Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
jaykiss

[TC] On. Players Bar

Recommended Posts

len chcem upozornit na

Warning: Division by zero in /var/www/clients/client52/web795/web/status/index.php on line 80

a to iste riadok 81 ;) inak paci sa mi to

 

EDIT: skusam to na oregon core tak to mozno preto, ale malo by to byt funkcne tiez

Edited by Harmless

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak som dobre rátal:

$al = round(($amemb / $total) * 2);

$ho = round(($hmemb / $total) * 2);

 

Vážne neviem čím to je (do php moc niesom ako som pisal hore).Mne to funguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak do "php moc nie si" ale dávaš sem svoj výtvor? Ale trochu nechápem tomu čo si napísal. Mi to príde ako keby si si získaval reputáciu na práci niekoho iného!

Pokiaľ má ten web banner na WoWresource tak by to hádam nemal byť problém!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niečo s php viem ale určite niesom na úrovni ako napriklad Wolf :) a ani na tvojej úrovni, na php som prešiel (znamená začal sa zaujimať "viac") cca pred týždňom a myslim si že tento script nieje ťažký kedže polovica indexu tvoria html kody ktore snad ovladam aj odzadu :P ..."php moc nie si" ... som myslel to že ak si niečo spravim čo druhym nejde a mne áno tak nikdy nepridem na to, v čom vlastne je chyba. Ked somk si pred 3 dňami na stránke spravil novinkový system na báze výpisu, a zápisu do txt súboru (vobec som nevedel ako som to vykúzlil) ale bol som taký šťastý že som večer nemohol zaspať.... baví ma to :P A chcel by som sa v tom vzdelávať ako to len pojde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keď si robil prácu/systém na báze, kde je len zápis/výpis z .txt súboru, ako si potom dokázal spojiť DB s tvojím scriptom, keď vravíš, že ešte toho veľa nedokážeš v PHP?

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ? takto :

$conn = mysql_connect($ip, $user, $heslo) or die(mysql_error());

nič v zlom, ale čo teraz riešiš ? Som HL. Admin na servery (****) bavý ma to učim sa to a nerad citujem úsek vety "tento script nieje ťažký kedže polovica indexu tvoria html kody ktore snad ovladam aj odzadu".

 

PS: to mysql_connect znamená že sa napojí na databázu mysql podľa údajou v zátvorke ....(or znamena "alebo") a mysql error znamená že ak sa nepodarý pripojiť do db tak to vyhodí error.

 

Ešte niečo ?

Select_db znamená vybrať (z $char (čo je DB označená v configu ako characters) , $conn (ktorý odkazuje na pripojenie mysql)) [Alebo error]

Chceš to rozpísať cele ? lebo mne sa moc nechce ... všetko sa to dá najst na nete stači použiť aspon jeden prst (prípadne palec) trošku tej gramatiky prípadne angličtiny, a najdeš si čokoľvek. :)

 

 

 

Vôbec nechápem čo teraz odomňa chceš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oháňaš sa tu s tým čo si si niekde naštudoval, to ma vôbec netrápi kde si admin aj keby si bol na "Mesiaci HL.Admin".

 

Proste nedokážem pochopiť to, ako môžeš programovať niečo čo pri problematike nedokážeš vyriešiť, viz. Harmlessov prípad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Ked som si pred 3 dňami na stránke spravil novinkový system na báze výpisu, a zápisu do txt súboru (vobec som nevedel ako som to vykúzlil) "

(vobec som nevedel ako som to vykúzlil)

(vobec som nevedel ako som to vykúzlil)

(vobec som nevedel ako som to vykúzlil)

Po pol roku editovania php css a html som si povedal že si skúsim niečo napísať aj sám :) Ak ti vadí že som si dnes povedal "Za tie mesiace čo som sa učil s wow resource mohol by som niečim prispieť"... tak ja to môžem odvolať a vratiť sa do formi viuživania wow resource len pre vlastné dobro :) Ale potom nestukajte že to tu chátra ked ku každému máte takýto pristup :) Ako som písal kritiku mam rád ale toto je skôr podpichovanie.

