Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Cassidy

Co si myslite o tehle sestave?

Recommended Posts

Zdravím všechny :),

předem chci říct že nemám čas a znalosti na stavění svého pc proto sem se rozhodl že si koupim už sestaveny. Byl bych proto rád kdyby jste navrhli nějakou herní sestavu max do 28 000 Kč i s DPH :P a aby aji vzhledově vypadala dobře

 

P.S. bez monitoru,klavesnice,repro,myši :)

 

EDIT: Prosim vyvarujte se offtopicu typu ja sem si postavil PC ..... , jak se psal výš žádám vás aby jste navrhli co nejlevnější herni PC ale tak aby to zvladalo např GTA 4 na medium detaily :)

Edited by Cassidy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele doporucuji tento obchod.

Tu mas nake sestavy me osobne se libi.

http://obchod.bscom.cz/d46150-hp-compaq-dc5850-mt-a64-x2-4450-2gb-sata-250gb-7-2k-dvd-rw-vis-bu-xp-pr

http://obchod.bscom.cz/d48732-hp-compaq-dx7500-mt-c2q-q6600-2gb-sata-250gb-7-2k-dvd-rw-bez-os

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm nepletu li se tak to sou takove prumerne pc a pochybuju ze by to zvladlo GTA 4 na min. medium detaily :P

P.S. uvedu aji minimalni částku kolik by měl stát ten PC: 24 000 Kc :P a měl by být hlavně zaměřen na hraní

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja som si postavil PC za 7.100,-

 

Core : Dual core - Athlon AMD /2.1 GHz/

RAM : Kingstone 2x 1GB DDR2

HDD : 250GB

GRAF. KARTA: integrovaná 7050

Sieťová karta: Integrovaná: nVidia

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja som si postavil PC za 7.100,-

 

Core : Dual core - Athlon AMD /2.1 GHz/

RAM : Kingstone 2x 1GB DDR2

HDD : 250GB

GRAF. KARTA: integrovaná 7050

Sieťová karta: Integrovaná: nVidia

 

To neni mozny. 7k stat nemohl, kdyz tam mas integ. graf. kartu.

 

btw Kdy si ten pc porizoval?

Share this post


Link to post
Share on other sites

x-dizox: pardon, ale nevidim tam motherboard a jiné důležité komponenty :D Co ty víš o PC z hardware stránky prosimtě? A navíc si napsal uplny offtopic, alespon bys mohl umět číst.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si nech sestavět nějaký Pc od kamaráda co tomu rozumí ... kupovat sestavu hotovou je nesmysl. Přeplácíš strašně moc za blbosti jako je práce, navíc ty sestavy většinou jsou nesmyslý jako špatnej HDD, silný CPU, špatná grafárna...

 

Opravdu výborné sestavy dělaji na http://www.procoms.cz

Do tvé ceny tam mají http://pc-sestavy.i7.cz/?akce=sestava&...tava-expert-pro

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja som si postavil PC za 7.100,-

 

Core : Dual core - Athlon AMD /2.1 GHz/

RAM : Kingstone 2x 1GB DDR2

HDD : 250GB

GRAF. KARTA: integrovaná 7050

Sieťová karta: Integrovaná: nVidia

 

Takovy PC se da sestavit v pohode, myslim ze i s grafikou, cena komponentu leze hrozne dolu...mozna tomu nebudete verit, ale pred rokem a pul jsem si koupil podobny PC za stejnou cenu, sice pouzity, ale dodnes jede plnohodnotne. Tehdy mel ten muj PC cenu tak 15 000Kč

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechápu sice co bylo ne mých příspěvcích OT ale budiž, sepíšu to znova. Máš tři možnosti.

a) Mnoho obchodů nabízí sestavu PC z daných dílů. V tomto případě máš vše co si sám vybereš. Není moc dobré pro ty, kteří nevědí že procesor s paticí 775 nenarveš do 754.

