Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Wolf Officious

Administrátor
 • Content count

  2092
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  148

Everything posted by Wolf Officious

 1. Napsáno pro: OregonCore 1497 (ze dne 21.12.2011) (S velkou pravděpodobností poběží i na starších/novějších revizích) Verzi pro TrinityCore naleznete ZDE. ################################### #### Dynamic Teleporter (v1.0) #### ################################### Dynamic Teleporter je na první pohled normální GossipMenu-based-teleporter jak ho všichni známe. Něco je ale jinak. GossipMenu a lokace teleportů se zaznamenávají v DB a následně se čtou scriptem, který vytvoří menu, sub-menu a porty podle záznamů v databázi. Databáze se však neprohledává při každém otevření gossipu, ale načte se jen jednou a uchová se v paměti. GameMasteři navíc mají v gossipmenu možnost "~RELOAD~", která znovu načte položky z databáze. Je třeba změnit nějakou lokaci? Chcete odstranit nebo úplně předělat teleportera? Není problém, zvládnete to ZA CHODU SERVERU! Pecka ne? Po dobu kdy budete v DB upravovat teleportera, bude stále k dispozici teleporter se starými daty až do chvíle, než provedete ~RELOAD~ přes gossip menu (s GM postavou a zapnutým GM).. Takže si to shrneme: úpravu menu a lokací děláte v databázi žádná další kompilace kvůli změnám žádný restart serveru žádné nahazování nového jádra možnosti rozšíření na více funkcí?? no, o tom si něco povíme později.. Doufám že jsem Vás dostatečně navnadil, takže hurá do práce. Ještě malá poznámka a bonus pro OCčkaře. Tento script má ScriptName: "dynamic_teleporter" a dá se použít nejen na NPC, ale i na GameObjecty!!! Takže znovu. Jediný ScriptName, jeden jedinej script a je použitelnej na NPC i GameObjekty. Není zač.. SQL: Tabulka `dynamic_teleporter` (patří do world DB): SCRIPT: (předpokládané umístění: src/server/scripts/Custom/dynamic_teleporter.cpp) Dynamic Teleporter Manager: Vytvořte nový soubor: src/server/game/DynamicTeleportMgr.h Vytvořte nový soubor: src/server/game/DynamicTeleportMgr.cpp Úprava souboru WORLD.CPP (kvůli chybám na linuxu) soubor: src/server/game/World.cpp Vysvětlení tabulky `dynamic_teleporter`:
 2. [C++] Dynamic Teleporter (v1.0) - OregonCore

  Čau, vím že jsem tu docela dlouho nebyl, ale teď se budu snažit aktualizovat všechny ty moje patche, aby to bylo aktuální. Začnu tímhle teleporterem, verzí pro OC. Pak možná přidám další (podle toho jak budu mít čas). Chtěl bych to ale všechno stihnout do Vánoc, jako takový vánoční dárek zdejší komunitě, na kterou jsem nikdy nezanevřel. Tak mi držte palce ať se mi to povede. PS: Ještě mám jeden patch, který jsem nikdy nezveřejnil (prodal jsem ho). Teoreticky by se dal zveřejnit, ale musím se domluvit s tím, kdo si ho objednal a koupil (už to bude asi 6 let zpět). Můžu ale prozradit, že jde v podstatě o nový systém komunikace přímo ve hře a dá se to napojit přímo i na web, takže můžeš komunikovat z webu s hráčema co jsou zrovna ve hře. Pecka, ne?
 3. [C++] Dynamic Teleporter (v1.0) - OregonCore

  OregonCore ještě funguje? Nicméně, můžu to přepsat na nějaký novější verze. Stačí říct.
 4. [C++] Dynamic Teleporter (v1.0) - OregonCore

  On prostě jenom někde stáhnul hotový jádro, neměl tam ty moje zdrojáky a pak tvrdí že mu to nejde. To je klasika...
 5. problém s navicat - characters.sql

  Noeel: Problém mezi technologií a tebou osobně pociťuje lidstvo již od roku 2010. Vím to. Byl jsem u tvého zrození. (warn status aktualizován) Arafeus: Sorry, že jsem na tovojí zprávu reagoval později. Omlouvám se ti.
 6. [C++] World of Colors (v0.3) - TrinityCore

