Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Fiki

Webový tvůrci

Recommended Posts

Čus,

 

Takže začal bych asi takhle, jelikož budu mít zařízené studio na tvorbu webových stránek, grafických návrhů apod., tak hledám lidi, kteří by měli zájem pracovat, za určitou částku. Hledám lidi z těhto "oborů": Grafika (Návrh Webové stránky), Logo Grafika (Tvorba log), Programátora (PHP + Framework, který má jednoduché API, které lehce pochopíte), Kódera (PSD > HTML, CSS), Active Programátora (jQuery, Javascript), SEO Odborník. Všechny tyto posty by byly placené (asi) za projekt, nebo na dohodnuté částce, nebyla by to práce na závazek, ale přivýdělek ve volném čase.

 

Pokud by jste měl někdo zájem, napište sem prosím post, něco o sobě, cenu za projekt (kterou by jste chtěli) a reference (+ informaci jestli máte/nemáte ŽL).

Edited by Fiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, když bych teoreticky zájem měl, tyhle informace by mi nestačili, pochopitelně.

Např. by mě zajímalo:

- Máš už nějaké vyčíhlé projekty na jakých chceš pracovat nebo prostě víš už o nějakých zakázkách?

- Co v týmu budeš dělat ty?

- Jak bude fungovat komunikace ve vícečleném týmu, jak se mezi ně bude rozdělovat částka (myslím samozřejmě obecně, po dohodě nebo tak, je mi jasné, že to bude dle projektu)

- Mám nějakou záruku, že mi peníze za vykonanou práci opravdu přijdou?

Tohle by mi pro začátek asi stačilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čo som ochotný a za koľko...to je to hlavné ;)

 

Web Design čo sa tohoto týka buď PSD nazerané/nenarezané alebo Design+Code

Bohaté skúsenosti v Adobe Photoshop od 3 až po CS5 ďalej nemám problém z After Effect alebo Soni Vegas.

Čo sa týka 3D grafiky tak Cinema 4D, RealFlow4 napríklad...

Nemám problém z kódom ani grafikou. Prácu robím dohodou zvičajne sám. Čo sa týka ukážka/demo ak sa páči po zaplatené pošlem plnú verziu. NIKDY nie tak že potom platíš.

Ešte čo sa týka kódu HTML/CSS/PHP/JS to sa dá zvládnuť ak za prácu dostanem svoje % inač to nejde :D

Mám svoje zásady a idem do práce len čo sa mne osobne páči a nie to že spravím nejaký web z kódom poprípade celím systémom za pár fukov a je to obrovská kopa s**** ;)

 

Referencie ak tak súkromne ale stačí si pozrieť môj YouTube kanál exongame. To je asi všetko.

Ešte za koľko a čo? Ak chceš grafiku tzv. kocku tak nič za nič to nespravím ak chceš niečo lepšie tak tam si účtujem nejaké % z ceny čo zaplatí koncový zákazník. Ale pod spodný limit nikdy nejdem jedine ak by to bolo niečo vážne hrozné ako

portál o krabičke na zápalky... :D

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, když bych teoreticky zájem měl, tyhle informace by mi nestačili, pochopitelně.

Např. by mě zajímalo:

- Máš už nějaké vyčíhlé projekty na jakých chceš pracovat nebo prostě víš už o nějakých zakázkách?

- Co v týmu budeš dělat ty?

- Jak bude fungovat komunikace ve vícečleném týmu, jak se mezi ně bude rozdělovat částka (myslím samozřejmě obecně, po dohodě nebo tak, je mi jasné, že to bude dle projektu)

- Mám nějakou záruku, že mi peníze za vykonanou práci opravdu přijdou?

Tohle by mi pro začátek asi stačilo.

- K zakázkám, určitě mám, a vím zakázkách, které by mohli vydělat celkem dobré peníze, mám i pár "klientů", které by po mě (nás) chtěly ty stránky udělat.

- Já budu normálně programátor, ovládám PHP, jQuery a Framework, ve kterém většinu webovek budeme psát.

