Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Sareth

Pod jakým OS běží Váš server?

Pod jakým OS běží Váš server  

49 members have voted

  1. 1. Pod jakým OS běží Váš server

    • Linux
      19
    • Windows
      30


Recommended Posts

Jak jsem se díval na různé servery, tak jsem zjistil, že většina serverů které jsem navštívil používají Windows pro server. Tak mě napadlo dát sem tuto anktetu jestli je to fakt, že většina serverů běží na Windowsech.

 

Příklad:

 

Co používám?: Linux/Windows

Typ/Distribuce?: Ubuntu/Server 2003

Proč?: Linux mi přijde takovej více pohodlnější. Líp se mi vše dělá přes příkazy do Terminálu. / S Windowsem jsme jedna ruka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co používám: Linux

Distribuce: Ubuntu 8.04 LTS bez GDM hardy heron

Proč: protoze jsem zkousel asi 4 verze windows server a bud meli problemy s latency nebo se stabilitou, a protoze linux me oslovil vsemi smery.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co používám?: Windows

Typ/Distribuce?: xp profesionál

Proč?: Win tu byl dřív a je více známejším, krom tho nido nemá linux v mém okolí, v životě jsem jej neviděla, takže nevím ani jak vypadá, a trvalo by to dlouho než by se s ním naučila a pak by táta děsně vyváděl, protože on taky umí jen na win a to ještě jen na xp :)

Edited by Adrifinel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co používám?: Windows

Typ/Distribuce?: xp profesionál

Proč?: Win tu byl dřív a je více známejším, krom tho nido nemá linux v mém okolí, v životě jsem jej neviděla, takže nevím ani jak vypadá, a trvalo by to dlouho než by se s ním naučila a pak by táta děsně vyváděl, protože on taky umí jen na win a to ještě jen na xp :)

Nechápu co tam dělá tvuj táta když otázka je jasná proč takovej OS u serveru? tvuj tata pracuje na serveru na kterym ti jede wow server?

Share this post


Link to post
Share on other sites

¨Mno já nevím, jak bych se připojovala na server z domova, kdyby tam byl linux a kdybych si náthla linux na svůj pc, tak by táta ječel že by nemohl odemě dělat aktulizace nebo se mi v tom hrabat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co používám: Linux

Distribuce: Ubuntu 8.04 Hardy Heron (Teda myslim že je to on)

Proč: Linux je zdarma, má budoucnost, a hlavně je bepečný! (Je potřeba nastavit)

 

Adrifinel: Stačí OpenSSH na serveru a Putty na windows

Edited by Plecharts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sice už server nemám, ale když byl tak ...

 

Co používám: Linux

Distribuce: Ubuntu 7.10

Proč: Je zdarma, jinou výhodu nevidím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co používám: Windows

Distribuce: Xp

Proč: Jsou zdarma (ale jenom tajně) xD a s linuxem se teprva učím :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když jsem server měl :

 

Co používám : Windows.

Distribuce : XP Profesional.

Proč : Neměl jsem jinou možnost server nebyl až tak veřejný a na PC bylo málo HDD na Linux i Windows. Protože táta sice umí z linuxem, ale líp se mi pracuje ve windowsu.

 

Až bude server :

Co používám : Linux.

Distribuce : Ubuntu 8.04.

Proč : Stabilita, bezpečí, výkonost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co? : Linux

Distro : Debian

Proc? : Kdo nevidel shell nikdy nepozna kouzlo prikazovy radky:) Nemam rad grafiku . maximalne tak na prolejzani webu a tak takze proste od ty doby co pouzivam linux tak jedine tento system ma pro me budoucnost:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co používám: Linux

Distribuce: Ubuntu 8.04 Hardy Heron (Teda myslim že je to on)

Proč: Linux je zdarma, má budoucnost, a hlavně je bepečný! (Je potřeba nastavit)

 

Adrifinel: Stačí OpenSSH na serveru a Putty na windows

Budoucnost NEMÁ ŽÁDNOU.. hned ti vysvětlím proč...

Sice může být bezpečný, zadarmo atd...ale pořád pro něj není mnoho aplikací (i když můžeš namítnout, že jso emulátory, ale proč by se normální uživatel * s EMU, když OS má být ten NEJJEDNODUŠŠÍ systém)

Dále využívá ho sai 1% uživatelů

A taky jeho propaganda spočívá v útočení na Windows, což není solidní a lidem se to nelíbí (už jen jak mi kámoš vyprávěl jak tam má integrovanou hru jak tučkák ničí WINDOWS.....)

