Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Hookyns

Members
 • Content count

  243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by Hookyns

 1. náhrada truice

  Díval jsem se na net a nic jsem nenašel. Takže si editor buď napiš nebo používej Keiru.
 2. náhrada truice

  Takže špatná verze Truice. Jaký máš vůbec server? Pro jaké WoW? WotLK 3.3.5a? Nebo něco z "nových" datadisků? (Pro mě WoW končí WotLKem, ty další datadisky jsou ty "nové" )
 3. náhrada truice

  Strejda google mi řekl, že tento error vyskakuje v případech, kdy aplikace používá ssleay32.dll i libeay32.dll, ale mají různé verze. Takže stáhni ještě libeay32.dll stejné verze a možná to pojede.
 4. náhrada truice

  Ty questy: pokud to zobrazí jen ID a zbytek ne, tak pravděpodobně nejsou kompatibilní názvy sloupců, takže 1.3.6 můžeš zahodit. Tabulky by si vytvořit mohl a mohl by si je nechat prázdné, jen by asi musely odpovídat sloupce, ale je to jedno, protože ta verze není prostě kompatibilní viz questy. 1.3.8.7 Pokud máš normálně nainstalované OpenSSL, tak nevidím důvod, proč by to házelo takovou chybu. Každopádně nepotřebuješ x64, ten soubor je stejně ssleay32.dll ne ssleay64.dll. Normálně to stáhni a vyzkoušej to. Zkus to hodit do složky s truice, případně do windows/system32 a windows/syswow64
 5. náhrada truice

  A máš v databázi ty tabulky, které ti to hlásí? Nevím které tabulky ti to přesně zahlásí, ale pokud by to hlásilo všechny, tak bych čekal, že to začne u A. Takže si spíš říkám, jestli ti nechybí jen locales_ tabuky. Resp. zkus použít verzi 1.3.8.7, jen si musíš stáhnout OpenSSL.
 6. Jak se připojit na server (Warlords of Draneor)

  Já co vím o jednom serveru, tak musíš mít jejich launcher. Je to obdoba Battle.netu, takže se přihlašuješ v tom klientu a ten pak hře předává všechno info.
 7. [Návod]Jak udělat XP víkend

  A tohle už máš vyzkoušené? Až tohle vyzkoušíš a bude to fungovat, tak se můžu juknout na to další.
 8. [3.3.5.A] Addony pro patch 3.3.5a

  Stále to tam je a překvapivě odkazy i fungují (Alespoň co jsem 2 zkoušel) Zkus jiný prohlížeč, měl by si to vidět, pokud to není omezené třeba počtem příspěvků na účtu. ElitistGroup addon pro hodnoty gearu, questy a leveling,hodnoty item levelu Carbonite Tak diky tomuto addonu se ve svete world of warcraft nestrati ani mene skusenej hrac, interaktivna mapa, GPS navigace,navigace v mestech,navigace u questu proste vse co potrebujete na to aby ste se zorientovali kde se nachazi danej objekt co hledate, aukce,posta,banka atd. Dva ze začátku jsem vykopíroval jako důkaz, že to tam vážně je.
 9. [Návod]Jak udělat XP víkend

  Tak jsem se ti na to podíval. Na githubu jsem si najel na současné TC a dohledal jsem ti to. Bylo to cca 10 minut práce. --------------------------------------------------------------------------------- TrinityCore/src/server/game/Entities/Player/Player.cpp na řádku 2401 | Znásobení XP za kill --- najdi // RaF does NOT stack with rested experience if (recruitAFriend) bonus_xp = 2 * xp; // xp + bonus_xp must add up to 3 * xp for RaF; calculation for quests done client-side else bonus_xp = victim ? GetXPRestBonus(xp) : 0; // XP resting bonus /--- +++ přidání, pod najdi if (IsEventActive(EVENT_ID_SEM)) { bonus_xp *= NASOBEK_XP; } /+++ konec přidání ------------------------------------------------------------------------------ TrinityCore/src/server/game/Quests/QuestDef.cpp na řádku 227 | Znásobení XP za Quest --- najdi uint32 xp = diffFactor * xpentry->Exp[RewardXPDifficulty] * RewardXPMultiplier / 10; if (xp <= 100) xp = 5 * ((xp + 2) / 5); else if (xp <= 500) xp = 10 * ((xp + 5) / 10); else if (xp <= 1000) xp = 25 * ((xp + 12) / 25); else xp = 50 * ((xp + 25) / 50); /--- +++ přidání, pod najdi if (IsEventActive(EVENT_ID_SEM)) { xp *= NASOBEK_XP; } /++ konec přidání a nahoru musíš ještě přidat include na game event, aby si mohl použít funkci IsEventActive #include "GameEventMgr.h" ------------------------------------------------------ Jelikož to nepatří do tohoto topicku, tak bych to sem neměl dávat. Měl bych založit nový topic v příslušné sekci. Vyzkoušej to a jestli to pojede, vytvořím nový topic a tento příspěvek upravím.
 10. [Návod]Jak udělat XP víkend

