Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
sipek

Webshop

Recommended Posts

Potřeboval bych nějaký scriptík na webshop... Představoval bych si to nějak takhle:

 

Na serveru jsem si zavedl jako odměny za event tzv. Event ranky (jednoduché itemy bez funkce...).

A potřeboval bych scriptík, který by dokázal vyměnit určitý počet Event ranků za item (nebo více itemů => počet potřebných Event ranků by se násobil počtem itemů) vybraný v tom webshopu...

 

Event rank má u mě ID 999888 (ale bylo by lepší kdyby to šlo nastavit v configu...)

 

Příklad (pro ty, co ještě netuší co mám na mysli):

 

Vyhrál jsem 10 eventů, mam 30 Event ranků....

Chtěl bych 2 swordy za Event ranky, jeden stojí např. 12 Event ranků....

Šel bych tedy na webovou stránku serveru do oddělení Webshop...

Tam bych se přihlásil na herní účet (takže spolupráce s realmd databází a tabulkou account...)

Vybral bych si jméno charakteru s kterým chci nakupovat (...characters...)

Poté bych si vybral ze seznamu itemů ten určitý sword, napsal bych kolik jich chci (tedy 2) a poté bych klikl na políčko KOUPIT...

Po přihlášení za danou postavu do hry, bych se podíval do Bagu, tak by bylo už jen 6 Event ranků ale objevily by se tam ty 2 swordy...

 

Vím že to není nějak jednoduhé, ale jestli je tu někdo kdo by to dokázal, tak co nejvíc by toho šlo... Sem strašně náročnej člověk, to vím, ale moc moc moc by se mi to hodilo... Aspoň ten základ (výměna určitého počtu Event ranků za určitý item...)... Já sám s tim teď bojuju ale moje php je jak od babičky... :teehee:

Tak se na to prosím někdo koukněte... Díky moc a doufám že se tady ČASEM ukáže aspoň něco podobného mému nápadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doufám že tohle nějak pujde vyřešit... Osobně myslím že pro "ostřílené borce v php" to bude hračka, ale ještě uvidíme... Já umim strašně málo v php... Takže jestli by Ti "borci" měli ještě nějaký nápad k tomu, tak kliďánko přidejte... :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasně to zvládne člověk, kterej se asoň trochu vyzná v PHP. Problém je v tom, že ten člověk se taky musí dost dobře vyznat i v DB mangosu, což už bude dost velkej problém. :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jasně to zvládne člověk, kterej se asoň trochu vyzná v PHP. Problém je v tom, že ten člověk se taky musí dost dobře vyznat i v DB mangosu, což už bude dost velkej problém. :innocent:

A-JÉÉÉ :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udělat to není vůbec těžké. Už jsem to tu někde říkal ... Zkuste se alespon základy naučit sami.

To že si můžete téměř cokoli ukutit sami a nemusíte se spoléhat na pomoc jiných je fakt skvělý ;). Za 14 dní by jsi zvládl i toto.

Ale to je trošku OT ...

Edited by hisgrak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Udělat to není vůbec těžké. Už jsem to tu někde říkal ... Zkuste se alespon základy naučit sami.

To že si můžete téměř cokoli ukutit sami a nemusíte se spoléhat na pomoc jiných je fakt skvělý ;). Za 14 dní by jsi zvládl i toto.

Ale to je trošku OT ...

mno... možná, jenže kde se naučit php?? já se učim rychle, jenom musim vědět kde to mam zvít.. (kupovat si knížky jako: "Jak na PHP" nebo "Naučme se PHP" fakt nemínim...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

urcite by to slo a nebylo by to tezke...jen komu se do toho chce mno :)

 

ja bych to asi nejak dokupy dal, jenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites
urcite by to slo a nebylo by to tezke...jen komu se do toho chce mno :)

 

ja bych to asi nejak dokupy dal, jenom...

Jenom se ti do toho nechce co? ;) njn chápu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jenom se ti do toho nechce co? ;) njn chápu... :(

nápad je to šikovný a myslím že do týdne max by to bylo hotové určitě, tedy v mém podáni bLuma by to dal dokupy rychlejc

Share this post


Link to post
Share on other sites
nápad je to šikovný a myslím že do týdne max by to bylo hotové určitě, tedy v mém podáni bLuma by to dal dokupy rychlejc

a nechtěl bys to zkusit??? pls.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

opravdu nevím, mluvil jsem o tom s bLumou, který je mnohem zkušenější asi bych tohle nedal...

 

možná jo, nevím

Edited by Clant

Share this post


Link to post
Share on other sites
opravdu nevím, mluvil jsem o tom s bLumou, který je mnohem zkušenější asi bych tohle nedal...

Tak co bLumo? dal bys to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak co bLumo? dal bys to?

bLuma by to dal, v tom nevidím problém, jen si myslím že Vám to udělat nechce, spíš abyste se naučili sami programovat a udělat to sami....

 

btw: nevím, možná bych dokázal trochu lehčí verzy bez toho přihlášení a výběru charu, nevím :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bLuma by to dal, v tom nevidím problém, jen si myslím že Vám to udělat nechce, spíš abyste se naučili sami programovat a udělat to sami....

 

btw: nevím, možná bych dokázal trochu lehčí verzy bez toho přihlášení a výběru charu, nevím :)

zkus co bys dal...

a kdybych si měl tohle udělat sám, tak bych to udělal tak za půl roku... <_< ne-li za rok...

Edited by sipek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak co bLumo? dal bys to?

 

Dal, ale nemám jediný důvod to pro tebe dělat. Navíc jsi psal, že se učíš rychle a odkazy na naučení jsi dostal. Dostal jsi i základ systému a pokud by jsi do toho investoval svůj čas tak pochopíš, proč ti to nehodlám dělat. Navíc můžeš kontaktovat plumbiho a dělat na tom s ním

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dal, ale nemám jediný důvod to pro tebe dělat. Navíc jsi psal, že se učíš rychle a odkazy na naučení jsi dostal. Dostal jsi i základ systému a pokud by jsi do toho investoval svůj čas tak pochopíš, proč ti to nehodlám dělat. Navíc můžeš kontaktovat plumbiho a dělat na tom s ním

hmmm, díky......... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

hod sem query toho Event rank itemu a pak počkej až dodělam Mailer system do finální podoby a zkusím se tomu nějak věnovat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak problem by to asi nebyl, neco podobneho uz jsem jednou zkousel pro kamarada udelat, ale kuli casu jsem to vzdal... Preci jen skola a prace byla prednejsi nez nejakej script... Btw. Dokazes to v pohode sam jen staci trochu googlovat, a naucit se aspon zaklady z PHPcka, pak uz to nejak zkomolis do sebe... A kdyz to nepujde? Nevadi zpusobem pokus=omyl casem aspon nejakeho vysledku dosahnes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×