Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Wladass

[Nové forum]

Recommended Posts

Ano, žere mě to. Ale já nejsem administrátorem tohohle fóra a nerozhoduji o jeho budoucnosti. V jistých ohledech jsem se již o nějaké změny zasadil, a úspěšně (např. změna pravidel). A ať schvaluji nebo neschvaluji Sneakův přístup, nikdy bych se jenom kvůli tomu na tohle fórum nevykašlal. Pořád tu je co řešit, komu pomáhat a s kým se dělit o zkušenosti, nezávisle na tom, jaké sekce tu máme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo žere tě to.. Mě taky,ale když se ozvu tak je to špatně a je na mě poukazováno jako na někoho kdo se chce vybočit z davu a kdo chce být "revolucionista" .. ano chci být a stojím si za tím.. Poslední dobou je tohle forum plný spamu a plný opakujících se otázek a ptákovin..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bylo vždy, jenom když jsi byl uživatel tak sis toho tolik nevšímal... stejně jako já, taky jsem po nástupu na mod post hned viděl všechno černě. Teď už mi to ohledně demence mezi uživateli tak moc hrozný nepřijde. Jsou tu chytří uživatelé, jsou tu blbí uživatelé. Přirozená rovnováha jako všude na světě :D spíš mě deptají věci jako že nikdo nedokáže napsat server podle pravidel, nebo naprosto imbecilní přihlášky na GM post. Ale jinak dotazy jsou stále stejné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo a proto že je to tu už několik dní stejný tak sem chtěl udělat změnou.. Podle "obyčejných" uživatelů to byl skvělý nápad,ale vedení to opět neocenilo. Ale "vedení" si bohužel neuvědomuje že bez těchto uživatelů by nebylo WSS to co je.. Na nich to stojí a my bychom měli dát co nejvíce energie do toho aby se oni tady cítili dobře a našli zde to co hledají.. Myslíš si že hledají spam ? Já si to teda nemyslím..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja len súhlasíms Wladass...

 

nech sa ľudia pýtajú..to je v poho...ale nech sa spraví každá vec,ktorá je vyriešená..a nech sa to napíše pekne návod čo a ako a keď to nieto napíše tak delete topic.. alebo link na to a lock.. ale je to tu zaspamované..už ide iba o posthunting

Share this post


Link to post
Share on other sites

X-dizox --> Nezdá se mne to, nebo zas někomu lezeš do řitě?

 

už jsem to tu psal o postoji zdejšího administrátora ( nebudu jmenovat ) ale on sa jenom díve a směje sa jak to tu de do kytek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je neděle. Žádnou změnu sem nezaznamenal. WSS tímto přišlo o další věc jak forum pozvednout výše..

Share this post


Link to post
Share on other sites

/ot

WSS = WowreSource Servery

Nechtěli by jste konečně používat nějakou inteligentní zkratku odpovídající fóru a ne serverům ?

/end of ot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tento nápad jsem neuskutečnil z toho důvodu, že to o čem by měla být ta sekce mi přijde duplicitní. Nechápu důvod proč by tu měla být sekce, kde bude 8 kategorii, kde budou postovat zas vybraní. Jelikož se obsah stane ještě víc nepřehledný, kdo má vědět, jestli to má hledat v sekci s MaNGOS nebo v sekci, která je úplně jinde. Pokud je potřeba sekce, kde by měli být opravy, tak určitě lze nějakou vytvořit a nějak omezit třeba přístup (např. někdo navrhoval minimálně 50 příspěvku), tak to jde a vy si jí klidně můžete udržovat čistou, ale rozhodně jediná možnost, která přichází v úvahu je vytvoření pod-sekce už u existujících kategoriích (MaNGOS, Ascent atd.)

 

Pokud tu není sekce pro nějaká derivát emulátoru, který se zrodil z MaNGOS či jiného emulátoru, tak není problém ho přidat. Pokud je samozřejmě dostatečně populární a je tu už nějakou dobu, aby se sekce nemusela rušit za jeden měsíc.

 

Co se týče Wladass, tak už není ode dneška Moderátorem. Vyjížděl na Xmata a má v plánu působit na jiném fóru (hádám) a celkově nejsem spokojen s jeho postojem.

 

Pokud je potřeba fórum nějak upravit, tak poslouchám návrhy, ale pouze konstruktivní a dávající smysl a podložený nějakými argumenty. Vytvářet hromadu x nových sekcí je jeden z příkladu, které problém neřeší.

 

Co se týče WoWResoruce Developers, tak mám v plánu je zrušit. Každopádně je možnost jim dát druhou šanci. Chtěl bych slyšet váš názor? Jedna z možností je, že uživatel co třeba získá x příspěvků, tak mu fórum samo udělí uživatelskou skupinu WoWResource Developer.

 

Veškerý nekonstruktivní příspěvky pod tímto příspěvkem automaticky mažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za vyjádření a přidávám návrh:

 

- Rozšířit sekci TrinityCore na plnohodnotnou, jako je MaNGOS a ASCENT. V poslední době má TrinityCore mnohem více zájemců než Ascent a myslím si, že je na čase vyndat ji z Ostatní emulátory a umístit jako plnohodnotné forum, s podsekcemi Všeobecná Diskuse, Tipy Triky Tutoriály a Databáze a Repacky. Podsekce Skripting a patche prozatím asi nemají cenu.

