Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Threat

Axxxa

Recommended Posts

Cs, dělal sem za větší pomoci Axxxi WoWlauncher, chtěl bych ji tady vychválit za velkou pomoc a poskytnutý kod.

 

Jinak takhle vypadá konečný výsledek:

nahled.jpg

 

Jinak to bude sloužit pouze pro DarkDemon TBC server (doufám, že to admini schválí :mid_bow_arrow: ) takže link ke stažení neočekávejte.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jinak ještě jednou poděkování skillerce Axxxe, vždyť bez ní bych to nedal :teehee: , važte si jí na wowresource je to skillerka DÍKY.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jen dodám, že vzhledem k tomu, že je všechno uloženo v configu, tak stačí aby si to od vás kdokoliv stáhnul a může to použít na svém serveru ;) Přesně jak to bylo zamýšleno ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radsi klasickej Launcher jen predelanej pro osobni potreby :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten by si musel naskinovat na stránce ;) .NEŤáckej webrowser je iečko, a to má posuvníky skinovatelný ;)

Edited by axxxa
u, ne ů * ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co takhle text tahat z nějaké webové DB? MySQL, SQLite ... Elegantnější řešení, než tam načítat webovou stránku, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elegantnější možná, ale absolutně zbytečné ;) + takhle si můžeš hezky naskinovat pozadí textu i tet samotný, popřípadě provázat několik stránek a je to i jednoduší na upravování (pokud bys to nedělal přes nějaký redakční systém ;) )...ale proč to dělat jenoduše, když to jde složitě, že? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Právě, že si naskinuju rovnou ten frame a ne nějakou html stránku a pak už na něj jen promítám text z DB, což je teda mnohem efektivnější, než načítat obsah celé stránky (když už, tak na procesorový čas a samozřejmě na vytížení linky). To nevyvrátíš. Navíc je DB mnohem jednodušší na editaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Až na to, že takovouhle stránku můžeš s čistým svědomím dát na free webhosting ;) Navíc, když se podíváš na můj původní launcher, zjistíš, že je editovatelný tak, aby ho bylo možné přizpůsobit téměř jakémukoliv serveru. Což je o dost lehčí, pokud ti stačí změnit adresu stránky, než kdyby si to musel každý kompilovat a skinovat sám. A nakonec - pro tebe možná ne, ale pro mě by bylo mnohem jednoduší přepsat pár řádků v html, než se párat s db (uznávám, tohle není zrovna moje parketa ;) ) a vzhledem k tomu, že tam stejně budeš zobrazovat je pár nejonovějších novinek, databázi prakticky nepotřebuješ, ale kdybys bez ní nemohl žít, můžeš v tom browseru zobrazit php stránku, která si bude data tahat z databáze... takže - možná by to opravdu bylo lepší řešení, ale tohle je mnohem jednoduší - přitom nepříjdeš o žádné funkce, spíš naopak ;)

 

Edit: a nakonec - procesorový čas? Odkdy záleží na pár milisekundách? Nebo na pár kb v době několikamegových linek bez fup? Kdyby to byla nějaká bankovní aplikace, neřeknu - ale tohle je obyčejnej launcher, proboha ;)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protože to není uvolněno jako opensource. Samozřejmě, cpát hesla od DB do configu by bylo poměrně šílené. Nicméně načítání HTML stránky pro mě je, a taky zůstane, pěknou prasárnou, protože už vidím borce, kteří tam strčí xMB *.BMP. Děkuji, nechci. Editace DB = 3 kliknutí myší a poté už psaní čistého textu. Čistě teoreticky můžeme mít nekolik textových polí, do kterých se budou načítat jednotlivé novinky, spolu s datem a tak. Pořád to bude dle mého názoru mnohem elegantnější, než načítání nějaké HTML stránky. Složitější na naprogramování ano, ale co se týče ostatních nevýhod, tak ty nevidím. Snad jen, že by si musel do zdrojáků každý připsat login do DB a poté si program zkompilovat.

 

PS: a nemusím řešit problémy se zformátováním webové stránky :P

PSS: zkus si načítat delší HTMLko s obrázkem a v tom launcheru scrollovat - poznáš, co je to pár ms (a těch 99,9% lidí co mají méně výkonné PC tím více)

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, kdybychom šli do detailů, tak to opensource je (co kdyby ses kouknul do mého podpisu, jsou tam zdrojáky k prakticky té samé verzi launcheru, pouze s jiným designem). Taky ber v úvahu že se to učím, a tohle mi příjde, jako brát na komára brokovnici....jinak, nechci do toho kecat, ale možná mě mohl Threat v tom topicu na dd aspoň zmínit a netvářit se, že to napsal sám ;) Ovšem řešit to nehodlám, jsem ráda, že se to bude používat - proto jsem to taky psala ;)

 

Edit: No, neříkej mi, že (koli, 100kb obrázků dohromady?) ti ten počítač zpomalí na nesnesitelnou úroveň, to je trošku overacting ;) Samozřejmě záleží na hostingu, ovšem v pc to prakticky nepoznáš - kdyby to byla taková katastrofa jako naznačuješ, tak si 99% lidí ani neotevře seznam ;)

Edit2: a uzavřeme to tím, že pokud má někdo pc na kterém se dá rozjet wow, nebude mít s launcherem absolutně žádný problém...ale ty budeš pořád rejpat, viď? ;)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budu, tys asi neměla čest se skvělou řadou Intel Celeron odvozenou od Pentií 4 že? Ano, i prohlížení netu bylo utrpením. A už vidím blázny, co do toho začnou cpát flash/javu.