  Mělo by to být stále stejné, jen se může trochu měnit SQL a zdrojáky budou mít asi posunuté řádky. Tohle je pro MaNGOS, ale TC - pokud si pamatuji - vycházelo z MaNGOSu, takže základ je stejný. Oba soubory by měly existovat a měly by být podobné. Návod tu máš. Teď jen hledej. Alespoň se i něco přiučíš. Pokud by se ti nechtělo, tak na zahraničních webech to určo najdeš.
 11. Wow 3.3.5a nejde spojení přes hamachi

  Máš povolené porty ve FW pro realm a world, popř (popř. celý FireWall vypnutý)? A ty se připojít, když do realmlistu nastavíš svou IP Hamachi? Pokud ano, tak mě napadá pouze problém s FW. Jestli ne, máš něco nastavené špatně.
 12. DMZ pro dvě pc ?

  V routeru musíš správně nastavit port forwarding. Pokud máš veřejnou IP, tak se člověk dostane k tvému routeru. Ten pak na základě forwardovací tabulky přeposílá packety podle portů na tebou nastavené IP adresy.
 13. VPS na mieru

  Určo vyzkouším. Ale už teď jsem se zastavil na registraci. Vyplivlo to na mě error "ERROR: Povolené znaky: A-Z 0-9!" a nevím ke kterému políčku patří. Navíc A-Z a 0-9 mě vede k tomu, že nejsou povolená ani malá písmena. Asi se to vztahuje ke jménu a příjmení, ale to je dle mého hloupost. Na co potřebujete jméno a příjmení, když to bez diakritiky v některých případech naprosto mění význam? A doufám, že to neplatí i pro heslo. Pokud ano, tak je to velké oslabení hesla, což u přístupu k VPS, kde by mohl teoreticky běžet i nějaký finanční server, je dost podstatné. BTW, když zadám své jméno a příjmení bez diakritiky, tak už to není pravdivý údaj, přitom požadujete pravdivé údaje. To už je ale spíš slovíčkaření.
 14. Vytvorenie počítačovej poradňe

  Co se toho webu týče... Jen co jsem rozklikl odkaz, myslel jsem si, že jsem na share-rapid. Nepěkná kopie. :/ Beru,.. je to provizorní, ale i tak...
 15. Nelze se připojit k MySQL

  Máš zapnuté MySQL? Pokud si ten počítač vypnul a po zapnutí to nejde, tak podle mě nejede MySQL. Normálně by se mělo samo zapnout jako proces po startu počítače. Že by chyba při konfiguraci MySQL? Podívej se, jestli ti jede proces mysql-nt.exe Pokud ne, tak znova zapni konfiguraci MySQL (MySQL Server Instance Config Wizard), někde by tam mělo být něco na zakliknutí, aby se to spouštělo jako proces. Pokud jo, tak je to divné, můžeš to MySQL zkusit jedině restartovat.
 16. [pomoc] C++ script

  Vždyť na to stačí jednoduchý else if. if (malo honoru) { nemas honory } else if (malo ap) { nemas ap } else { provedu } EDIT: A nezapomeň odečíst ty honory a AP, jen tam přidáváš item, ale neodečteš tu cenu.
 17. Cost + Spell Stats

  A kde byla ta chyba? V tom s?
 18. Cost + Spell Stats

  Pořád tak nějak nevím, v čem je tvůj problém. Pořád si to nenapsal. Možná jen neumím číst, možná jsem tak zaneprázdněný, že to nevnímám, ale opravdu jsem stále nevyčetl tvůj problém. Každopádně to není DBFileClient, ale DBFilesClient -> zapoměl jsi na s.
 19. Cost + Spell Stats

  Definuj to nic. Upravil jsi DBC a to jsi dal do serveru i do klienta? Třeba to ExtendedCost.. Projeví se nějak ve hře? Upravoval jsi existující nebo jsi vytvářel nové? Tak či tak,.. budeš tam mít nějakou jinou ikonu i cenu, ale pokud jsi to udělal na straně serveru dobře, tak když ten předmět koupíš, mělo by se ti to odečíst správně. A jak jsi pojmenoval ten patch, který jsi dával do klienta?
 20. Cost + Spell Stats

