Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
falor

Začínajúci WOW server

Recommended Posts

Čauko pred nedávnom som si založil wow server. Je to Trinity emulator. Beží cez HAMACHI. Do teraz som tam robil samé hovadiny ale už ma to omrzelo a potreboval bi som pomocť. Či bi sa niekto našiel kto bi mi mohol pomôcť s ním-myslím ako udržbu. Aj keď som v tom začiatočník tak chcel by som si spravit funkčný FUN server. Niekto kto bi mal čas a chcel bi si to všetko zopakovať tak či bi to aj mne nevysvetlil. Vopred ďakujem.

Ak vás to zaujalo a chceli bi ste pomôcť tak prosím kontaktujte ma!

 

 

Môj skype: tipek471

e-mail: [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím že údržba servera sa "vysvetliť" nedá :) Potrebuješ tým, developerov a určite financie :nw2_guitar: a ako kukám na štýl pravopisu predpokladám že si ešte na základnej škole, čo znamená že financie na to, aby si si kúpil niekoho čas nemáš :shutup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přeji hodně štěstí, to že jsi na základní škole vůbec nevadí všichni uživatelé tohoto fóra do ní chodili. A právě většina z nich v tomto věku před 6/7 lety začali poprvé zkoušet zakládat WoW server stejně jako ty.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím proč by se měl vykašlat na wow server. Když ho to baví a zajímá se o to tak ať se něco přiučí do budoucna se mu některé věci můžou hodit. Později se třeba naučí c++ atd. prostě je blbost aby ste ho od toho odrazovali. Je to jak kdyby si jezdil třeba závodně na kole a chtěl by ses přiučit nové věci a někdo ti napsal že je to zbytečné. Každý má mít svého koníčka a když se mu to líbí tak by se tomu měl začít věnovat. +K tvému topicku bych poradil ze začátku si pročíst fórá apod. kde je tohle všechno vysvětleno. Určitě ti to do začátku hodně pomůže. A to že ti tu někdo napíše že to nemá cenu že seš na základce i když třeba nemusíš tak na ty lidi se vykašli (viz. wladas) běž si za tím co tě baví a uč se nové věci vždycky se to bude hodit :) i když mín nebo víc. Držím palce

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeiseth: Pokud se bude chtít naučit C++, ať se učí C++. Ale děláním wow serveru se to nenaučí. Když to srovnáváš se závodní jízdou na kole, srovnáváš nesrovnatelné.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano dobře dal sem trochu blbé přirovnání ale wow server mu v tom věku pomůže mít chut se učit to c++ když ho to baví atd. Prostě proč někomu ničit jeho věci které ho baví. Přijde mi to blbé a navíc zbytečné psát když hledá uplně něco jiného a wladass mu napíše nemá to cenu. Dobře ano je pravda že wow free servery už se tak moc nehrajou atd. že wowko upadá ale to neznamená že se nemůže naučit pár věcí i když mu třeba k ničemu nebudou. Tohle je muj názor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vyser se na WoW server. Je to ztráta času.

 

Je mi luto ale ja sa na to nechcem vykaslat aj ked predsa chodim na tu zakladku tak WOWko hram 5 rokov a bavi ma to este stale. Bol som stale hrac a posledny rok ma zacalo zaujimat ze kdo mi robil event atd. az som sa dopracoval k tomu ze si mozem aj ja spravit vlastny WOW server s pravidlami ake chcem ja tak ma to zaujalo. A potom ma to napadlo ze ked si mozem spravit vlastny Wow server tak preco si ho nespravit. Tak teraz ho mam hotovy a taki chalan ako ty mi povie ze sa na to mam vykaslat tak sry ako ale ked mas k tomu taki pristup tak stym skonci ty! a nehovor to mne ja to chcem vsetko vyskusat a snazit sa si spravit dobry server.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je mi luto ale ja sa na to nechcem vykaslat aj ked predsa chodim na tu zakladku tak WOWko hram 5 rokov a bavi ma to este stale. Bol som stale hrac a posledny rok ma zacalo zaujimat ze kdo mi robil event atd. az som sa dopracoval k tomu ze si mozem aj ja spravit vlastny WOW server s pravidlami ake chcem ja tak ma to zaujalo. A potom ma to napadlo ze ked si mozem spravit vlastny Wow server tak preco si ho nespravit. Tak teraz ho mam hotovy a taki chalan ako ty mi povie ze sa na to mam vykaslat tak sry ako ale ked mas k tomu taki pristup tak stym skonci ty! a nehovor to mne ja to chcem vsetko vyskusat a snazit sa si spravit dobry server.