 

PS: na současném PC bych s tím opravdu problémy neměl, ale zase tvrzení, že všíchni co rozjedou wow si bez cuknutí poradí s launcherem není pravdivé (viz. výše):P

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, pokud v tom chtějí rozjíždět javu, je to jejich volba a v žádném případě to není můj problém ;) normální člověk si tam prostě dá jednoduchou, čistou html stránku, popřípadě jednouduchou php, a tady si trvám na tom, že žádné cukání nezaznamenáš a pokud ano, tak by možná nebylo špatné rozbít prasátko, a koupit si novej procáček, destičku, kartičku, a ramčičku, protože takové pc musí být pro normální provoz naprosto nepoužitelné, a v dnešní době seženeš mainstream komponenty za pár šupů (ono v zásadě i high end ;) ).

 

Edit: Jinak celer mám v notebooku, a rozhodně nezažívám takové lagovací hody, jako mi tady popisuješ ;)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, pokud v tom chtějí rozjíždět javu, je to jejich volba a v žádném případě to není můj problém ;) normální člověk si tam prostě dá jednoduchou, čistou html stránku, popřípadě jednouduchou php, a tady si trvám na tom, že žádné cukání nezaznamenáš a pokud ano, tak by možná nebylo špatné rozbít prasátko, a koupit si novej procáček, destičku, kartičku, a ramčičku, protože takové pc musí být pro normální provoz naprosto nepoužitelné, a v dnešní době seženeš mainstream komponenty za pár šupů (ono v zásadě i high end ;) ).

 

Edit: Jinak celer mám v notebooku, a rozhodně nezažívám takové lagovací hody, jako mi tady popisuješ ;)

Ani se neopovažuj srovnávat Celeron M s Celeronem odvozeným od PIV - jsou to dva diametrálně odlišné procesory a vždy byly. Celeron M jde cestou evoluce a vždy to býval derivát Pentií III, Pentií M, Core a Core2 procesorů (teď nevím, zda v tom nemám malý guláš, ale každopádně Celeron M není a nikdy nebyl odvozen od desktopové řady PIV). A mimochodem, vykreslování webu záleží jaksi čistě na CPU :P A ne každý má nacpané prasátka padesátníky tak, aby mohl upgradovat PC. Ale v jednom s tebou samozřejmě souhlasím - čistou HTML bez obrázku v pozadí to zobrazí pěkně snad všude. Ale jde o princip.

 

PS: OK, spletl jsem, Northwood-256 byl odvozen od PIV jádra, ale taky jako jediný. Navíc měl oproti desktopovému celeru 256kb L2 cache, takže dvojnásobek.

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

O naprosto zbytečný princip, z mé strany jde o princip také ;) Odmítám něco dělat složitě, pokud to jde jednodueš a 99,9% uživatelů nepozná rozdíl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jde tu o optimalizaci, ne o to dělat vše jednoduše. Mnohdy zdánlivě složitější postup vede k mnohem efektivnějším výsledkům. Bez optimalizace bys dneska asi nehrála Crysis na plné detaily ani s GK 2x silnější, než je nV GTX280. Mimochodem, stejně je to mizerně optimalizovaná hra (viz. její "DX 10"). Ale to se dostáváme od tématu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, dala jsem mu to pryč, přeci jenom, když hezky poprosí.... když se podíváš, tak wowresource.eu je tam pořád, jen tak decentně zmenšený ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Budu, tys asi neměla čest se skvělou řadou Intel Celeron odvozenou od Pentií 4 že? Ano, i prohlížení netu bylo utrpením. A už vidím blázny, co do toho začnou cpát flash/javu.

 

S Calerony mam dost zkusenosti, takze ti muzu rict, ze to co tu rikas, neni pravda ;-) (ano, mam zkusenosti s Calerony s L2 cache 128KB, ne s 256KB) Neni to sice extra vykonny procesor, ale na bezne prace s PC bohate postaci, Flash a Java na webu pro nej neni zadny problem. Nejspis jsi mel smulu a delal jsi s vadnym procesorem ;-)

Edited by Bob91

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jo, dala jsem mu to pryč, přeci jenom, když hezky poprosí.... když se podíváš, tak wowresource.eu je tam pořád, jen tak decentně zmenšený ;)

 

Jde o to, že je tam reklama jak "kráva" na jejich server ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×