Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

kamtar

Members
 • Content count

  630
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Průměrný uživatel

About kamtar

 • Rank
  Level proUNIX
 • Birthday 07/15/1994

Contact Methods

 • Website URL
  http://dykosoft.tk

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydliště
  Holešov
 1. Upgrade procesoru, desky a pamětí

  Já bych se počtem SATA a USB až tak moc nezabýval.Co se týče USB je tu vždycky USB hub a pokud by bylo do budoucna něco potřeba (třeba ta sata) tak by se dokoupil řadič do PCI-E. A jinak k čemu využiješ těch 16GB?
 2. Hledám moderátory pro Herní portál

  design je pěkný, I když takovej nudnej, řadovej Nex: Nerejpej do toho admin se tu ozval a na nic nepoukazoval tak to bude asi v cajku
 3. Linux: Jakou mám vybrat Distribucy?

  lidi co to tu radíte za blbosti debian pro začátečníka jako desktopOS? Ubuntu bych už teď taky moc nedoporučoval. Za sebe mohu navrhnout třeba OpenSuSE. Na server? Debian či slackware.
 4. Kompilácia error LNK2019

  Missing or outdated git - zkusil bych se zaměřit na tohle smazat a zkusit znovu naklonovat repozitář. Nebo může být ještě problém s blbě nastavenou kompilací ale to pochybuju. Zkontroluj si jestli tam jsou nalinkovaný všechny knihovny atd.. či to zkus se starší revizí.
 5. Jaký RP Server?

  zatím zkouším nostalgii. Tak o zápletku my vůbec nejde spíš o tu komunitu jak je nastavený systém atd.. Hrával jsem nwn na Equilibrii docela fajn ale většinou málo hráčů a hlavně blbě nastavený systém co chvíla člověk musel spát,jíst a pít. Takže polovinu hraní vyplňovali jenom tyhle činnosti to už se mi zdálo trochu přehnané. Pokud by mi někdo doporučil něco mimo wow byl bych rád.
 6. Jaký RP Server?

  Zdravím, Z nesmyslného hraní a klikání MMO jsem už před pár lety vyrostl a proto bych byl rád kdyby mi mohl někdo doporučit nějaký kvalitní RP Server. Preferoval bych spíše něco k HCRP s potřebou jídla,spánku atd.. než volnější server s hodně OCC komunikace. Je jich tu hodně ale raději bych slyšel nějaká osobní doporučení. Jinak nemusí se nutně jednat o WoW vlastně bych byl radši kdyby šlo o jinou hru. Zkoušel jsem hrávat NwN ale nepodařilo se mi sehnat origo. takže se mi podařilo vyzkoušet jenom jeden server.
 7. Nápady na RPG systém

  ano možné někdy bych chtěl .. Nikde jsem nepsal že se jedná o koncept rpg pouze nápady na pár prvků který v klasických rpg moc nejsou. Ano soubojový systém to je docela obecný ale při hraní mount and blade mě napadlo že by nemuselo být špatné to použít u klasických fantasy rpg. To je poněkud nesmyslné tvrzení. To samý jak když řekneš někomu kdo si píše pro zábavu jednoduché povídky že to nemá cenu že stejně netroufne tolkiena. Když člověk něco vytváří neznamená že chce konkurovat někomu třeba to dělá jen pro zájem o obor, pro zkušenosti a pro to něco si sám vytvořit a vyladit to podle sebe samotnýho.
 8. Nápady na RPG systém

