Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Welsy

Váš maximální takt/skóre v 3DMARK06

Recommended Posts

Tak dávam vám sem test môjho náhradného PC :), keďže pred víkendom u nás boli búrky tak mi vypálilo celý PC :(.

Tak som taktoval náhradný ale taktoval som len procák lebo grafika má len pasívne chladenie a je to LOW-END.

 

CPU: Intel Core 2 Duo E5400 z 2,7 GHZ nataktovaný na 3GHZ

HDD: WD 160GB 7200RPM

RAM: 3GB 800MHZ v systéme sa javia iba ako 333MHZ

GRAFIKA: MSi R4550 1GB GDDR3(1400MHZ), GPU(500-550MHZ), SHADER(600MHZ)

 

Dostal som z toho skóre

3DMark 06 - 6823 (dosť bodov bolo strhnutých kvôli grafike) :(

 

Ale už mi prídu o týždeň nový komp :) sa neviem dočkať do čerta :D.

takovej náhradní komp bych chtěl, btw už stahuju novej bios a ovladače, abych mohl mít pořádný body v 3dmarku a vytřít vám všem zrak :D s touto starou sestavou, co mám

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikdy jsem nechapal tuhle manii pretaktovavani.K cemu?Starej stejne pobezi pomalu a ty novejsi masiny ani neni potreba taktovat beha to fantasticky...

To není tak docela pravda. U mě třeba rozdíl mezi 2.4GHz v základu a 3GHz po OC jde patrně vidět skoro ve všech moderních RTS, kdy znamená i rozdíl mezí hratelnou hrou a pořádným slideshow. Celé kouzlo OC tkví v tom, že si koupíš levné komponenty a snažíš z nich vymačkat i to poslední, co v nich už ani není. Mnohdy se pak dostaneš na úroveň sestav i 2x dražších. Dneska se ti samozřejmě může zdát, že nové sestavy zvládnou vše na jedničku, ale je to způsobeno jistou stagnací (všichni víme, kdo za ní může) v herním průmyslu za poslední 3 roky. No a když má někdy právě 3 roky staré PC, které sotva stíhá, tak není nic jednoduššího, než mu výkon o nějakých pěkných 30% bez dalších velkých investic zvednout.

 

A pokud bys chtěl i jiný úhel pohledu - proč si každý Franta z Horní Dolní namontuje na děravý výfuk své stodvacítky rezonátor? Proč vůbec existuje tuning? Vždyť si můžeš rovnou koupit auto se 400bhp a ne je hnát z 200. Lidi to prostě baví, baví je hrát si s jednotlivýma součástkama, baví je ždímat z nich úplné maximum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestava:

CPU: AMD Phenom II X2 555 3.2Ghz L3 6mb

RAM: Kingston HyperX LL 1GB 800MHz + Patriot Extreme Low Latency 2GB (kit 2x 1GB) 800MHz

Grafická karta: ATI Radeon HD 5670/DI/1GD5 1GB DDR5

HDD: Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 160GB

 

Výsledek:

3DMark Score: 10157 3DMarks

SM 2.0 Score: 4006

SM 3.0 Score: 5046

CPU Score: 2571

 

Moje sestava:

CPU:AMD Phenom II X2 545 @ 3,8GHz ,@ NB 2,7GHz

MB:GA MA770-UD3

RAM: 2x2GB A-DATA Extreme Edition DDR2 @ 1080Mhz

GPU:ATI Radeon 4850 @

 

3DMark Score: 13422 3DMarks

SM 2.0 Score: 5767

SM 3.0 Score: 6666 - ooooooo satan :D

CPU Score: 3028

viz: http://service.futuremark.com/home.action;jsessionid=9084DF3D4AC95E1C218D47C0D36D1AE3

nebo http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=770202

btw necro, je pěkný, že máš dražší grafiku jak já :D ... říkám, že teď kupovat grafiky je nanic... já koupil před rokem 4850 za 2300kč, která je teď na rozmezí 5750 a 5770 které se pohybují okolo 3700kč...