  Napsáno pro: TrinityCore 1187x (ze dne 8.5.2011) (S velkou pravděpodobností poběží i na starších/novějších revizích) Verzi pro OregonCore naleznete ZDE. Verzi pro MaNGOS naleznete ZDE. ################################ #### World of Colors (v0.3) #### ################################ Video ukázka: World of Colors. Další kuriozita z mého repertoáru. Tentokrát jde o script určený developerům. A k čemu to je? V podstatě nejde o žádný zázrak. Pomůže vám to však k výběru vhodné barvy pro vaše scripty, ať už půjde o gossip menu, výpis do chatu, notice (takový to upozornění uprostřed obrazovky..), atd.. Může vám to připadat stupidní, ale já jsem tento nástroj psal především pro sebe. Nebavilo mě zkoušet, experimentovat a zdlouhavě hledat a pořát kompilovat, spouštět emulátor a wowko, jenom abych našel takovou barvu, která se mi ve světě líbí, je dobře viditelná a hodí se pro danou věc. Teď trochu k tomu jak to funguje. Je to klasický gossip-menu script. Máte na váběr z několika voleb: Tak vlítnem do toho, páč prd je hotovo.. SCRIPT: (předpokládané umístění: src/server/scripts/Custom/world_of_colors.cpp) Užívejte v míru, upravujte dle libosti. Nikdy však neměňte copyright.
 7. [C++] World of Colors (v0.3) - TrinityCore

  Zdar! Je tu vůbec ještě někdo, kdo si to pamatuje a kdo to někdy použil?
 8. Hladám programatora

  Takže grafiku máš, jo?
 9. ApokalipticWoW [OregonCore][Neplacený]

  Koukám že tento server už asi taky neexistuje. Doménu mají nějaký rusáci nebo co. :-/
 10. dynamic teleporter pomoc

  Sice po roce... Ale asi tam nemáš data. A kompiloval jsi to poctivě?
 11. C++ Teleporter

  Je super, že to ještě po takový době někdo využije.
 12. D1m1x - Dimitrij Fedoryno

  Jo, měli jsme i kopii jeho občanky, telefonní číslo, číslo účtu... Je to tady schovaný, byl tam tehdy trochu flame. Ale je to známá firma, to je jasný. Kdo jinej by si taky nechal něco hostovat u "stable", žejo...
 13. Hledám schopný lidi

  Nazdar, 6.2.3 říkáš? Na čom to fičí?
 14. [Prodám] Core & DB & Web !!

  Dost dohadů, od toho jsou PM. Zamykám téma.
 15. Oplatí sa učiť HTML/CSS?

  "K Jave/C++/C# musíš mít speciální prostředí na vývoj, musíš program kompilovat, musíš řešit deploy, aplikační server a mnoho další věcí, takže ve finále..." ...přijde Tomáš a začne ti do toho kecat.
 16. Napsáno pro: TrinityCore 116xx (ze dne 17.4.2011) (S velkou pravděpodobností poběží i na starších/novějších revizích) Verzi pro OregonCore naleznete ZDE. ################################### #### Dynamic Teleporter (v1.0) #### ################################### Dynamic Teleporter je na první pohled normální GossipMenu-based-teleporter jak ho všichni známe. Něco je ale jinak. GossipMenu a lokace teleportů se zaznamenávají v DB a následně se čtou scriptem, který vytvoří menu, sub-menu a porty podle záznamů v databázi. Databáze se však neprohledává při každém otevření gossipu, ale načte se jen jednou a uchová se v paměti. GameMasteři navíc mají v gossipmenu možnost "~RELOAD~", která znovu načte položky z databáze. Je třeba změnit nějakou lokaci? Chcete odstranit nebo úplně předělat teleportera? Není problém, zvládnete to ZA CHODU SERVERU! Pecka ne? Po dobu kdy budete v DB upravovat teleportera, bude stále k dispozici teleporter se starými daty až do chvíle, než provedete ~RELOAD~ přes gossip menu (s GM postavou a zapnutým GM).. Takže si to shrneme: úpravu menu a lokací děláte v databázi žádná další kompilace kvůli změnám žádný restart serveru žádné nahazování nového jádra možnosti rozšíření na více funkcí?? no, o tom si něco povíme později.. Doufám že jsem Vás dostatečně navnadil, takže hurá do práce. SQL: Tabulka `dynamic_teleporter` (patří do world DB): SCRIPT: (předpokládané umístění: src/server/scripts/Custom/dynamic_teleporter.cpp) Dynamic Teleporter Manager: Vytvořte nový soubor: src/server/game/Entities/Player/DynamicTeleportMgr.h Vytvořte nový soubor: src/server/game/Entities/Player/DynamicTeleportMgr.cpp Úprava souboru WORLD.CPP soubor: src/server/game/World/World.cpp Vysvětlení tabulky `dynamic_teleporter`: Příklad použití - základní data pro tabulku `dynamic_teleporter`: http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=22383&view=findpost&p=199704 ID ikon pro gossip menu (WOTLK): EDIT 3.5.2011: Něco už je upraveno, není to sice ješte úplně ono, ale začíná se to trochu lepšit. V podstatě jsem to přepsal, místo dvou DB tabulek je jedna a hlavně to jde odlišovat podle frakce (A/H/všichni). To dělení podle frakce má stejný IDčka jako se používají skoro všude, například v tabulce nastavení faction pro graveyardy (hřbitovy). EDIT 9.7.2011: Opravena fatální chyba v rozeznávání frakce Alliance (změna se týká pouze souboru DynamicTeleportMgr.cpp). Mělo to brát z DB proměnnou typu uint32 a né int8. S tím jak jsem to upravoval 3.5., zapoměl jsem na úpravu jednoho jedinýho řádku. Hordu to rozeznalo, ale allianci už ne. Omlouvám se, příště si dám větší pozor. EDIT 21.11.2011: Fix problému s kompilací na linuxu. Zkoušeno na OC. V manageru jsem přehodil include world.h z cpp souboru do h. Ten singleton je třeba asi použít v projektu game, aby se to s tim provázalo. Init() byl ze scriptu vypuštěn, to je už zbytečný. Ještě vychytávám pár much. EDIT 25.01.2013: Pro novější revize je třeba upravit řádky s metodami výpisu zpráv do konzole. Soubor DynamicTeleportMgr.cpp - Vyhledej kousek kódu: sLog->outString(" ...nahraď za: sLog->outInfo(LOG_FILTER_GENERAL, " Soubor npc_dynamic_teleporter.cpp - Vyhledej kousek kódu: sLog->outError(" ...nahraď za: sLog->outError(LOG_FILTER_GENERAL, " POZOR! Popis úprav souborů je redundantní. To znamená, že v kódu je více řádků, které se musí opravit stejným způsobem. Upravené celé soubory (včetně adresářové struktury) jsou zde: Dynamic_Teleporter_TC_(2013_01_24).zip
 17. Wlčí SQL Generátor v0.83

