Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Jamira

[DTB] Zdrojové kody serveru Twinstar.cz

Recommended Posts

Rozhodně né za cenu, že se jich budu muset zmocnit za použití takových praktik, jako použili OG. To je neomluvitelné ať se jedná o opensource či nikoliv.

ano obě strany udělaly chybu

Share this post


Link to post
Share on other sites

TrinityCore upravené Twinstarem není jen nějaká lehká modifikace, fungují blizzlike všechny TBC dungy a raidy a SWP je v tomto jádře v pokročilém stádiu vývoje. Navíc je t ocelý optimalizovaný, přeci jenom, běží na tom server s populací 2,2k lidí online ve špičce s 250ms delay.

 

Jinak proč to uveřejnili? Protože OG jim ukradlo zdrojáky a oni chtěli dát hráčům pravdu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo jo twinstar je krasnej, ale jediny co ho docela kazi je ten vypnutej LOS, to me tam opravdu depta a desne to degraduje ten server. Jinak zbytek to maj opravdu spickovy a na ten jejich core se kouknu

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe čekal jsem kdy toto přijde. ovšem souhlasím s Martinusem na OG neboť emulace wow serverů je opensouurce a kam by se dostal dnešní Debian, Ubuntu, OpenSuSE apod? Myslím že nikam. Myslím že admini by se měli nad touto věcí zamyslet. Měli by dát hlavy dohromady a dát zdrojové kody všem na hg či svn nebo bitbucket. Přece jen TrinityCORE, MaNGOS apod dělají to samé. Proč se chcete zahrabat a být ti nej? Každý má šanci proniknout.

 

Tak proc neuvolnis ty tvoje kody a DB co mas na serveru kdyz si maji vsichni tak pomahat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo jo twinstar je krasnej, ale jediny co ho docela kazi je ten vypnutej LOS, to me tam opravdu depta a desne to degraduje ten server. Jinak zbytek to maj opravdu spickovy a na ten jejich core se kouknu

 

Jeniczek to vysvětloval. Po upgradu HW (novej procák a dalších pár GB RAMky) zapli LOS a akorát to dělalo problémy. Možná na TC2, uvidíme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čekal jsem že to sem někdo postne, během několika dní uvidíme na většině low serverů hlášky typu : Přešli jsme na zcela nové core a novou db, kde bude fungovat o 100% víc než teď :) Ale co.. Jen se z tý jejich úžasný db nezblázněte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdyby bylo po mém taky bych si své kódy nechal pro sebe i když je to open source. OGzískalo kódy od nějakého Developera a řekněme, že zautočili na TS, aby tytokódy poslal do virtuálního světa. Boužel TS nejlepší server CZ/SK nemá autorskápráva na své kódy a tím pádem stím nic nemůže udělat. Osobně i když to je opensource projekt tak jsem neviděl, že by nějaký projekt nabízel své kódy.

 

Doporučuji:

 

http://www.onlinegam...-uniku-jadra-ts

 

http://www.onlinegam...serveru-narnias

 

http://www.twinstar....ar-announce.pdf

 

Přečtete sito stratíte nad tím pár minut, ale stojí to za to.

 

OG: OnlineGamers

 

TS: TwinStar

 

já se nezblázním, jen mi nejde zkompilovat

 

Nepůjde ti to zkompilovat protože nemáš lib knihovny v Microsoft Visual C++ 2008 Express Edition buď si ty errory oprav nebo si kup placený software.

Edited by Apixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono je to uplne jedno, ze ty kody jsou venku, protoze TS pracuje na opravach dal a dalsi verzi cekat nemuzete. Sice si servery pomuzou o nejaky ten krok kupredu, ale TS bude mit vzdy naskok.

Padlo tady, ze by servery mely zverejnovat svoje opravy a tedy se chovat spravedlive v ramci opensource. S tim celkem souhlasim, je tady ovsem jedno ale... nektere servery makaji na opravach dost tvrde, pak to postnou na verejne repo a lidi z nejakeho serveru, kde napr admin ani nevi co je SQL, si stahnou zdrojaky a hned bez prace jsou na urovni serveru s profi tymem. Jasne, je to opensource, ale povezme si na rovinu, ze je to trochu nespravedlive. No stejne je serveru "hrabajicich pro sebe" hodne, takze nikdo nikdy nedokaze donutit ty lidi postovat opravy verejne. Nehlede na to, ze ta rozlisnost funkcnosti (kvality) serveru v segmentu free wow neni uplne od veci a osobne bych si scenu s tunou stejnych serveru nedokazal moc predstavit.

