Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

bLuma

Members
 • Content count

  2523
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

bLuma last won the day on January 29 2015

bLuma had the most liked content!

Community Reputation

225 Přínosný uživatel

About bLuma

 • Rank
  Level 9

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

19801 profile views
 1. [JAVA] Bukkit plugin chyba JDBC

  Odpověď na chybu máš v popisu rozhraní... http://docs.oracle.com/javase/6/docs/api/java/sql/Statement.html
 2. [C++] Analyzování inputu od uživatele

  Clear přenastavuje chybové příznaky (testy good(),fail(),bad()). S vlastním proudem nijak nemanipuluje.
 3. [C++] Analyzování inputu od uživatele

  Hodně špatný způsob řešení... Zkus si zadat "123456789a" a po opětovné výzvě "a". Nebo třeba "123465789a" a pak "a123456789". Možné řešení je třeba https://gist.github.com/anonymous/5699977. Načtení do stringu je potřeba kvůli vypráznění cin, pokud by se načetlo přímo do intu a operace selhala, tak to tam zůstane trčet. A nepamatuji si, jestli to jde nějak jednoduše zrušit. Pak už je to načtení ze stringstreamu a test na úspěch.
 4. Snažíš se načíst blok dat s nepravidelnou strukturou (proměnné délky řetězců) do přesně definované struktury, to ti prostě nepůjde. V zásadě máš několik možností, jak to řešit... Načíst to jako blok dat a pak pracovat s odkazy na začátky řetězců (nepamatuji si, jak jsou ty odkazy realizovány v těch souborech, jestli to je na index/offset do toho chunku). Pokud je to offset, tak ti tohle může pro čtení vyhovovat, pro případné změny to už je trochu problém. Pokud je to index, tak můžeš mít blok dat a vybudovat si přístupový index nebo ještě lépe si to rovnou převést do vektoru. Ale to musíš udělat ručně, postupným procházením toho bloku.
 5. Creature Guid Overflow

  to fakt ne... https://github.com/TrinityCore/TrinityCore/blob/master/src/server/game/Globals/ObjectMgr.cpp#L6119
 6. Problém s ChatHandler

  Udělej to ručně... #include <iostream> #include <cstring> using namespace std; int main() { char str[] = "dlas djsal dklsa kldsajdskal klas klsa"; char* fa = strtok(str, " "); char* sa = strtok(NULL, ""); cout << fa << endl << sa << endl; return 0; }
 7. warden wpe

  Wpe pro je "jen" o editaci paketů. Funguje to na všem, otázka je co tam bude fungovat. Musel by jsi vědět jaké konkrétní chyby se v tom emu nacházejí a co zneužít jde. Každopádně to jde silně mimo zaměření tohoto fóra, to si hledej jinde.
 8. Speed test

  Naučit se převádět jednotky a neřešit neexistující problém.
 9. [C++] Custom RPG help

  Najdi si syntax příkazu switch. Za case následuje dvojtečka a pak se může uvést blok příkazů (složené závorky). Kulaté závorky tam nemají co dělat.
 10. [HELP]navicat nebo mysql

  MySQL má u sebe konzolový nástroj pro připojení do db a zadávání příkazů a jmenuje se právě mysql. Viz http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/mysql.html Používat přímo tento nástroj na běžnou práci je v dnešní době ztráta času. Vyber si něco hezkého klikacího jako je právě navicat, sqlyog, heidisql aj.
 11. PHP script

  <img src="obr<?=unread_messages($player->id, $db)>0?2:1?>.png"> A k tomu obrázky obr1.png (zelenej) a obr2.png (červenej).
 12. Za case se nepíše ID spellu, za case se obecně píše nějaká konstanta. Její význam záleží na tom, jak je definována klauzule switch, kterou jsi zde neuvedl, lze tedy pouze hádat, že tam je ID spellu. Spellinfo bude zřejmě struktura s informacemi o spellu z DBC, opět jsi tu neuvedl datový typ, ani co v té proměnné je, klidně by tam mohlo být cokoliv jiného... Ukazuješ tu vytržený kód bez kontextu a chceš vysvětlení? To fakt nejde... Speed u spellů se týká projektilů a jiných kouzel, která nedávají zásah okamžitě, ale až s určitým zpožděním. Normálně to tuším udává rychlost projektilu v yardech za sekundu. Tady ta úprava je jen ošklivý hack fix, aby to fungovalo... https://github.com/TrinityCore/TrinityCore/issues/3417 Ale hlavně zejména kouzla nejde opravovat stylem copy&paste, jak většina "developerů" dělá skripty pro npc.
 13. Kompilácia error LNK2019

  http://www.trinitycore.info/How-to:Win OpenSSL
 14. Fce v TC

  Prohledával jsi špatně. Stačí si otevřít hlavičkové soubory a projít co jednotlivé třídy obsahují.
 15. Začínam s programovaním

  Dokumentaci na C++? http://cplusplus.com/reference/ případně se dá použít http://www.icce.rug.nl/documents/cplusplus/ což je spíš tutoriál. Na GUI Qtčka, ty jsou ovšem dnes už tak nafouklé, že ti vyřeší i spoustu dalších multiplatformních problémů - vlákna, sockety, kódování textu.
×