Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
kamtar

Kontrola nad Linuxem přes sériový port

Recommended Posts

Promiňte , že se blbě ptám, ale jaký program můžu použít pro ovládáni Windows->Windows , kromě VNC

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pokud vám server beží někde doma a musíte pořád předělávat monitor nebo přistupovat přes ssh.

Našel jsem tento "Návod" jak se s linuxem spojit přes sériový port.Sice to je Linux->Linux ale skusim sepsat návod na Windows->Linux.

 

http://www.root.cz/clanky/kontrola-nad-lin...s-seriovy-port/

 

Co je jako pohodlnějšího na terminálu přes sériový port oproti SSH? Mám si odpovědět sám? Nic.

Sériová komunikace má smysl tam, kde to jinak nejde jako třeba u chytrých routerů s managementem, kde se dostanete do konfigurace nehledě na nastavení ip adres a sítě.

 

Jinak přenášet monitor sem a tam to mě celkem pobavilo. Jednak server je připojen do sítě, takže správu stačí provádět vzdáleně a jednak malé monitory se dnes vyhazují nebo dávají zadarmo.

 

Jinak buď lze použít celkem jedenoduché a ne moc chytré VNC a nebo lze použít vzdálenou plochu přes FreeNX od www.nomachine.com, která se vyrovná vzdálené ploše windows a v mnohém ji ještě i překonává. Pak můžete pracovat přes internet vzdáleně na serveru a máte skoro pocit, že u něj sedíte. Samozřejmostí je běžně neaktivní grafická plocha XOrg, která se spouští až při vzdáleném přihlášení a při odhlášení se zase uvolní z paměti. Nakonec argument o úsporném přístupu přes konzolu už nemá opodstatnění už nějaký ten pátek díky vysokým kapacitám pamětí a s použitím freenx pak už není co řešit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×