 

Podle me kdyz opravy zverejnovat, tak se spozdenim, aby z toho neco autori meli.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

prave ze nejsou na urovni tech serveru co si to opravujou protoze tam nejde jen o emulator ale i o zabezpeceni systemu a databaze nastaveni systemovejch hodnot a ten server vypada uplne jinak kdyz se o to stara profik nez kdyz se o to stara nejaky decko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vážení,

 

jsem rád, že se vám naše zdrojáky líbí. Je v tom už skoro rok práce.

 

Co se vydání týče, tak dokud bude na WoW scéně existovat server Onlinegamers - Narnias, tak bohužel repositáře vydané nebudou. Přes to vlak nejede.

 

S pozdravem

 

jeniczek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vážení,

 

jsem rád, že se vám naše zdrojáky líbí. Je v tom už skoro rok práce.

 

Co se vydání týče, tak dokud bude na WoW scéně existovat server Onlinegamers - Narnias, tak bohužel repositáře vydané nebudou. Přes to vlak nejede.

 

S pozdravem

 

jeniczek

 

 

Myslim ze pro vás OG neni konkurence, jak jsem cetl v tech oficialnich vydani vaseho sporu OG Nemá developery tak schopné jako TS ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslim ze pro vás OG neni konkurence, jak jsem cetl v tech oficialnich vydani vaseho sporu OG Nemá developery tak schopné jako TS ...

 

Tady nejde o konkurenci...

 

OG opravdu konkurence není a nikdy ani nebyla. Tady jde o jejich vedení, o jejich přístup k informovanosti hráčů...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tady nejde o konkurenci...

 

OG opravdu konkurence není a nikdy ani nebyla. Tady jde o jejich vedení, o jejich přístup k informovanosti hráčů...

 

OG, Anthoria atd.. jsou velkými konkurenty twinu ale Twin to neuzná..

 

Pro všechny zkompilovat to na Woknech jde -> VS2008 Express Edition + Windows SDK (nutne pro OMP) -> Viz web TC

Tady kdyžtak linky:

Windows SDK (pro W7 ale.. daj se tam najit i jine verze):

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=71deb800-c591-4f97-a900-bea146e4fae1&displaylang=en

VC 2008 EE:

http://www.microsoft.com/Express/VC/

Edited by system

Share this post


Link to post
Share on other sites

OG konkurence není. Jejich přístup k informovanosti hráčů a doslova cenzuře toho, co se jim nelíbí je ubohý. Právě díky přístupu k hráčům a skvělým developerům (všichni TS developeři jsou výborní, ale thenecromancer je prostě bůh :D ) jw TS daleko lepší než OG. Například: Postnul jsem na OG fórum téma, ve kterém jsem chtěl od OG Teamu vysvětlit některé rozpory v jejich prohlášení. Některé jejich výroky jsou prostě nelogické (např. začátek Twinu, OG si stěžovalo na to, že jim údajně chtělo TS ukrást jádro, které si vlastně sami opravovali => Ovšem teď se to najednou smí?!?) a jako hráč, který by možná potencionálně chtěl jít na OG), bych to měl vědět, ne? No a odpověď? PERMABAN! Ale na TS fóru byli speciální topicy přímo na řešení této záležitosti! Rozdíl je obrovský!

 

O Anthorii a dalších velkých serverech (třeba Anathema) Jenda nic neříkal. Nicméně podle mě je TS v některých záležitostech bezkonkurenční. OG jsou jenom zloději, který ještě k tomu neuměj pořádně využívat to, co ukradli (viz. bugy, které jsou na OG a nejsou na TS).

 

Howgh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nj ale zase na druhou stranu nebýt OG tak by se tyhle zdrojaky jen tak neukazali svetu... Zas ale OG nemuselo tolik zatloukat a podobne ... Bouzel tak ci onak budou na tom ostatni server nejakou dobu "lepe" ale bez developeru si moc dlouho nevystaci takze budou pouzivat klasickej TC aspon tohle je muj nazor ... Jinak dík "system" za radu urcite to pomoci toho zkusim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nj ale zase na druhou stranu nebýt OG tak by se tyhle zdrojaky jen tak neukazali svetu...

