Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
ntdrt

WoWResource Servery

Recommended Posts

Zdravím,

rozhodl jsem se, že pomůžu tomuto portálu, přesněji kompletně přepíši sdružený projekt WSS.

 

Hlavním cílem je kvalitnější provedení: více možností, filtrování, podrobnější řazení a hlavně kompletní funkčnost.

Nicméně nová verze by měla mít i nový kabát. Proto píši tento topic a apeluji na lidi co mají zkušenosti s grafikou a chtějí přidat ruku k dílu.

 

 

Co je potřeba?

Moderní, přehledný, čistý, dokonalý(?) design. Prostě řečeno, normální navrh webové stránky :).

 

Co z toho budete mít?

Rozhodně dobrou referenci a dále radost(!) z dobrého skutku.

 

 

Kdo by měl zájem, ať reaguje na tento topic, pošle PM nebo udělá něco jiného co budé vést ke kontaktování mé osoby. Bylo by dobré také přiložit nějakou vaší práci.

Konkrétní věci (jako je rozložení stránky nebo barvy a podobné detaily) by se řešily až s dotyčným grafikem.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ntdrt je se mnou domluven a všechny detaily jsme spolu projednaly. Pouze je potřeba udělat lepší design a k tomu právě slouží toto téma. Pokud nemá, co říct k tématu, tak nepište. Teď už to nebudu nejen mazat, ale i trestat.

 

Děkuji.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možná ti to objasním i já sám.

 

Dal jsem nabídku, předložil koncept, vše vysvětlil.

 

Dále...

Opravit stávající systém není krok dopředu, to je krok z bláta do louže.

XSS není zdaleka jediný nedostatek, čas na opravdu se blíží času na napsání nového systému.

 

Možná i tenhle přístup je lepší a proto další důvod "nominovat" mě.

 

K těm vlastnostem, uvítám každý návrh, navíc, co nebude v základní verzi může být v upgradu. Nemám v plánu to nechat umřít.

Jediná věc co nyní zdržuje, je grafický návrh. Jó, zadarmo nikdo nespěchá :).

Edited by ntdrt
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vím že XSS je jen jeden z mnoha nedostatků. Ale zastavilo by to zneužívání děr

a přestalo by se to rozpadat vinou speciálních znaků (a blbosti škodolibých jedinců).

 

Grafika přeci nemusí bejt přehnaná, všechno by se to dalo vyřešit stylama.

Stačilo by to a myslím že by to bylo vhodnější, než tam plácat něco extra.

Nebo by se to mohlo zahalit do stylu IPB. (rozuměj - né integraci do IPB)

 

Každopádně mě pořát zajímá sneakerovo vyjádření. :blink:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepší ho bude kontaktovat jinak (jabber?), než tohle najde, to bude nějakej čas trvat. Když fórum nesleduješ každej den, lehce se to ztratí.

 

Já taky nechci přehnanou grafiku, ale řešit to jen čtvercema a obdelníkama, to je až moc jednoduché.

Styl IPB nemůžeš kopírovat, je to licencovaný. A moc by to nepasovalo.

Edited by ntdrt
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sneakera kontaktovat nebudu. Ať se stará.

 

Kdo tady mluví o hranatý grafice? Neznáš border-radius? :sleeping:

Styl IPB můžu odkoukat, o krádeži tu nepadlo ani slovo.

 

EDIT: Prdlajs. Pasovalo by to. Pasovalo by to taky do mejch očí :D

 

EDIT2:

@All

Hurá, uděláme z toho flame, to rovnou nějaký MOD může tento topic smazat.

Alespoň že víš jak se jmenuje to, co tu právě děláš. :lol:

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím,

 

Ohledně CSS stylů se dá vykouzlit hodně a šikovný programátor by dokázal udělat s CSS i to, co jiní nedokážou s obrázkama z PSka/Gimpu.

Co se týče serverů, chtělo by to oživit o nové prvky, nejen description a rate serveru. To by NTDRT mohl popřemýšlet, on je podle mě takový myslitel :P

Byl bych rád kdyby se sneak rozhodl něco posunout kupředu, jelikož mi přijde vcelku nevkusné, aby administrátor, který je za vše zodpovědný nehleděl na práci "podřízených".

Grafika by měla být příjemná na oko i uživateli, co jen zavítal na web. Takže bych volil světlé a nestranné a neagresivní prvky :)

 

 

 

Toť vše k threadu WSS.

