Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Filo

NPC se propadají/mizí

Recommended Posts

Zdravim, nesetkal se někdo s problémem propadávání NPC pod zem? Vmapy mám.

Ovšem podotknul bych, že se jedná objekty (domy), které jsem našel tady na fóru.

 

Ještě uvedu obrázek:

nepojmenovan1p.jpg

 

Na tomto obrázku vidíte že NPC je pouze nepatrně pod zemí, ale když se jedná o vyšší house, už je to horší.

btw. pokud npc zabiju a znova respawnu (.die a poté .respawn), tak se NPC objeví už OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa mi stávalo tiež, proste NPC mi nebrali mnou naspawnované GO a spawnovali sa a zem, pomôcť ti ale neviem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A máš Vmapy aktivované

samozřejmě (chtěl jsem to napsat do prvního příspěvku, ale myslel jsem že Vám to dojde, když jsem napsal že vmapy mám. Zas takový noob nejsem, abych je neměl aktivované, ale omlouvám se, měl jsem to tam dopsat).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Né, že bych chtěl nejak spamovat, ale jen se chci zeptat, zda vážně tento problém někdo neřešil, je to docelá nepříjemné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám tento problém také a dosud jsem nepřišel na řešení... pobídnu nějaké imba developery k vyjádření :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodapadaji se proto protoze ten object nema poradnou strukturu nebo tak nejak ja sem to vyresil tak ze jsem dal pod ty NPC bedny ;)

Edited by Apixx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prodapadaji se proto protoze ten object nema poradnou strukturu nebo tak nejak ja sem to vyresil tak ze jsem dal pod ty NPC bedny ;)

 

to není vůbec špatný nápad, ty bedny posunu uplně dolů pod NPC, aby ta bedna nebyla vidět, ale NPC na ní stálo :-). Díky

 

EDIT: Tak jsem zjistil, že se NPC propadají i třeba na stole, který už v DB byl -> žádný custom objekt... :-(

Edited by Filo

Share this post


Link to post
Share on other sites
to není vůbec špatný nápad, ty bedny posunu uplně dolů pod NPC, aby ta bedna nebyla vidět, ale NPC na ní stálo :-). Díky

 

EDIT: Tak jsem zjistil, že se NPC propadají i třeba na stole, který už v DB byl -> žádný custom objekt... :-(

Tak jako ja dam tu bednu a pak na to NPc bedna sice propadne nekdy ale npc je tam kde ma byt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jako ja dam tu bednu a pak na to NPc bedna sice propadne nekdy ale npc je tam kde ma byt ;)

 

Tak to je zajímavé, má s tímto také někdo nějaké zkušenosti, řešil jste to také někdo? Třeba dáme společně něco dohromady :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja som to vyriešil tak že som nastavil Npc aby keď sa zapne server aby sa NPC posunulo o 1mm dopredu čo nebolo ani vydno a vyšlo z podzeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja som to vyriešil tak že som nastavil Npc aby keď sa zapne server aby sa NPC posunulo o 1mm dopredu čo nebolo ani vydno a vyšlo z podzeme.

 

Jako nastavit milimetrový WP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

omlouvám se že obnovuju několik roků starý topic, ale nechtel sem zakladat nový, Něví někdo jak tenhle problem fixnout na TC2? Vmapy sou aktivni, spawnu NPC do baraku ktery sem spawnul a po restartu napr. sou npc pokolena v texture :-/. Byl bych rád kdyby někdo věděl ajk nato, kromě těch beden..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to nejspíš způsobeno tím, že když se hráč dostane do radiusu, odkud je objekt a NPC na něm stojící viditelné, vykreslí se NPC dříve než objekt. Tudíž propadne, neboť tyhle pohyby asi řídí klient a né server (to zda NPC na něčem stojí nebo padá). Stejně tak tyhle problémy vysvstávají pokud sedí hráč na lavičce (sedí posedem klávesou "x" nebo emotem "/sit", nikoliv že přijde k židli a klikne na ní). Logne se vedle něj nějaky jiný hráč. Tomu se první načtou hráči okolo a až potom objekty. Takže zas hráč propadne do objektu, protože podle klienta nemá na čem sedět. Vzniká pak to, že někdo vidí někoho v texture a někdo jiný ho vidí normálně na židli.

 

Jak to řešit, to nevím. Pravděpodobně to moc řešit nelze, protože načítání okolí si bude řešit klient, nikoliv server.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já jsem toto řešil na mangosu tak, že jsem vyskočil a v tom skoku spawl npc. Dopadl na zem a bylo vše OK.

U SQL jsem zvedl GPS Z. Což je nahoru/dolu tuším.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×