Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
axxxa

servery.wowresource.eu

Recommended Posts

Tak, po delší době jsem tam nakoukla, a byl tam příšernej bordel. Půlka serverů přes hamachi (což je výslovně zakázáno), "servery" s 12000 online hráči...no prostě fuj. Proto bych chtěla požádat, abyste veškeré servery, které nějakým způsobem porušují pravidla, psali sem. Je vidět, že někteří z vás se tam poměrně často pohybují a tak mají přehled, já bohužel nemám čas na to, abych procházela server po serveru. Teď jsem provedla takovou namátkovou čistku, šla jsem hlavně po serverech s "dementními" názvy, a musím říct, že jsem se docela trefila.

 

Každopádně odteď všechny podobné servery pište sem, děkuji. Můžete připojit i žádost o ban uživatele, kerý se vyjadřuje vulgárně (podmínkou je přiložení důkazu - odkazu).

 

Žádosti o "Hvězdu wowresource" pište i nadále sem - http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=4896

Před požádáním o hvězdu se však zamyslete, bylo by záhodno aby váš server byl zaběhlý, jel na dobrém hw, měl vyšší počet online hráčů (okolo 100+ by bylo ideální)

- takže jak říkám, než o to požádáte, zamyslete se, jestli byste mohli váš server s klidným svědomím doporučit.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jsem tak nak prepsal ten online script, takze by se uz mohl pustit.. nekdy to se sneakem otestujem.. pak jeste to zapomenute heslo.. ale to myslim neni tak dulezite

Share this post


Link to post
Share on other sites

SneakerXZ mi dal taky přístup k tomuto webu, abych tam mohl případně udělat nějaké úpravy. Nevím, kolik nás tam má přístup, ale charlie tady píše něco o tom skriptu, takže budeme minimálně dva. Jelikož je nás více, je potřeba se nějak vzájemě synchronizovat. Proto jsem web uložil do SVN repozitáře podobně jako je vyvíjeno plno jiných projektů včetně MaNGOSu. Díky tomu bude zřejmé kdo jakou úpravu udělal. Charlie a další co tam něco budou upravovat ať mi prosím napíšou soukromou zprávu ať jim můžu zřidit účet.

 

Jinak jsem poupravil styl webu, tak aby se už nepřekrávaly hlavní a pravý panel přes sebe. Bylo to tam nějak zmatečně udělané styly v CSS souboru a zároveň v HTML. Bude potřeba to tam postupně utřídit a uklidit. Mimo to jsem zvětšil počet zobrazovaných serverů z 20 na 40 na stránku. Dále zobrazení nej serverů z 5 na 10. Možno nastavit přes konfigurační soubor.

 

Bude potřeba tam dodělat jednak obnovu hesla přes email a taky automatické zamykání offline serverů podobně jako to funguje na wowstatus.net. Samozřejmě někdo ty servery stejně musí kontrolovat jestli tam někdo nepíše nějaké bláboly nebo nezadává falešný port.

Užitečné by bylo i měření počtu online hráčů s jednoduchým grafem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechcete pro to udělat nějakou grafiku? Takhle to vypadá dost podivně... rozhodně se mi (vzhledově) mnohem víc líbila psychopatova lehce komunisticky laděná verze :)

 

Edit: Jinak při překládání do angličtiny mi tam tak decentně vypadly Největší servery a doporučené servery se nevejdou do políčka, tak by to mohl někdo kdo k tomu má přístup upravit :)

Edited by axxxa
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pár připomínek novým programátorům:

* opravte někdo ty překlepy je to fakt hrozný

* co takhle místo popup oken použít JS + AJAX

* zkuste si ten design nejdříve ve více prohlížečích, ideálně IE, FF, Opera - viz registrace ve FF ta tabulka vypadá příšerně a objevující se obrázky skrze JS s tou tabulkou dělají divy

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já bych tám dala nové pravidlo: Popisek o serveru, musí být smyslplnej a pravdivej. Na spoustě server jsou popisky typu: j, good server, pojd si zahrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vsak spravit nato daku sablonu jak na pravidla sem pridavanie serverou tak tam sablonu pre popis serveru

 

 

Trebars par slovami OD samostneho admina alebo davajuceho ... ... napr.

