Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
pextr

Hledam server hosting

Recommended Posts

Hledám server hosting zadarmo, poskytl bych GM post ve hře. Nic platit nemůžu teď ze začátku, pište na skype pextr2142. 512 MB ram stačí ze začátku bude stejně hrát málo hráčů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak som správne pohochopil ty chceš zadarmo server hosting a ten kdo ty ho ponúkne tak mu zato dáš GM post? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

512ram? :D:D Ty trubko to by mě zajímalo co máš v kompu za ramku, že hledáš housting s 512 :D :D :D

 

Mam 4 GB ram, ale nemam veřejnou ip proto hledam hosting....

Share this post


Link to post
Share on other sites

512 MB RAM stačí tak akorát ke spuštění. + nějaká malá rezerva. Odhadem 50 hráčů max.

 

No prave ze zacatku tam moc lidi nebude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hosting zadarmo a dokonce jen 512 MB paměti pro server? Tak to zní celkem krutě.

 

Jistě, že pro začátek někdo nemusí mít peníze nebo prostě je moc mladý, aby je měl jak získávat, ale vždy se to dá nějak vymyslet, třeba si sehnat mecenáše. Určitě se najde plno jiných cest. Nakonec zde jsem svého času sepisoval nějaké informace http://wiki.wowresource.eu/index.php/Financov%C3%A1n%C3%AD_serveru

 

Každopádně v životě to prostě chodí tak, že aby člověk něco získal, tak do toho musí investovat.

 

 

Mohu nabídnout placený virtuální server hosting s parametry:

 

4 GB RAM, 50 GB HDD, linka sdílená 32/32 Mbit/s, 1000 Kč/měsíc

2 GB RAM, 30 GB HDD, linka sdílená 22/22 Mbit/s, 600 Kč/měsíc

1 GB RAM, 20 GB HDD, linka sdílená 16/16 Mbit/s, 350 Kč/měsíc

512 MB RAM, 10 GB HDD, linka sdílená 12/12 Mbit/s, 200 Kč/měsíc

 

 

Ale v tvém případě můžu udělat výjimku a jsem ochoten ti poskytnout hosting s 512 MB paměti na 6 měsíců zdarma na rozjezd. Celkem by mě zajímalo, zda je možné skutečně na 512 MB WoW server vůbec nějak provozovat. Přecejenom i s aktivním GridUnload = 1 a vypnutým LoS si vezme emu jekousi paměť společně s MySQL serverem. Tedy u MySQL serveru jdou jistě osekat velikosti bufferů a web server se může hodit na nějaký free hosting.

 

Ovšem stejně je potřeba, aby sis zakoupil vlastní doménu druhého řádu, což je otázka "image" serveru. CZ doména stojí okolo 240 Kč/rok což bys měl někde najít v kapse.

 

Jinak OS je GNU/Linux, takže možnosti čarování s pamětí zde jistě nějaké jsou.

 

Jinak nedovedu si představit, kdo by měl zájem o GM účet ve hře, když by si na svém hostingu mohl server vytvořit sám nebo si někoho poptat za dobré slovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

512MB ram ?:D ... to mu nebude stačit.. a jestli máte nastavený swapování na disk... tak mu to bude perma laggovat a nidko tam hrát chtít nebude.. minimum je 1GB když oželíš spoustu věcí...mám server a na něm zaplý gridunload a vyplý vmaps... a vezme si to cca 1,5 GB ramky... a když zapnu vmaps a vypnu gridunload tak cca 2,5Gb ram..

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

No osobně jsem nikdy nezkoušel jak moc dolů to může jít, ale každá komponenta něco bere. Virtuální servery běžící na OpenVZ swap ani nepodporují díky své koncepci, takže nastavuju natvrdo danou kapacitu tedy 512 MB. Nově vytvořený stroj s běžícím pár službami jako apache zabere v paměti tak 60 MB na i386. Web server se vyhodí pryč a tím se ušetří. Dále Mysql si taky vezme něco a má nastavení v my.ini, kde se dají najít i další ukázkové nastavení po mysql servery s šablonou tiny, small, medium, huge, či vlastní nastavení, takže tam se to určitě také dá skrouhnout a nechat to více tahat z disku a počítat řazení procesorem. No a emu kolik si vezme? Kdo ví, to je třeba zkusit a změřit. Další věc co se dá ořezat je ScriptDev2 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak chceš ořezat již dosti ořezaný SD2 ? ... vymazat nějaké kódy ?

uplne ho nepouzit? ale jak psal chronos i nastavenim mysql a ostatnich sluzeb imprownes nejak kapacitu ramky, + swap z HDD

Edited by STONERSVK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zde je návod a test MaNGOSu s 512 MB RAM. Skutečně server vyžaduje po naběhnutí jen zhruba 400 MB paměti, takže by měl být schopen zvládnout odhademm i 50 hráčů online.