Takže pokud komunita která ho propaguje nezmění přístup, tak ho asi někdo bude chtít...

Edited by bLuma
slušně ! příště warn

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sice může být bezpečný, zadarmo atd...ale pořád pro něj není mnoho aplikací (i když můžeš namítnout, že jso emulátory, ale proč by se normální uživatel sral s EMU, když OS má být ten NEJJEDNODUŠŠÍ systém)

I pro Linux už je dostatek aplikací, existují i plnohodnotné náhrady za Win verze programů. Normální uživatel se *s emulátory asi nebude, ale tady je řeč o serveru, na němž ani není potřeba nic emulovat.

 

K propagaci obou OS, ani jeden nejedná úplně čestně, spousta afér, intrik atd. Vždy to bylo vždy to bude..

 

K tématu, server:

OS: Linux

Distro: Ubuntu 8.04

Důvod: nemusím se starat o licenci a pár dalších malinkých důvodů :nw2_guitar:

Edited by bLuma
slušně !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Budoucnost NEMÁ ŽÁDNOU.. hned ti vysvětlím proč...

Sice může být bezpečný, zadarmo atd...ale pořád pro něj není mnoho aplikací (i když můžeš namítnout, že jso emulátory, ale proč by se normální uživatel * s EMU, když OS má být ten NEJJEDNODUŠŠÍ systém)

Dále využívá ho sai 1% uživatelů

A taky jeho propaganda spočívá v útočení na Windows, což není solidní a lidem se to nelíbí (už jen jak mi kámoš vyprávěl jak tam má integrovanou hru jak tučkák ničí WINDOWS.....)

Takže pokud komunita která ho propaguje nezmění přístup, tak ho asi někdo bude chtít...

 

koukam, ze pan je odbornik, kterej v zivote GNU/Linux nevidel...

 

ad aplikace - zrovna tady se bavime o GNU/Linuxu jako serverove platforme, takze tvuj argument je zcela irelevantni... kdyz se bavime jako o desktop platforme, tak za kazdy bezne pouzivany program pro win existuje alternativa (alespon pro normalniho uzivatele * o kterem se zminujes, ktery urcite nepotrebuje photoshop, ale spokoji se s gimpem)

 

ad propaganda - GNU/Linux se musi srovnavat s ms os a nekteri lide to muzou chapat jako utoceni (asi neznas kauzy kdy byli vyvojari Linuxu osocovani tim, ze kradou kod z win, napriklad dvojklik je neustale patentovana technologie ms -- jestli uz ne, tak se omlouvam) tvuj kamarad s jeho hrou je sice asi nejlepsi uzivatel GNU/Linuxu, ktereho znas, ale jeho zkusenosti nejsou urcite vysoke

 

ad komunita - nevis o ni vubec nic

 

abych nebyl uplne OT, tak

 

OS: Debian GNU/Linux

Distro: Debian GNU/Linux

Důvod: opensource, stabilita, serverove aplikace, shell, moznost ohromne flexibility, atd.

Edited by witus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snake... Jistěže.. serverový OS má byt co nejjednodušší a proto se používá linux, jelikož neobsahuje spoustu nepotřebných vecí ktere se dají nazvat až zatěžujícímy jako Např WinXP ... OS na serveru by vlastně v nejlepším neměl mít ani grafické prostředí pro ůsporu místa v RAM ;) - Samozřejmě pro ty méně znalé z linuxem si nějaké to grafické prostředí dají ..

 

Dále k těm hrám co jsi říkal s TUXem , jistěže existují ale myslím si že pro windows je jen a jen zdravá konkurence pak by si také mohl myslet že může všechno takže budmě rádi za MAC OS, Linux... a méně známe OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Snake... Jistěže.. serverový OS má byt co nejjednodušší a proto se používá linux, jelikož neobsahuje spoustu nepotřebných vecí ktere se dají nazvat až zatěžujícímy jako Např WinXP ... OS na serveru by vlastně v nejlepším neměl mít ani grafické prostředí pro ůsporu místa v RAM ;) - Samozřejmě pro ty méně znalé z linuxem si nějaké to grafické prostředí dají ..