 

 

Novej zacinajucej server ktory ma slubnu buducnost ... Priemerne x hracou .. Gm online od xx do xx ... a take veci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jsem tak nak prepsal ten online script, takze by se uz mohl pustit.. nekdy to se sneakem otestujem.. pak jeste to zapomenute heslo.. ale to myslim neni tak dulezite

 

Ten skript už běží. Nějakou dobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravil jsem systém pro zjišťování procentového online stavu serverů. Původně se tyto procenta počítaly od registrace serveru, která mohla být i třeba před rokem což znehodnocovalo aktuálnost a správnost tohoto ukazatele. Nově tato informace zachycuje online stav v během jednoho dne. Ještě budu muset ověřit, jestli se skript pro přepočet správě spouští a s jakou periodou.

 

Při té příležitosti jsem prošel seznam serverů a donastavil správně jejich IP adresu a port, které většinou nebyly správně vyplněny nebo prostě chyběli. Na wowstatus.net to funguje tak, že pokud server není určitou dobu online, tak je automaticky "zamknut" a nezobrazován v seznamu do doby, než je majitelem odblokován. Možná časem bude zajištěn podobný systém i zde.

 

Promazal jsem staré neexistující servery, duplicitní záznamy a hamachi servery. Většinou se jednalo o offline servery. Otázkou je, jak se zachovat k hamachi serverů. Většina z nich je opravdu založena naprosto amatérsky až trapně ze dne na den s nekvalitním webem nemluvě o dostupnost pouze v určité hodiny a běhu na herním počítači majitele. Ovšem mohou existovat i takové, které mají solidní web a třeba i rychlý internet pouze bez IP adresy. I tak ale v seznamu nemají co dělat, protože kdo si neumí zajistit veřejnou IP, tak ať ten server raději veřejně neprovozuje. Můj postoj je tady mazat. Nevím jak se k tomu staví Sneaker a moderátoři.

 

Další řekl bych nedořešená otázka je, kdo server v seznamu registruje, a co dělat pokud toto provádí hráč a majitel pak chce aktualizovat údaje. Měl by mít nějak možnost převzít registraci pod sebe. Otázkou je, jak to provádět automaticky a jak prokáže svůj nárok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím že zachytávat stav Online během pouhého jediného dne je příliš málo, a ztrácí svůj informativní účel. Navrhoval bych nejméně týden, nebo spíš i měsíc, víc už ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezbývá mi nic jiného než souhlasit.

Jeden den nemá žánou vypovídací hodnotu.

Týden by byl ideální.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno chtel bych nahlasit server http://www.wowscape.net/ na WSS ma oline 15 k lidi což je blbost (Tolik nemaji ani blizz servery) problem je v tom že to počíta všechny servery dohromady a pak to sečte počet lidi online. což je chyba.. Protože duležitej je udaj kolik lidi je na danem serveru ne kolik lidi je na všech serverech dohromady..

\\Tež se přikláním den je opravdu málo.

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobře, taky se mi to zdálo relativně málo, ale lepší den než třeba několik roků :) Tam nastavím týden tedy.

 

No s tím wowscape je to další problém. Ono se to týká několika dalších serverů jako skupiny maightandmagic, onlinegamers, spojka wow a další. Jde o to, že pod jedním názve vystupuje více serverů nebo realmů. Otázkou je, jak to řešit. Buď prachsprostě zaregistrovat všechny samostatně a do názvu jim napsat na začátek i třeba jméno skupiny, sdružení, hlavního webu a nebo nějakým způsobem vykoumat registraci více serverů pod jeden řádek což by bylo dosti komplikované, takže nám zbývá defakto pouze první varianta. Se toho můžete někdo ujmou a zaregistrovat ty jednotlivé servery wowscape. Nakonec liší se u nich název, typ (RP,PvP), adresa webu a registrací, ip adresa a port i max. limit, emulátor a prakticky vše. Takže je potřeba je rozdělit do několika menších.

 

Ono samotný údaj max. limit hráčů je sám o sobě zavádějící a u mnoha serverů ani není uveden a není ho na webu ani jak zjistit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×