Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Jamira

Moderátor
 • Content count

  864
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

Posts posted by Jamira


 1. Dodám že ASIC zariadenia sa nedajú len tak zohnať ;) a jedine kto ich pár už predal je Avalon ale tak skoro sa ASIC nedočkáme.

   

  PS neoplatí sa teraz kupovať RIG na kopanie. Ja som kúpil bitcoiny a o pár dní na to som pekne zarobil ;) ako teraz stúpla cena

  Pokiaľ nemáš GPU set čo má aspoň 1000Mhash/s tak do toho nechoď inač na tom bude prerábať. Alebo ak máš aj menej tak pokiaľ nemáš tarif na energiu ako zadarmo tak tiež nič nezarobíš.

  • Upvote 1

 2. Ari to by som nevidel ako dobré riešenie za prvé ak by si chcel napr. použiť IonCube tak dá sa to dekodovať samozrejme kto by to robil keď sa za to platia nemalé peniaze.

  To isté Zend...

   

  Problém je skorej to že požaduje to pluginy na webserver čo je u každého webhostingu štandardom ale čo keď má vlastný server, nemá to tam alebo len tak skúša a nevie to ani nainštalovať.

  Ďalšia výhoda keby to bolo postavené ako app je že môžem aktualizovať systém priamo každému a pridávať aj nové funkcie každému a užívateľ nemusí nič sťahovať a aktualizovať


 3. To nie je vychvaľovanie ty by si tiež nechcel aby som tvoje dielo vydával za svoje a každému sa chválil prácou iného.

  Čo o tom ale viete až vám niekto ukradne v robote prácu a vydá ju za svoju a ON dostane zaplatené za vašu námahu potom pochopíte čo to je chrániť si svoje dielo


 4. Prečo by som mal pre niekoho niečo robiť keď prvé čo automaticky spraví je že vymaže Created by ;)

  Nech ide do prdele keď mu vadí že si tam nechám dole odkaz na web a to že som to spravil ja.

   

  Nie oni si tam dajú Created by XY Server alebo svoj nick. Nech idú do prdele ;)

  • Upvote 3

 5. Deti to sú... a to je ako v sámoške ukradnúť žuvačku :) tiež to je škoda za tak 2 koruny ;) ale načo im dať možnosť aby nejako začal

   

  Pôvodný Account Manager vedel spravovať účet, zmena hesla, datadisku, bol tam prehlad charakterov myslím že ešte rename za goldy.


 6. Ak by bol záujem dokončím webovú aplikáciu (account manager), nebude sa dať stiahnuť pôjde to u nás takže nik by nezmazal copyright.

   

  Momentálne mám spravený základ pre TrinityCore 2 a možnosti Brandingu tj Logo, Názov Manageru etc... napojenie je k vám na DB, heslá sú uložené v kryptovanej podobe.

   

  Máte záujem o takú službu? Napr. za reklamný banner u vás na webe, bolo by to bez poplatku alebo len za aktivačnú SMS v cene 1.60€ / 50kč jednorázovo ;)

  • Upvote 4

 7. Takže od včera som sledoval všetko okolo toho.

  Došlo sa asi k takému záveru že ide o ďalší fake tzv. spoofed zdroj emailu.

  Niekto ma chce asi napáliť aby som išiel práve proti troske (manius)

  Dostal sa na jedno PC ktoré malo staré heslo RDP... tak sa mi dostal do dokumentov (Heslo našiel na crackliste kedže už bolo zlomené raz)

   

  Takže nakoniec to nebolo poslané zo serveru manius.eu a niekomu sa podarilo dostať na moju RDP :)

  Uzatvoríme topic aby tu nebol flame a vedelo sa že to nakoniec neposlal manius ako som tu prezentoval a len sa niekomu podarilo

  využiť moju nepozornosť.

  • Upvote 1

 8. Samozrejme vždy a vždy len argument cena/výkon

  Choďte rad radom do prdele cena/výkon

   

  Ani jeden z vás si nezapočíta aspekt značky a predsa len keď poviem "hej mám najnovšiu nVidiu" tak to znie lepšie ako "hej mám najnovšiu grafiku od ATI" ... hej ATI a AMD tie čo sú večne druhé ala kancelárske teda to sa rozpráva...

   

  A všade len cena/výkon... ja seriem na výkon chcem najnovšiu nVidiu a hotovo...

  To je ako chcem 950W zdroj lebo ho chcem a nezaujíma ma prečo... argumenty ale AMD je cenovo výhodnejšie ma nezaujímajú chcem Intel ;) tak už netlačte ľudom hovadiny do hláv a nech kupujú čo chcú

  a AMD nech kupujú taký čo chcú cenu/výkon

  • Upvote 2

 9. Môžeš používať aj radioo.cz stačí ti na to stream aplikácia ako napr. SAM Broadcater ale to je platené myslím zase... dá sa aj cez WINAMP na Google sú návody.

  Samozrejme... licencia je nutná takže priprav si nejaké kačenky mesačne ;)

  • Upvote 1

 10. Komalarn ani nie skorej ide o to že spoločnosti čo poskytujú VPS to robia vo veľkom v 99% prípadoch a nikdy nevieš čo dostaneš na to Node za kamaráta ktorí

  bude spomaľovať I/O operácie a podobné. Preto sa na takéto veci málokedy oplatí VPS u takej spoločnosti a treba skorej hladať niečo na mieru


 11. Asi v skratke prečo by som nedával L2 na VPS, Ono zase dobre máš VPS máš všade prístup ale výkon nikdy nebude ako na Dedikovanom servery.

  Ďalšia vec je také že ak spravíš fajn L2 server očakávaj veľké útoky to je normálka

   

  Vec sa má tak že môže ti to tam ísť v pohode a nemusí pretože je otázne kde dostaneš to node.

   

  Samozrejme na VPS to môže ísť len treba niečo také kde je malé zdielanie a dbá sa na výkon


 12. Na XEL by som moc nestavil, na webdeal som videl že rozpredávajú webové administrácie... kto vie prečo asi ;)

   

  Lineage 2 na VPS no to je pomerne záhul kedže to je Java a fakt VPS a L2 neviem neviem

×