Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
axxxa

[Mangos] Registrace

Recommended Posts

Když už se sem píší ty php scriptíky, tak sem hodím ten svůj "výtvor" z té své šablony, a´t je to na očích :)

 

Asi je to dost strašný, ovšem na to, že php v zásadě neumím, to zas tak strašné není, ne? :)

 

Takže tady máme soubor config_reg.php

 

<?php
error_reporting(0);

$tbc_allowed = '1';     // pokud na serveru máte vyplé tbc, nastavte 0
$dbhost = 'narcotic.blogdns.com:3306';  // standardně localhost (127.0.0.1)
$dbuser = 'root';       // uživatelské jméno pro přístup do db, defaultně 'root'
$dbpass = 'mojeheslo';      // heslo pro přístup do db
$dbname = 'realmddd';     // databáze
$characters = mysql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpass) or ($error = 1);
mysql_select_db($dbname);
?>

 

a tady register.php

 

    <?php
          if (empty ($_REQUEST))
          {
        ?>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Narcotic registracia</title>
</head>
        <center><p><font color="red">POZOR: policka oznacene hviezdickou su povinne!</font></p>
        <table>
            <form method="post" action="register.php">
                <tr><td>Login:</td><td><input type="text" name="login" size="39"></td><td><font color="red">*</font></td></tr>
                <tr><td>Heslo:</td><td><input type="password" name="pass" size="39"></td><td><font color="red">*</font></td></tr>
                <tr><td>Heslo znovu:</td><td><input type="password" name="pass2" size="39"></td><td><font color="red">*</font></td></tr>
              <tr><td>Typ uctu:</td><td><select size="1" name="tbc"><option selected>World of Warcraft: The Burning Crusade</option></select></td><td><font color="red">*</font></td></tr>
              <tr><td>Email:</td><td><input type="text" name="mail" size="39" value="@"></td><td><font color="red">*</font></td></tr>
              <tr><td>Souhlasm s <a href="pravidla.html">pravidlami</a>:</td><td><input type="checkbox" name="agree" value="ON"></td><td><font color="red">*</font></td></tr>
              <tr><td colspan=3><input type="submit" value="Odoslat" name="send"></td></tr>
            </form>
        </table>
        </center>
        <?php
          }
          else
          {
              include 'config_reg.php';
                    
              if($error==1){echo '<center><p>Nepodailo se pihlsit do databze! Server je zejm offline!</p></center>';}    // Odchytme si chybku, jo, vm e to jde jinak, ale tohle mi tak njak fungovalo, tak jsem to nemnila :)
              else{}
              
              if (empty ($_REQUEST['login']) or empty ($_REQUEST['pass']) or empty ($_REQUEST['pass2']) or empty ($_REQUEST['mail'])) // Koukneme se, je-li vechno vyplnno
               {echo 'Muste vyplnit vechna poadovan pole!<br>';}
              else
                {
              
                if($_REQUEST['agree']=='ON') // koukneme se, zda hr souhlas s pravidly
                  {
                    $getAccount = mysql_query("SELECT UPPER(`username`) as `name` FROM account WHERE UPPER(`username`) = UPPER('$_REQUEST[login]')");
                    $account = mysql_fetch_array($getAccount);
                    
                    $LOGIN = strtoupper($_REQUEST['login']);
                    if($account['name']==$LOGIN){echo 'Tento login u je zaregistrovan. Zkuste jin.<br>'; $log = 0;}  // koukneme se, jestli je zvolen login voln, pokud ano, poznamenme si to
                    else{$log = 1;}
                    
                    if($_REQUEST['pass']!=$_REQUEST['pass2']){echo 'Vmi zadan hesla se neshoduj! Hesla se mus shodovat!<br>'; $pas = 0;}  // Koukneme se, jestli se hesla shoduj, pokud ano, poznamenme si to
                    else{$pas = 1;}
                    
                    if($_REQUEST['tbc']=='World of Warcraft: The Burning Crusade' and $tbc_allowed == '1'){$tbc = 1;}  // tady zjistme, jestli hr chce et s tbc, nebo bez
                    else{$tbc = 0;}
                    
                    if($log == '1' and $pas == '1')  // tady najednou ovme, jestli se hesla shodovala a login byl voln
                      {
                        $sql = mysql_query("INSERT INTO `account` (`username`,`sha_pass_hash`, `email`, `tbc`) VALUES (UPPER('$_REQUEST[login]'), SHA1(CONCAT(UPPER('$_REQUEST[login]'),':',UPPER('$_REQUEST[pass]'))), '$_REQUEST[mail]', '$tbc');"); echo'<center>registracia hotova</center>'; // jeliko byly vechny podmnky splnny, provedeme zpis do databze - vimnte si zakdovn hesla.
                      }
                    else{echo 'Registrace se nezdaila!';} // Jestlie podmnky splnny nebyly, mme smlu :)
                  }
                else{echo 'Muste souhlasit s pravidly!';}
                
                }
                    
          }
        ?>

 

Klidně to přepište, máte-li chuť, já jsem ráda, že to funguje :)

 

Edit: Hodila bych to do wiki, ale neumím to ;)

Edited by axxxa
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pěkná práce :) Ještě udělat nějaký pěkný pozadí, ale to spíš ať už si přidá každý sám.

