Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
GSE

Chce dakto GMka ?

Recommended Posts

Ak by o mna mal niekto zaujem - ako o GM tak mi napiste na :

- ICQ : 445601495

- mail : [email protected]

- alebo aj do topicu

 

Zrejme chcete nejake info :), tak tu je :

- 14 rokov

- WoW hram 1.5 roka

- som uzitocnejsi ako In-game podpora - hracom pomozem bud prikazmi alebo doboru radou.

- sql,php atd. - v tom sa nevyznam, este sa len zacinam ucit...

- ovladam jazyky : slovensky, cesky ,anglicky, zacinam s nemcinou.

Edited by GSE

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ak by o mna mal niekto zaujem - ako o GM tak mi napiste na :

- ICQ : 445601495

- mail : [email protected]

- alebo aj do topicu

 

Zrejme chcete nejake info :), tak tu je :

- 14 rokov

- WoW hram 1.5 roka

- som uzitocnejsi ako In-game podpora - hracom pomozem bud prikazmi alebo doboru radou.

- sql,php atd. - v tom sa nevyznam, este sa len zacinam ucit...

- ovladam jazyky : slovensky, cesky ,anglicky, zacinam s nemcinou.

 

- sql,php atd. - v tom sa nevyznam, este sa len zacinam ucit... tak to me dostalo :D ... myslel jsem si ze normalni je

vyjmenovat vsechno ... a ne sql,php atd - v tom se nevyznam ... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
- sql,php atd. - v tom sa nevyznam, este sa len zacinam ucit... tak to me dostalo :D ... myslel jsem si ze normalni je

vyjmenovat vsechno ... a ne sql,php atd - v tom se nevyznam ... :blink:

 

ty vies co som tym myslel, tak sa nepovisuj a nerob zo soba idiota!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Začni se učit SQL... poradim. Pokud nevíš jak začít, začni tím, že si uděláš vlastní test server.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byt GM což znamena Game Master neznamena napsat na google.cz přikazy na mangos natisknout si je na papir atd a jako byt Gm(game master) znamena v minimu podpora ve hře scriptovani dungeonu řešeni bugu atd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím, že si pleteš Game Mastera se skripterem. Game master znamená doslova master ve hře, tedy hodně prověřený hráč, který se k tomu ještě naučí příkazy a "reportuje" bugy, které potom opraví skripter. Jenže v dnešní době chtějí admini serveru, aby uměl i něco víc, takže chtějí vlastně GM a skriptera v jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemusí. Stačí aby měl GM mozek a nervy. Příkazy se dají doučit.

Sehnat kvalitní in-game podporu je složitý ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

koukam tu ze kazdej asi nevi co presne znamena slovo Game master (dale pak uz jen GM).Takovy to clovek nemusi

umet scriptovat na to jsou jini lide treba ale kazdy druhej se mozna nauci prikazy,ale dalsi vec je umej je pouzit a umet je pouzit v pripade ze by nevedel jednu vec zjisti to dalsim prikazem a pak nasledne pouzije dalsi dva prikazy konecne na vyreseni ... a to uz kazdej druhej neumi ... musis mit taky na to nervy a jak pise hisgrak tak tak by to melo vypadat ... a hisgrak je jeden z mala lidi co tady pisou odpoved na topic a vi o cem pise a ne jen nejaka bezducha odpoved ...

 

to ondik55:docela vycuranost ... chce aby GM pritahnul hrace sebou na server,takovy gm na trochu vetsim serveru ma

v zaloze tak 6 hracu v prumeru ktery s nim pujdou ...

 

to malcolm: jen pises povidacky co jsi nekde slysel ...

 

to adrif: ty mas mozna velky naroky uz,ale drive jsi schanela ingame jako sul ... na gm in-game je stale velka

poptavka ... ale to uz jsou zase jenom zkusenosti no ...