- No takhle, komunikace by se dala řešit přes velkou škálu Open-Source řešení, na Groupware, které jsou na tyhle věci přizpůsobený. Teoreticky nebudeš ani komunikovat, pokud by bylo těch lidí dejme tomu 10 tak bych to řešil tak, že by ses prostě přihlásil do systému, tam by byly vypsaný zakázky, který můžeš vzít u nich by byla i předpokládaná cena, kterou by jsi dostal (to by jsme upřesnily na ICQ nebo přes ten systém, ty by jsi to tam vzal a měl by jsi projekt, který by byl teoreticky jen pro tebe (tohle by bylo u menších webů, u náročnejších by byla spolupráce).

- Záruka za vykonanou práci, nevím co si pod tím představuješ, klidně ti dám jméno, příjmení, adresu a pošli sem policajty, jako nemám v úmyslu někoho podvádět, proč taky?

 

To Jamira:

No hele, k tomu designu, kdyby jsi to měl nakódovaný, jsou větší peníze, pokud by to bylo jen rozřezaný, peníze budou menší, k těm procentům, jistě že to tak bude, možná to nebude řešený přesně na procenta, ale v popisu projektu bude kolik zaplatí koncový zákazník, nemám v úmyslu vás okrádat, já sám to budu brát jako lehkej přivýdělek, nechci na tom pro sebe nějaký větší peníze, chtěl bych to dělat takto, protože když nás tam bude pracovat víc a bude kvalitní práce za nižší ceny, tak budem mít čím dál tím víc zákazníků, a každej si na tom může vydělat nějaký peníze, pro mě to prakticky bude taky přinášet dost práce.

Edited by Fiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beriem to asi tak ak je to seriózne môj e-mail je tušim v profile ak nie taj jamira40(at)gmail.com

Kvalita o to sa vždy snažím ale ako každý :) takže ak niečo tak na tom e-maily alebo ICQ to je jedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jinak k těm videům, samozřejmě, že pokud by někdo uměl dělat dobré trailery apod. Tak není k zahození, ale bude tam asi trochu problém s legalitou software, pokud by se pro něj tohle stalo hlavním příjmem. (Jinak, pokud by to nějaký peníze vydělávalo, nebyl by problém založit S.R.O.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Záruka za vykonanou práci, nevím co si pod tím představuješ, klidně ti dám jméno, příjmení, adresu a pošli sem policajty, jako nemám v úmyslu někoho podvádět, proč taky?

Špatně jsem se vyjádřil, předpokládam, že zakázky nebudou nějak podložené smlouvami, takže nebude nic, co by po právní stránce donutilo zákazníka po vyhotovení zakázky danou částku zaplatit.

Napadá mě řešit to zálohou.

Nebo se pletu a máš to vše zajištěné :)

 

EDIT: Ještě mě napadá otázka, kolik lidí chceš do začátku?

Edited by bombajs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Špatně jsem se vyjádřil, předpokládam, že zakázky nebudou nějak podložené smlouvami, takže nebude nic, co by po právní stránce donutilo zákazníka po vyhotovení zakázky danou částku zaplatit.

Napadá mě řešit to zálohou.

Nebo se pletu a máš to vše zajištěné :)

No hele, smlouva by se dala teoreticky podepisovat, ale pokud ti jde o tohle, tak by nemusel být problém s těma zálohama, jako zatím je to ve statusu: Hledání lidí, tohle se pak dá dořešit, ale s tou zálohou máš pravdu.

 

EDIT: Lidí? Jak to myslíš, zakázek nebo programátorů?

Edited by Fiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: Lidí? Jak to myslíš, zakázek nebo programátorů?

Lidí do týmu.

Dál - máš vymyšlený název? popř. koupenou doménu...

Edited by bombajs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lidí do týmu.

Dál - máš vymyšlený název? popř. koupenou doménu...

 

Lidí, do začátků počítám s 3-5 programátorama a 2-3 grafikama, jako zakázek se dá sehnat dost. Název se nějakým způsobem dá vymyslet a doménu, podle názvu máš koupenou do pár dní. Jako pár názvů mám, ale když už nás bude víc proč se na nějakým nedohodnout?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lidí, do začátků počítám s 3-5 programátorama a 2-3 grafikama, jako zakázek se dá sehnat dost. Název se nějakým způsobem dá vymyslet a doménu, podle názvu máš koupenou do pár dní. Jako pár názvů mám, ale když už nás bude víc proč se na nějakým nedohodnout?

