Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Barny

Sestavení serverového počítače

Recommended Posts

Zdravím všechny [užitečné lidi] na WS.eu

 

Připravuji si projekt a potřeboval bych od Vás, pomoci s výběrem součástek do počítače.

 

Menší specifikace co na počítači poběži:

8x CS - 1.6 server / dohromady 140 slotů

3x CS - Source server / dohromady 60 slotů

2x CoD - 2 server / dohromady 60 slotů

2x CoD - 4 server / dohromady 60 slotů

1x GTA - SAMP / dohromady 200 hráčů

2x WoW - 3.3.5 / dohromady 200 + 200 hráčů = 400 hráčů

 

Zatím jsem koukal na desku s podporou 8x DD3 (800,1066,1333) a 2x CPU Intel Xeon, dále 2x procesor Intel Xeon E5507 a 32GB RAM (DDR3 1066)

 

Potřeboval bych poradit hlavně (Základní desku,2x Procesor[AMD nebo Intel] a Operační paměti [24GB?][32GB?])

Cena za tyto hlavní body může činit do 30.000,-Kč

 

Bohužel se v HW moc nevyznám proto se obracím na Vás :) nemám tušení kolik budou spuštěné servery zabírat atd.. proto bych potřeboval poradit abych nekoupil slabou sestavu. Za vaše názory vřele Děkuji a budu se těšit na vaše informace.

 

Děkuji všem co budou mít zájem mi pomoci.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bohužel ne.. 30.000,-Kč - na základní desku,procesor a paměti

 

Základní deska se pohybuje kolem 8.000-10.000,-Kč

2x procesor Intel Xeon E5507 1ks 6.000,-Kč

8x 4GB DD3 (1066) 1ks 941,-Kč

 

Ale jak říkám moc se v HW nevyznám, proto se obracím na zkušené uživatelé WS fóra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravda. Nehovoriac že toľko serverov bude chcieť pri plnej kapacite aspoň ~300Mbit/s Uplink (Hlavne CS :) ) samozrejme ak to nebude Low FPS

 

EDIT: uplink zhruba

EDIT2: Za 900kč nekúpiš kvalitné serverové RAMky

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano :) děkuji za odpovědi, moc si toho cením.

Napadlo mě třeba koupit nejdřívě 2x menší server [2x Tower] dát na páteř vlastně 2 počítače...

Jinak nějaký server se bude moc zatím škrtnout, jde jen o CS a CoD - pak WoW atd...

 

Vstupní kapitál mám 45.000,-Kč

- na nákup HW

Edited by Barny

Share this post


Link to post
Share on other sites

2x Tower je blbost - 2x platíš elektriku. Teď jde o to jak moc ti budou servery škálovat podle počtu jader. Vzhledem k jejich počtu a k typu HW předpokládám, že softwarově víš, co a jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ešte chcem poznamenať CS servery NEdokážu pracovať na viacej ako 1 Core (Možno je na to mod neviem...) ale viem to že CSko pracuje na 1 Core

a potrebuje neskutočný uplink 1000FPS 32Online to sa vyrovná myslím až 500Online na WoWku.

 

Takže premysli si čo je dobré pre aký server a hlavne si zaobstaraj ten uplink poriadny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatím mám v hlavě 2x [4jádro] - to je 8 fyzických jader.

Na serveru bude [Linux - Fedora] + použití virtualizace [http://pve.proxmox.com/wiki/Main_Page] a [http://wiki.openvz.org/Main_Page] - těch 8 jader se pak dá vlastně rozdělit do 16x Virtuálních... Poté bych na každý virtuálná stroj dal jiný server.. ale toto mám zatím v hlavě, o tomto si musím také zjistit nějaké podrobnější info. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na servery teda nejsem odborník (a důrazně radím se s nějakým odborníkem - rozuměj, ne Pepou od vedle - pořádně poradit), ale za 33 790,- mi vyšlo tohle: 2x Xeon E5620 + Intel Bluff Creek + 8x 4GB 1333MHz ECC DDR3 od Transcendu (deska ale podporuje max. 1066, které jsou zas o necelých 500,- dražší ... čert aby se v tom). Ceny jsou z T. S. Bohemia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za informace a menší sestavu :) určitě musím sehnat člověka, co se v tomto oboru pohybuje delší dobu.

Jestli např. máte známého nebo o někom víte, moc Vás prosím o kontaktování :)

 

Jinak sem se chtěl ještě zeptat, jestli se pro servery kupují speciální zdroje ?

Další otázkou je jestli je opravdu velký rozdil v disku 7200 otáček a 10000 otáček :)

 

Děkuji aktivním členům za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Disky o vysokém výkonu se používají do RAID polí pro DB aplikace. U normálních herních serverů nepoznáš rozdíl, jen si dej pozor na MTBF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redudandné = 2 zdroje ak máš normálne Rack ale nekupuj nič nekvalitné ;)

7200rpm Dáta a Storage

10 000rpm Databáza OS

 

Ideálne SSD :) ja ich mám tiež a je to niečo skvelé :P ale to je drahé troška :D

Mám SSD pre OS a Databázu

7200RPM mám pre Storage

 

EDIT ako povedal kupkoid RAID

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ono zrcadlení (1) by mělo být samozřejmostí. Ideálně pak pětka. A k tomu ještě někam vše zálohovat (RAID není záloha!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže na OS bude dostačující : http://www.alza.cz/a-data-s596-turbo-64gb-d186481.htm