  Kompatibilita: | | | Generátor SQL kódu pro tabulky `player_xp_for_level`, `player_levelstats` a `player_classlevelstats`. Funkce: Generování XP for level (tabulka `player_xp_for_level`) Generování statů (strenght, agilita, stamina, inteligence, spirit) pro level/race/class (tabulka `player_levelstats` - Výpočet je nyní funkční! (v0.74)) Generování statů pro class (baseHP a baseMANA - tabulka `player_classlevelstats` - Výpočet je nyní funkční! (v0.55)) Generování dat probíhá na základě zadaného rozsahu levelů a procentáže (100% == blizz-like (nad level 80 jsou hodnoty smyšlené)) Export vygenerovaných dat do SQL souboru (Soubor > Export SQL) Změny prostředí a opravy: Opravena velikost TabPage ve WinXP Zákaz změny velikosti okna a maximalizace Změna ikony (wow) (chyba zobrazování ikony na WinXP a inicializace pro MessageBoxy je již opravena) Stavový řádek s výpisem Vertikální scrollbar u LONG_TEXT_BOXu (EditBox pro SQL) Výpis průbehu generování do stavového řádku Upraveno ověřování zadaných hodnot a výpis do MessageBoxu + rozšířena prevence proti fatálním chybám Hypertextové odkazy na WS v dialogu "O programu ..." Hodnoty ve výpočtech převedeny na float (a zpět do int až po výpočtu) S verzí 0.74 přichází knihovna Data.dll, která obsahuje důležité funkce k získávání dat (obsahuje převážně základní statická data z databáze MaNGOSu) Ověření přítomnosti DLL souboru + jeho funkcí Veškeré výpočty jsou nyní zcela funkční Nový ProgressBar (v0.82) Upgrade vzhledu GUI (v0.82) Rozdělení procesů do vláken (v0.82) Vzhled na Win7: >> DOWNLOAD << Verze 0.83 (win32): http://www.wlezley.eu/public/wowresource/WoW_DB_Generator_v0.83_%28win32%29.zip Ke spuštení aplikace potřebujete .NET Framework 3.5. >> DOWNLOAD <<
 18. Malování Charakterů