B) Koupit hotovou sestavu. Né moc ideální. Vždy tam narvou to nejdražší a né-vždy kvalitní zboží takže dle mého gusta, nic moc.

c) Konfigurovatelné sestavy, neboli Barebone. U těchto sestav máš na výběr co do nich můžeš dát (dle toho co nabídnou) takže jakou u a) vše záleží na tobe.

 

U B) jak už psal kolega je možné si vybrat na czc. U c) rovněž u czc o kategorii níž TADY.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nechápu sice co bylo ne mých příspěvcích OT ale budiž, sepíšu to znova. Máš tři možnosti.

a) Mnoho obchodů nabízí sestavu PC z daných dílů. V tomto případě máš vše co si sám vybereš. Není moc dobré pro ty, kteří nevědí že procesor s paticí 775 nenarveš do 754.

B) Koupit hotovou sestavu. Né moc ideální. Vždy tam narvou to nejdražší a né-vždy kvalitní zboží takže dle mého gusta, nic moc.

c) Konfigurovatelné sestavy, neboli Barebone. U těchto sestav máš na výběr co do nich můžeš dát (dle toho co nabídnou) takže jakou u a) vše záleží na tobe.

 

U B) jak už psal kolega je možné si vybrat na czc. U c) rovněž u czc o kategorii níž TADY.

Aha, mno to ze do patice 754 nenarvu 775 je mi jasne zas takovy noob nejsem :D, ja zapomel na barebone :) juknu se na to a uvidim :)

 

Tak sem se podival a docela me to zaujalo trochu se pri vybirani komponentu premyslel ale vim 100% ze neco bude spatne proto sem napisu secko co mi vyjelo ohledne te sestavy :P aby ste mohli poradit.

 

	Gigabyte EP35-DS4 P35 s775, DDR2, SATA2, GLAN, 2xPCIE, 1394, ATX  	1  	 	 	 	 	
Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz (8MB/1066) BOX LGA775 	1 					
CHLADIČ CPU INTEL Arctic-Cooling FREEZER 7 PRO (soc.775) 	1 					
PowerColor HD4870 1GB DDR5 PCIe 2xDVI, HDTV, OverClocked 	1 					
DIMM DDR2 2048MB 800MHZ Kingmax 	1 					
DIMM DDR2 2048MB 800MHZ BAR TRANSCEND 	1 					
WD CAVIAR BLUE WD6400AAKS 640GB SATAII/300 16MB 7200 	1 					
CA SHARKOON Rebel 9 SPECIAL Edition, 120MM SE LED, 250MM LED FAN, ATX, bez zdroj 	1 					
Fortron ZDROJ EPSILON FX600-80PLUS 600W ATX (SLI) 	1 					
Pracujeme s počítačem BARBONE (Uživatelská příručka) 	1 					
MS Windows Vista Home Premium (D-OEM) + DVD Recovery Kit 	1 					
DVD RW Samsung Black S223F/BEBE 20xDrive DL±8.5GB bulk SATA 	1 					
Service Pack Barbone GAME 	1 					
NOD32 pro MS Windows 1 instalace trial - 3 měsíce 	1 					
KABEL NAPÁJECÍ 220V 1.8m 	1 					
CA KRABICE KARTON BARBONE SYSTEM 	1 					
CA KRABICE KARTON OEM MLS2 (PŘISLUŠENSTVI-SYSTEM) 	1 					
CA KRABICE PE VLOZKA (NOVÁ) SYSTEM 	4 					
KABEL 5.25''->2x SATA 

Edited by Cassidy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelibi se mi tam ty dva druhy pameti a vcelku zbycenost je i 1GB vram na grafice, pokud tedy nemas monitor s rozmery okolo 30". Jestli mohu, tak ti sem za chvili hodim sestavu kterou bych doporucil ja s tim ze usetris pekny peniz.