 

http://wiki.zdechov.net/index.php/MaNGOS_na_VPS_hostingu_s_pam%C4%9Bt%C3%AD_512_MB

zajimave :) celkem useful pokus +1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemate nekdo server s WINDOWS, nebo uz zkompilovany trinity pro linux fedora. Zkousel jsem to uz hodnekrat kompilovat, ale vzdycky se neco pokazi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

náhodou bys neveřil jak dobře se da experimentovat s linuxem a 256 ramkou xD

Věřil. Sám mám na serveru linux, 512 MB RAM. Nic neswapuju na HDD.

 

Hosting zadarmo a dokonce jen 512 MB paměti pro server? Tak to zní celkem krutě.

......

Krutě? Mě to běželo dost dlouho na 512MB (do dnes tam nemam víc). ;)

 

512MB ram ?:D ... to mu nebude stačit.. a jestli máte nastavený swapování na disk... tak mu to bude perma laggovat a nidko tam hrát chtít nebude.. minimum je 1GB když oželíš spoustu věcí...mám server a na něm zaplý gridunload a vyplý vmaps... a vezme si to cca 1,5 GB ramky... a když zapnu vmaps a vypnu gridunload tak cca 2,5Gb ram..

Stačit to bude, mám s tím zkušennost. Na WinXP to běží, na linuxu taky.. ..tak o co jde? Apache2, MySQL, realm daemon, world daemon. Všechno pod jednou střechou. :diablo: Něco kolem 300 - 350 MB RAM si to vezme tak jako tak, a když neswapuješ na disk, pak to roste a kolikrát i celkem zbytečně. B) Ale to je vecí názoru. Ty říkáš, že "minimum je 1GB.." Jak jsi na tohle numero přišel? Optimální to možná je, ale že to bylo minimální? ;):D

 

....

No a emu kolik si vezme? Kdo ví, to je třeba zkusit a změřit. ...

Jak říkám.. 512 MB, 50 hráčů, pohoda. Mám to osobně vyzkoušený na železe, kterýmu by jste nevěnovali na aukcích žádnou pozornost.. :D

 

Zde je návod a test MaNGOSu s 512 MB RAM. Skutečně server vyžaduje po naběhnutí jen zhruba 400 MB paměti, takže by měl být schopen zvládnout odhademm i 50 hráčů online.

 

http://........

Opět.. Je to jasný. Řeknu "půjde to, 50 na klid" a je to prostě tak. Moje slova jsou svatý! :D (dělam si srandu) :rofl:

 

Náhled jednoho staršího crashe na Woknou$ech:

Revision: * * 9162 48ccdd69bebefa3980fb23e801c03fc38e79791e
Date 21:1:2010. Time 11:19 
//=====================================================
*** Hardware ***
Processor: Intel(R) Pentium(R) III CPU - S         1266MHz
Number Of Processors: 2
Physical Memory: 523692 KB (Available: 94864 KB)
Commit Charge Limit: 2590256 KB

*** Operation System ***
Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (Version 5.1, Build 2600)

//=====================================================
Exception code: C0000005 ACCESS_VIOLATION
Fault address:  003B1AF2 01:00000AF2 

Registers:
EAX:00000000
EBX:006E8000
ECX:FFFFFF70
EDX:006E88AE
ESI:4D8D50FF
EDI:4D8D50FF
CS:EIP:001B:003B1AF2
SS:ESP:0023:06F77670  EBP:006E88AE
DS:0023  ES:0023  FS:003B  GS:0000
Flags:00010246

Call stack:
Address   Frame     Function      SourceFile
003B1AF2  00000000  0001:00000AF2 
50A13CEC  00000000  

 

 

Ještě takovej detail:

Nemate nekdo server s WINDOWS, nebo uz zkompilovany trinity pro linux fedora. Zkousel jsem to uz hodnekrat kompilovat, ale vzdycky se neco pokazi :(

Obávám se, že tohle sem nepatří. (ostatně, celá tahle diskuze je mimo téma)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apache2, MySQL, realm daemon, world daemon. Všechno pod jednou střechou. :diablo: Něco kolem 300 - 350 MB RAM si to vezme tak jako tak, a když neswapuješ na disk, pak to roste a kolikrát i celkem zbytečně. :D

 

http://minimal.zdechov.net/

 

Reálná čísla ukazují, že aktuální mangos si vezme včetně mysql ve výchozím nastavení dobrých 400 MB. Ty to tady popisuješ, jako by to bylo naprosto bez problémů a všem jsi to doporučoval. 512 MB je málo a na solidní provoz to nestačí. Tedy je to pak na úkor zátěže CPU a disku, protože se lecos v paměti nedá udržet a navíc, kdo by dnes provozoval server bez funkce Line of sight.

