Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Antigen

C++ HP Bossů

Recommended Posts

Zdravím

 

Uměl by někdo rozumě vysvětlit /poradit/dát přímo script na to aby bossové mohli mít více jak 2miliardy hp? na kamarádovo serveru se nám to povedllo rozchodit na 8 miliard . Asi si budeme myslet že jsem lamátor ale vubec nemám tušení jak se nám to povedlo:D.A tak prosím o radu.Za všechny odpovědi předem dekuji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastav si to v databáze -> tabuľka creature. Najdi si ID tvojej creatury ( v tomto prípade bossa ) presnejšie hodnoty curhealth (život) a curmana (mana)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastav si to v databáze -> tabuľka creature. Najdi si ID tvojej creatury ( v tomto prípade bossa ) presnejšie hodnoty curhealth (život) a curmana (mana)

to bohužel nefunguje.Zkoušeli jsme i další věci jako třeba BIGINT ale nejde nic.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urob tomu bossovy script v C++ v ktorom bude mať aj funkciu "SetHealth();"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je tam totiž jeden hlavní průšvih. Ona ta proměnná základu HP asi dokáže udržet jenom 2147483647 HP (sql/c++/???). Pak to zvedají jenom násobky.

 

 

Než začneš bejt tvrdej wow-boy, nauč se top wow,

nebo tě v šatně svážu, tkaničkama vod bot...

Až se jednou v noci probudíš uprostřed posletele,

budu stát v rohu místnosti a ukazovat na tebe... :D

 

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Násobky to nezvedají... Zkoušel jsem nastavit v Configu HP Bossů, Elitek, Rare Elitek atd. aby to nasobilo jejich zivoty např. 5x... Tak jsem jim dal pro TEST 1,5MM HP

ale místo toho aby jim to znasobilo a byli nazivu tak ty ZIVOTY sice meli ale byli MRTVY... Behala za vama mrtvola prostě... A utocila do Vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já bych to neřešil. Vím že to je tak trochu o tom poměřování kdo má větší koule. Ale je třeba si uvědomit, že místo mezi nohama není neomezený.

 

Teoreticky by ses mohl dostat na 4 mld. (handler víc nepobere), ale vážně mi to přijde zbytečný. Spíš to vylaď tak, aby to bylo vyvážený. Nemusíš bejt před kámošema haur co má na serveru bosse jak hovado (a naboostěný staty hráčů). Jsou to jenom čísla proboha...

 

To co se ti stalo, se možná stalo díky přetočení proměnné. Přes tohle "vlak" nepojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O to mi opravdu nejde.. udělali se tak už všechny sety , všechno je tomu přizpůsobené.. a chci zlepšit pvp.. opravdu mi nejde o náké blbé povyšování..

Edited by Wolf Officious
Zbytečná citace
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevypadá to tak, ani sis ten můj příspěvek nepřečetl, nebo ho nechápeš. Přizpůsob všechno ostatní maximálním hodnotám. Když máš určitej rozsah, musíš se do něj vejít. Obcházet to nemá vůbec smysl. Zvlášť u TBC, to je prasárna. Ale co si tady plácam játra, tobě to je stejně jedno, ani to nečteš a nesnažíš se pochopit co ti tím chci říct...

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevypadá to tak, ani sis ten můj příspěvek nepřečetl, nebo ho nechápeš. Přizpůsob všechno ostatní maximálním hodnotám. Když máš určitej rozsah, musíš se do něj vejít. Obcházet to nemá vůbec smysl. Zvlášť u TBC, to je prasárna. Ale co si tady plácam játra, tobě to je stejně jedno, ani to nečteš a nesnažíš se pochopit co ti tím chci říct...

Přizpůsobil jsem se...:D
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemůže to být omezení i na stranně klienta? Protože pokud má klient životy v integeru, tak se můžete snažit jak chcete, ale více tam nedáte. Je to stejné jako s levelem, který je uložen v byte a taky více než 255 nejde.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemůže to být omezení i na stranně klienta? Protože pokud má klient životy v integeru, tak se můžete snažit jak chcete, ale více tam nedáte. Je to stejné jako s levelem, který je uložen v byte a taky více než 255 nejde.

zajímávý nápad.. dalo by se to vyřešit možná nějakym hodně šikovnym patchem:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

HP jsou v clientu udávány jako hodnota typu uint32. 2147483647 je nejvyšší možné číslo, které tento datový typ může pobrat. Nelze stanovit vyšší číslo, bez následných problémů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez zdrojových kódu to bude téměř nemožné to změnit, aby to fungovalo, protože se to bude používat na spoustě místech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HP jsou v clientu udávány jako hodnota typu uint32. 2147483647 je nejvyšší možné číslo, které tento datový typ může pobrat. Nelze stanovit vyšší číslo, bez následných problémů.

Dovolím si tě opravit. Nevím sice z jakých zdrojů čerpáš, ale uint32 (tedy unsigned __int32) má odjakživa maximální hodnotu 4294967295.

 

EDIT: Já tě chápu, vždyť jsme lidi. :)

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×