Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Jackings

[Videonávod] Jak vytvořit server

Recommended Posts

Myslim si, že je to dost článků i se screenama jak na to (i přes Cmake -> zhotovení projektového souboru VC) dělané pro menší i větší "blbce". Nicméně se tento "videonávod" určitě komunitě hodí a hrstka, větší hrstka lidí podle tohoto videa snad dokážou vytvořit svůj vlastní wow server a doufejme, že se zas neobjeví pár jedinců s větou "pls jak udělám svůj wow servr". :) Určitě plus rep za snahu :P

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevim zda to bude prinosem, clovek ktery bude jen klikat podle videa sice mozna server dokaze spustit ale az nastane nejaky problem nebude si vedet rady. Podle me je prinosnejsi navod kde je strucne popsano ze tato vec dela toto, toto delame proto..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevim zda to bude prinosem, clovek ktery bude jen klikat podle videa sice mozna server dokaze spustit ale az nastane nejaky problem nebude si vedet rady. Podle me je prinosnejsi navod kde je strucne popsano ze tato vec dela toto, toto delame proto..

To máš pravdu, ale ja se taky některé věci učil podle videí. Tohle je spíše pro méně chápavé. ;) Já jen chtěl omezit ty topicy typu "Pls jak mam skompilovat TC?" atp. :nw2_guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemohl by si tu prosím dát ještě návod jak zakompilovat Custom kódy do revize ? Jsem z toho teď celkem zblblej jestli se to dělá přez git nebo jak ... Nemůžu to tu najít.. Děkuju moc

 

Asi jsem blbej ale prosimtě jak se kompiluje tools ? Potřebuju Vmap a Map extractor ...

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi jsem blbej ale prosimtě jak se kompiluje tools ? Potřebuju Vmap a Map extractor ...

 

když naconfiguruješ cmake, máš tam výpis součástí, zatrhneš tools, dáš znova configure a pak generate.... potom se ti i se základní revkou zkompilujou veškerý extraktory ;)

 

EDIT: přidán screenshot cmaku...

post-10214-077226000 1302084438_thumb.jpg

Edited by minig
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

V CMake zaškrtni "TOOLS", vygeneruj to znova a pak to zkompiluj. Nic na tom neni.

 

toolstrini.png>> toolstvqv.png

 

EDIT: minigu, ty jeden hade! :D:diablo:

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemohl by si tu prosím dát ještě návod jak zakompilovat Custom kódy do revize ? Jsem z toho teď celkem zblblej jestli se to dělá přez git nebo jak ... Nemůžu to tu najít.. Děkuju moc

 

TC Wiki, stačí hledat. Snad to pochopíš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono by si stacilo precist co ti vypisuje CMAKE ale no nic. Proc se snazit kdyz clovek muze napsat sem :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udělal jsem z toho topicu Video tutorial jak vytvořit server - ktery pobezi na Trinity Core. Video jak se nahrava db a vyplnujou configy jsem delal specialne pro uzivatele Rondas. Snad to nekdo vyuzije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dik, zkusim si s tim nejak pohrat...:-)

 

EDIT: diky pomohlo to dostal jsem se pred to...:-)

Edited by Franceq
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak mi to hlasi chybu uz v cmake 2.8.6:

 

CMake Error at E:/CMake 2.8/share/cmake-2.8/Modules/FindPackageHandleStandardArgs.cmake:91 (MESSAGE):

Could NOT find OpenSSL (missing: OPENSSL_LIBRARIES OPENSSL_INCLUDE_DIR)

Call Stack (most recent call first):

E:/CMake 2.8/share/cmake-2.8/Modules/FindPackageHandleStandardArgs.cmake:252 (_FPHSA_FAILURE_MESSAGE)

cmake/macros/FindOpenSSL.cmake:175 (find_package_handle_standard_args)

CMakeLists.txt:49 (find_package)

 

Nevite, jak mam pokracovat?

 

(VS) pouzivam verzi 10

Edited by Netix

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak mi to hlasi chybu uz v cmake 2.8.6:

 

CMake Error at E:/CMake 2.8/share/cmake-2.8/Modules/FindPackageHandleStandardArgs.cmake:91 (MESSAGE):

Could NOT find OpenSSL (missing: OPENSSL_LIBRARIES OPENSSL_INCLUDE_DIR)

Call Stack (most recent call first):

E:/CMake 2.8/share/cmake-2.8/Modules/FindPackageHandleStandardArgs.cmake:252 (_FPHSA_FAILURE_MESSAGE)

cmake/macros/FindOpenSSL.cmake:175 (find_package_handle_standard_args)

CMakeLists.txt:49 (find_package)

 

Nevite, jak mam pokracovat?

 

(VS) pouzivam verzi 10

 

zřejmě nemáš správně nainstalované OpenSSL, nebo špatně zadané cesty k include dir.... stačí číst, ne jen tupě kopírovat error.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vše mám hotové, ale jak server spustit a přidat nové acc jste nenapsali ... :D

 

spusti auth.exe ,world .exe ...a acc si vytvoris v world exe prikazom .acc create meno heslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

spusti auth.exe ,world .exe ...a acc si vytvoris v world exe prikazom .acc create meno heslo

 

Když chci spustit worldserver / authserver .exe, tak mi to jen problikne a hned se to vypne..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když chci spustit worldserver / authserver .exe, tak mi to jen problikne a hned se to vypne..

nějake error logy? maš nastavenou cestu dobře? co configy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravim, vsechno probehlo vporadku az do bodu kdy musim nahrat database:

 

TDB_full_335.11.44_2011_11_24.sql

-tuhle jsem nahral do world, trvalo to asi pul dne

 

pak jsem musel nahrat auth, characters a world ze slozky: /sql/base

-world tam chybel tak jsem nahral jen auth a characters

 

Prepsal jsem configy, authserver.exe jsem spustil vpoho ale u worldserver.exe po chvilce nahravani zazni error

 

Vypis je tady:

..

2011-12-22 14:01:35 Loading Weather Data...

2011-12-22 14:01:35 >> Loaded 35 weather definitions in 0 ms

2011-12-22 14:01:35

2011-12-22 14:01:35 Loading Quests...

2011-12-22 14:01:35 ERROR:

D:\programovani\c++\TC2 Emulator\TrinityCore-TrinityCore-2d93bd0\src\server\shared\Database\MySQLConnection.cpp:535 in MySQLConnection::_HandleMySQLErrno FATAL ERROR:

Your database structure is not up to date. Please make sure you've executed all queries in the sql/updates folders.

 

Budu rad za jakekoliv rady, diky..

Share this post


Link to post
Share on other sites

world mas z TDB, nepotrebujes zadnej /sql/base/world.sql :)

 

TDB_full_335.11.44_2011_11_24.sql

 

je pro revizi ze dne 24.11.2011, takze si najdi /sql/updates/ tam bude slozka world, a nahraj vsechny updaty co maj pozdejsi datum.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×