Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Eessencia

[Univerzální návody] na vytvoření a obsluhu serveru

Recommended Posts

Mam jeden problem ked vyextrahujem vmapy vytvory sa len složka buildigs lenže vmap sa nevytvorí a na serveri velmi chybaju nevieťe čo s tym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokud se ti vyextrahovaly jen building a samo to pak skoncilo tak musis jeste pres makevmaps_SIMPLE predelat na vmapy pote se ti vytvori slozka vmaps a tu jen prekopirujes k serveru (buildings nemusis)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hadam to už pojde dal som to este raz a pise mi converting

dik

 

Ahoj mam menší problém vše co bylo v návodu i podle videa jsem opakoval 2x když mi to poprvé nešlo. A stále mi to hází při spuštení mangosd.exe problem. viz screen ale realmd.exe v klidu jak na videu.

post-10893-021723500 1294333467_thumb.jpgpost-10893-067529000 1294333474_thumb.jpg

to iste vyhodilo aj mne :(

Edited by NecroVisioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak tohle to nwm jediny co me napada je jestli si oboje kompiloval v relase a jestli si zadal spravnou verzi win 32 nebo 64bit podle tvyho os

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vsetko som dal tak ako to bolo v navode releasle a win32

edit: podla mna je chyba v configu pred tim som použil starši config a išiel ale ako som tam dal vmaps tak to blblo tak som dal novy a tiež nejde na vmaps ale bez vmap ide

Edited by mishian

Share this post


Link to post
Share on other sites

muj OS je 32-bitovy takže win32 nevim co dal.

 

edit: Nejake napady čím to může nemuže asi bude atd ? :unsure:

Edited by tbbc

Share this post


Link to post
Share on other sites

hadam to už pojde dal som to este raz a pise mi converting

dik

 

 

to iste vyhodilo aj mne :(

nevim to jiste ale asi mas spatne nastavenou cestu k VMapam a nebo nemas v adresari mapy k prislusne verzi

Edited by wrathbone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám problém s Mangosd.exe, když to spustím vyhodí mi to windows chybu "program přestal pracovat" a požaduje ukončení programu.

Realmd.exe funguje normálně.

Mám windows 7 64bit Home edition.

Vše jsem udělal podle video návodu...

 

post-5861-039643800 1295533342_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jirdas: je vidět, že nemáš vmapy na správným místě, nebo je nemáš vůbec. Dovolil jsem si stáhnout stejnou revizi jakou máš ty a vyextrahoval jsem všechno (DBC, Maps a VMaps).

..ke stažení zde: http://czshare.com/1569696/zoGJ/Wolf_Officious_wow335a_DBC_MAPS_VMAPS.rar

hoď ty složky tam, kde máš data dir nastavenej v konfigu, pokud ho nemáš nastavenej, patří to k exe souborům. Config je důležitej, projeď si ho několikrát jestli jsi na něco nezapoměl. Dále i sebemenší problém v konfiguraci může být problém. Nevylučuji ani možnost chyb v revizi, ale s tím už jsem se dlouho nesetkal.

 

siley: Meleš bludy a neumíš si to přiznat, že? Díky za oplácení reputace na moje relevantní příspěvky, ale nechtěj abych se začal chovat stejně jako ty. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím,Chci si rozjet domácí server pro mě a pár mých kámošů...jediný problém je,že SD2 který tu máte ke stažení k DB

nejde stáhnout (stránka není dostupná),prosím mohli by jste mi poslat link na revizi která bude šlapat s Db kterou tu máte na stažení? Díky

 

edit:jinak podle good videa co tu máte(moc díky),jsem postupoval až do chíle než jsem se dostal na sd2,a zatím bez problémů)

 

Velmi dobrý článek,moc mi pomohl +1rep

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj,nevíte prosím na jaký patch je revize 11095?díky za odpověď

EDIT:lidi,nevíte důvod jakto že server je spuštěný ale nelze se připojit?Unable to connect,Please try again later.

 

server.log:2011-02-03 16:45:55 ERROR:SD2: Script registering but ScriptName npc_barrett_ramsey is not assigned in database. Script will not be used.

2011-02-03 16:45:55 ERROR:SD2: Script registering but ScriptName mob_parasitic_shadowfiend is not assigned in database. Script will not be used.

2011-02-03 16:45:55 ERROR:SD2: Script registering but ScriptName mob_shadowy_construct is not assigned in database. Script will not be used.

 

jediný errory...

myslím že tyto errory nějak nevaděj když,se server spustí ...navíc je napsáno,že jen nejsou přiřazeny v databázi+že nebudou použity...ale pod tím server pokračuje bez chyb dál...

 

 

poslední řádky server.log.

2011-02-03 16:45:55 Deleting expired bans...

2011-02-03 16:45:55 Calculate next daily quest reset time...

2011-02-03 16:45:55 Calculate next weekly quest reset time...

2011-02-03 16:45:55 Calculate next monthly quest reset time...

2011-02-03 16:45:55 Starting objects Pooling system...

2011-02-03 16:45:55 Starting Game Event system...

2011-02-03 16:45:55 GameEvent 3 "Darkmoon Faire (Terokkar Forest)" started.

2011-02-03 16:45:55 GameEvent 7 "Lunar Festival" started.