100 % souhlas, hele, tak můžeš ICQ? :) moje v profilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Něco volnýho pro C++ / Win API developery bys tam asi neměl, co? :D ..jednoduché win32 aplikace? ;) ..asi ne, sry. :(

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vim asi ze rekneš ne ale tak umím zatim 70% html a začátky grafiky. Jinak jak sem napsal to prvni tak mi skus dat šanci nic za to nechci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Něco volnýho pro C++ / Win API developery bys tam asi neměl, co? :D ..jednoduché win32 aplikace? ;) ..asi ne, sry. :(

 

Jde o to co si představuješ pod "jednoduché" jinak ano, měl.

 

To ags:

Promiň, ale s tímhle by jsi nám akorát přidělával starosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jinak k těm videům, samozřejmě, že pokud by někdo uměl dělat dobré trailery apod. Tak není k zahození, ale bude tam asi trochu problém s legalitou software, pokud by se pro něj tohle stalo hlavním příjmem. (Jinak, pokud by to nějaký peníze vydělávalo, nebyl by problém založit S.R.O.)

 

Já bych klidně, udělal trailer. Otázka je kolik by si dal Kč, požadoval bych alespoň 200 Kč až po tom co by si zkouknul trailer :) Věřím ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pextr:

Trailer za 200 kč? :D To ti spravím vo Windows Media Maker či ako sa to volá ;)

Na trailer ktorý zaujme musíš vedieť Adobe After Effects na takej úrovni viac než používatel.

Ak vieš aspoň ten Adobe After Effects tak ok, len myslím že Fikimu nestačí pozadie a text.

 

K tomu grafickému štúdiu, ked sa to rozbehne a overí tak "môžno" sa pridám.

Len Fiki, ty si ešte neplnoletý tuším (ak to nieje pravda, tak sorry).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, pokud bys mel zajem o zkuseneho grafika tak mi napis na skype, mam ho v profilu.

 

Dovednosti:

Adobe CS (Photoshop, Illustrator, InDesign)

QuarkXPress

HTML a CSS

Joomla (vyvareni novych vzhledu od zakladu, reseni navigace, community builder atd.)

 

Zkusenosti:

webdesign, graficky design, sazba, predtiskova priprava

 

Muzu delat:

kompletni navrhy CI (od loga az po layout)

tiskovou grafiku (od navrhu po vytisk)

webdesign (layout, nikoli kod)

Edited by michaelwire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, pokud bys mel zajem o zkuseneho grafika tak mi napis na skype, mam ho v profilu.

 

Dovednosti:

........

 

Mohl bych tě poprosit o nějaké obrázky na email / do PM?

Jinak k těm videům, jde o to co zvládněš, ale uvědom si že mi budem chtít dělat věci na profi úrovni, jak řekl Dendoo, Windows Movie Maker opravdu nechcem a pozadí s textem (a nějakým jednoduchým efektem) opravdu nechci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mohl bych tě poprosit o nějaké obrázky na email / do PM?

Jinak k těm videům, jde o to co zvládněš, ale uvědom si že mi budem chtít dělat věci na profi úrovni, jak řekl Dendoo, Windows Movie Maker opravdu nechcem a pozadí s textem (a nějakým jednoduchým efektem) opravdu nechci.

 

Neboj mam na to special programy, přecejen stříhám videa delší dobu, kdyžtak napiš na skype pextr2142. Dik :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možná, že bych nějakou práci bral. Ale jako grafik, programovat se učím :)

Pokud máš ještě místo teda...

Ve photoshopu dělám asi dva roky, řekl bych, že si dokáži udělat skoro všechno a na nějaké úrovni, alespoň pro mě dostačující.

Je mi 15 let a živnostenský list nemám.

Nějaká má ukázka, tak třeba http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/2/2799/2799211_1fdad25b271d268b43399315a5c711ab/images/Navrh_webu_pro_WP.jpg

Ale raději dělám loga, protože na tenhle webdesign jsem měl zrovna alespoň nějaký nápad. A když už webdesign, tak pro herní portál :)

Kontakt na mě asi máš, ale i přesto ho sem vkládám 448635002

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neboj mam na to special programy, přecejen stříhám videa delší dobu, kdyžtak napiš na skype pextr2142. Dik :-)

Aké špeciálne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aké špeciálne?

 

Pinnacle studio, Sony vegas a ještě další, ale většinou pracuji s těmahle dvouma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×