Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
LinxWaLam

Jak si na Linuxu udělat crashlog?

Recommended Posts

Rozhodnul jsem se přesunout topic.

První založení topic je zde,tak kdyžtak delete :-) : http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=20109

 

Zdravím všechny.

Jak si někdo všimnul,tak když si vytvoří server na operačním systému Windows,tak se mu automaticky vytváří Crashlog.(když padne server)

Testuji Linux Ubuntu.

Jenže na Linuxu se crashlog nevitváří.Hledal jsem to tady na forum,a nikdy tady o tom nebyla řeč.

Mohl by někdo poradit jak vytvořit Crashlog na Linuxu????

Děkuju za vaše odpovědi a za vaší pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vytváří se CrashLog. Musíš si to jen nastavit v mangos.conf :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vytváří se CrashLog. Musíš si to jen nastavit v mangos.conf :-)

 

Takže na Linuxu se vytváří? A kde to mám editovat?

 

Latnar: Srandu? Tady se na něco ptám a srandu si nedělám... A mluvím tady o Crashlogu na LiNUXU-Ubuntu.Nevím kam se ukládá jesli se vůbec ukládá.

Edited by LinxWaLam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže na Linuxu se vytváří? A kde to mám editovat?

 

Latnar: Srandu? Tady se na něco ptám a srandu si nedělám... A mluvím tady o Crashlogu na LiNUXU-Ubuntu.Nevím kam se ukládá jesli se vůbec ukládá.

Mangos.conf tam to nastavíš :) ...ano ptám se jestli si děláš srandu jelikož je to základní věc :)Jinak už ti to psal Clou :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mangos.conf tam to nastavíš :) ...ano ptám se jestli si děláš srandu jelikož je to základní věc :)Jinak už ti to psal Clou :)

 

No,tak nevím... mám TC 2.4.3 A nikde v configu nastavení crashlogu nevidím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty máš trinity? v v trinity.conf nebo jak se to u té shitky jmenuje :)

 

To mě je jasný že když to je TC,tak se to nebude jmenovat mangos.conf :rolleyes: ,ale jediný co vidím v configu,tak to je nastavení Server,Dberrors,Gmlog...Jenom tady to nastavení logů. Žádný nastavení Crashlog

Edited by LinxWaLam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clou a latnar = úplně mimo. :tongue_ss: Sorry. V configu se vůbec crashlog nenastavuje a snad se ani nikdy nenastavoval. :pokey: Dalším (zanedbatelným) omylem je, že u TC se soubor s konfigurací jmenuje worldserver.conf ale to je vlastně fuk. :banned:

 

Napadlo mě, že si možná jenom to core na linuxu neumí vytvořit složku Crashes u spustitelných souborů, kde by teoreticky měl crashlog být (pokud core spadne). Je to jenom teorie, protože když nemáte správnou cestu například k obyčejným logů, tak se logy taky nevytváří.

 

Existuje jiná možnost, jak zjistit kde to spadlo. Můžeš serverlogu nastavit LogLevel = 3 (to je Full/Debug) a pak krásně uvidíš kde to spadlo. Je taky ale dobrý (pokud máš nějaký restarter), zapnout logům tzv. "timestamp" aby se ti nepřepisovali (LogTimestamp = 1 ...Pro každé spuštění se vytvoří jeden soubor s datem a časem v jeho názvu).

 

To je asi tak všechno.. :D

 

EDIT: bLuma, ó všemocný bLuma.. :)

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se složkou Crashes to nemá co dělat, na generování stacktrace a dalších informací se využívá knihovna WheatyExceptionReport, která pomocí WinAPI dokáže zachytit neošetřenou vyjímku (tedy pád) a generovat k němu patřičné informace. Žádný linuxový ekvivalent tam není. Na linuxu můžeš pouze mít puštěné logování, ale to ti neodhalí konkrétní metodu a pokud jdeš na jistotu tak debug build a GDB a s ním zachytit stacktrace.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuju za rady.. už jsem myslel že jsem debil,ale jak vidím latnar mě uplně zblbnul nebo se snažil. Ani nevěděl o co jde.

Děkuju za vaše odpovědi skusím to stím Debugem.Jesli se to vypíše čím to padá. :whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clou a latnar = úplně mimo. :tongue_ss: Sorry. V configu se vůbec crashlog nenastavuje a snad se ani nikdy nenastavoval. :pokey: Dalším (zanedbatelným) omylem je, že u TC se soubor s konfigurací jmenuje worldserver.conf ale to je vlastně fuk. :banned:

 

Napadlo mě, že si možná jenom to core na linuxu neumí vytvořit složku Crashes u spustitelných souborů, kde by teoreticky měl crashlog být (pokud core spadne). Je to jenom teorie, protože když nemáte správnou cestu například k obyčejným logů, tak se logy taky nevytváří.

 

Existuje jiná možnost, jak zjistit kde to spadlo. Můžeš serverlogu nastavit LogLevel = 3 (to je Full/Debug) a pak krásně uvidíš kde to spadlo. Je taky ale dobrý (pokud máš nějaký restarter), zapnout logům tzv. "timestamp" aby se ti nepřepisovali (LogTimestamp = 1 ...Pro každé spuštění se vytvoří jeden soubor s datem a časem v jeho názvu).

 

To je asi tak všechno.. :D

 

EDIT: bLuma, ó všemocný bLuma.. :)

 

Tak to jsem asi retard ale já to tak mám :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×