  Zdravím. Chtěl bych zavést téma o kreslení postav, obličejů, prostě váš vlastní art. Tak začnu něčím, co jsem kreslil já. Takhle to nějak začalo. Ten obrázek co je dole, jsem líp nafotil a upravil trochu ve PhotoShopu. Mlsný Lišák: Pochlubte se vlastními výtvory.
 19. Nejlepší hry

  Hehe... Trochu klasiky... Doom2 Dukenukem Herertic Transport Tycoon Age of Empires Need for Speed II SE + U2 Diablo TES3: Morrowind + Tribunal + Bloodmoon Counter Strike (1.6, source) F.E.A.R. (1,2) World of Warcraft: Wrath of the Lich King (ehm... proč jsem asi tady?) Darksiders (hrál jsem jedničku, ale nejspíš půjdu do tý dvojky) Trackmania Nations Saints Row: The Third World of Tanks Můj úsudek ale není relevantní, nejsem hráč, jenom si tím krátím volný čas. Poslední dobou už ho moc nemám kvůli práci.
 20. Programovanie

  Promiň, ale srovnávat děravý Widle a CMS plný exploitů, je jako srovnávat Exodus a Deuteronomium. Psát vlastní Fw je peklo. Já jsem si psal Fw (c++) asi dva roky a nakonec jsem zjistil, že to je naprosto k ničemu. Jasně, naučil jsem se něco, ale je to blbost. Přišel jsem o dva roky, kdy jsem se místo toho mohl učit správně používat Fwky. Tak pozor na to. Já občas napíšu něco bez Fw. Někdy to je rychlejší (vývojově), když jde o prkotinu typu výpočtů grafů, parsování stránky atd.. Mám mnoho vlastních snippetů a dá se říct že je prakticky jenom přepisuju a doplňuju. Tady v podstatě nelze s jistotou říct, co je lepší. Každý si na to musí přijít sám, rozhodovat se podle toho, co očekává ve výsledku a podle toho zvolit vlastní metodu, kterou pokládá za nejlepší. Ano, můžete se spálit, ale to je celkem i ku prospěchu, když si připustíte vlastní chybu.
 21. Programovanie

  Existuje řada exploitů i pro suchý WP. Stačí mít danou verzi.
 22. Programovanie

  CMS jako Wordpress, Joomla atd. jsou napadnutelný (někdy za to může ten, kdo tam cpe neověřený pluginy a templaty). Na firemní web bych to necpal, ale spousta lidí má očividně jiný názor. Existuje mnoho lidí co dělají firemní prezentace ve WP a pak se diví, že jim nejde web. Samozdřejmě si myslí, že za to může náš hosting. Kdyby to dělali pořádně, nestalo by se to. Frameworky jsou fajn, ale je to jak píše Tomáš. Snad jen ještě dodám, že když "píšete ve frameworku", neznamená to automaticky že máte bezpečnější aplikaci. Když odbočím, je to jako já a Qt. Když jsem psal v C++ pro WinAPI, bylo to neštěstí. Půl roku vývoje a byl jsem na to sám, protože nikdo jiný kódu nerozuměl a dokumentaci jsem nedělal. Nedopadlo to zrovna nejlíp, když jsme se později rozhodli, že to chceme i pro MAC a KDE. V Qt mi vývoj podobné aplikace trvalo pouze 3 týdny i s debugem a návrhem GUI. Shrnu-li to, opravdu je lepší použít to, co už tu je, než psát to od základu znovu. S tou bezpečností se to má tak, že je třeba dávat bacha v obou případech. V případě že vyvíjíte bez frameworků, je bezpečnost daleko vrtkavější, protože je docela dost dobře možné, že šlápnete vedle a ani o tom nebudete vědět.
 23. [3.3.5.A] Addony pro patch 3.3.5a

  Je to ve spoileru v prvním příspěvku pod nápisem ADDON LIST. Pokud tam Spoiler nevidíš (nebo tlačítko Show nefunguje), zkus jiný prohlížeč.
 24. GeForce GT 240M problém s ovladači.

  Osobní zkušenosti jsou silným argumentem. Pokud znáš podobný lidi, který jsou schopný si u nás objednat linuxový VPS a neví o tom lautr nic a rozbijou si to, pak se ničemu nedivím. Btw, nemá nVidia zase chybný série? zynek: Jakozu verzi jsi zkoušel? Nevím jekej máš OS, ale cpal bych tam podepsané ovladače... :-/ 320.49 - WHQL Win7: 64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/63462 32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/63461 307.83 - WHQL WinXP: 64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/57624 32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/57623 260.99 - WHQL WinXP: 64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/24281 32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/24282 Rozhodně bych nepoužíval ovladače označené jako BETA.
×