 

Až budeš starší, zkušenější a chytřejší, tak na to příjdeš sám.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je mi luto ale ja sa na to nechcem vykaslat aj ked predsa chodim na tu zakladku tak WOWko hram 5 rokov a bavi ma to este stale. Bol som stale hrac a posledny rok ma zacalo zaujimat ze kdo mi robil event atd. az som sa dopracoval k tomu ze si mozem aj ja spravit vlastny WOW server s pravidlami ake chcem ja tak ma to zaujalo. A potom ma to napadlo ze ked si mozem spravit vlastny Wow server tak preco si ho nespravit. Tak teraz ho mam hotovy a taki chalan ako ty mi povie ze sa na to mam vykaslat tak sry ako ale ked mas k tomu taki pristup tak stym skonci ty! a nehovor to mne ja to chcem vsetko vyskusat a snazit sa si spravit dobry server.

 

"Komu není rady, tomu není pomoci."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale už ho nechte ... chce si hrát tak proč ne ? :) ... buďte rádi, že nezlobí jako třeba Adam Chrástek nebo mu podobní. Chce udělat server tak ať si ho udělá ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No já bych začal tím, že si vezmeš učebnici pravopisu a přečteš si prvních deset stránek. No a potom, co je účelem tématu? Sehnat člověka, co ti menežovat server? To tu asi neseženeš, leda někoho na podobné úrovni jako jsi ty a to by teda byla výhra.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urobit si server a naucit sa pracovat s databazou, linuxom, Visual Studiom, zaklady c++ a ine veci su uzitocna vec a vsetko spomenute sa mozes naucit pri "hrani sa s vlastnym serverom", ale ako ti radia ostatny, je velka strata hlavne tvojho casu, aby si zakladal dalsi server.

Ak ti mozem poradit, skusaj co vsetko sa da s vlastnym serverom robit, na svojom serveri sa vrtaj v db, nauc sa ako to funguje, zoznam sa s databazou a ak ta to fakt bude bavit, je lepsie pridat sa k nejakemu uz zabehnutemu serveru a pomahat tam.. a co ty vies? Mozno po par mesiacoch ked majitel serveru uvidi, ze ti to ide dostanes na starost ho spravovat a budes mat to co pises, ze chces, tj. server s vl. pravidlami a podla seba (brat s rezervou..). To ti vravim z vlastnej skusenosti, kde som po celkom kratkom case dostal na starost v minulosti spravovat Deffender FUN.

Edited by Angelo
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechajte ho, každý raz začínal. Kúp si nejakú knižku na C++, prípadne stiahni z internetu, Mistrovství v C++ alebo C++ za 21 dní (za 21 dní sa ho určite nenaučíš). Pokiaľ budeš vedieť C++ budeš mať nejaký ten základ na správu WoW serveru a C++ potom využiješ aj v realnom živote a môžeš svoje vedomosti speňažniť ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Určitě je dobrý se serverem začít.. Že si to ty tak pro tebe sepíšu spešl topic.. :)

 

Odkaz ZDE! http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=25786

 

Určite je dobrý abys začal se svým serverem.. taky sem tak začínal a momentálně makám na Anathemě ;) .. SQL je celkem jednoduchá záležitost .. prostě jen házíš data do databáze.. akorát musíš vědět co znamenají ty "čísla".. to se nauč.. najdeš to tady http://www.trinitycore.info/DB:World Tam najdes co znamenají jaká data v kterých tabulkách.. Hodně dobré je se časem naučit SmartAI neboli pracovat s tabulkou Smart_Scripts.. Pro to ti také udělám topic protože budu hodný Developer který chce investovat do mladší generace. Samozřejmě někdy časem můžeš zkusit C++ ale to je i pro mě ještě Španělskou vesnicí.. to už je spíš do pozdějších let... a je dobré když máš doma dobrý pc si klidně hraj s kámošema přes hamachi.. taky sem to zažil taková léta a schvaluji ti to.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×