Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Wardenicek

Moderátor
 • Content count

  685
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Posts posted by Wardenicek


 1. [quote name=Bambus :)' timestamp='1466703985' post='232732]

  Dobrý den na revizi 3120 jsme zkoušeli zkompilovat C++ teleportera podle http://www.wowresour...showtopic=24030 .

  Bohužel vypisuje nějakou chybu.

   

  "Cannot open include file :'ProgressBar.h' No such file or directory"

   

  Jinak progress.bar máme, a server jede na windowsech.

   

  Prosím o radu, děkuji.

   

  Nehledal bych v tom nic sloziteho. Podle vseho OregonCore nejnovejsi verze (beru podle branche master v gitu) uz neobsahuje ProgressBar, ktery driv obsahoval. Proto ti spadne kompilace toho teleportera co ProgressBar vyuziva. Takze uz neni komplatibilni s emu a musel bys ho upravit.


 2. Pokud jsem to správně pochopil a potřebuješ id vyvořeného účtu vložit i do jiné tabulky "rbac_account_groups", tak by Ti mělo stačit vlastnoručně si určit ID, které pak vložíš i do této tabulky. Prostě jen vybrat z DB maximální ID, přidat mu +1 a vložit při vytváření, ne?


 3. Chtěl jsem ho prdnout na housing

   

  s těma tisícema hráču :D ... toho bych chtěl do budoucna dosáhnout ... vím je to utopije ale co když :DDDD

   

  Opravdu se Ti vyplatí si postavit "server", který dáš do datacentra a budeš platit ještě víc než bys platil za VPS při tomhle výkonu?

  • Upvote 1

 4. Aby si měl "dokonalý" server, tak bys mohl mít rovnou fulltime zaměstance co by dělal místo běžné práce Tvůj server a pak by vývoj mohl jít slušně dopředu. Těch chyb je samozřejmě dost a je to pořádný kus práce docílit relativně nezabugovaného serveru. Na druhou stranu, pokud Ty nemáš moc zkušenosti s emulací této hry, tak taky to nebude asi moc slavné. Hlavní otázkou bych spíš viděl, jestli na to pak chceš vydělávat anebo to chceš mít jako koníček?


 5. Jak píšou ostatní. Ten script co psal Kolinger si ulož např do email-test.php, nahraj na server a spusť. Tam by Ti to rovnou vypsalo chybu, nebo email odejde.

   

  Já jsem občas měl problémy u gmailu, že když odesílatel nebyl autorizován k odchozímu serveru (smtp), tak zprávu zahodil. Tento problém jsem měl ale dříve a teď mi funguje odesílání běžně přes mail(), phpmailer i přes knihovnu mail v CodeIgniteru. Zkrátka zkus ten debug scriptu s mail() a uvidíš.


 6. Přesně tak. Nedávat práva osobě, která Ti ještě nic neukázala. Osobně za doby StoneCore byl i SQL dev zhruba 1 měsíc bez práv a úpravy byly nahrávány skrze jiné členy týmu. Hold nemůžeš důvěřovat všem co se zdají být "v pohodě". ;)

×