Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Adrifinel

Návrh ohledně fora

Recommended Posts

Nejsem si jistá jestli to dávám do správné kategorie, ale kdyžtak to někdo přesune :)

 

Takže: Chtěla bych podat návrh na promazání zdejšího fora.

 

Důvod? Forum je dost zamořené topicy s názvy: Mangos, Mangos problem, Mangos help, Help! Problem atd. Pak když člověk chce něco najít musí se prokousávat těmi to topicy, což i mnohky znemožnuje najít něco a mnohého uživatele to odradí do té mítny, že založí na dávno vyřešení problém stejný topic :)

 

Dále podávám návrh, aby bylo nakázano, že názvy topiců mají být konkretnější, aby lidi nepsali Mangos problem, ale třeba Problém s revizí mangosu xxxx atd. Prostě, aby název dával už vědět o čem topic je a název Help, moc nedává tušit, co čtenář v jeho obsahu najde.

 

Pokud máte nějaké návrhy, jak udělat forum přehlednější přidejte se :)

 

 

A prominte jen si tak vymýšlím, jak to tu lidem usnadnit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden návrh mám, nebrat jedince, kteří mají iq nižší jak 90. Bohužel jaksi stav fóra je z velké části obrazem inteligence uživatelů. Pokud někdo dá otázku o mangosu do offtopicu nebo se ptá v tipy, triky, návody tak to něco vypovídá. A pokud chceš pomoct, staň se moderátorem a vyčisti to :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blumíčku omylem, já se nemůžu stát, mě by musel někdo jim ustanovit :D:)

 

Ale myslím, že mi dáš taky zapravdu, že je to hrozné se prokousat 30 topicy s názvy o ničem než najdeš to oc hledáš, tedy pro mě aspon jo, když listují už na nějaké 10 stránce z 20cti an ázev neodpovídá obsahu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ano, ale mělo by se udělat aby ten název byl konkrétnější, prostě když nadpis nebude dost vypovídající o obsahu fora, forum se smaže. Jinak bysme měli třeba sekci problémy a v nich nacpané 20x helpy, pomoci atd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co si pomůžeš sekcí otázky, problémy, když se podíváš na blbost nováčků, kteří ani nečtou návody. Na tohle tu už je wiki, faq sekce tipy, triky a návody a stejně je to prd platné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blumíček má pravdu, jenže je to podle mě jedno z druhým, ty co by si chtěli něco sami naučit i najít, nemá téměř žadnou šanci, přes ty k ničemu topicy, co tady jsou. Ovšem to vypovídá taktéž o inteligenci, jak bylo řečeno, ale bylo by lepší udělat asdpon jednou za nějaký čas hromadnou čistku :)

 

Tak jsem našla tohle: http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=4474 ale spousta lidí se tím neřídí :(

Edited by Adrifinel

Share this post


Link to post
Share on other sites

no lidi stěma názvama máte pravdu ale to já bych to udělal nwm jak se to menuje "složky" v kterejch budou psat topicky help me kterym bych dal nazev pro amatery :D a tam by psaly to pls help help mangos problem ascent problem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Že nakázat konkrétnější titulky... Poručíme větru dešti? :) Vždyť se stačí jenom podívat na zdejší seznam serverů, kde je napsáno, že se nemají registrovat hamachi servery a stejně každý třetí je na hamachi síti. Prostě někdo ty pravidla vůbec nečte a ostatní je ignorují. No naštestí se každý hned prozradí, protože holt musí sdělit někde na webu adresu realmlistu, takže se to dá vcelku rychle promazávat. Ale až ve chvíli, kdy jsem tam dodělal řazení podle času přidání, tak jsem byl schopný to sledovat.

 

Podobně to funguje tady ve foru. Vůbec tu nejsou podstatné nějaké kategorie. Stačí prostě jenom při přihlášení si otevřít nové příspěvky a skouknout ty názvy jestli tam není něco zajímavého . Samozřejmě některé názvy jsou velmi stručné a nebo dementní, ale to je holt realita. Věřím, že z toho všichni časem vyrostou. Každopádně to nelze nakázat a ničemu by to nepomohlo.

 

A že tu někdo něco nemůže najít? Tohle je přece diskusní forum a ne databáze znalostí. Veškeré návody, rady a popisy patří do WIKI! O tom jsme se přece kdysi bavili, když se mělo založit wiki, že ve chvíli, kdy budou ty informace utříděné ve wiki, tak na dotaz ve forů stačí odpovídat odkazem do wiki. A to se mi už párkrát podařilo. Jen do wiki přispívá málo těch co už mají přehled a dokázali by o tom napsat a utřídit ty informace.

 

Takže kategorie se můžou v klidu zrušit, ve foru se klidně může nechávat třeba posledních 300 příspěvků a informace by se měli cpát v přehledné formě do wiki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co psychotesty. Opravdu by to chtělo s tím něco udělat. Třeba např. udělat aby do některých sekcí mohli jen třeba uživatele kteří budou mít levl 3 a víš atd. prostě aby se nějak zamezilo tomu aby z toho tu byla skládka :D

 

 

Já si myslím, že spousta lidí ani neví, co je to ta Wiki.

Edited by Adrifinel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám napad, co uděla aby každému nově přihlašenému přišla do pm zpráva či jej to odkazalo, než se sem na forum dostane atd. kde by byl odkaz na wiki, odkaz na důležité topicy atd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nebo dát k registraci i IQ test

 

To by bolo dobré, len by to nadpolovičnú väčšinu odradilo od registrácie...

 

Inak, to s tými konkrétnymi názvami je tiež dobrý nápad, bolo by to predsa len prehľadnejšie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inak, to s tými konkrétnymi názvami je tiež dobrý nápad, bolo by to predsa len prehľadnejšie.

 

Tak k tomu ale budeme potřebovat pomoc temných sil vesmíru a od toho dávám ruce pryč... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak k tomu ale budeme potřebovat pomoc temných sil vesmíru a od toho dávám ruce pryč... :)

 

Nebo poprosíme o pomoc Radka Hulána, ale nevím co je horší jestli ty síly vesmíru nebo rADo :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nebo poprosíme o pomoc Radka Hulána, ale nevím co je horší jestli ty síly vesmíru nebo rADo :-D

Jenom toho ne, s prominutim vetsiho vola neznam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale ano, promazání, iq testy...to už tu tak před rokem padlo, že? ;) ;)

Co se týče promazávání, sám jsem několikrát zadával do vyhledávače výrazy typu "pls help" a ty pak nemilosrdně mazal. Co se týče drbání lidí za blbé názvy topiců, voly nepoučíš. A IQ testy? Nebuďme směšní, zbylo by nás tu tak na zpočítání na prstech rukou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno je videt, že se asi po tom roce zase stala situace neunostna. Denně jsem chodí noví lidé a myslím, že stav ve kterém forum je moc na jeho úrovni neprida, když si novaček musí prokousavat topicy o ničem a ty někde na 30 stránce opravdu nikdo nepoužívá a mnohky jsou tam zahrabané docela dobrá fora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×