Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Xendex

Dobrý stroj na server

Recommended Posts

Ahoj, chtěl bych se poradit co by měla mít dobra mašina na wow server který utahne minimálně 200 lidí. Budu rád kdyz mi tady někdo doporučí/napiše konfiguraci včetně os a jaký by měl mít internet minimální rychlost mám internet u cznet.cz takže se můžete podívat a doporučit mi nějakých jejich tarif. Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hodně z Vás tady bude souhlasit s tím, že je to opravdu velice individuální a záleží CO VŠECHNO a V JAKÉ KONFIGURACI bude na serveru běžet. Mám tím na mysli samozdřejmě software od démonů běžících na pozadí, přes různé služby, až po samotný emulátor (jeho typ, zaměření, revizi, vlastní úpravy..). Téměř každý pracuje jinak a je opravdu těžké odhadnout co je a co není dobré.

 

:D Teď se mnou jíž mnozí slouhlasit nebudou, hodlám střílet od boku:

RAM: 2GB DDR2

CPU: Dual Core 1.8 GHz /NEBO/ Single Core 3.0 ~ 3.5 GHz

(vendor zas až tak nehraje roli (ADM / Intel)) :o

OS: Linux (Debian, Ubuntu 9.10 Server, atd...) [zadarmo, ale musíš s tím umět] /NEBO/ MS Windows Server 2003/2008 [celkem drahá varianta - nevyplatí se]

HDD: něco rychlýho, kapacita je celkem irelevasntní, ale měl by mít minimálně něco kolem 80 GB

(z vlastní zkušennosti - mě 80 GB na serveru stačí a nechápu týpky co tam rvou půl tera a víc :D - OMG na co? :rofl:)

LAJNA: ratio 1:1, 50MB/s (50 mega bits per second) [upload i download]...

 

Něco je opravdu přešlehnutý a utáhlo by to možná víc, ale ať to raději má rezervu než plnej HDD crash logů.. :teehee:

 

EDIT: Další špatně zařazené téma.. :rofl:

EDIT2: Už je to správně.. :thumbup: Dobře tyy, bLumo. ;)

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja by som povedal:

RAM: 4GB - nieje to až taká drahá záležitosť a lepšie viac ako menej :). Do 40eur maš 4GB RAM DDR2.

CPU: tak záleží koľko si ochotný investovať, tak napr. za 85eur majú AMD pekné Quad Core, ale na výbere súhlasím s Wolfom.

OS: Linux bude najlepší pokiaľ nie si ochotný investovať do drahého Win. Serveru.

HDD: Do serverov sa používajú disky s 10000 a viac RPM. Na veľkosti nezáleží a keby si bol fakt ochotný investovať veľké peniaze, tak môžem odporučiť SSD disk.

Linka: Tých 50Mb/s 1:1 čo písal Wolf, bude určo stačiť.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

plne suhlasim stym co napsali wolf a silver,

 

ale ne vse jen jen o HW a lajne configy pro mysql atd spravne nastaveni sitovych prvku :) at se dari

Share this post


Link to post
Share on other sites

plne suhlasim stym co napsali wolf a silver,

 

ale ne vse jen jen o HW a lajne configy pro mysql atd spravne nastaveni sitovych prvku :) at se dari

 

Taky ne jen o konfiguraci, ale taky dobrém vedení. To je většinou to hlavní :) přeji GL ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

plne suhlasim stym co napsali wolf a silver,

 

ale ne vse jen jen o HW a lajne configy pro mysql atd spravne nastaveni sitovych prvku :) at se dari

No vždyť jsem hned na začátku psal.. "je to opravdu velice individuální a záleží CO VŠECHNO a V JAKÉ KONFIGURACI bude na serveru běžet" ;)

 

Taky ne jen o konfiguraci, ale taky dobrém vedení. To je většinou to hlavní :) přeji GL ;)

No, já myslím že ono je to spíš jedno s druhym.. :beach: Bez HW neuděláš nic i se sebelepším vedením, a s HW bez vedení to taky dopadne blbě. (o SW nemluvě) :D Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolf súhlasím. Tiež myslím, že keby bol Admin Lama, tak ani nebude potrebovať taký server :P, lebo nenazbiera sa mu tam ani 20 online hráčov :).

 

A súhlasím aj o tom čo napísali ostatný. Ja a Wolf sme radili aký HW vybrať, samozrejme je to na adminovi :P akú konfiguráciu zvolí a čo za soft bude vyberať a pokiaľ sa bude o to dobre starať tak na linuxe to pofrčí, ale ak to zanedbá tak server po týždni končí :). Prajem GL serveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nojo, neni to žádná sranda, to je třeba si uvědomit. Stejně jako to, že každá sranda něco stojí. Jestli mám poskytovat služby, ať už jde o cokoliv, mělo by to v každým případě za něco stát, jinak je to jenom plýtvání penězi a časem. :)

