Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SneakerXZ

Odstavení Hulákadla a WoWResource serverů

Recommended Posts

Bohužel, Hulákadlo a WoWResource servery musely být odstaveny jelikož dle vyjádření provozovatele (station.cz) způsobovaly vysokou zátěž, která byla neúměrná. Bylo je nutné je odstavit jinak by bylo ukončeno hostování WoWResource u nich.

 

Je třeba teda najít náhradní plán. Jak provozovat nějaký chat pro fórum a jak provozovat WoWResource servery a jestli nepřejít k jiné hostingové společnosti než station.cz ? Co si myslíte a jaké máte nápady?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozhodně přejít, v dnešní době kdy servery mají výkonný hardware si nedokážu představit aplikaci chatu, která by zahltila server tak aby rozvázali smlouvu. Já osobně jsem pro přechod na jiný hosting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možná bych mohl poskytnout host u Gransy.com mam multihosting :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm zaujimavé pokiaľ sa z kódom nemanipuluje a je originál nemal by blbnúť ale mám stým skúsenosť kedže vlastním webhosting takže riešenie osobne ktoré by som navrhoval je virtual private hosting ak to zaťažuje takto server

cena ide okolo 22USD čo je trocha viacej ako webhosting ale zase nieje tam takýto problém

...stalo sa mi že WebSpell + custome code = 99,87% zaťaženie cpu :D takže buď to VPN alebo iná spoločnosť aj keď tá myslím že by mala takéto isté námietky

 

//EDIT našiel som jedno riešenie je to za 29USD na prvých 6 mesiacov zadarmo ide o virtuálny server za toto dostanete nasledovné.

  • CPU: 4Ghz
  • HDD: 50GB
  • RAM: 3GB + FLEXRAM 6GB
  • IP: 1x dedikovaná
  • Root: ANO
  • TRAFFIC: 6000GB
  • DOMENA ZDARMA: 1x .de
  • OS: CentOS alebo Debian alebo openSUSE
  • CP: PLESK 8.4
  • NET: 1Gbps

Link nejdem zatial dávať ak tak pošlem na PM ;) tam nieje problém z preťažením lebo je to len váš server

Inač nakopem do r*ti toho čo dneska zaspamoval servery

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virtuální hosting je určitě řešení. Osobně by se mi také líbilo nejvíc, ale bohužel je finančně mimo mé možnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No toto vychádza cca 6600 CZK keď to rýchlo prevediem keď si to vezmeme je to no dosť ale iné riešenie nevidím lebo skúsenosti sú také že všade je sledované zaťaženie

Tých 6600 CZK ročne by sa dalo trhnúť aj na AdSense napríklad ja mesačne z toho vyťažím cca 3000 CZK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mohla by se udělat sbírka, určitě by plno lidí přispělo třeba stovkou, včetně mě samozřejmě ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 jednoduché rad na web dať AdSense (ktorá tu už je) napísať na fórum že nech 1x za deň klikne užívateľ ak je na fóre denne napríklad 3000UIP tak 100 klikov je ako nič a mesačne je z toho hneď pár tisíc korun

druhá rada zbierka cez banku a paypal

a posledná rada no veľa šťastia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napsat ať na to klikají uživatele je proti podmínkám AdSense. Teď je bohužel problém s tím, že všechny výdělky z AdSense se musí danit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Áno to je pravda... :-/

Fuu no iné riešenie "poctivou" cestou nevidím kedže zákony v CZ moc nepoznám čo sa týka hlavne daní

kedže u nás bola suma zdaniteľná za rok 2009 až cez tuším 1000€

Ale netuším ako to je v CZ

no to je ale jedno hlavné je nájsť riešenie...

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednoznačne obnoviť to huládkadlo aspoň, takto ma to tu nebaví :D

 

Ak bude zbierka prispejem. Len uź obnovte hulákadlo..

 

Btw nedá sa to spraviť tak že hulákadlo umiestnime na inu dómenu a hosting, alebo tak skrátka na najaký iný lacný hosting

a ptm to vložíme len do fórka sem, ale húládkadlo bude na inom servery?

 

Toto asi nepôjde čo? :D

Edited by Dendoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozhodně né hulákadlo co to bylo. Musel byse použít jiný systém. Můžete teda zkusit hledat nějaký funkční chat-shoutbox, který by mohl být hostován jinde a sem by se dal pomocí AJAXu nebo iFramem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já vás velmi rád hostnu, když mě konečně odbanujete hulákadlo :D Samozřejmě hosting bych dal zdarma, za nepatrnou reklamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozhodně né hulákadlo co to bylo. Musel byse použít jiný systém. Můžete teda zkusit hledat nějaký funkční chat-shoutbox, který by mohl být hostován jinde a sem by se dal pomocí AJAXu nebo iFramem.

 

 

Stačilo by kdyby hulákadlo bylo jen na indexu a nerefreshoval se cron při jakýmkoliv kliknutí na webu. Když refreshne 50 lidí najednou, tak se nedivte že je to takový nápor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stačilo by kdyby hulákadlo bylo jen na indexu a nerefreshoval se cron při jakýmkoliv kliknutí na webu. Když refreshne 50 lidí najednou, tak se nedivte že je to takový nápor.

 

Jaký cron?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sneaker nechceš sem dát dokud se to nevyřeší zatím něco dočasného? Jako Shoutbox od Blueboard ať je tu zatím aspoň něco?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cron na refresh hulákadla a na zjištění pingů ze serverů na wss

 

Nikdy neexistoval žádný cron na hulákadlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz dlhsi cas pozoruju jen jev nevim jestli to dela jen mne nebo i jinym uzivatelum fora,

 

 

forum je znacne pomalejsi jako ktomu bylo kdysi, vyhazuje to na mne eror s diskem neco takoveho refresh vzdy pomuze

 

 

nemuze bejt nejak zehlcena db forka?

 

nebo by to chtelo nejakej clean up

zmazat treba stare prilohy topici nekolik let treba 2 nebo vsichni potrebujete ty posty :-)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz dlhsi cas pozoruju jen jev nevim jestli to dela jen mne nebo i jinym uzivatelum fora,

 

 

forum je znacne pomalejsi jako ktomu bylo kdysi, vyhazuje to na mne eror s diskem neco takoveho refresh vzdy pomuze

 

 

nemuze bejt nejak zehlcena db forka?

 

nebo by to chtelo nejakej clean up

zmazat treba stare prilohy topici nekolik let treba 2 nebo vsichni potrebujete ty posty :-)?

 

 

Sú tu kvalitné posty z pred 3 rokov, takže to nie je také ľahké, ale nejaké clean up by to chcelo, aspoň memberov čo neboli online rok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikdy neexistoval žádný cron na hulákadlo.

 

Cron je script ,který umožňuje refresh hulákadla po určitém čase, v případě tohoto fóra je to každým klikem na cokoliv tady, vždy se refreshne hulákadlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak at každý uživatel se podívá na svoje topiky (témata) které jsou nepoužitelný a založí se téma kde se budou (zakladatelé topiku) dávat téma na smazání a moderátoři je budou postupně mazat !! Což zase není tak špatný než psát moderátorum PM o smazání sami toho mají hodně :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×