 

ASUS P5N-D s775, DDR2, nForce 750 SLI, GLAN, 1394, ATX - 2 737 s DPH

Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz (8MB/1066) BOX LGA775 - 4 843 s DPH

COL CHLADIČ CPU SCYTHE SCKTN-2000 Katana II - 587 s DPH

2x GEIL RAM DDR2 4GB(2x2GB) 800Mhz Black Dragon (5-5-5-15) - 2x 1 178 s DPH

Gigabyte nVidia GTX260 896MB 448bit DDR3, 2xDVI, HDTV, PCIE2.0 - 7 045 s DPH

SAMSUNG F1 1TB SATAII/300 32MB 7200 RPM - 2 562 s DPH

CASE AEROCOOL AeroEngine Jr.-BK (Black Steel Case/ Silver Jet) - 1 702 s DPH

Fortron ZDROJ EPSILON FX700-80PLUS 700W ATX (SLI) - 2 783 s DPH

Vysledna cena: 24615 s DPH

Ceny brany z obchodu TS Bohemia

 

Chtel si PC do 28000... tady mas PC za necelych 25000 + asi operacni system pokud chces (doporucuju 64bit aby se vyuzil vsechen potencial 8GB ram). Nejlepsi je koupit si komponenty a slozit si to sam. Deska je pripravena na SLI, takze pokud ti casem dojde vykon dokoupis dalsi GTX260 a vesele hrajes dal. Ikdyz pochybuju ze ti vykon brzy dojde :D Vzhled case je podle me vcelku efektivni. 4 jadrovy procesor sice zatim moc nevyuzijes, ale uvidis ze casem se ti bude hodit ;) a 1TB disk si myslim ze nejaky ten patek potrva zaplnit daty :D

Edited by ZiKK

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nelibi se mi tam ty dva druhy pameti a vcelku zbycenost je i 1GB vram na grafice, pokud tedy nemas monitor s rozmery okolo 30". Jestli mohu, tak ti sem za chvili hodim sestavu kterou bych doporucil ja s tim ze usetris pekny peniz.

 

ASUS P5N-D s775, DDR2, nForce 750 SLI, GLAN, 1394, ATX - 2 737 s DPH

Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz (8MB/1066) BOX LGA775 - 4 843 s DPH

COL CHLADIČ CPU SCYTHE SCKTN-2000 Katana II - 587 s DPH

2x GEIL RAM DDR2 4GB(2x2GB) 800Mhz Black Dragon (5-5-5-15) - 2x 1 178 s DPH

Gigabyte nVidia GTX260 896MB 448bit DDR3, 2xDVI, HDTV, PCIE2.0 - 7 045 s DPH

SAMSUNG F1 1TB SATAII/300 32MB 7200 RPM - 2 562 s DPH

CASE AEROCOOL AeroEngine Jr.-BK (Black Steel Case/ Silver Jet) - 1 702 s DPH

Fortron ZDROJ EPSILON FX700-80PLUS 700W ATX (SLI) - 2 783 s DPH

Vysledna cena: 24615 s DPH

Ceny brany z obchodu TS Bohemia

 

Chtel si PC do 28000... tady mas PC za necelych 25000 + asi operacni system pokud chces (doporucuju 64bit aby se vyuzil vsechen potencial 8GB ram). Nejlepsi je koupit si komponenty a slozit si to sam. Deska je pripravena na SLI, takze pokud ti casem dojde vykon dokoupis dalsi GTX260 a vesele hrajes dal. Ikdyz pochybuju ze ti vykon brzy dojde :D Vzhled case je podle me vcelku efektivni. 4 jadrovy procesor sice zatim moc nevyuzijes, ale uvidis ze casem se ti bude hodit ;) a 1TB disk si myslim ze nejaky ten patek potrva zaplnit daty :D

 

Hmmm vypada to zajmave ale psal sem ze nechci si to skladat sam jelikoz tomu nerozumim a ja a elektrika nejsme moc velci kamaradi :D. ted me napdalo jestli barbone neposkytuje sluzbu kdy si vyberete komponenty a oni vam to poskladaji?:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chtěl jsi už sestavený? http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...14008R09720TKYK nebo http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...14008R09820TJ85 - v Alfě rozhodně ví, co dělají. 1. sestava vyšší grafický výkon, 2. sestava lepší CPU. Výběr je jen na tobě :)

Nice na tebe sem hlavne cekal kupkoid :D btw trosku sem si dovolil zmeny v te sestave ta cena mi nevadi ale hodim sem odkaz a chci se zeptat jestli to je vsecko v poradku :D jestli s tim nebudou nake problemy s tou sestavou http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?item...KM001FJP01IB701

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sakra tohle už stojí jen 25k? Grr...

