Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
ararara

[Help] Přechod z winu na linux (poprvé)

Recommended Posts

Rád bych přeformátoval disk a přešel na linux ubuntu (mám na dvd)

Potřeboval bych poradit nikdy jsem toto nedělal, nevím přesně jak přeformátovat (návody jsou ale něteré jsou placené, neznáte nějakou stránku kde je popis přeformátování disku?)...

Instalovat linxu asi umím, to jen přehodím bootování na cd/dvd a pak strčim dvd a nainstaluju podle návodu...

Ale... teď de oto že vůbec nevím co musim a hlavně kde/jak nainstalovat ovladače, vím že tam určitě musí být někde ovladač na grafickou kartu, processor, zvukovku... ale doopravdy nevím kde to sehnat protože žádné cd jsem ktomu nedostal a nevím jestli je nato nějak program...

 

prosím nemohl by sem někdo napsat jak na to? nebo kdo by znal nějaký dobrý návod (český) kde by toto bylo popsané?

 

Mockrát děkuji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalátor ubuntu obsahuje mnohem lepší formátovací nástroj něz winy, tohle určitě zvládneš, dále ty ovladače bývají většinou od výrobce, ale musí se dohledávat a takové, ale tohle jsem nikdy neřešil.

Edited by Plecharts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na wiki jsem našel instalaci a jak sem zjsitil nemusím měnit bootování ale stačí vložit cd a ono to přeformátuje samo...

Teď ale potřebuju ty instalace ovladačů... nechci zas měsíc čekat něž ke mě někdo přijde a dá mi je tam... :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslíš ty servisáky co si říkají masteři? Ty ani nevědí co to ten linux je. Zkus hledat, na wi-fi mi fungovalo zkompilování ovladačů a jeden řádek do cronu, ale nevim jak to je s driverama na grafickou kartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak na wiki jsem našel instalaci a jak sem zjsitil nemusím měnit bootování ale stačí vložit cd a ono to přeformátuje samo...

Teď ale potřebuju ty instalace ovladačů... nechci zas měsíc čekat něž ke mě někdo přijde a dá mi je tam... :'(

 

Pokud jsi s tím ještě nepracoval tak správná cesta pro tebe bude nejdříve zkusit si ho nainstalovat do nějakého virtuálního počítače jako vmware, virtual pc nebo virtualbox. Dokonce u vmware stačí stáhnout přeinstalovaný os ve formě tzv. appliance viz. http://search-www.vmware.com/socialsearch/...ir&q=ubuntu a k tomu jednoduše vmware player na spuštění.

 

Celkově vzato vmware má tu výhodu, že běží jak pod windows tak pod linux, takže první krok by mělo být hraní si s linuxem na windows ve virtuálním počítači a až se s tím dostatečně seznámíš, tak formátnou disk a nainstalovat linux a do něj vmware a v něm provozovat kvůli některých aplikací naopak windows. Díky těmto virtuálním počítačům je přechod potom méně bolestivý.

 

Jinak další dříve používaná metoda a to hlavně kvůli her pro windows je tzv. dual boot což obnáší to, že se nainstalují oba systémy na jeden nebo i více disků a je možné při zapnutí zvolit, který se nastartuje. Osobně tuto variantu nedoporučuju, protože jsem se pak často vracel do windows a neustále restartoval počítače.

 

Každopádně stáhneš a vypálíš DVD, nastartuješ z něj a dle průvodce automaticky nebo s ruční úpravou naformátuješ disk a nainstaluješ komplet linux. Potom by ti mělo jet defakto vše, ale některé věci je potřeba doinstalovat protože nejsou jak se říká free, teda u nás možná jo, ale ne v americe. Do té skupiny patří především video a audio kodeky, ale také dodatečné aplikace jako adobe flash player nebo firemní ovladače pro grafické karty. Každopádně systém ti pojede, takže zbytek pořešíš přes google se zadanými patřičnými hesly a pročítáním návodů co a jak udělat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak na wiki jsem našel instalaci a jak sem zjsitil nemusím měnit bootování ale stačí vložit cd a ono to přeformátuje samo...

Teď ale potřebuju ty instalace ovladačů... nechci zas měsíc čekat něž ke mě někdo přijde a dá mi je tam... :'(

ty ovladace ti to nabidne samo, vetsinu ti to primo naistaluje spolecne se systemem a grafarnu pak doinstalujes pres "Spravce nesvobodnych ovladaču"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×