2011-02-03 16:45:55 GameEvent 16 "Gurubashi Arena Booty Run" started.

2011-02-03 16:45:55 GameEvent 31 "Edge of Madness, Renataki" started.

2011-02-03 16:45:55 GameEvent 41 "Leader of Jin'Alai, Kutube'sa" started.

2011-02-03 16:45:55 GameEvent 46 "Brew of the Month, February" started.

2011-02-03 16:45:55 Player::DeleteOldChars: Deleting all characters which have been deleted 30 days before...

2011-02-03 16:45:55 WORLD: World initialized

2011-02-03 16:45:55 SERVER STARTUP TIME: 1 minutes 26 seconds

2011-02-03 16:45:55 mangosd process priority class set to HIGH

2011-02-03 16:45:55

2011-02-03 16:45:55

 

Nějaká rada? revisi mám 11095 patch 3.3.5a,opravdu nevím...

Edited by Galatex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabulka realmlist v databázi účtů, udělej si další realm s lokální IP adresou a stejným portem jako realm první. pak to půjde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj,

mám takový problém, když chci založit to MySQL tak tam mám stejně vyplněné jako v tom videu, ale když dám "connect" tak mi to napíše :

 

Error No. 2003

Can´t connect to MySQL server on "localhost"(10061)

___________________________________________________________________

Prosím jsem tu nový poraďte mi a také mi to při "build solution napsalo 3 failed:

 

 

..\..\dep\src\gsoap\stdsoap2.cpp(835): warning C4244: 'return' : conversion from 'std::streamsize' to 'size_t', possible loss of data

 

..\..\src\mangosd\Main.cpp(30): fatal error C1083: Cannot open include file: 'revision.h': No such file or directory

 

..\..\src\shared\WheatyExceptionReport.cpp(17): fatal error C1083: Cannot open include file: 'revision.h': No such file or directory

 

 

Nevím jistě jestli jsem spustil ten správný soubor na "build" mám Visual Studio 2010 Express a dal jsem ten soubor "mangosdVC100". Prosím poraďte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj,

mám takový problém, když chci založit to MySQL tak tam mám stejně vyplněné jako v tom videu, ale když dám "connect" tak mi to napíše :

 

Error No. 2003

Can´t connect to MySQL server on "localhost"(10061)

___________________________________________________________________

Prosím jsem tu nový poraďte mi a také mi to při "build solution napsalo 3 failed:

 

 

..\..\dep\src\gsoap\stdsoap2.cpp(835): warning C4244: 'return' : conversion from 'std::streamsize' to 'size_t', possible loss of data

 

..\..\src\mangosd\Main.cpp(30): fatal error C1083: Cannot open include file: 'revision.h': No such file or directory

 

..\..\src\shared\WheatyExceptionReport.cpp(17): fatal error C1083: Cannot open include file: 'revision.h': No such file or directory

 

 

Nevím jistě jestli jsem spustil ten správný soubor na "build" mám Visual Studio 2010 Express a dal jsem ten soubor "mangosdVC100". Prosím poraďte.

nainstalovatl si mysql? pokud ano, jede? je spuštěna? pokud ne tak nainstaluj verzi 5.0 s ní nejsou problémy...

k druhé věci kompilace... s Visual C++ studiem 2010 nemám zkušenosti, zkus spíš visual C++ studio 2008 a otevírat VC90 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím updatoval jsem a jakmile jsem updatnul poslední update ktere databaze vyžaduje tak server spadnul jako vždy a chyba se už neukazala ani v logu... nevíte někdo co mám špatně ? ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam dotaz:

jak z tohoto ven

 

2011-03-15 21:48:57 MySQL server ver: 5.0.27-community-nt

2011-03-15 21:48:57 ERROR:SQL: SELECT required_9690_01_mangos_spell_proc_event FROM db_version LIMIT 1

2011-03-15 21:48:57 ERROR:query ERROR: Unknown column 'required_9690_01_mangos_spell_proc_event' in 'field list'

2011-03-15 21:48:57 ERROR:Table `db_version` have field `required_10537_01_mangos_command` but expected `required_9690_01_mangos_spell_proc_event`! Not all sql updates applied?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasně to chápu, ale mám Revision 9691 a DB required_10537_01_mangos_command tedy opačně, potřebuji snížit a né zvyšovat

tak si logicky stáhni nižší DB a doupdatuj ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak si logicky stáhni nižší DB a doupdatuj ne?

i to mě napadlo, ale raději bych nějaký link na odpovidajíci revizi (pokud je) a čistá nová instalace

 

https://github.com/mangos/mangos/ tady to není

 

Stáhneme si kompatabilní revizi ScriptDev2 k Vaší revizi

 

možná mám místo mozku berušku, ale pořád nevím kde a jak zjistím čísla revize atd. abych to mohl srovnat

 

chtěl bych server verze 3.3.5a (12340) tedy WotLK

 

PS: navíc ještě toto:

 

1>ScriptDev2 - 605 error(s), 0 warning(s)

========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========´

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím chtěl bych se zeptat. Při dokončování instalace podle vašeho návodu kdy: Mám spustit ralmd.exe a na to mangosd.exe mi ten mangosd.exe spadne! co stíím??? možná už to tu bylo ale nevšiml jsem si! Předem dík za odpověd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×