 

Myslíš si, že je ideální získat jádro konkurenčního serveru tím, že prostě crackneš MD5 hashe?

 

Celý to odzačátku OG zkazili a tím zatloukáním a absurdním chováním s jejich heslem "zdrojáky pro všechny" to ještě zhoršili.

 

P.S: Když to trošku zlehčíme, Martinus/Sroubek je takovej dobrej magič se spellem Core Steal. ;)

 

EDIT: Nechce se mi psat novej post, ty MD5 crack nekdo na Ts foru psal, ze bys to bylo dost mozny, takze se omlouvam, jestli to je blbost => opravdu nemam moc velke zkusenosti s nejakym takovym lamanim hesel.

Edited by Budi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crackli MD5 hashe ? ptákovina , trvalo by to měsíce.. Jejich chyba že dev který dělal drive na OG si dal stejný heslo i na TS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpověd najdeš zde:

 

Vážení,

 

jsem rád, že se vám naše zdrojáky líbí. Je v tom už skoro rok práce.

 

Co se vydání týče, tak dokud bude na WoW scéně existovat server Onlinegamers - Narnias, tak bohužel repositáře vydané nebudou. Přes to vlak nejede.

 

S pozdravem

 

jeniczek

 

Takže updaty nebudou, dokud bude existovat OG.cz (nebo spíš dokud tam bude takovej admin team jako je tam teď).

Více info: http://www.twinstar.cz/twinstar-announce.pdf

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to nechapu k cemu to je ... koukejte jak my jsme dobry ze delame por sebe nove veci na open source projektu ktere nikomu nedame jen co jsme udelali do ted? Nevim co je vic k placi jestli Og nebo TS ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OG konkurence není. Jejich přístup k informovanosti hráčů a doslova cenzuře toho, co se jim nelíbí je ubohý. Právě díky přístupu k hráčům a skvělým developerům (všichni TS developeři jsou výborní, ale thenecromancer je prostě bůh :D ) jw TS daleko lepší než OG. Například: Postnul jsem na OG fórum téma, ve kterém jsem chtěl od OG Teamu vysvětlit některé rozpory v jejich prohlášení. Některé jejich výroky jsou prostě nelogické (např. začátek Twinu, OG si stěžovalo na to, že jim údajně chtělo TS ukrást jádro, které si vlastně sami opravovali => Ovšem teď se to najednou smí?!?) a jako hráč, který by možná potencionálně chtěl jít na OG), bych to měl vědět, ne? No a odpověď? PERMABAN! Ale na TS fóru byli speciální topicy přímo na řešení této záležitosti! Rozdíl je obrovský!

 

O Anthorii a dalších velkých serverech (třeba Anathema) Jenda nic neříkal. Nicméně podle mě je TS v některých záležitostech bezkonkurenční. OG jsou jenom zloději, který ještě k tomu neuměj pořádně využívat to, co ukradli (viz. bugy, které jsou na OG a nejsou na TS).

 

Howgh.

 

Aha takze par dotatku

 

Sroubek jim zadnou MD5 necracknul. Schvalne se zeptej nekoho z TS tymu jak se tam vlastne dostal....

Co se tyka tymu:

Hawkey - na OG pusobil cca pul roku jako GM a tri mesice jako admin

Jeniczek - na OG pusobil dlouhou dobu jako hrac

Thenecromancer na OG pusobil jako developer pod nickem Starlight

Wrong na OG pusobil jako developer pod nickem Jojo

Nalimleinad na OG pusobil po dlouhou dobu jako hrac

Xanadu na OG pusobil po dlouhou dobu jako hrac

Evewolf na OG pusobila jako GM/mod

DIX na OG pusobil jako GM

Loread na OG pusobil jako GM

Zoltar na OG pusobil jako GM

DIX na OG pusobil jako GM

Eth0 na OG pusobil jako hlavni GM

Aralyon na OG pusobil jako web admin

Drude na OG pusobil jako redaktor

Skepy na OG pusobil jako admin CS serveru

Strainer na OG pusobil jako GM

Vertinari na OG pusbil jako GM

Tanecnik na OG pusobil jako moderator

90% puvodnich hracu pochazelo z OG

 

Tak a ted by me zajimalo kdo je ci kopii.

Edited by Martinus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×