Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Clant

Instalování Ubuntu na Virtual server

Recommended Posts

Zdravim, zkoušim si na mém počítadlu rozjet Virutalu serveru na něm Ubuntu server, ale mam trochu problem, vše mi najede (image) instalace, ale jakmile dám instalovat. Skončí mi to u tohohle:

wtfyz0.jpg

 

 

Nastavení Virtual serveru:

nastavenibt2.jpg

Jako OS jsem vybral možnost Other

 

 

Ví někdo v čem by mohla být chyba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virtual pc 2007 zahod , dal jsem tomu parkrat sanci a vubec me nepresvedcil spousta problemu ...

zkus virtualbox.org

Edited by Announce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já provozuju na Virtual PC téměř všechno - Ubuntu, Windows 7 a nemám problém. Koukni na můj blog. Popisoval jsem tam instalaci Ubuntu na Virtual PC.

 

Má Ubuntu server konzolový nebo grafický installer?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Já provozuju na Virtual PC téměř všechno - Ubuntu, Windows 7 a nemám problém. Koukni na můj blog. Popisoval jsem tam instalaci Ubuntu na Virtual PC.

 

Má Ubuntu server konzolový nebo grafický installer?

Práveže jsem to viděl na tvém blogu. Tak jsem to chtěl zkusit. Normálně jsem dal ISO toho cd, vklidu vše najelo, pak jakej jazyk (se mě ptala instalace), dal jsem instalovat a skončilo to na to mco je ten screen nahoře...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Použil jsem jinou utilitu... VMware.

 

Sneaku jak to máš se síťovkou? Funguje ti? Mě prostě ani za boha, ve Winech bez problému, ale v Linuxu ani ťuk...najde ji to, změnim MAC adresu, nic (ve Winech stále běží). Napadá mě zda jim to nevadí že mají stejnou MAC adresu a nehádají se. Fakt nevim...

 

btw: ubuntu-server instalace nemá možnost "Save graphic mode"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samozřejmě, že mi funguje :) Virtual PC ji emuluje, takže má uplně jiný parametry. Funguje i mi v Linuxu i ve Windows 7. V případě, že nefunguje stačí doinstalovat ovladače pro ten typ co Virtual PC vytváří.

 

Já používám Virtual PC 2007, protože je zdarma, což se nedá o VMware říct...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stáhnul jsem si nejnovější Ubuntu Server a instaluju zatím bez problému.

 

viz. obrázek po instalaci -

 

2008-11-09_1458.png

 

Test internetu ;)

 

2008-11-09_1459.png

 

instalace

 

2008-11-09_1503.png

 

změna atributu

 

2008-11-09_1504.png

 

pak prostě instalace...

 

2008-11-09_1505.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virtual pc je sice zadarmo ale zas je to nejvetsi smejd co nema podporu skoro niceho a napr. windows 2008 server se na to poradne ani neda nainstalovat, takze pro me jedine vmware, je jednoduchy a podporuje i VNC. Nepocitam VMware tools diky kterejm je nekolikanasobne rychlejsi jak virtual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co brání instalaci Windows Server 2008?

 

Jsou věci co se dají nainstalovat, aby dobře fungovaly pouze na Virtual PC např. operační systém Singularity.

 

Osobně Virtaul PC nabízí přesně to co potřebuju a nevidím jediný důvod používat něco jiného.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud chceš instalovat do virtuálu ubuntu server tak nepoužívej přímo Ubuntu Server ale speciální edici JeOS která má k tomu uzpůsobené jádro (2.6.27-virtual).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Ubuntu? a co máš v záložce Information?

 

Je to dost divný :/ jseš si jistej, že zadáváš ten paremtr dobře? až nakonec před -- ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×