Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Solein

Linux na osobní počítač

Recommended Posts

No myslím že z Názvu vyplývá vše.

No je to vhodné si na svůj osobní počítač nainstalovat Linux (přemýšlel jsem o ubuntu).

Můj současný OS je windows xp.

Jesly by my na Linuxu jely současné aplikace např. Qip, skype a jiné No myslím že ne, ale za zeptání nic nedám.

Předem děkuji za vaše názory.

Solein

Edited by Solein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multitasking funguje aj na linuxi ... snad qip pojde cez wine, neviem ci existuje linuxova verzia ... Inak co sa tyka tychto poziadaviek tak to bohate nahradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skype si myslim že má linuxovou verzy. QIP nepujde, místo toho je na Linuxu Pidgin. Zbytek exe aplikací se emuluu přes program Wine

Share this post


Link to post
Share on other sites

No myslím že z Názvu vyplývá vše.

No je to vhodné si na svůj osobní počítač nainstalovat Linux (přemýšlel jsem o ubuntu).

Můj současný OS je windows xp.

Jesly by my na Linuxu jely současné aplikace např. Qip, skype a jiné No myslím že ne, ale za zeptání nic nedám.

Předem děkuji za vaše názory.

Solein

 

Zalezi, co na tom budes chtit delat. Pokud hodne hrajes hry, tak to nebude uplne nejvhodnejsi (nektery pujdou, nektery spatne, nektery vubec). Ohledne ICQ, alternativy byly zmineny, jinak QIP jde jakztakz provozovat prez emulaci. Vetsinu potrebnych programu mivas uz predinstalovanych (minimalne v Ubuntu). Jinak lze jeste doporucit Mandrivu. A taky by to chtelo vypsat tvuj hardware, predevsim citlivejsi veci jako jsou tiskarny, wifi adaptery, nejakej neobvyklej specifickej hardware (nepredpokladam) atd.

 

Osobne pouzivam Ubuntu (resp. variantu Xubuntu)

Edited by Wolf Officious
ot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ganimoth: já používám bohužel Windows, kupodivu jsem si teď oblíbil Windows 7 a jsem s nima nadmíru spokojen (ale furt je to ten windows...)

Edited by Wolf Officious
ot

Share this post


Link to post
Share on other sites

k tomu linuxu a wow foru.. máte někdo zkušenosti s "hraním" přes emu v linuxech?? nebo je nějaký klient pro wowko na linux?

Edited by Wolf Officious
ot

Share this post


Link to post
Share on other sites
k tomu linuxu a wow foru.. máte někdo zkušenosti s "hraním" přes emu v linuxech?? nebo je nějaký klient pro wowko na linux?

pouzitelnej nativni linuxovej wow klient neni. Ve wine to vcelku bezi, ale doporucuju se vyvarovat karet ATI 2600 (celkove rada 2xxx). Mam s tou svoji desny problemy

Share this post


Link to post
Share on other sites
pouzitelnej nativni linuxovej wow klient neni. Ve wine to vcelku bezi, ale doporucuju se vyvarovat karet ATI 2600 (celkove rada 2xxx). Mam s tou svoji desny problemy

 

mám geforcko....

Share this post


Link to post
Share on other sites
U nvidií jsem ještě žádnej výraznej problém u emulace WoW přes Wine neměl, na poslední verzi Wine běží WoW skoro jako na Winu, pokud si někdo chce pohrát s nastavením, tu je návod: http://wiki.ubuntu.cz/World%20of%20Warcraft :)

Nj, nVidia ma taky mnohem lepsi ovladace pro linux. A navic ta moje atina dela problemy i ve woknech, takze pak se neni co divit :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skype má min 2 verze které běží pod linuxem. Icq použij některého jiného klienta kterej je dostupnej na linuxu (nebo si skompiluj mirandu)

exače mužeš pouštěť přez wine nicméně ti to nedoporučuji. Raděj si tam nech ty XP jako druhej OS na hry a aplikace pro které není v linuxu náhrada. (na hry kdyžtak používej cedegu, ale je komerční, ale jak říkám nedoporučuju ti to na widlích to funguje logicky lépe, rychlejc...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A neovlivní mě to nějak výkon Pc když budu mít dva OS?

Jestli tě jen tak z hecu napadlo dát si na svůj PC Linux (a podle otázek jak se zdá o tom nic moc nevíš), doporučuju zkusit si Linux emulovat na Microsoft Virtual PC 2007 - viz Sneakův návůdek. Podle mě pouštět se do Linuxu a využívat jej hned pro osobní účely je blbost, pokud v něm nejsi zběhlý (hodnoceno podle tvých dotazů). Možná bys potom mohl být zklamaný, a taky bys linux nevyužil natolik oproti Windowsu. Linux je v něčem lepší, ale nemyslím si, že by ti nějak výrazně ulehčil práci na PC, spíše naopak - ale je to na tobě :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jsou dvě cesty -

easy way - Ubuntu, openSuse, Fedora

hard way - Gentoo

 

Stačí si vybrat ! Záleží taky na co si troufáš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

momentalne mam dual boot s win 7 a ubuntu 8.10 ;-)

 

na ubuntu si udelej tak 8gb mista pokud na to nebudes ukladat zadny hry a filmy (muzes to ukladat na windowsackou partition)

disk se da rozdelit pres gparted i kdyz mas uz vytvoreny oddily na celmy disku pres tenhle nastroj si to muzes zmensit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×