Na data normální : http://www.alza.cz/western-digital-caviar-re3-1000gb-32mb-cache-d214933.htm

 

Jinak dík za tip o SSD disku, jsem vůbec nevěděl že něco takového je :)

 

Jamira ty máš vlastně server na Web host a WoW host ? Myslíš že by jsi byl tak hodný a v něčem mi pomohl ? Přece jenom budeš mít více inforamcí :) děkuji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak budem vedieť tak ti samozrejme pomôžem ale vopred upozorňujem ja a Linux to je minimálna znalosť iba WebHosting a CentOS

GameHosting Only Windows :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plánoval jsem také kupovat licenci na Win server 08 - ale nevím jak na tom budu po koupi HW a zařízení linky pro server :)

 

Dnes už jdu od PC a relaxovat k televizi, takže tobě a kupkoidovi moc děkuji za nějaké info.

Zítra bych ti napsal do zpráv zde na WS :) tak dík a Čau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zalezi na tom jestli budes hostovat v servrovne nebo ti to necha nejakej provider u sebe doma

potom taky zalezi na tom jestli nutne potrebujes takovej server kterej ti zaruci 100% uptime jelikoz kdyz to postavis z soucastek pro normalni pocitac tak to vyjde o 50% levnejsi a spolehlivosti to nebude o tolik horsi kdyz si budes vybirat z lepsich komponent

(nesmi se setrit na discich a zdroji)

 

ja mam na servrovne slozenej jeden svuj pocitac u pres rok

 

CPU AMD PHENOM II X3 705e, 65W, s. AM3 BOX

2x RAID 1 HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB

RAM Kingmax 2GB DDR2 800 MHz

Zdroj Fortron ATX-300PNR - 300W

MB Gigabyte MA770-UD3 - AMD770, DDR2, s.AM2+

ACUTAKE INDUSTRY JUST 2U

a ultimatni S3 TRIO 4MB PCI :D :D

 

pred rokem a pul sem to poridil za 10k a slape dodnes

pred odvezenim na servrovnu sem ho nechal 5dni na 100% zatezi memtest + linx

momentalne funguje jako hosting pro cca 10 stranek (malejch :-D) + wow server pro 400 lidi + teamspeak + datovy uloziste

 

pro takhle velkej server bych poskladal asi neco na intelu takze

 

z 2jadrovy desky bych sesel to vyjde na hrozne moc protoze se musi poridit specialni edice procesoru (aspon u intelu)

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím :) určitě plánuju Server Hosting - zatím u spol. Master.cz [tarif: Silver]

 

Vyhrazená linka 1Gbps

Šířka pásma CZ: 100Mbps

Šířka pásma Zahraničí: 10Mbps

--//-- SK: 50Mbps

 

Myslíš že můžeš zkusit složit něco jako sestavu, kterou by jsi na ten výkon/cena doporučoval ?

Nemám vůbec představu, asi bych vybral desku Intel s 6x DDR3 a 1x Procesor...

Zásadní problém je, že u většiny zákl.desek podporuje 24GB RAM - a to mi příde málo, chtěl bych tam narvat těch 32GB RAM

Procesor asi určitě Intel - 4 jádro aspoň 2,8Ghz, ale zas je tu otázka jestli se vyplatí do normální deskop desky, narvat Intel Xeon pro server nebo např. Intel I7 určen pro deskop ;/

Jestli si uděláš čas, tak budu velice rád, když zkusíš něco poskládat :) Předem Děkuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Určitě být tebou tak se mrknu na cache CPU atd., když jsem dělal sestavu pro server nemá cenu se dívat až tak na výkon ale spíš na to aby počítač mohl pracovat s větším objemem dat co nejrychleji.Co můžu tak doporučit je http://www.mironet.cz/ mají opravdu široké možnosti ohledně serverů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestavení vlastniho serveru? V tom nevidim budoucnost, naroky mas opravdu velke a penez je malo.

Navic komponenty do serveru se spatne schaneji (sou drahe) a desktopove sou nepouzitelne (rychlost a vydrz je uplne jinde nez u serveru), tohle by bylo lepsi resit dedikovanym serverem.

Prece jenom nemusis resit nic okolo HW a to je velika vyhoda, pri poruse mas do 4 hodin novy stroj a neplatis ani korunu.

 

V serverech by mel byt disk 10000 zaklad, ale pro databazi wow serveru to stacit nebude - vyuzit butto SSD a nebo nejlepe narvat do ramek. Jak je narocne COD netusim ale CS pri nastaveni 1000FPS je peknej zrout.

 

Software urcite debian a kdyz virutal tak linux kvm. S pouzitim virtualu ale musis pamatovat na vetsi ram, prece jen samotny OS si nejmene 250mb vezme (debian). A nemluve o dalsich aplikaci co bezi jako zaklad v os.

Edited by ntdrt
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

cs. Jak koukam co to tu sestavujete tak se mi zda ze na to potrebujete luxusni upload. A tu vznikla ma otazka, kde shanite takovy internet ktery ma takovy upload. Dekuji.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pepes tohle jsem nemohl přehlídnou jenom blázen by si dal něco k xel.cz oni mají co měsíc crash .. u nich se to nevyplatí třeba mají 0 ochranu vždy jim to napadne hacker nebo něco jiního měl jsme u nich dva hostingy a vždy mi vracely peníze nebo za tu dobu jim to vždy crashlo

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×