  Do patche přidej pouze upravené DBC.
 21. Zdravím, před pár dny jsem řešil problém s tím, jak udělat vlastní spell následně nascriptovaný v Core. Bohužel mi zde nebyl schopen nikdo pomoci, tak jsem byl odkázán sám na sebe, jako vždy. Řešení jsem nenalezl ani na google na zahraničních fórech/portálech a tak jsem procházel core a snažil jsem se něco najít. Našel jsem nějaké věci rozprášené po celém core a zjišťoval jsem co a jak. Tento způsob vyžaduje editaci klienta. Pojďme tedy k věci. Co je potřeba? Nějaký DBC editor (například MyDBCEditor) MPQ editor (například Ladik's MPQ Editor) PNG <-> BLP converter (pokud tedy chcete vlastní ikonu u spellu - ingame) Nějaký edtor audia (pokud chcete ke spellu vlastní zvuk) Samozřejmě funkční server (včetně source) s databází, apod. Nějaké všeobecné znalosti DBC, databáze, serveru -> C++ Znalosti editace DBC a klienta tj. práce s DBC editorem a MPQ editorem Hlava a trpělivost Postup 1) Vy tvoření patche Nebudu zde popisovat, jak se patch vytváří a jak se s MPQ editorem zachází. Vytvořte nový .MPQ soubor a pojmenujte jej " patch-X ". V patchy vytvořte složku DBFilesClient , do které na konci nahrajete všechny vámi upravené DBC soubory. 2) Editace Spell.dbc Zde je nutné vytvořit nový záznam (řádek), s ID větší než poslední ID v řadě. Já jsem začínal od 100 000. Vytvořil jsem PDF s menším přehledem polí, které budeme potřebovat. http://fbe.am/dKn Vytvořte si tedy nový záznam a vyplňte sloupce podle představy vašeho spellu. Spell Icon Pokud tedy chcete vlastní ikonku u spellu, musíte vytvořit obrázek 24x24px v PNG, překonvertovat na BLP a tento obrázek nahrát do patche, kam si jej umístíte je jen na vás. Poté otevřeme SpellIcon.dbc a vložíme nový záznam. První sloupec je ID Icony (zvolte vlastní) a druhý je cesta k našemu obrázku (od kořenového adresáře patche). !! POZOR !! na konci cesty nebude přípona, bude to tedy cca " custom\images\mojeico ". 3) Inicializace spellu V core upravíme soubor SpellMgr.cpp. Půjdeme na řádek cca 2900 , kde by měly být case od switche Můžete zkusit hledat case 72446: // Mark of the Fallen Champion (Deathbringer Saurfang) Přidejte zde další case s vašim spellID -> case: #spellid Stačí jen tohle na jeden řádek, nemusí zde být break; 4) Vytvoření scriptu pro spell Tuhle část nemám plně zmapovanou, bude to tedy na vás si to doplnit. Možná se vám nebude pozdávat můj syntax, jsem webdeveloper a C++ jsem se nikdy neučil, jsem zvyklý na PHP syntax, tak to píši tak. V jádře je příkladový script, a ten vypadá následovně : Trochu zjednodušeně: 5) Vložit záznam do databáze Aby se náš script mohl nějak zavolat, musíme někde určit, jaký script k našemu spellu patří. To uděláme ve world DB v tabulce spell_script_names , kde první sloupec je ID našeho spellu a druhý je naše ScriptName Po dokončení všech kroků jen zavřete otevřené MPQ a vložíte jej do WoWDir\Data, zkompilujete core a zapnete server (v serverových DBC musí být také námi editované .dbc soubory). Ingame jen dáte .learn NAŠE_SPELL_ID a můžete si (snad) užívat kýženého výsledku. EDIT: Reaguji na příspěvek od uživatele frytiks, takže odpověď pro všechny Tam kde zmiňuji Spell ID (tedy ID našeho spellu), myslím tím ID, které jste zadali v DBC, což je ID spellu. Původní topic:
 22. Nejsem také odborník na C++, protože se jím zatím moc nezabívám, ale zkus použít vektor. Něco jsem ti i vygooglil. http://www.csci.csusb.edu/dick/cs201/vectors.html
 23. Model Editing 3DS

  Do modelování vlastních objektů jsem trochu zabrousil, ale už je to nějaká ta doba.. Nemá se náhodou doplnit i DBC s informacemi o daném objektu? viz http://modcraft.superparanoid.de/viewtopic.php?f=20&t=35&sid=2203301f5c9b9266557c5840bca18652
 24. HTML/CSS

  Mě se třeba jakpsatweb nelíbí, jediný důvod, proč jsem tam někdy chodil, byl JS. Před X lety jsem se učil z tvorba-webu.zdarek.com, ale ten již nějakou dobu neexistuje. A stejně to člověk musí zkoušet, protože když to neuvidí, nepochopí.
×