 

Tedy celé je to o tom, provozovatel musí provést různá krizová opatření a hodně se omezovat, aby to mohlo fungovat. Např. už při kompilaci emu na serveru docházela paměť a použít parametr -j pro využití více jader jaksi ani nebylo možné, protože by to chtělo další stovky MB. Můžeš tedy tvrdit, že 512 MB je existenční minimum, 1 GB je minimum pro běžné použití a doporučeno je třeba 4 GB.

 

Poděl se o nějaké reálné údaje k zatížení tvého systému a vzpomínky, kolikrát ti došla na serveru paměť.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hledám server hosting zadarmo, poskytl bych GM post ve hře. Nic platit nemůžu teď ze začátku, pište na skype pextr2142. 512 MB ram stačí ze začátku bude stejně hrát málo hráčů.

ahoj,taky hledám hosting =), tak jestli by jsi nějaký dostal, co kyby jsme server postavily spolu? =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prince of persia dej mi vedet ;) skype azareth17 nebo icq 460013748 nejvic sem na skype :) rad bych te poznal pote bychom spolu mohly WoW postavit :) nabizim dvoujadro z vybornym internetem Linux debian

Edited by Azareth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reálná čísla ukazují, že aktuální mangos si vezme včetně mysql ve výchozím nastavení dobrých 400 MB. Ty to tady popisuješ, jako by to bylo naprosto bez problémů a všem jsi to doporučoval. 512 MB je málo a na solidní provoz to nestačí. Tedy je to pak na úkor zátěže CPU a disku, protože se lecos v paměti nedá udržet a navíc, kdo by dnes provozoval server bez funkce Line of sight.

 

Tedy celé je to o tom, provozovatel musí provést různá krizová opatření a hodně se omezovat, aby to mohlo fungovat. Např. už při kompilaci emu na serveru docházela paměť a použít parametr -j pro využití více jader jaksi ani nebylo možné, protože by to chtělo další stovky MB. Můžeš tedy tvrdit, že 512 MB je existenční minimum, 1 GB je minimum pro běžné použití a doporučeno je třeba 4 GB.

 

Poděl se o nějaké reálné údaje k zatížení tvého systému a vzpomínky, kolikrát ti došla na serveru paměť.

 

Ale vždyť neříkám že je to ideální, jen že to ke spuštění stačí a dá se na tom i slušně hrát v "několika" lidech. ;)

O tom "JAK" to bude fungovat tady můžeme do nekonečna spekulovat. Já jsem byl celkem spokojenej, mě to na začátku stačilo a na experimentování je to v pohodě. :D

 

Při kompilaci emu na serveru docházela paměť? To slyším poprvé.. :P Vždycky vypnu emulátor, udělám si zálohu, smažu ho a zkompiluju do stejnýho umístění jako vždycky. Žádný problémy jsem nikdy neměl.

 

Jó, říkám že 512 MB je existenční minimum. Je jasný že "čím víc, tím líp".

..ale když dotyčný chce 512 MB RAM, říkám že to stačí. To je všechno. ;)

Ti, co tu říkají že na 512 MB to nelze rozject.. ..těm bych rád rozbil.. ..jejich mylnou představu. :rofl:

 

Kolikrát mi došla paměť? To se mi stalo jednou, když jsem měl 256 MB RAM (zapnutej režim install OS v biosu serveru Dell PE 1650). Naběhlo to, ale to bylo ještě na Woknousech a tam jsem měl pagefile nastavenej na neco kolem těch 2.5 GB, takže se to dalo dohnat takhle. Jakmile jsem vypnul režim instalace OS, zas to využívalo 512 MB a byl klid.

 

Nicméně, kdo umí wokna dobře očesat, neni problém se dostat hodně nízko s využitím paměti. V linuxu je to podle mě jednodušší (spekulace?). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

512MB je naprosto dostacujicich pri malym poctu hracu si muze klidne vystacit s swapem pokud to preleze

Share this post


Link to post
Share on other sites

512 MB je tak maximiálně pro 50-60 hráčů, samozřejmě by ti to pro začátek stačit mohlo, páč zezačátku ty lidi tam budou chodit pomalu a taky závisí na tom, jak te serveruděláš, abybyl dobře hratelný ;) Jestli hratelný nebude tak ten hráč přijde a řekne si"co to je za server" a odeje =D, chápeš mě ne? =), ale to jsem trošku odbočil =),tak ta 512 ti pro začátek stačí, přeji hodně štěstí při hledání hostingu =)

Edited by PriNcE Of PErSiA
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebylo by levnější a efektivnější si kupit veřejnou IP? Když píšeš že máš doma výkoný PC? :mid_sword:

 

Ze začátku nechci investovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze začátku nechci investovat.

 

Tak to moc nečekej, risk je zisk a to je hlavní tady. Pokud do toho sám moc investovat nechceš, tak z toho nic moc extra nečekej. Pokud nemáš "extra nápad" tak na nějakého "sponzora" můžeš v klidu zapomenout.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×