Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Best Man - JouJou23

Úpadek fóra

Recommended Posts

To si nepamatuji.

 

bobisu: Souhlasím s tebou, že nejsem aktivní, ale co by to změnilo kdyby ano? Řekni mi přesně, co by bylo jinak.

Nepamatuješ si WSS, nepamatuješ na IRC, nevíš o spamování wiki...?

Za bobisu... Změnilo by se hlavně to, že bys viděl co je tady za bordel a snad by tě to dokopalo k tomu, abys to nějak řešil.

Ale to nemá smysl, ani cenu. Čas je i pro mě drahej a nehodlám ho tady trávit X hodin denně.

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co by se změnilo na úrovni fóra kdybych to řešil? Myslím, že Necro to napsal.

 

Co se týče přesunu na jiné téma, tak to není jednoduchý proces, a aby to uspělo, tak by fórum muselo nabídnout něco, co ostatní nemají.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když necháš barák chátrat, tak ti spadne na hlavu.

Když necháš chátrat forum, samo taky nepoběží.

 

Divím se, že ti tohle stále nedochází. Ale ignoruj to dál jak chceš, vždyť co já se vůbec starám, že?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolfe nemusel by ses chovat jak hlupák, že jednou za dva měsíce sem přijdeš na dva dny nebo tři spamovat, jak je to tady hrozný. Buď něco udělej a nebo nic nedělej, ale nemel pořád dokola totéž na všech kanálech, kde je někdo ochotný tě poslouchat.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když necháš barák chátrat, tak ti spadne na hlavu.

Když necháš chátrat forum, samo taky nepoběží.

 

Divím se, že ti tohle stále nedochází. Ale ignoruj to dál jak chceš, vždyť co já se vůbec starám, že?

 

Porovnáváš neporovnatelné. Fórum běží stále a hlavně od svého spuštění, kdy zažilo boom toho umí daleko více. Je tu daleko více prostoru. Každopádně přijde mi, že těm chytřejším uživatelům dochází, že tu sice nejsem pro fórum, ale že kdybych byl, že by to mělo minimální dopad a ty hloupější obviňují ostatní. Trochu mi to připomíná politiku...

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ono by to Sneaku asi minimální dopad nemělo. Resp. není to rozhodně o přímé úměře mezi investicí tvého času a přínosem pro forum. Spíš bych řekl, že kdyby se udělalo pár dobrých rozhodnutí, kterým se už pár let bráníš (co já vim, asi k tomu máš svoje důvody), tak se rozhodně může oblíbenost a navštěvovanost fóra zvyšovat.

 

Jen abych nemlátil holou slámu, konkrétně mám na mysli třeba směrování fóra už nejen na wowko, ale i na jiné hry. Třeba předělat WSS tak, aby se tam daly přidávat i jiné servery než WoW. Nebo uzavřít dohody o vzájemné propagaci s některýma Let's Play video makerama o vzájemné propagaci, jejich vlastní sekci na foru, kam by si mohli postovat svá videa aj. A to forum trošku přetransformovat tak, aby začalo být atraktivní nejen pro wowkaře, kteří prostě bohužel (nebo bohudík) čím dál tím víc vyhnívají a začínají s jinými projekty, než je wowko.

 

Nebo třeba zavést tu blogovací službu, po které prahnu už asi tři roky. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

XMAT:

Všichni se tu chovají laxně, zavírají oči a jenom brečí nad tím, jak to tu hnije. Co já s tím asi tak můžu dělat? I kdybych něco udělat mohl, neudělám nic, protože jsem znechucen. Jak už jsem jednou psal, sám s tím nehnu. Mě je fuk kdo "mě poslouchá", nepotřebuju publikum. Jenom díky tomu, že nejsem ignorant jako vy a vyjádřím svůj názor, jsem podle tebe hned hlupák? Je mi líto, že to tak cítíš.

 

SNEAKER:

To srovnání je, řekl bych, zcela na místě. Mám se snad já obviňovat za to, že to tu nežije? Když mě štve, že sem lezou pořát ty samý vylízanci pod fraktální množinou přehršle rozličných nicků, nejsem to já kdo by tohle mohl ovlivnit. Pak odcházím a nehodlám se tomu věnovat; znechucený ignoranstvím ze strany těch, kteří udržet pořádek mohou.