Cya

 

EDIT: Grafický názor

Edited by B30wu1f

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Wolf Officious

Border-radius nemá plnou podporu a hackovat to přes webkit (a pod) není můj styl. To je hezčí jeden obrázek kterej se zobrazuje všude stejně a je i validní.

CSS3 je zatím nepoužitelné. Ale to tady dále řešit nebudu.

 

@B30wu1f

S tím CSS, si přečti, co píšu řádek nad.

 

Já to promyšlené mám, taky tohle je topic kde hledám (hledam jsem) grafika.

Se Sneakererem jsem už mluvil a probíral jednotlivé části, jak říkám předložil jsem koncept, kde je celý web popsaný, jak graficky tak z pohledu funkčnosti.

Edited by ntdrt
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licenci IPB bych v tomhle případě ani neřešil :) Především by mě taky zajímal důvod proč Sneak vyřadil ze hry zkušenější, aktivnější, starší uživatele tohoto fóra a dal přednost tobě. Nebudeme tady rozebírat názor na tvojí osobu, na to je vždy čas. Jen by mě zajímal důvod. Píšeš o kroku dopředu, aneb skoku z bláta do louže to samé pasuje i pro mně na výběr tvojí osoby.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co se týče speciálních znaků, co jedinci zapisují do Databáze a tak tím ničí celkově vzhled, či kód HTML...

Existuje jednoduchá funkce

$unhtmlpost = htmlspecialchars($_POST['něco'], ENT_QUOTES);

buď to provedeš při zápisu do DB, nebo při selectu...

Co to dělá?

& (ampersand) se stává '&'

" (dvojitá uvozovka) se stává '"' when ENT_NOQUOTES is not set.

' (jednoduchá uvozovka) se stává ''' only when ENT_QUOTES is set.

< (menší než) se stává '<'

> (větší než) se stává '>'

 

Nebo používejte nějaký framework (jako já třeba "DIBI" která to dělá automaticky).

Napadlo to někoho? nebo je problém jinde?

 

Je mi v podstatě jedno kdo to bude dělat, jak to udělá, nebo proč to dělá...

Jen ať to nějak vypadá

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Wladass

Umím se prosadit? Problematiku webových aplikací znám moc dobře - tak vím o čem mluvím?

Já neporušuju licence, nemám důvod. A mám čisté svědomí :).

 

@NecroVisioN

Vím jak XSS řešit.

 

dibi je dobrý layer ale není to konečné řešení, používát na webu samotné dibi... Neumím si to představit.

Navíc tenhle layer IMHO moc nezapadá do politiky OOP (ActiveRow), proto radší ORM...

Edited by ntdrt

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: Nebudem sa pozastavovať niekým kto pre mňa nemá hodnotu a nesiaha charakterom ani po členky, aby tu nebol falem

Edited by Jamira
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jamira

Je lepší mlčet, když o dané věci člověk nic neví.

 

Jednu zprávu neberu jako otravování. Já to beru jako nabídku.

 

@All

Hurá, uděláme z toho flame, to rovnou nějaký MOD může tento topic smazat.

Edited by ntdrt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vybral jsem ntdrt, protože mě oslovil s nabídkou, která měla hlava a patu a bylo vidět, že tomu rozumí. Zde na fóru existuje mnoho lidí, kteří se myslí, že jsou dobří, ale opak je pravdou. Plus si nepamatuji, že by mě kontaktoval někdo z vás a nabídl seriozní nabídku s postupem jak by rád renovoval WoWResource Servery a jak to hodlá udělat a sepsal to do několika stránkového dokumentu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry vecer,

 

jestli mate namastene ego tak prosim tenhle post ignorujte

nejdriv sem do tohodle tematu nechtel ani nic psat protoze uz mi je davno jedno co se tu deje a nebudu tu rozebirat jak to tu je dobry nebo spatny proste je tu fajn komunita lidi az na par lidi ale zpatky k tematu

 

nepochopim jednu vec proc zrovna dostane sanci nekdo kdo je tu mesic i s registraci a aktivni uzivatel ktery se tady obcas i poradit neco i napise, obcas kdyz ma sice vyzrano pise nejaky bullshity ale to je jedno :)) nema sanci prosadit nejakou inovativni vec ktera by komunite ws nejak pomohla ted pride typek zepise par slovicek co videl nekde v knizce a je zneho big bug master programator , ok umis programovat ja ti to neberu, ses security master jak lečo to ti taky neberu