 

Dále k těm hrám co jsi říkal s TUXem , jistěže existují ale myslím si že pro windows je jen a jen zdravá konkurence pak by si také mohl myslet že může všechno takže budmě rádi za MAC OS, Linux... a méně známe OS

Jsem se docela pobavil :) Si myslíš že mrkvosoft nemá serverový OS?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Plechy: ted před maturitou se učit ovládat linux nebudu :)

 

Ono to zas tak težký není, jen je potřeba umět s něčim jako příkazový řádek alespoň ze začátku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sezen si Windows Server 2008 core to ma jen prikazovou radku sice takovym vtipnym zpusobem ale ma

jinak na serveru mam debian :-P jinak v shellu se da naucit s googlem za par hodinek aspon orientovat hodne pomuze mc ls cd apt-cache search a apt-get install wget nano mcedit top zbytek se da hrave ovladnout do tejdne a kdyz nevis tak man a kdyz delas neco specifickyho tak je to vetsinou podle navodu

 

(pridavam obrazek toho jak je implementovanej ONLY-SHELL ve winech)

 

server_core_1.gif

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komunita kolem Linuxu je plná podivních individuí, kteří třeba prohlašují jak milují tučňáka nebo že grafické prostředí je na nic a že milují příkazový řadek. Tyhle deformace k tomu patří už proto, že tyhle věci hlásí většinou nevyzrálí jedinci, kteří berou linux spíše jako způsob jak se odlišit nebo machrovat. Pravdou je, že hlavní cíle jsou a budou svoboda. Svobodný software, o tom to celé je a na tom je to založené od počátku. To jestli milujete tučňáky nebo Billa Gatese je úplně vedlejší. Hlavní je, že vám ten systém dá svobodu volby a svobodu používat cizí software. Takže do toho netahejte emoce a nekažte jeho pověst před neznalými uživateli.

 

Jinak tvrzení, že server je lepší bez grafického prostředí je stejně omezený jako tvrdit, že příkazový řádek je mrtvý. Obě mají své místo a grafické prostředí a grafické aplikace nejde nahradit jednoduše textovými, naopak to lze. Pokud si toho ještě někdo nevšiml, tak mít grafické prostředí v Linuxu na serveru nemusí nutně znamenat, že vám zabírá nějakou paměť. Stačí si systém správně nastavit, aby se grafické přihlašovací rozhraní autoamticky nespouštělo a pak se přihlašovat na server pouze vzdáleně což povede k tomu, že paměť se alokuje pouze při přihlášení a uvolní se při odhlášení. Navíc tento argument je v dnešní době celkem směšný, když není problém za prá korun dokoupit do serveru 4 GB paměti. Takže je to hlavně o tom jak si to kdo udělá a ne o tom, že váš názor je jediný správný a ostatní jsou hlupáci.

 

Windows Server může fungovat stejně dobře jako Linux. Jde jen o to, jak dobře ho umí majitel nakonfigurovat. Měli jsme server skoro rok na windows server i xp a nebyl tam žádný problém se stabilitou nebo nedostatkem paměti.Vše fungovalo jak mělo. Ovšem mělo to svá omezení např. v podobě počtu licencí a možných přihlášení k serveru přes vzdálenou plochu. Naproti tomu v Linuxu je k dispozici ještě lepší vzdálená plocha přes FreeNX a naprosto bez omezení na serveru můžou pracovat i desítky správců. Navíc systém nebyl legálně zakoupen, takže východisko bylo zřejmé.

 

Co používám?: Linux

Typ/Distribuce?: Fedora 9

Proč?: svobodný otevřený software, zadarmo, bez licenčních omezení, možnost nahlédnout pod pokličku, nepřeberné množství přidružených open source projektů, upravitelný systém, sympatický zvířecí maskot, příkazový řádek, možnosti skriptování, zajímavé grafické prostředí, odmítání gigantických komerčních firmem, ...

 

Ten systém má rozhodně budoucnost a open source má obrovský potenciál což si uvědomilo už plno firem jmenovitě např. gigant google...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Server s wow uz nemam ale pre zbytok ...

Co používám?: Linux

Typ/Distribuce?: Debian etch

Proč?: Uzasny shell a jeho moznosti, free app (postfix, apache2, bind9 .. proste krasa), flexibilita (zatial som nenarazil na hranice) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co používám?: Linux

Typ/Distribuce?: Slackware

Proč?: Rychly jednoduchy bezpecny stabilni a hlavne neni od microsoftu

Share this post


Link to post
Share on other sites
hlavne neni od microsoftu

LOL.. nejakej vysazenej na microsoft ne? :D

 

Co používám?: Windows

Typ/Distribuce?: XP Home

Proč?: 1. ho mam koupenej uz jako OEM 2. nejlip se v nem vyznam 3. uplne mi to staci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×