 

- Vytvořit Fórum Opravy, přístup pro psaní nových příspěvků až od 50ti příspěvků. Toto forum by mělo sloužit k postování oprav příslušných emulátorů a jejich databází. Protože opravy jsou tu různě rozházené po všech sekcích a fórech, že je dobré je sjednotit. A přidat do pravidel (jako je to u sekce servery - pravidla pro danou sekci), že každý topic musí být opatřen značkou, o jaký se jedná emulátor, např. "[MaNGOS]Quest: The Devil's Shore".

Nebo je tedy možnost tuto sekci rozdělit do tří podsekcí, pro každý emulátor zvlášť (Mangos, trinity a arcemu), to už nechám na zvážení Sneaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

V tom případě nějak potrestej i X-Dizoxe, protože se snažil v táthnout na to jeho forum i mě. Já jsem odmítl, protože nehodlám dělat v kolektivu, kterýmu šéfuje 13 letej kluk.

 

Dále pokud Wladass měl důvod k nějakým výlevům zde na forum měl určitě důvod, protože ho znám osobně a vím, že to není člověk, který by jednal neuvážlivě.

 

Spory mezi Xmatem a Wladassem už jdou docela dlouho a vím o nich. Tyhle dva členové WSS si prostě nesedly do oka a to se stát může.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za vyjádření a přidávám návrh:

 

- Rozšířit sekci TrinityCore na plnohodnotnou, jako je MaNGOS a ASCENT. V poslední době má TrinityCore mnohem více zájemců než Ascent a myslím si, že je na čase vyndat ji z Ostatní emulátory a umístit jako plnohodnotné forum, s podsekcemi Všeobecná Diskuse, Tipy Triky Tutoriály a Databáze a Repacky. Podsekce Skripting a patche prozatím asi nemají cenu.

 

- Vytvořit Fórum Opravy, přístup pro psaní nových příspěvků až od 50ti příspěvků. Toto forum by mělo sloužit k postování oprav příslušných emulátorů a jejich databází. Protože opravy jsou tu různě rozházené po všech sekcích a fórech, že je dobré je sjednotit. A přidat do pravidel (jako je to u sekce servery - pravidla pro danou sekci), že každý topic musí být opatřen značkou, o jaký se jedná emulátor, např. "[MaNGOS]Quest: The Devil's Shore".

Nebo je tedy možnost tuto sekci rozdělit do tří podsekcí, pro každý emulátor zvlášť (Mangos, trinity a arcemu), to už nechám na zvážení Sneaka.

První odstavec se mi líbí :) TC už je hodně hodně rozšířená, rozhodně víc než Kobold nebo WCell (nic ve zlém).

 

Druhý odstavec se mi také líbí. Ale mohlo by se to ještě udělat jako fórum Opravy, podsekce TrinityCore, MaNGOS a ostatní... ale to už je celkem jedno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm dal by som sancu k wss developer urcite by sa to dufam teda rozhupalo

 

p.s:nemam nic proti xmatovy ani wladassovy obaja mi pomohli ked som nieco potreboval ale myslim ze vyhodenim wladdase prislo forum o velmi dobreho a skuseneho moderatora a developera :mellow::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm dal by som sancu k wss developer urcite by sa to dufam teda rozhupalo

 

p.s:nemam nic proti xmatovy ani wladassovy obaja mi pomohli ked som nieco potreboval ale myslim ze vyhodenim wladdase prislo forum o velmi dobreho a skuseneho moderatora a developera :mellow::(

 

Řikám to nerad ale souhlasím s STONERSVKem, Wladass byl doopravdy velkmý přínosem pro WSS díky jeho nestranosti a zkušenostem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud si chce založit své fórum plus se mu nelibí, že jeho myšlenku neschvaluji, tak přesto asi nejede vlak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rovněž tu něco vrhnu:

- zablokovat zakládání nových témat v podsekcích "Tipy, triky, tutoriály", "Databáze a repacky" a "Patche" na stejnou rozumnou mez (cca těch 50 příspěvků). Velmi často odtamtud vynáším smetí nováčků, kteří téma neumí správně zařadit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud si chce založit své fórum plus se mu nelibí, že jeho myšlenku neschvaluji, tak přesto asi nejede vlak...

 

 

Si myslíš že mám čas si zakládat svoje vlastní forum ? Ale jak chceš no :) Myslím si že sem tu byl dost často, počet příspěvků a reputace hovoří jasně. Kdyby si tu býval častěji tak by si to možná zpozoroval i ty sám. Ale aspoň si odpočinu :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si myslíš že mám čas si zakládat svoje vlastní forum ? Ale jak chceš no :) Myslím si že sem tu byl dost často, počet příspěvků a reputace hovoří jasně. Kdyby si tu býval častěji tak by si to možná zpozoroval i ty sám. Ale aspoň si odpočinu :)

 

No uvidíme.. Dávám tomu čas do konce týdne.. Pokud ne budu zřejmě hledat řešení jinde, každopádně mi to příjde jako dobrý nápad a myslím si že by měl celkem úspěch , takže asi najdu pár schopných lidí a zkusím štěstí o dům dál :)

 

 

Měníš názor ze dne na den?