 

ale ptam se i ja znovu proc tomas proc ne nekdo kdo je tu z old school rakety ktera tu spamuje board od startupu kdyz mneli zajem nic se nedelo,ted uz na to mozna prdi i kdyba ta sance byla protoze priority nekterym lidem se posunili uplne jinde uz se nekdo ani nenervuje nad demenci co tady obcas kvitne i kdyz to obcas je dost funny

 

byla doba kdyz vedeni fora se tu vic jak rok skoro neukazalo stacilo napsat hele tak ted mam jiny starosti jako se starat o wss vyberu tebe a tebe a budes delat tohle chces udelat neco pro wss? pro ws? neni problem tady mas prava a hotovo prejav se ukaz se

 

nekdo chcel help uz pred nekolika lety samozrejme topici ostali bud unanswered nebo je kindery zaspamovali blbostama a nakonec dosel nekdo fialovej a zmacknul magicky tlacitko LOCKED a takhle se tu resila vacsina napadu ne jen ohladne seznamu serveru

 

proc teda by mnel nekdo neco vysvetlovat ,ja chapu i sneaka je to jeho forum a je to jeho vec koho si vybere na update, ale je to pekna svinstvo kdyz vim moc dobre ze byla doba kdyz nas tu bylo XXXX co sme chteli neco pro ws udelat jen sme potrebovali nejaky vyjadreni stacili aspon dve slova ano nebo ne ale vzdy to dopadlo tak jak to dopadlo

 

h4AxI.jpg

 

Ano vim sem sem hater a offtopic bitch a jinej uz asi nebudu dovy dopo :)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud někdo chtěl něco udělat, tak mi měl napsat. Pořád slyším jak spousta lidí něco chtěla udělat, ale nepamatuji si, že by mi někdo napsal. Pokud mi psal Wolf, že opraví prasklou trubku. Ne, děkuji. O to nestojím.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobře. Pokud tedy chcete nějak pomoct WoWResource a vaše žádosti nebyly vyslyšeny, tak mi napište PM a odpovím na všechny PM, které obdržím do neděle do půlnoci. Rozhodně vás neodbiji v první odpovědi. Pokud si o to vyloženě neřeknete.

 

Jinak přeci je důležitý výsledek a je jedno, kdo ho udělá?

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řekl bych,že je,ale aby ten výsledek stál za to.. Když by ten výsledek bylo z práce několika lidí ( Když ti třeba někdo napíše nebo tak ) tak by to bylo lepší asi ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řekl bych,že je,ale aby ten výsledek stál za to.. Když by ten výsledek bylo z práce několika lidí ( Když ti třeba někdo napíše nebo tak ) tak by to bylo lepší asi ..

 

S ntdrt jsem se bavili o tom a rozhodně neustane vývoj hned u první verze. Pokud komunita se shodne na tom, že by bylo dobré přidat nějakou novou funkcionalitu, tak se přidá. Pokud by nastal problém, že by ntdrt už neměl zájem se podílet dále na vývoji, tak by se hledalo nové řešení.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus si nepamatuji, že by mě kontaktoval někdo z vás a nabídl seriozní nabídku s postupem jak by rád renovoval WoWResource Servery a jak to hodlá udělat a sepsal to do několika stránkového dokumentu.

 

V podstate je podstatné aby to bolo, len dám do povedomia časy kedy som Ja a Wladass ponúkal staršiu verziu systému ktorá je na istej stránke

aby bola použitá na WSS

 

Samozrejme neobsahoval tento text niekoľko stranové vysvetlenie kedže úkon typu skonvertovať databázu a nahrať systém na FTP nepotrebuje

niekoľko stranový dokument... teda podla mňa nie

 

V každom prípade už sa teším na výsledok práce a snáď sa nájde nejaký grafik čo to navrhne, v inom prípade by som to spravil aj ja ale za daných okolností

To je všetko :)

Edited by Jamira
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobře. Pokud tedy chcete nějak pomoct WoWResource a vaše žádosti nebyly vyslyšeny, tak mi napište PM a odpovím na všechny PM, které obdržím do neděle do půlnoci. Rozhodně vás neodbiji v první odpovědi. Pokud si o to vyloženě neřeknete.

 

Jinak přeci je důležitý výsledek a je jedno, kdo ho udělá?

 

No moc vás tu šanci nevyužilo. Ozval se pouze Wladass, kterému jsem odpověděl, ale už se rozhodl mi neodpovědět zpět. Nejspíš testoval jak moc vážně to myslím. :D No můžete se ozývat klidně i na dále. Pouze neodpovím hned. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×