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASUS G51Jx-SZ168D

Core i3 330m 2,13Ghz @ 2.66ghz

2x2GB DDR3 1066Mhz@ 1333Mhz

GTS 360M 550@630 1300@1580 1800@2085

500GB 7200rpm seagate

 

 

az se k tomu nekdy rozhoupu tak vymenim pastu a pridam dalsi pasivy a zkusim dat 11k :D

pripadne v nibitoru zvednu Vcore bohuzel zatimn nepodporuje moji grafiku

divný vvšechno máš lepší jak já... ale horší skóre ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je notebooková ? já myslel ten žhavý mega hit do nVidie , na kterém se ugriluje vše :D a teď tam vidím GTS, tak sry :D

ale na notebook checku to uakzuje že na 3dmarku 06 by měla mít 10k bodů... nebo se blbě koukám ?: D

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

vsak ja mam 10.5k :D (jejich mereni je vetsinou s core i7 a ja mam jen core i3)

 

taky pozor na rozliseni nekdo to testuje v 1280x1024 a nekdo jen 1280x720!! podle rozliseni displaye

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha já 1280x 1024 a já nemám moc skóre... ale mam dobře taktlý NB ... v everestu mám nejmenší latenci pamětí a kešky ze všech kompů co jsou tam ... je tam třebas i Xeon X8

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

kdyz si tak rozkliknes vysledek tak si tam muzes precist ze v 1280x800 ma Qosmio X500-121 9865 bodu a v 1280x720 ma G51JX s core i7 10622 bodu

ale ja mam v 1280X1024 s G51Jx s core i3 10630

 

 

protoze kdyz si stahnes demo 3dmarku 2006 tak se to automaticky nastavi podle toho jakej mas display

(kdyz je vertikalni hodnota nizsi nez 1024 tak se to snizi na 800 nebo 720

 

takze notebooky s 1366x768 se testujou v nizsim rozliseni = podavaj lepsi vysledky

ale ja mam 1920x1080 takze me to testuje v plnym

 

EDIT: k tomu vykonu pameti cim vyssi mas frekvenci tim vetsi sou latence pameti ale zvysuje se pametova propustnost

ale je vyhodnejsi mit vyssi frekvenci nez nizsi latence ;-)

 

samozrejme kdyz mas extremni pameti ktery si dokazou udrzet nizky casovani i na vysokejch frekvencich tak se latence naopak snizuje

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

jinak mam tu samou desku jako ty v serveru akorat s phenomem x3 705e :-P a musim rict ze na zakladni frenvenci 2,4Ghz je to celkem plecka

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

cože ? nechápu ten konec, ta deska je skvělá.. jen má u mě 270mhz hranici na core clock :( btw na server je lepší míň jadera vysoká frekvence

Share this post


Link to post
Share on other sites

deska fajn cena dobra ale procesor proti intelu znacne zaostava (vyplati se mit vic jader kdyz mas multithreaded vmapy atd..) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stejnou cenu máš stejně výkonný Athlon X2 560 a desku s AMD 785, která má x-krát výkonnější integrované GPU. Samozřejmě i u intelu jsem počítal 2000 na desku. Ne, že by to byly špatné procesory, ale intel prostě v low-endu nevládne poměrem cena/výkon.

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

stejne vykonny :D LOL vzdyt ten procesor ani neexistuje :D

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak jo, nějakých 15-20% na něj má (nevšiml jsem si, že umí HT). Pořád to ale v platformě dorovnává AMD se svou integrovanou grafikou, které se rovnat nemůže.

 

X2 260 - moje chyba, 5x0 jsou Phenomy II. Už jsem nějaký přetažený.

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

myslim ze intel HD je rychlejsi nez 42OO schvalne si najdu testy (a trvam na tom ze ten procesor neexistuje zkus si to dat do googlu a phenom x2 550 stoji 2k takze je totalne nekonkurenceschopnej)

 

jo presne jak sem si myslel intel HD je rychlejsi nez 42OO (nebo srovnatelna)

 

http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphics-Media-Accelerator-HD.23065.0.html

http://www.techreaction.net/2010/02/12/msi-785gm-e65-integrated-ati-hd4200-gpu/

http://www.notebookcheck.net/ATI-Radeon-HD-4200.20493.0.html

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je o něco pomalejší (nesmíš se dívat na tu nejvyšší hodnotu ze vzorku). Přičti si k tomu intelácké ovladače a je vymalováno. Ale to je jedno, víceméně máš pravdu ty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tady je krasne videt jak je to ted s procesorama co je proti cemu nastaveny vykonnostne

 

Core+i3+3-4+overall+Benchmark+Test.jpg

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×