Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
hyster

MaNGOS PORTÁLY

Recommended Posts

Prosím jestli by mi někdo mohl pomoct jak bych mohl udělat portál který mi bude fungovat na mangos revizi 2.4.1 vím že už to zde je jak se to dělá a také sem to tak dělal a píše to chybu :( konkrétně tuto když to nahrávám do mangos db

 

[Err] 1136 - Column count doesn't match value count at row 1 :( fakt už nevím jak bych to udělal :(

 

tady je vzor jak sem to udělal

 

INSERT INTO `gameobject_template` VALUES ('666666', '22', '555555', 'efeg', '2', '64', '1', '7079', '0', '1', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '');

 

INSERT INTO `spell_teleport` VALUES ('7079', '566', '2278,790283', '1761,896606', '1224,041992', '3,270308');

 

 

ten spell s id 7079 sem nasel na www.wowhead.com :( prosíím pomozte už fakt nevím jak bych udělal něco co by portovalo na určité místo :(

DĚKUJI :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak napis Yasovi, aby si ten navod aktualizoval, ze je outdate.

 

EDIT: Teda pokud je ta chyba v jeho návodě.

Edited by Sareth

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak napis Yasovi, aby si ten navod aktualizoval, ze je outdate.

 

EDIT: Teda pokud je ta chyba v jeho návodě.

 

 

problem je v tom ze me to nikdy nefungovalo a kamos to delal podle toho a jemu jo :( potrebuju aby i nekdo udelal presnou ukazku ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nice dekuji vyzkousim ale zajimalo by e proc mi nejdou nahrat veci vyrobene na wow-v.com :( ani to dokonce nejde ostatnim jo aleme to pise [Err] 1054 - Unknown column 'ExtendedCost' in 'field list'

[Msg] Finished - Unsuccessfully

:( nevite cim to je?

 

EDIT: jo a nevím jakvám ale mě ta nová verze 1.7 nejde spustit je to neznámá aplikace, nemáte někdo straší verzi ??

a kdyžtak by si tady mohl aji hodit sql ke stažení na ty portovací npc (ale ke stažení )

 

 

děkuji

Edited by hyster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi si nenahrál nějaký Update. Btw doufám, že to kopíruješ SQL na Mangos jelikož výchozí tam je Ascent :) Ta verze 1.7 mě funguje nevim proč tobe ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Asi si nenahrál nějaký Update. Btw doufám, že to kopíruješ SQL na Mangos jelikož výchozí tam je Ascent :) Ta verze 1.7 mě funguje nevim proč tobe ne.

 

update?? jak mam udelat update co presne tim myslis? nemohl by si mi tu napsat popis? me nejde nic zadny sql nahra vzdy vypise nejakou chybu :( a jak ti jede ten 1.7 ?? normalne 2x kliknes a otevre se???? v cem se ti otvira?

 

EDIT: ano kopiruji na mangos to posledni :( proste mi nejde zadne sql nahrat a nefunguje mi ani ten portal creator neumim ho asi spustit neb ja nevim :(

portalcreator.jpg

zde je obrazek jak vypada to ze mi nejede ten portalcreator

Edited by hyster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten obrázek mi nejde stáhnout. Updaty myslim...pokud ti každý vypisuje chybu, tak si kdysi možná na nějaký zapomněl a teď ti tam chybí. Pokud si nedělal ve WoW tolik důležitý věci doporučuju stáhnout novou DB. Ten PortalCreator je v exe a normal mi jde otevřít :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

