,

Ale jak rika porad jim at si na localu založej server vyblbnou se a tim se i naučej co a jak a hotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Verim že nepotřebuješ ba by bylo smutne kdyb si potřeboval,,

Ale jak rika porad jim at si na localu založej server vyblbnou se a tim se i naučej co a jak a hotovo...

 

Ten local je dobrej napad, davam tomu tak tyden dva a pak Vas hrani kdy tam jste sami tak to omrzí, ale taky zjistite jestli jste schopni vlastnit server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já vás chápu ale najde se mnoho lidí kterým nejde udělat server nebo mají důvod proč nechtějí aby si server udělali, jde o to z jaké to berete strany. vi zkušení profesionálové to možná budete považovat za ztrátu času nebo podobné věci ale neřikejte, že to lidem kteří ten server prostě na svim PC mít nebudou nepomůže ale já se chci soustředit spíš na webovou část :rolleyes: . Možná, že to dlouho nevydrží, ale za zkoušku to stojí :whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nojo no stejnak uz je wow komunita 40% Gm 40% hracu 10% Co prestali 5% Developeru nebo tech co neco delaji pro emu A ten zbytek se deli na Dobry GM a Adminy :)

Edited by Strop

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rofl to je diskuuza ;) Berte to i z ty lepsi stranky :D Pro uplny zacatecniky co nevedi jak pridat GO a spawny je to nahodou dobry :D

hehe no vidíte pro někoho to je :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sem na skole GM redaktor pisou se tam hlavně navody a chtěl jsem se zeptat jestli byjste tady nedali reklamu na školu gm??? předem děkuji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jeste me napadla takova ***** ze by budouci GM mohl byt nekde na uceni u nejakych zkusenych u nich na serveru, kde by se naucil jednat s hraci atd.

 

btw Nenadavejte, sam vim ze to je *****, ale proc to nepostnout

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jeste me napadla takova ***** ze by budouci GM mohl byt nekde na uceni u nejakych zkusenych u nich na serveru, kde by se naucil jednat s hraci atd.

 

btw Nenadavejte, sam vim ze to je *****, ale proc to nepostnout

Tak kdyz mi to dojednas tak proč ne :whistling: . Ale Nám jde zatím jen o to pořádně naplnit webovou část.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×