  Zdravím, Už nějaké ty měsíce možná rok přemýšlím o tom jak trochu oživit RPG a dodat "epický nádech". Chtěl bych se do tvorby pustit ale teď pravděpodobně ne asi až po maturitě na výšce proto se se svými návrhy podělím a chtěl bych slyšet váš názor. HP Systém V první řadě bych chtěl odstranit standarní HP. Byly by dva ukazatele jeden pro boj a druhý něco ve stylu standartních HP (říkejme tomu zdraví). Při boji by se zapl ukazatel max hodnota by se nastavila na hodnotu zdraví. Souboje bych chtěl udělat realnější (něco ve stylu red orchestry 2) i jedna rána vás může zabít. Tohle "zdraví" v boji by se rychle obnovalo ovšem pokud by utrpěl nějakou vážnější ránu snížila by se hodnota jeho celkového HP a tím i tohodle zdraví kde by nedošlo už k jeho plné regeneraci ale jenom částečně. Dejme tomu že hráč přežil nikdy se mu nedostal ukazatel "okamžitého zdraví" pod nulu. Po boji se provedou výpočty kolik vážných ran utrpěl atd.. a úměrně se sníži hodnota jeho HP. Pokud např. utrpěl tolik ran které přežil jenom díky regenaraci ale bylo jich opravdu moc tak že se po výpočtu snížilo HP k nule nebo na nulu tak by po boji upadne vyčerpáním pomalu do bezvědomí. HP by mělo vliv také na hráčovi artributy a neregenerovalo by se časem. Pouze jídlem a spánkem. Myslím si že by tenhle systém mohl přidat na prožitku ze hry. Bojový systém Kvůli systému zdraví bude boj uvládán přímo hráčem a založen na krytí. Levý tlačítko úder pravý krytí. Jednoduché nic složitého. úder,kryt štítem,úder,kryt.. Abych ponechal atmosféru a realitičnost tak boj např. s nějakým obřím orkem vybaveným dvouručním kladivem stejně velkým jak hráč by byla téměř jistá sebevražda proto bude taky kladen velký důraz na boj zdálky. Obchodníci by byly ve hře minimálně proto by si hráč musel věci jako vrhací kopí a ostatní zbraně opatrovat jako oko v hlavě, šetřit a cenit si každého šípu. Musel by si občas shánět dřevo na opravu vrhacích kopí neboť by to byla jedna z mála zbraní která dokáže složit mohutnější stvůry. Zpestření atmosféry Rád bych také spestřil hru tím že grafické prvky budou doplňovány textem více než je u většiny her zvykem. Např. Hráč uslyší něco zachrastit zbystří objeví orka a než ho stihne postřehnout hra se pauzne, orazovka se stmaví a vypíše text ve stylu "Mohutná bestie oděná v rezavé plechové zbroji se k tobě řítí za doprovodu řevu plného agrese a hněvu. V pravé ruce dřímá starý železný štít a levá ruka se sekerou poskrvěnou krví goblinů hrozivě imponuje nad hlavou.Její odporné tělo plné šrámů a otevřených ran se blíží,země duní a tvá mysl zaplavená strachem upadá v chaos" Takových textů bude jenom desítka a budou se zobrzovat výjmečně aby je hráč za hru nečetl dvacetkrát. To je asi vše.
 9. co-op RPG

  zdravím, Nedoporučil by mi někdo nějaké akčnější co-op RPG? Hrával jsem NWN2 ale bojím se že přes LAN ve více hráčích by to bylo nudné místy probíjet se tam půl hodiny jenom klíkáním na ikonky
 10. Příklad Pascal

  a podrobnější informace by nebyly? rád pomůžu ale psat celý se mi to psat fakt nechce A co konkrétně máš za problém? předpokládám že vykreslit kuličku na zadané souřadnici problém nebude klikneš myší uloží se souřadnice kurzoru. Poté si vypočteš rovnici přímky a budeš pomocí časovače přepočítava souřadnice a překreslovat objekt na souradnici x,y y=f(x); x++; tenhle cyklus skončí až dosáhneš souřadnic kde byl kurzor v době kliknutí. Jinak předpokládám že ale máš potřebný matematický základ (http://moa.own.cz/PM/or.html) směrnicový vektor ze dvou bodů poté normalový (kolmý ke směrnicovému) pro normalový vektor n(A, B ) poté funkce vypadá takhle y=(Ax+C)/-B .. C vypočteš tak že do původní rovnice dosadíš za x a y některý ze dvou známých bodů
 11. c++ unsigned char to char* a naopak