nechapu me ten obrazek normalne jede a pod nim je dokonce i link kde je ulozen ale jak chcete na ty stranky co si mi dal to neumim ale pokusil jsem se http://img201.imageshack.us/my.php?image=p...lcreatorwp8.jpg a nedelal jsem zadne updaty jen sem proste to udelal asi tak jk je na navodech na internetu :) proste jen nastavil configy extrahoval mapy pridal slozku "dbc" a potom jen pres navicat nahral mangos db,realmd db,characters db, a scriptdev2 structure db tot je vse spustit a proste jen videl ze jede i .delobject "guid" tak sem to nechal tak ale proste mi nejde nic nahrat ani na 100%funkcni veci jako treba portal od kamose atd .... :( ja uz fakt nevim co mam delat :( ani ten program mi nejede pls nemohli byste ho nekdo upnout treba na www.uloz.to a potom sem hodit link na stazeni prosím protoze jestli ten vyrobce s tim neco delal tak me to ted nejede ...... DĚKUJI

 

EDIT: jeste sem updaty nedelal takze ani nevim jak nemam ani "paru" jak se zacina a kde tato cinnost konci :D a nevim ani k cemu je to good a jeste k tomu program vidite ze je ve formatu "soubor 7(1)" ?? takze to bude chyba jeho uverejneni nejspis tak prosim jestli byste ho tu postli diky ...

Edited by hyster

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jo heh, aby ti to ještě šlo když to máš PortalCreator v1.7[1] ... Dej to přejmenovat a smaž to [1] a napiš tam .exe

 

 

zkusim ale co s tim ze mi do db mangos nejdou nahrat zadne sql ? :(:(:(:(:(

 

EDIT: vyborne! dekuji moc portalcreator funguje :) ale ted co s tim sql ? :( zkusim udelat portal pres ten program aposlu ti chybu kterou to napise pri nahravani do db ... pokud tedy napise :) zkusim..

Edited by hyster

Share this post


Link to post
Share on other sites

takze sem teda zkusil ten portal creator ale jako vzdy azse nic :( ukazalo mi to tuhle chybu pri nahravani do mangos db

 

[Err] 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'S portal', '115', '2', '1', '1', '7079', '0', '1', '0', '0', '0', '0', '0', '0',' at line 1

[Msg] Finished - Unsuccessfully

 

a pritom mi to vygeneroval ten program takto :

 

DELETE FROM `gameobject_template` WHERE `entry`=90006;INSERT INTO `gameobject_template` VALUES ('90006', '22', '6956', 'hyster'S portal', '115', '2', '1', '1', '7079', '0', '1', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '');DELETE FROM `spell_teleport` WHERE `id` = 7079;INSERT INTO `spell_teleport` VALUES ('7079', '566', '2278,790283', '1761,896606', '1224,041992', '3,270308');

 

:confused1::(:(:( prosíííííííííííím help ja už opravdu nevím co mám dělat..

 

EDIT: a když změním to jměno portálu na "portal" tak mi to ukáže to co vždy když nahrávám sql do db :(

 

[Err] 1136 - Column count doesn't match value count at row 1

[Msg] Finished - Unsuccessfully

Edited by hyster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Už jsem ti to vyřešil. Proč ti to nešlo? Mangos nedávno do gameobject_template přidal castBarCaption, takže si tam musel přidat '0', No a pak si měl ještě chybu v spell_teleport a tož 3,270308 tam se píšou tečky ne čárky :)

 

Zde máš to upravené SQL, stačí rozbalit:

http://filebeam.com/f974054a39f8512057a0fd84e0e95895

 

Enjoy :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Už jsem ti to vyřešil. Proč ti to nešlo? Mangos nedávno do gameobject_template přidal castBarCaption, takže si tam musel přidat '0', No a pak si měl ještě chybu v spell_teleport a tož 3,270308 tam se píšou tečky ne čárky :)

 

Zde máš to upravené SQL, stačí rozbalit:

http://filebeam.com/f974054a39f8512057a0fd84e0e95895

 

Enjoy :)

 

 

[Msg] Finished - 4 queries executed successfully to snad není možné ! si génius ! :D ty si to fakt vyřešil ! díííííííky moc takže ted' jen stačí v tom programu dělat tečky a ne čárky? ..... ted' jsem to zkusil a problém je v tom že má napsané locked a když kliknu načítá spell a potom nic :( co ted' ?? :(