No, taková drobnost - s quad corem tam budeš předpokládám dávat vistu a na tu budou ty 2gb ramek tak-tak - dej si tam vistu x64 a přihoď ještě jeden 2gb kit a máš vystaráno ;)

edit: (řekněme že jediné co mi občas brzdí když provádím víc úkonů najednou jsou právě zasrané ramky, a to tam ty 4gb mám ;) .. normální stav je tak 1,2gb zabranejch hned po startu :P)

edit2: a hlavně si to čtyř jádro přetaktuj, když můj Q6600 (ještě 65nm) šel z 2.4 na 3ghz, nechci vědět kam se vyšplhá to tvoje s 45nm technologií :P

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sakra tohle už stojí jen 25k? Grr...

No, taková drobnost - s quad corem tam budeš předpokládám dávat vistu a na tu budou ty 2gb ramek tak-tak - dej si tam vistu x64 a přihoď ještě jeden 2gb kit a máš vystaráno ;)

edit: (řekněme že jediné co mi občas brzdí když provádím víc úkonů najednou jsou právě zasrané ramky, a to tam ty 4gb mám ;) .. normální stav je tak 1,2gb zabranejch hned po startu :P)

edit2: a hlavně si to čtyř jádro přetaktuj, když můj Q6600 (ještě 65nm) šel z 2.4 na 3ghz, nechci vědět kam se vyšplhá to tvoje s 45nm technologií :P

Sem si myslel ze to je dost malo podle toho co chcou hry kdyz manekdo vistu :D napr min 1gp pro Xp )min 2 Gb pro Vistu coz mi prijde jako docela velky rozdil :D tak sem si teda na radu axxxy prihodil dalsi ramky :D cili snad bude stacit uz 4GB :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jinak o gta na medium se neboj, na maximální bych to vytáhla i já, nemít 24" monitor, takhle jedu na střední a to mám řekněme horší sestavu než to co jsi postavil ;)

 

řekněme že ATI HD2900XT se moc nepovedla a Q6600 @3Ghz přeci jenom není nejnovější, 4gb ram máš taky ;) Na 1920x1200 si netroufám, ovšem 1650x1080 jede tak první 2hodiny na střední textury, maximální modely a cca 30% dohledu úplně v pohodě, pak většinou dojdou ramky (žere to dost) a hra se musí restartovat :P Maximální textury jsem zkoušela, nesekalo se to, ale nestíhalo je to načítat :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barbone ma sluzbu ze ti slozi PC z komponent ktere chces ;)

 

EDIT: Ta sestava co jsi postl posledni ma slaby zdroj! 400W uz je opravdu absolutni minimum.. radsi to chce rezervu. Dale chipset P45 od Intelu bych radsi vymenil za nvidia 7xx, ale neni to az tak nutne no.

Edited by ZiKK

Share this post


Link to post
Share on other sites

No asi takhle, PC ti sestaví v každém renomovaném PC obchodě (i v Alfě) z vybraných komponent, u barbone máš ale výhodu nejnižší ceny, to je pravda. Já osobně bych teda navolil úplně jinou konfiguraci (mám rád OC :P a nechci platit 2x vyšší cenu za 100MHz navíc a dvojnásobnou CPU cache). MOžná, jestli se mi bude chtít, sem něco nakonfigurovaného šoupnu.

 

PS: ať se dou s těma ramkama vyfotit

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×