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen by mě zajímalo, zda těch minimálně 200 lidí vůbec kdy budeš mít ;) Jinak 2GB RAM jsou málo, doporučuju 4-6 kvůli vmapám. Disk nějaký obyčejný, není tady důvod nakupovat 10k rpm SAS disky/raptory. Jakmile máš málo RAM, 10k rpm tě nezachrání.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ešte dodám 50Mb/s je na 200 hráčov predimenzované ;) Nech si vybaví radšej 10Mb/s z poriadnou odozvou a jitterom lebo tak mu bude 50Mb/s na nič keď bude mať Jitter v oblakoch a ping ešte na pol ceste

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalní intel core 2 duo a 2gb ram nema problem utahnout 250 lidi...odskouseno na serveru kde byly za provozu zapnuty 4 realmy,na all dohromady 250 online,pote uz byly lagy,myslim ze kdyby jel jeden realm tak by utahl jeste vice .) a k tomu to jelo jeste na win server 2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže CPU Single Core nebo Dual Core - víc ne... se nevyužije vzhledem k tomu, že ani MaNGOS ani TC nepoužívají multithreading...a co největší frekvence.. já mám jednojádrovej semrpon 2.7Ghz za 700kč a jsem úplně spokojen a jinak k tomu disku.. stačí normální 7200 rpm nebo když chceš opravdu rychlej.. tak SSD 32GB.. na který dáš jen core a DB.. ostatní zálohy atd na normální HDD a RAM 4GB určitě !!! dual channel

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosil bych ty co jsou ochotni mi pomoct ať mi tady pošlou odkazy na díly z nějakého obchodu ze kterých by byl server. Opravdu mi prozatím stačí 200 lidí. Děkuju moc :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

neivm jestli to máš do 200 lidí tak by mělo stačit, v podstatě úplnej standart.(jak psal Silver).Radši bych investoval do linky než do nějakýho čtyrjádra 1.8 ... dvoujádro (takovej Intel CORE 2 Duo e8400)by mělo bbohatě stačit.Jinak u HDD asi tka 7,2k otáček, a veliost asi tka 250GB...jen pro jistotu(je to moc).OS určitě debian, je to málo náročný na paměť a jeidnej problém je že s tím musíš umět...Ramka o veliksoti 4Gb bdue staičt pro takovejch 350 lidí+- 400...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ešte dodám 50Mb/s je na 200 hráčov predimenzované ;) Nech si vybaví radšej 10Mb/s z poriadnou odozvou a jitterom lebo tak mu bude 50Mb/s na nič keď bude mať Jitter v oblakoch a ping ešte na pol ceste

Dobře dobře.. já jsem to spíš myslel s ohledem an to, že mu tam nejspíš poběží třeba i web, různý jiný aplikace a když se ostatní "devs" budou připojovat, aby to mělo dostatešnou rezervu.

Samozdřejmě, ping.. nojó.. ..víš, ale ono je to jedno z druhým. A když bych měl psát o měření, záleží hodně i na serveru, kterej ponguje (odpovídá). :ermm:

 

:offtopic: (teď dostanu pěstí od monitoru :D)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co zdroj, síťovka, grafika, mechanika .. ? Prosím někoho aby mi tady poslal odkazy třeba z czc.cz na ty díly a já bych je jen kdyžtak koupil a složil server. Dekuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

grafika slabší modely (GTS250),zdroj byl by dobrej nějakej seasonic nebo corsair(radši těch 650w)...i když by stačilo u těhle značek 550w, mechanika nějakou obyč klinděi od LG

 

ZDROJ:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49351

 

GPU:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63456

 

MECHANIKA:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57719

 

Ta mechanika bude nejspíš hrozná, ale postačí.Za zdroj a gpu se můžu zaručit, obojí sem vlastnil.

 

Se síť ovkou ti moc neporadim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čo sa týka GPU tam stačí aj Intel GMA vstavaná na doske :D popravde ak samozrejme nechcete využívať technológiu CUDA alebo poprípade Nexus pre Visual 2008 (Ak máte schválený prístup na Dev. Sekcie)

V tom prípade najlepšie by bolo ak vážne investovať do toho aj keď toto je už viac meje offtopic :D tak niečo zo série Quadro FX a porpípade ak sú peniažky ešte TESLA CUDA ale to je moc moc drahé :D pre WoWko

a myslím že OpenCL a CUDA C++ sa na MaNGOS alebo TC nehodí :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kriste, na co takovou grafiku do serveru?? Pokud ho navíc bude mít v serverovně tak je to zbytečná zátěž pro Zdroj ;) Pokud má deska integrovanou tak použít tu, nebo koupit někaje šunt :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

J smozřejmě že mu stačí integrovaná.Já jen myslel dopředu, protože kaliscky nějaké projektu kleknou po 2-3 letech z nějakých důvodů(platby,nedostatek hrčů, odchod admina, a td.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mohli by jste doporučit jeste základní desku? A ta grafika tedy stačí v desce tedy nějaký sunt? Doplnění : lukas7533 prosím pojď na icq, přidal jsem si tě. Díky

Edited by Xendex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×