 

Rovněž tu něco vrhnu:

- zablokovat zakládání nových témat v podsekcích "Tipy, triky, tutoriály", "Databáze a repacky" a "Patche" na stejnou rozumnou mez (cca těch 50 příspěvků). Velmi často odtamtud vynáším smetí nováčků, kteří téma neumí správně zařadit.

 

Hotovo. Dal jsem to i na sekci Scripting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Můžu se zeptat za co mám Warn ? Za to že mi byl sebrán post moderátora ? Neměl by být uživateli zdělen alespoň důvod ?

 

Edit : Xmate za co si mi dal warn a bez důvodu ? Příjde ti to normální ?

Edited by Wladass
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, bohužel provedené změny jsou naprosto bezvýznamné, protože sekce, které mají nyní minimální počet příspěvků na založení témata, jsou už tolik zaspamované outdated topicy, že je to naprosto nepřehledné.

A navíc pravidlo minimálně 50 příspěvků? Mnoho schopných lidí, kteří dokážou pomoct s developingem wowresource nezná a když chtějí pomoct, tak nemůžou, protože nemají 50 postů.

A obráceně je to to samé, je ohromné množství lam, které mají víc než 50 příspěvků.

 

Bohužel musím konstatovat, že se jednalo o skvělý nápad, který měl podporu u uživatelů a který skončil úplně jinak, než bylo plánované. Nemá být fórum hlavně pro uživatele?

 

EDIT 22:58 : Ano a už to začíná. Chci pomoct s otázkou v http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=11147&pid=146082&st=0entry146082 , ale hold nemůžu, protože nemám 50 příspěvků. Pokud by si náhodou autor dotazu přečetl toto téma, tak by mohl zkusit "sudo apt-get install mysql-server mysql-client" - bez uvozovek )

 

Jo a díky za repku, nejde mi o nějaký pitomý číslo u profilu, ale spíš o to, že vim, že se mnou aspoň někdo souhlasí.

Edited by Budi
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak muj navrh je treba ze by se proste rozdelilo cele na WOTLK TBC A CLASSIC a pak by se vsude v kazde sekci mangos atd rozdelilo na vyresene a nevyresene a dalo by se to prepnout ale mozna nekomu kradu navrh ......

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlasím s Kájou a Budim. Je to trošku uhozené vyhodit moderátora za to že chtěl zlepšit forum.Hned jak se oznámilo že Wladass byl vykopnut začal Xmat dělat nové návrh, zkrátka začal lézt Administrátorovi do řiti aby si udělal reputaci. Toť můj názor.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neukamenujte mě za to, ale co se tady dělo tak mě poněkud zdvihlo ze židle. To že má Wladass problémy s Xmatem to chápu, to že Sneak neuznal za vhodné založení pod tématu na emulátory to bych ještě nejspíš pochopil, ale ZA CO MÁ Wladass pryč moderátora tak to nechápu. Nicméně souhlasím se založením toho fóra jako partnerského, ale uvidím jak se to tu vyklube.

Edited by ony

Share this post


Link to post
Share on other sites

k teme je urcite fakt ze by sa projekt pre toto forum pre devoloping ,pre sekciu s fixame pre dane emulatory, TC, mangos mohli urobit sekcie na tie fixy kde by uzivatelia postovali rozne opravy

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wladassovi byl odstraněn moderátor z důvodu, že se začal chovat neadekvátně vůči mě a Xmatovi a rovněž začal působit jako moderátor na jiném fóru se stejným zaměřením jako WoWResource. To je ten hlavní důvod. Nabídl jsem Wladassovi moderátora zpět(předevčírem), ale díky Xmatovi už nechce. Každopádně nemůžu za to, že Wladass nabídl zcela hloupý nápad(jeden z nejhloupějších co jsem, kdy slyšel na zlepšení fóra.).

 

Dual-acc bude samozřejmě potrestán. Narážky kájy taky.

 

Co se týče Xmata a jeho chování, tak Xmat taky visí na vlásku a už jsem mu chtěl taky hodně-krát moderátora odstranit. Co se týče aktivity moderátorů, tak i kdyby smazali jeden příspěvek za měsíc, tak je to pořád lepší než nic.

 

Co se týče vývoje fóra, tak nevím co mnozí očekávají, že se tu bude dít za změny. Fórum hlavně tvoří komunita. Moderátoři a administrátor se mají starat pouze o pořádek a jeho chod. Nové sekce mohou zpřehlednit fórum, ale rovněž ho mohou udělat více nepřehledné, což by se stalo kdyby se realizoval návrh od Wladasse. Vznikly by duplicitní sekce.

 

BTW: WoWResource nemá žádné partnerské fórum a nikdy mít nebude!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×