 

to buffer: ten vi o cem je rec ... a taky jeden z mala vi , co clovek jako gm dela ...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fokky: já nikdy moc GM ingame podporu nescháněla to si plateš, to lidi, to tak berou a velké nároky, dobř je velký narok, když se zeptám uchazeče na čem jeden server a on to neví a ptá se mě jaké, že máme stranky serveru, to je fakt velký nárok. Ano je težké sehnat kvalitní Gm ingame podporu, který nechodí a nesupportuje hráče, ale umí si poradit a taky, dneska i když jsou to teba updateři, tak mají ve hře Gm hodnost třeba a všichni jm říkají GM, to jim pak musíte vysvětlit on ne GM on byt updater :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to adrif: jasny chapu no ... pokud mas nekoho v tymu tak mu musis verit a vlozit do nej tvuj zajem ... proste aby vedel ze o nej stojis ... a nejakem server ktery uz za neco stoji a zrejmne ma vetsi populaci tak tam ti hraci si vsimnou ze treba hyjal se sel 2x a nejaky hrac tam byl a vedel kdo co mel ... a pak vidis nejakeho hrace ktery ma sword z hajalu a nebyl tam ... tak to se lidi ozvou ... ja jsem treba in-game,eventer ... a nikdo se mnouo nemel problem a nebyl jsem svine a nejaky support nepripadal v potaz ... nekdy se stane ze se lidi nepohodnou ... jako treba s adrif jsem se nepohodl a slo to pekne vostre ... a ted uz to neni tak hrozny :) a myslim ze uz to vymyzelo ... nebo mas na to mezi nami jiny nazor :) ? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

questcz: ty si mě fakt dostal, tvůj první příspěvěk značí, že nevíš co je GameMaster a až to někdo pod tebou napíše odpovíš ''tjn'' :D

 

fokky: Taky jsem tě nepochopil proč do něj řežeš, prostě napsal, že se nevyzná v jazykách.

 

Jak píše hisgrak, i in-game podpora je třeba nevim proč furt se vrtáte, že scripter je upa nejvíc. In-game podpora je těžko k hledání, protože každý 16+ nemá na to čas.

 

A jak tak vidim každý kdo chce někde GM to dospěje k :offtopic: a nikdo ho nevezme stejně..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevim proc jsis dal takovou praci kdyz to ani nepochopis co ja jsem myslel ... myslel jsem to ze me to zaskocilo a posloupnoust slov ... jinak nic proti .

 

trochu nevim na co narazis ale pokud to chapu tak to jsi tedy zbytecne psal protoze jsi pripome jen znamou frazi ... nic vic,nic min :)

Edited by fokkysus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaach, všetci múdry ale ani jeden zatial neviete čo to je GM zatial tu neodznela správna odpoveď na "Čo je to GM?" Ono totiž nechcem to tu nejak písať lebo poznám to, že budete rozoberať zas a presviedčať, že to nieje pravda a to nepotrebujem :rolleyes: Všetci iste viete čo to znamená Game Master v preklade ... Už tým sa teda riadte. A dneska preto chcú ludia GM čo vedia čo najviac lebo je málo hráčou a tým pádom nechcú nejak na server kde není

10 000 ludí prijať 100 in-game support jako na offi.

Blizzard bude vždy najprofesionalnejší a nikto a nikdy ho nedobehne v ničom :) V tom je ta originalita a preto je taká komunita jaká je ...

(Očakávam od tohto príspevku nadávky od zasoplených ludí takže ignorujem) :)

Edited by Freezy.sk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím, že si velice pleteš zaslepenost ze zkušenostmi. Každý jsme jinačí a každý máme jiné nároky na člověka. My jsme už řekli, co je to GM podstatě se význam slova GM na free serverech hodně změnilo. Free se od offiku liší mnoho věcech, jedna z nich je i tahlle, GM na free mají více "prace" než na offiku, nebot na free je více bugu atd.