 

zde je screenshot uložen ze hry klikni a klikni potom na ikonu obrázku a uvidíš http://uloz.to/383130/wowscrnshot-050808-155618.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

takz sme zase tam kde sme byli (alespon ja tam jsem :'( ... ) proooc jaaaaa nefunguje proste nacita a pak nic :( :( :( :'(

 

EDIT: nemuze to byt tim diplay id ?? vim ze tu je program na zjisteni display id ale ja to neúmim "zprovoznit" :( a tak se ptam jak jinak mam zjistit display id tohoto spellu 26455 ?? je to nejaky instant teleport to '............' uz nevim kam ale nefunguje nikam te neportne :) a navic je instant ... :( ale nevim display id :( prosíím jak zjistim tech veci display id hlavne spellu a itemu ..........

 

 

 

 

Kéž by to fungovalo jak má :(

Edited by hyster

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://wiki.udbforums.org/index.php/Gameobject_template ach bože...

 

Když zadáváš souřadnice piš tam tečky ne čárky! Tak jak ti to vypíše .gps tam taky máš tečky.

Tamto už je tvoje věc jak sis to nastavil, tak ti to bude fungovat.

 

 

jj diky z toho odkazu sem pochopil asi to jako by si chtel abych zaletel do ameriky z 1.20 setin sekundy ...(takze nic) zadne display id normalnich id-cek tam nejsou ........ ja proste potrebuju jen vedet napr display id tohoto id 7079 ... tot vse neexistuje na to neco jako napr.: wowhead.com nebo thootbot.com ??

EDIT: a jeste neco kam mam pridat tu '0' (nulu) ?? ty si rikal ze ja to mam nejake new ze tam musim jeste pridat nulu takhle '0' ale kam mezi ty ostatni nuly ?

Edited by hyster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mezi toto 'hyster'S portal', '115' takže 'hyster'S portal', '0', '115' Nebo spíš by tam nemělo být nic a tož: '', Ale tohle nevim co udělá přesně :)

 

Jinak poradil jsem ti dost. DisplayID najdeš tak, že najdeš nejprve Port od Mága a pak v DB, tam máš DisplayID a to jenom opíšeš. Já Porty nepoužívám, takže nevim přesně.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mezi toto 'hyster'S portal', '115' takže 'hyster'S portal', '0', '115' Nebo spíš by tam nemělo být nic a tož: '', Ale tohle nevim co udělá přesně :)

 

Jinak poradil jsem ti dost. DisplayID najdeš tak, že najdeš nejprve Port od Mága a pak v DB, tam máš DisplayID a to jenom opíšeš. Já Porty nepoužívám, takže nevim přesně.

 

 

proste to nejde!!! furt to casti(nabiji ten spell) a potom stejn enic proste to neportne! a to uz sem zkousel plno spellu i od maga ty telepotacni spelly je to proste ..... vite na co :D a kdyz si chci nahrat uz udelany item z www.wow-v.com tak to zase pise tohle [Err] 1054 - Unknown column 'ExtendedCost' in 'field list'

[Msg] Finished - Unsuccessfully

proste je to v PRkenné ohradě :D nejde to a ja uz nevim co mam dal delat

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol me to taky nejde, proste to tam hodim vsechno v pohode, jenze ve hre (ma to model dveri) kdyz ty dvere USEnu tak se proste otevrou... a zadny port

tak to uz mam... ted mam stejny problem jak hyster

Edited by Roflcopter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nevim jak ty, ale ja do toho ani nehrábl a šlo mi to ;)

fakt to na new db nejde :)

edit: nejspis pouzivam spatny spellID, jenze nic, co uz neni pouzite nemuzu najit, nebo nevim jak. nebyl by nekdo tak ochotny a 2-3 ID nebo jen nazvy mi tu napsal?

Edited by Roflcopter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×