 

:)

Edited by jaykiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proste nedokážem pochopiť to, ako môžeš programovať niečo čo pri problematike nedokážeš vyriešiť, viz. Harmlessov prípad.

 

problematiku vie vyriesit, sam prisiel na to ze to bolo tym, ze na servery nikto nebol ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vypadá do na pohled moc pěkně,

 

 

Prál jsi si feedback ...

  • Projdi si strukturu HTML stránky -> meta tag by měl být vždy uvnitř <head>
  • css styly až na výjimky do vlastního souboru
  • zamyslel bych se nad použitým kódováním, nebude lepší UTF-8? Přečti si o tom něco ...
  • je tento dotaz opravdu nutný?
    // Alliance
    $asql = "SELECT (online) FROM characters WHERE race IN(1,3,4,7,11)";
    $asqlquery = mysql_query($asql) or die(mysql_error());
    $amemb = mysql_result($asqlquery,0,0);
    


  • Z logiky věci by se mi v dotazech více líbil COUNT místo SUM (nevím ted z hlavy jak je na tom výkonově, ale podle selskýho rozumu na tom bude count lépe), ikdyž bude výsledek v TOMTO případě stejný.
  • jak už tu psal Hamless ... vypisuje ti to warning pokud je 0 online hráčů, zkus to vymyslet tak aby ti to nic nevypisovalo (pokud se ti error neukazuje zkus si dát na začátek stránky error_reporting(E_ALL);
  • zkus kód lépe formátovat a trochu lépe pojmenovávat proměnné, až budeš psát něco většího tak se z toho zjevíš

Možná by se toho našlo víc, ale myslím že s tímto se na chvilku zabavíš když budeš chtít :).

 

Jinak, nepovažuju za nutné aby se do tebe někdo navážel, já nevidím důvod. Každý sám ví jak začínal a tohle je způsob jak se zdokonalovat. GO ON jaykiss :), pak se s námi poděl o to jak jsi pokročil ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

len chcem upozornit na

Warning: Division by zero in /var/www/clients/client52/web795/web/status/index.php on line 80

a to iste riadok 81 ;) inak paci sa mi to

 

EDIT: skusam to na oregon core tak to mozno preto, ale malo by to byt funkcne tiez

 

Ak som dobre rátal:

$al = round(($amemb / $total) * 2);

$ho = round(($hmemb / $total) * 2);

 

Vážne neviem čím to je (do php moc niesom ako som pisal hore).Mne to funguje.

(nevím jestli to tu už někdo náhodou nepsal, ale napíšu to podle svýho)

 

Dividing by zero. Dělení nulou. Hmmm. Jestli je total 0, pak to nemůžeš provést. Dal bych tam podmínky... Třeba:

$al = ($total == 0 ? 0 : round(($amemb / $total) * 2));
$ho = ($total == 0 ? 0 : round(($hmemb / $total) * 2));

 

Ale ten kód by se určitě dal vychytat líp; trochu mi to připomíná vývoj metodou pokus/omyl.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

PhP skúšam za každý script čo mi vyjde som rád , mne to fungije podľa predstav, takže nemam chuť ani nič menit , dík za rady, skúsenosti do budúcna :) Výkend nebudem doma ale tak o týždeň sa podelím o niečo z grafiky, teda ak budem mať čas :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vždyť se za to nestřílí. :) To je v pořádku že to zkoušíš, všichni nějak začínali. I já jsem ze začátku trochu tápal, ale později to jde líp a líp. Rád od tebe uvidím další věci. Hlavně koukej do manuálu PHPčka, já ho používám hodně často (třeba si nejsem schopnej zapamatovat některý pokročilý formátování data a času). Navíc když jsem přešel na PHP 5.3, je tam hodně funkcí "deprecated", takže se musí nahrazovat a v manuálu je popsaný jak (co za co, rozdílnost...), třeba ereg, eregi, ereg_replace, eregi_replace (nahrazujeme za preg_match a preg_replace a výrazy se uvozují (pro náhradu za eregi a eregi_replace je třeba za uvození výrazu napsat "i")). :D

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×