  asi jsem to nepochopil jestli to myslíš tak jak jsem to pochopil tak to jsou docela základní věci nezdá se mi že by ses pouštěl do šifrování a síťové komunikaci a zároveň nerozuměl tomuto... "ako sa vôbec zapisujú tie znaky do char* premennej?" jak by se zapisovaly pointer ukazuje na začátek pole kde jsou uloženy jednotlivý znaky odpovídající ASCII hodnotou. "uka v hlave mám hlavne kvôli otázke - ako sa tie hodnoty premenia. Inými slovami, keď mám hodnotu unsigned charu po 255 a zmením to na signed char, tak ako sa tie hodnoty zmenia?" ASCII tabulka je do 127. pokud se tam pokusíš dostat hodnotu větší než 127 tak se to "překlopí" a pojede to od -128 + ten zbytek o který to přervals ( nevím teď správnou terminilogii) pokud 255 přiřadíš do sig. char tak výsledná hodnota proměné bude 0 (255-127 = 128) (-128+128=0)
 12. HELP pc sestava

  a snaha není? navrhni si komponenty sám a pak se ptej na názory a co by šlo změnit .. mě se fakt obchody procházet nechcou
 13. Imagine Cup

  V poslední době dostávám chuť na nějakou kreativní činnost ale nějak není motivace. Proto by mě zajímalo jestli by neměl někdo chuť vytvořit tým (asi jenom dvou člený) a zkusit spaplat něco do soutěže (http://www.imaginecup.com/CompetitionsContent/GetStarted.aspx) Nepřestavuji si ani náhodou něco konkurence schopného spíše jenom tak nasbírat zkušenosti a zkusit si v týmu vytvořit obsáhlejší software. Pravidla co jsem tak sběžně četl to nijak konkrétně neomezují tak zatím ani nemám představu co konkrétně a v čem (C# nebo C++ podle požadavků) ale vzhledem k tomu že jsem si teď začal hrát se zpracováváním obrazu docela by mě táhlo zabrousit do počítačového vidění. Takže pokud by nějaká rozumná a spolehlivá osoba chtěla zkusit "zablbnout" budu rád Závěrka je někdy v červnu. Jinak co se týče znalosti konkrétních jazyků a technologií nevidím důvod proč se omezovat hlavní je inteligence a obecné zkušenosti.
 14. Programovanie v C [kniha]

  dám ti jednu radu ty se chceš dostat k programování MCU a začínáš tím že se klasicky učíš C? tohle je zbytečný byt tebou bych se raději pustil do C++ klasickou cestou a nebo zkusil nějaký jednodušší jazyk jako je C# nevidím důvod proč se chceš mermomocí učit čisté C? Začni s C# pokud nemáš zkušenosti s programováním moc a vypadá to že ne a až pochopíš principy algorytmizace tak se pusť zhlehounka na mikropočítače. Z Céčka tam nevyužiješ nic víc než podmínky, cykly a nějaký definice. Dle mě tohle není problém se naučit z pár článků co vyhrabeš někde na netu třeba linuxsoft.cz Jinak co se týká samotného programování mikropočítačů asi budeš zklamaný ale co se týče materiálů na internetu v češtině tak to je bída Takže shrnuto: Nauč se C# a jak pochopíš základní principy seznam se okrajově s C/C++ tohle je ale ta jednodušší část pak přindou na řadu registry a pro začátečníka to bude docela oříšek. Pokud bys chtěl pomoct tak mi napiš do zpráv ale dělám s jinou architekturou (AVR) PIC jsem nikdy v ruce neměl.
 15. Vianoce

  ano pamatuji si na vánoce před třema lety .. štědrý den strávenej na wowresource celej natěšenej .. škoda že už je to nadšení z vánoc pryč .. já už ani toho moc nečekám rodiče mě hodně dotovali přes rok
×