 

XMAT(2):

To dává smysl.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já myslel osobní blogování. Na starym IPB byla zablokovaná sekce "Blog". A ani po mnoha mých intervencích jsem sneakera nepresvědčil, aby to zprovoznil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ono by to Sneaku asi minimální dopad nemělo. Resp. není to rozhodně o přímé úměře mezi investicí tvého času a přínosem pro forum. Spíš bych řekl, že kdyby se udělalo pár dobrých rozhodnutí, kterým se už pár let bráníš (co já vim, asi k tomu máš svoje důvody), tak se rozhodně může oblíbenost a navštěvovanost fóra zvyšovat.

 

Jen abych nemlátil holou slámu, konkrétně mám na mysli třeba směrování fóra už nejen na wowko, ale i na jiné hry. Třeba předělat WSS tak, aby se tam daly přidávat i jiné servery než WoW. Nebo uzavřít dohody o vzájemné propagaci s některýma Let's Play video makerama o vzájemné propagaci, jejich vlastní sekci na foru, kam by si mohli postovat svá videa aj. A to forum trošku přetransformovat tak, aby začalo být atraktivní nejen pro wowkaře, kteří prostě bohužel (nebo bohudík) čím dál tím víc vyhnívají a začínají s jinými projekty, než je wowko.

 

Nebo třeba zavést tu blogovací službu, po které prahnu už asi tři roky. :D

 

To už by nebylo wowresource.eu To by prostě nesedělo k doméně. :-) Ale máš pravdu. Konečně někdo s konstruktivní kritikou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To už by nebylo wowresource.eu To by prostě nesedělo k doméně. :-) Ale máš pravdu. Konečně někdo s konstruktivní kritikou.

Já myslím že doména je v pohodě. :) Vždyť na doméně zas až tak nezáleží. "WoWresource" je sice trošku vyčpělý, ale určitě najdeš plno úspěšných webů i firem, které se jmenují divně nebo působí zmateně. Třeba MetalSoft s.r.o. - myslíš že dělají software? Prdlajs. Dělají ocelový konstrukce. :D

 

Příkladů by se dalo najít hodně, ale nebudu tě zatěžovat plkáním, to si schovám na příští PL-CON. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobře, dejme tomu, že by se fórum přeorientovalo, co by je donutilo jít sem místo na fóra, která se na to specializují od začátku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chce to sehnat zkušený lidi, aby bylo o čem se bavit. Zeptej se uživatelů po čem touží, zajímej se o to co je baví. Komunikace je přece základ společnosti, tak toho využij. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Třeba právě to Sneaku, o čem jsem mluvil. A nepoužívej ten termín "donutilo", to je hrozný, to v tomhle kontextu pořád říká kámoš a mě to hrozně deptá. :D

 

Spíš motivovalo. Podle mě každej mladej kluk co začíná s nějakým projektem na internetu chce mít reklamu. Na tom bych to postavil. Prostě by se rozjela sekce, kam by si každej mohl postovat o svojich projektech SEO články. Topicy z téhle sekce by se třeba nezobrazovaly vpravo v nových topikách a příspěvkách, aby je to nezahlcovalo. Spousta z uživatelů, co by si tu takhle vyvěšovali svoje startupy, by se tu určitě aj zapojilo do diskusí na ostatní témata. Navíc na foru by se objevoval další z pohledu googlu kvalitní obsah, prostě články. Všechny kolem PC her a programování řekněme.

 

Třeba podle mě ty domluvy s video makerama z youtube neni špatnej nápad. Ale ano, je to práce. Hodně práce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Třeba právě to Sneaku, o čem jsem mluvil. A nepoužívej ten termín "donutilo", to je hrozný, to v tomhle kontextu pořád říká kámoš a mě to hrozně deptá. :D

 

Spíš motivovalo. Podle mě každej mladej kluk co začíná s nějakým projektem na internetu chce mít reklamu. Na tom bych to postavil. Prostě by se rozjela sekce, kam by si každej mohl postovat o svojich projektech SEO články. Topicy z téhle sekce by se třeba nezobrazovaly vpravo v nových topikách a příspěvkách, aby je to nezahlcovalo. Spousta z uživatelů, co by si tu takhle vyvěšovali svoje startupy, by se tu určitě aj zapojilo do diskusí na ostatní témata. Navíc na foru by se objevoval další z pohledu googlu kvalitní obsah, prostě články. Všechny kolem PC her a programování řekněme.