 

GM - herní master, jak to bylo řečeno, jenže dnešní době najít člověka, který se může vydávat za toho mastera neni lehké. Dnešní lidé jsou sprominutím děcka zkažená funy, která ten svět mc neznají. K čemu je mi/nám GM, který mi příjde plsovat na ICQ, že chce být GM, ale ptá se mě na stranky serveru a neví základní info o serveru. Myslete si co chce ale, sice GM nemusí umět SQL nebo třeba C++ či jiné věci, ale měl by vědět vždy základní info o serveru. Tak to bylo aspon za mě, když jsem se hlásila já na GM post , mno ehm oni mi jej přímo nabídnuli :D tak jsem věděla stránky serveru, patch, emulator i revku a věděla jsem vždy kdy to najdu. A promionte mi, ale je ostuda, když se někdo hlasí o post a zeptá se vás co je to html, jak říkám, člověk by měl ukázat nějakou tu inteligenci, je pravda, že se tukání příkazů naučí každej, ale jen malokdo je umí využívat více než na add nebo modify, to je fakt. GM

by měl znát svět a hru, tak aby ejj nikdo nemohl napálit, že to najde a přitom se dotyčnej neumí podívat na web a Gm, který nezna nějý tradeskill a vymlouvá se že jej nikdy nedělal ano, ale musí si to umět najít a ne se vymlouvat já jsem to nikdy nedělal...

Tim pádem vlastně výraz herní master ztrácí ten pravý smysl a vlastně je to hráč, který ma trochu větší pravomoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ktorý Game Master na offi dokáže programovať v C++ ? Takého by som chcel vidieť ... A na free serveroch už vôbec nie pretože kto by tomu rozumel tak by mal postarané o dobrý job. Zo znalosťamy C++ sa človek uplatní veľmy dobre. Tak neviem pochopiť ako môže nejaký človek čo sa zapodieva MMORPG - WoW dokázať programovať C++ ... Už len tý čo aspoň vedia čo to znamená pristupujú ktomu úplne neprofesionálne. A inak Adrifiniel ty píšeš, že ludia píšu na icq a pýtajú sa či môže byť GM ale či ťa niekedy napadlo jako inak sa ktomu dopracovať to nie čo ? Na dnešných free serveroch teda aspoň na väčšine pracujú 13-17 ročný neprofesionálny ľudia. Takže pre budúcnosť vypočuť, zamyslieť sa, odtestovať (Ludí čo prosia o GM miesto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha takže když to znamena, že když hraji wow nemusím umět C++, tohle mi nedává smysl. A ty lidi to umějí, protože se se chtějí to naučit. A nejsem si jistá, ale Gm na offiku se berou za a) od 18+, za B) mají ten job placenej, defacto jsou to zaměstanci blizzard, tak by měli dostavat i plat za c) blizzard by si tam nedal žadné malé děcko, co umí sotva správně žbletnou po česku, tam musí být člověk co umí anglicky tak aby se dorozuměl a už vidím jak si bliizard nechává nasupportovat hráče, tak že doastnou od gm lvly a itemy atd. jako to bývá na free, vážně chc to i videt, ukaž mi takový offik, ja si ráda zaplatím a podívám se tam jak tam gm rozdávájí itemy jak na funu. Dopracovat, ano každý se může časem k něčemu dopracovat, a jestli mě to nenapadlo, mno jasně napadlo. Mám svoje gm, které pomalu nic neuměli ani ty příkazy a ted umějí a proč jsem nedala šanci jiným? Protože je to v přístupu toho člověka, člověk, který mi na ICQ začne: pls můžu být GM, plss, halo si tu atd. je pro mě znamení, že to nebude dobrý GM, za to když potkám člověka, se kterým se ve hře povídam a dá se bavit s ní normal a neprosím mě ani třeba o něco, tak vím že to bude dobrý GM. Jde o to jak se dá s tím člověkem, bavit musís si, že já s tímhle nemám zkušenosti, tak se hluboce pleteš. Už jsem měla Gm, co mě ukecali plsováním na iCQ, dala jsem jem šanci můžeš hádat co mi udělali na serveru, už jsem měla Gm, co mi slíbili, že přivedou hráče atd. A chci tě poprosit nehraj si na chytrého, když tomu nerozumíš, nemáš zkušenosti jako já, až budeš na mojim místě tak is něco povíme, do té doby si jen hraješ na chytrého nic víc a nic mín, takže doufam, že jsi na tolik rozumný abys pochopil moje slova, já nehodlám dále ti to vysvětlovat. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×