Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

SneakerXZ

Administrátor
 • Content count

  3493
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Everything posted by SneakerXZ

 1. Žádosti do partnerského programu

  Zde pište své přihlášky do WSS partnerského programu. Více informací naleznete ZDE. Rovněž se změnila pravidla a začal jsem pracovat na nové verzi serverů, která nahradí tuto původní.
 2. Ohledně spamů serverů na servery.wowresource.eu

  Máš pravdu Tome, přidám captchu i na registraci.
 3. Ohledně spamů serverů na servery.wowresource.eu

  Spíš jsem přemýšlel, že si budu pamatovat u hlasu IP a nedovolím více hlasování u serveru ze stejnou IP.
 4. Ohledně spamů serverů na servery.wowresource.eu

  Už jsem implementoval jistá opatření, která nutí zadávat captchu a dělá to těžší vkládání nových serverů (je ověřováno daleké více údajů), ale i přesto to je to zneužíváno. I jsem promazal hlasy z dob, kdy se hlasování dalo zneužít.
 5. Koupím Heroes of the Storm key

  Co tě na tom tolik zaujalo, že si chceš kupovat klíč?
 6. [Vymením]Hearthstone beta key

  Vzhledem k tomu, že 7. ledna končí closed beta a teď už se tam může s trochou úsilí dostat každý, tak mi to nepřijde výhodné. např.
 7. Vytvorenie počítačovej poradňe

  A co když ti řeknu, že bez domény a webhostingu se ti to nikdy nerozběhne? Chápu, že nechceš riskovat, ale zrovna doménu a webhosting v dnešní době lze koupit za cenu vstupenky do kina a jestli to je pro tebe moc peněz, tak raději investuj čas někam, kde ty peníze vyděláš a potom budeš moci rozjet takový projekt na úrovni. Možná tón ostatních, kteří ti to kritizují není nejlepší, ale mají naprostou pravdu a měl bys jejich rady poslouchat, protože oni mají zkušenosti, které ty nemáš, ale nejspíš se potřebuješ spálit sám, abys to pochopil.
 8. [Hodnocení] První práce WoW designu

  A právě písmo je nejdůležitější na webu, protože web je o obsahu, a aby obsah šel konzumovat, tak musí být čitelný.
 9. [Hodnocení] První práce WoW designu

  To písmo je max. pro logo a ne pro text. Chudáci lidi, co by na tom webu měli něco číst. Proč je to Facebook logo, tak velké?
 10. Hearthstone

  Nějak mi uniklo, že Blizzard představil novou hru Hearthstone, jedná se o karetní hru ze světa Warcraftu. Tady video o čem, že to vlastně je. http://www.youtube.com/watch?v=vF_PdZybRJE Plus ještě trailer. http://www.youtube.com/watch?v=QdXl3QtutQI Co si o tom myslíte? Zaujalo?
 11. Hearthstone

  Vyhrál jsem v giveaway od NVIDIA na Facebooku.
 12. Hearthstone

  Tak už jsem v Hearthstone betě, kdyby si někdo chtěl zahrát, tak můj battle tag SneakerXZ#2591
 13. Hearthstone

  Pokud stále nejste v betě Hearthstone (jako já), tak koukněte na tento zajímavý počin. Je to podobné Scrolls, že to opět kombinuje karetní hru s prvky deskové hry.
 14. Hearthstone

  To zkouším samozřejmě.
 15. Hearthstone

  Nemá někdo klíč na darování nebo účet na pučení?
 16. Programovanie

  Tak zkus i jiné než Nette. Když se zeptáš ve světě, co je Nette, tak na tebe budou koukat jako na blázna. Zkus třeba Symfony.
 17. To zahesluj, aby se nemusel pořád mazat a předešlo se zneužití.
 18. Programovanie

  Tak většinou takové frameworky nepoužívám, protože nejsou dostatečně populární a tím pádem naložený čas k jejich studiu by nemusel být dobrou investicí, ale když tedy nepoužívám knihu, tak studuji tutoriály, rady ostatních a v případě, že není ani to, tak čtu zdrojové kódy cizích lidí, což dělám i tak, ale ne ve velké míře.
 19. Programovanie

  Ukončil bych to, že máme oba odlišný přístup jak přistupujeme k věcem. Jen bych k tomu dodal, že já se vždy naučím to vodítko tím, že si přečtu knihu, která shrnuje ty nejlepší practises daného frameworku a vím, že potom dělám věci, tak jak se na dané platformě dělat mají. Plus hledám vždy ke způsobu jiné způsoby a potom hledám, který z nich je nejlepší. Vždy si kladu otázku, zda způsob, který využívam je optimální.
 20. Programovanie

  Tohle už jsou věci, které jsou diskutabilní a subjektivní. Best practises jsou věci, které jsou většinou společné skrze jednotlivé technologie. Proto je taky jednoduché umět více technologii, protože je to pouze o znalosti knihoven a syntaxe jazyka. To nejdůležitější jsou principy (způsob psaní kódu). Prostě máš PHP, Python, Ruby, C#, Java a všechny mají MVC frameworky a ten princip je stejný. Pouze je jiná syntaxe. Je tedy důležité být senior v principech. Alespoň z mého pohledu, ale chápu, že ty to můžeš vidět jinak.
 21. Programovanie

  To bereš moc do extrému. Samozřejmě člověk nebude senior programátorem ve všech znalých platformách, ale stačí být i junior, aby mohl učit někoho, kdo nic nezná. Stejně ty věci, které odlišují seniora od juniora budou začátečníkovi k ničemu.
 22. Programovanie

  V Java umím Android, Swing, J2EE (JSF, Hibernate), PHP nemám moc rád a už jsem na něj zanevřel, protože v něm nevidím potenciál, ale tam umím CakePHP, více frameworku jsem už nedělal. Raději jsem přešel na Ruby on Rails. Krom zmíněných umím ještě .NET (ASP.NET MVC i WebForms, WinForms, WPF, Windows Phone) a Objective-C (Cocoa Touch). V C++ umím Qt (momentálně hlavně rozvíjím ve spojení s BlackBerry) a STL. Momentálně jedu hlavně mobilní technologie, takže se soustředím na Java (Android), C# (Windows), C++ (BlackBerry, trochu iOS) a Objective-C (iOS). Plus Ruby on Rails, což používám na webové věci. Ostatní věci jsou spíše pozůstalosti z minulosti. Jinak samozřejmě v něčem jsem slabším a v něčem silnější, ale mám všeobecný přehled a určitě bych dokázal ve všech zmíněných věcech učit základní lekce, pouze by to chtělo krátké připomenutí u těch věcí, které už jsem delší dobu nepoužíval. Jinak já nemám potřebuji to nijak dokazoval. Pouze říkám, že takový lidé jsou a nejsem jediný. To jestli tomu budeš věřit už nechám na tobě.
 23. Programovanie

  Já umím všechny zmíněné technologie a brzy budu učit, ale v tomto případě bych stejně zájem neměl.
 24. Neurorstart - zkušenosti a názory

  S pojmem info produkt se setkávám poprvé, ale ve světě je toto víceméně v kategorii self-help a je to obrovský business. Rozhodně spousta materiálů bude nekvalitní, chce to tedy vybírat a to dle názoru a recenzí, ale osobně tento business smysl má. Osobně bych raději doporučoval koupit knížku v knihkupectví, která se zabývá stejným problémem.
 25. Predaj battle.net hier

  Jsem většinou slyšel, že potom chtějí občanku, kde dokážeš, že máš to nové jméno, ale za pokus asi nic nedáš.
×