 

Třeba podle mě ty domluvy s video makerama z youtube neni špatnej nápad. Ale ano, je to práce. Hodně práce. ;)

No, ruku na srdce. SEO články, PR články... To bych sem nedával. To patří jinam. A pro google by to nebyl moc kvalitní obsah, kdyby se objevoval na stovkách dalších webů.

 

PC, hry a programování. Mobilní komunikace. Můžeme diskutovat o ekonomice v elektronice. :D Cokoliv. :tomato:

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po čem tedy touží uživatelé místního fóra? :)

Zregulovat děti.

Zabývat se bezpečností a riziky špatného zabezpečení (dalo by se o tom diskutovat i ohledně WoW serverů)

Vyzdvnihnout sekci HW a poskytnout programátorům nějaké podmínky na psaní návodů obecnějšího rázu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, ruku na srdce. SEO články, PR články... To bych sem nedával. To patří jinam. A pro google by to nebyl moc kvalitní obsah, kdyby se objevoval na stovkách dalších webů.

 

Tak bys tam dal pravidlo, že ty články musí být unikátní. A ty co by nebyly, tak by se mazaly. Tak jako se mažou nekvalitní servery. Ale tak to byl jen návrh. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak bys tam dal pravidlo, že ty články musí být unikátní. A ty co by nebyly, tak by se mazaly. Tak jako se mažou nekvalitní servery. Ale tak to byl jen návrh. :)

O tom jak se tu mažou nekvalitní servery a obecně témata která porušují pravidla už i jen názvem ("error, chyba, prosím pomoc, kdo pomůže?, 'pomocte'" atp..), bych raději mlčel. :) Já jsem tu poslední dobou nebyl, možná se to tady změnilo. Možná k lepšímu, možná k horšímu. Nemám dostatek informací k tomu, abych to mohl vyhodnotit. Nicméně stále častěji vidím upadající morálku nejen na tomto foru, ale i jinde. Je to globálnější problém, internet je přeplněnej slátaninama. Takže v tom nejsme sami, což je na jednu stranu příjemný, řekl bych že jakoby i satisfakční pocit. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je všechno sice hezké, ale v tom opravdu nevidím přidanou hodnotu o proti např. webtrh.cz, pctuning.cz atd. z toho se stane jen fórum o všem, které nebude mít důvod proč by ho lidi hledali. Lidi nikdy nehledají fóra o všem. Vždy o něčem konkrétním. Bude to sice příjemnější pro stávající uživatelé a staré uživatele, protože se bude diskutovat o něčem, co je zajímá momentálně teď, ale nový uživatele už proudit nebudou, což znamená, že ve výsledku fórum upadne jako tak. Toto řešení tedy není, aby fórum přežilo musí nabídnout něco, co přiláká nové uživatele a zajistí jejich růst.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nových věcí by se dala dělat veliká spousta, wowresource přeci není jenom fórum, s tím toho moc neuděláte. Ale s portálem WoWResource by se jistě něco dělat dalo, a pokud by se dělo něco na portálu, dělo by se i více na fóru ;)

Jestli už to tady někdo napsal, pak se omlouvám - nečetl jsem topic.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím jak by na tom byla komunita, ale co třeba "game making". Resp. sám se hrabu v UDKčku nějakou dobu a je to docela sranda :). A hlavně to neni moc složitý ..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já třeba můžu po víkendech psát články, udělám třeba WoWresource video-týdeník.

 

HEJSEK:

Jo, game-making forum hodně chybí! Dobrej nápad! Já v UDK dělám taky, modeluju různý objekty, dělám animace. Taky znám plno dalších enginů, třeba C++ engine OGRE je dost dobrej a dá se naučit za měsíc.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já jich také prolezl několik a UDK je v tom poměru co umí asi nejvíc userfriendly. Oproti Cryenginu(To je peklo) je to fakt super. Ale já si většinou jen něco jednoduchýho modeluju a nebo proti sobě hodím nějaké nepřátele a různě tomu přizpůsobuji mapu a scripty. Ten kismet(grafické "skriptování"), je fakt super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×