 

Dovolil jsem si sem hodit obrázek, jak to vypadá :P

regvs3.th.jpg

Edited by TommyAnders

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli chceš grafiku, stáhni si template, jestli chceš script, stáhni si script, je to jednoduché ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocujte ja sa do PHP v spolupraci s MYSQL vobec nevyznam tak dufam ze nebude vadit mala otazocka :lol:

Naco tam je ta hodnota "$_REQUEST" ??? Bez nej by to neslo? Co tam sposobuje?

Edited by Phoenix1994

Share this post


Link to post
Share on other sites

No request je to, co ti pošle ten formulář - logicky - request => vyžádá si nějaká data, na začátku máš podmínku, pokud je request prázdný, neprovede script (nemá potřebná data) a místo toho zobrazí formulář, který mu ta data může poslat...jestli by to bez ní šlo netuším, každopádně já jsem zvyklá ji používat :)

 

Edit: Ne, kdybys dával pozor a občas se podíval co postuju, viděl bys, že jsem ten script udělala jako součást toho web template, což jsem dělala čistě z nudy :) A protože tam by se to ztratilo, dala jsem ještě samostatně script bez grafiky sem, kde si ho spíš všimne ten, kdo bude něco podobného hledat :)

Edited by axxxa
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
No request je to, co ti pošle ten formulář...jestli by to bez ní šlo netuším, každopádně já jsem zvyklá ji používat :)

aha tak takto... diki za odpoved :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klidně to tam hoď, já to neumím :D

tak mi napis pro nejaky lidi popis toho kodu nebo vysvetleni pak to tam dam

Share this post


Link to post
Share on other sites

No promiň, ale to je napsaný jak pro debily... buďto už člověk tyhle základy zná a nebo ho to nezajímá a zkopíruje to přímo do kódu stránky... rozhodně mi příjdou podstatnější informace, co se na kterém místě v kódu děje - tzn, jakou podmínku zrovna ověřujeme, proč zjišťujeme to, či ono ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

neviem preco, ale ked sa raz uz zaregistrujem, tak potm na druhy krat uz sa mi nezobrazi ten formular, ale iba toto tu : Musíte vyplnit všechna požadovaná pole! .... chcel by som aby sa mi ten formular vzdy zobrazoval ...nevie niekto to urobit ?? ci ja mam chybu vo windowse ci co ?? dakujem za odpoved

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netuším, mě to nedělalo, a to jsem se na lokálu registrovala aspoň 15x ;) Žeby něco se sušenkama?

 

Edit: Nebo jako takhle: formulář se zobrazí vždy, pokud smažeš

 

        <?php
          if (empty ($_REQUEST))
          {
        ?>

a příslušné uzavření závorky (a k tomu následující else a opět uzavření závorky).

Edited by axxxa
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ved sa pozri sem http://mojephp.yw.sk/wow/register.php (neberte to ako reklamu) ... normalne ta zaregistruje ?? ci len napise Musíte vyplnit v�echna po�adovaná pole! ?? nemam na stranke nastavene kodovanie .... tak sa necudujte co su to za znaky

edit: vy ste mi tu zmazali odkaz, ci ja som ho zabudol dat ??

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites

takze som to urobil takto, ze som dal prv formular a az tak toto tu :

 

<?php

if (empty ($_REQUEST))

{

?>

 

 

jedina nevyhoda je v tom ze vzdy pod formularom sa zobrazi: Musíte vyplnit všechna požadovaná pole! , ked dokonci registraciu sa zobrazi formular a pod tymto

registrace hotova .... no skoda, ale hlavne je ze mne to vzdycky funguje ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nevies cim to moze byt chyba ?? vo vsetkych troch vyhladavacoch mi to robi .... ale zaujimavostou je ze ked dam formular na 1. miesto a toto tu na 2. miesto

 

<?php

if (empty ($_REQUEST))

{

?>

 

ma v poho zaregistruje , aj ukaze formular a pod ..... jedina chyba co ma este napada je ze Windows .... no ale co tam moze byt zle, ze sa mi nezobrazuje tento formular :( ....a mi to robi na vsetkych uzivateloch .... skusim este na druhym windowse .... budem musiet sa vzdy zaregistrovat, dufam ze aspon tamto pojde .....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
neviem preco, ale ked sa raz uz zaregistrujem, tak potm na druhy krat uz sa mi nezobrazi ten formular, ale iba toto tu : Musíte vyplnit všechna požadovaná pole! .... chcel by som aby sa mi ten formular vzdy zobrazoval ...nevie niekto to urobit ?? ci ja mam chybu vo windowse ci co ?? dakujem za odpoved

 

Ahojte.

Ak pouzijete axin frormular v dokumente, do ktoreho nieco posielate cez $_POST, $_GET resp. $COOKIE, formularik na prihlasenie sa Vam nezobrazi.

Preco? Pretoze $_REQUEST nebude prazdna.

Je niekolko rieseni tohoto problemiku, napr.

 

Pridat novy riadok pre </form>

<tr><td colspan=3><input type="hidden" name="odoslane" value="1"><td></tr>

a potom namiesto testovania celeho pola

if (empty ($_REQUEST))

 

testovat iba premennu $_POST['odoslane'], ktore nam pride pri stlaceni tlacitka 'Odeslat', teda

if (!isset($_POST['odoslane']))

 

Skuste

 

v.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×