Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
MARS_LΣGΣND

Intel vs AMD

Recommended Posts

Dobrý den kamarád mě poprosil ať mu sestavím herní sestavu, Ale potřeboval bych pomoct s výběrem Cpu.

Co je lepší AMD FX-8320 za 3.800 Kč nebo Intel Core i3-3240 za 3.500 Kč nebo Intel Core i5-3350P za 4200 Kč, berte v potaz, že pouze AMD jde taktovat.

Díky za odpobědi.

Edited by MARS_LΣGΣND

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očividně tomu nerozumíš, takže doporuč kamarádovi využít nějaké specializované poradny (třeba pc.poradna.net), kde mu poradí lépe, kontaktovat může třeba člověka s nickem M-Pol, který navrhl na poradně už stovky sestav a nikdo nikdy nepřišel s tím, že by si s výběrem stěžoval.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak by si sem napisal cenovy rozpocet, popr kolko chce dat tvoj kamarat na CPU, naslo by sa urcite nieco lepsie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokial chce PC upgradovať tak jednoznačne Intel i5 (podla toho či chce taktovať už potom K-čko dať).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty chceš sestavu do 15 000Kč a chceš tam dát pořádnou grafiku a SSD? No to si mě teda pobavil :D

Pokud něčemu nerozumíš a v něčem se neorientuješ, tak to nedělej ... proto já neskládám sestavy :) ... ty bys taky neměl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty chceš sestavu do 15 000Kč a chceš tam dát pořádnou grafiku a SSD? No to si mě teda pobavil :D

Pokud něčemu nerozumíš a v něčem se neorientuješ, tak to nedělej ... proto já neskládám sestavy :) ... ty bys taky neměl ;)

Jak jsem psal v prvním postu, on tomu nerozumí, ...

 

K tématu. Požadovat herní grafiku a SSD v limitu 15 tisíc je vcelku vtipné. Nejen že nerozumíš HW, ale nemáš ani ponětí o tom kolik by takový PC stál...

 

Abych jen neotravoval, tady máš tři druhy sestav za 15 tisíc.

AMD PhIIX4 sestava: http://www.alfacomp....X01125F010U8201 (Stačí i na novější hry) + možno taktovat.

AMD Trinity sestava: http://www.alfacomp....0011QFP01125F01 (Stačí, socket pro budoucí AMD Richland) + možno taktovat.

Intel core i3 sestava: http://www.alfacomp....K011PF00116LF01 (Stačí i na novější hry) - nelze taktovat.

 

Výkonnější grafiku a SSD tam nenacpu ani kdybych se rozkrájel, a i přesto tyto CPU lepší GPU nesežerou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_13CM0118BC011UBZ011O95011K9O011SGB011O1X0113CP011QXY01

 

Já ho tam nacpal :) Sice s kompromisy, ale když se podívám, co mívají lidi doma pod stolem... Jo a vykašlete se na debaty o těch sestavách, protože je to mlácení prázdné slámy. Stejně si to podle nich nikdo nepořídí, to vidím na sobě když si nechávám radit a to na ty věci na rozdíl od většiny místních mám.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.alfacomp....X0113CP011QXY01

 

Já ho tam nacpal :) Sice s kompromisy, ale když se podívám, co mívají lidi doma pod stolem... Jo a vykašlete se na debaty o těch sestavách, protože je to mlácení prázdné slámy. Stejně si to podle nich nikdo nepořídí, to vidím na sobě když si nechávám radit a to na ty věci na rozdíl od většiny místních mám.

 

No je pravda, že se ti tam povedlo nacpat kvalitní SSD, ale na úkor CPU, které nedokáže využít ani polovinu výkonu HD7850.

Potom ti tam chybí napájecí kabel pro zdroj, pak ještě redukce molex -> PCIe 6 pin pro přídavné napájení na grafiku (věř, že on by pak nevěděl co dělat).

Máš tam 2 základní desky, což ti asi taky trochu zhatilo plány.

 

Celkově po úpravě by to šlo třeba takto http://www.alfacomp....X011PF00116LF01

Ale upřímně, SSD si můžu koupit kdykoliv jindy a FPS mi to stejně nepřidá, já bych si "herní" pc za 15 tisíc nepořídil.

 

Celkově ona myšlenka herního PC za 15 tisíc s SSD je nesmyslná. Řekni kamarádovi, nechť se vrátí tak s 25 tisíci, pak už by se tomu dalo říkat herní mašina.

 

Edit -> Doufám, že tě to nijak neurazí, nechce se mi tu hádat v tématu, o které autor stejně nejeví zájem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na jake rozliseni btw? na nejake slabsi staci HD 7770. jinak SSD do pc za 15k je nesmysl, rekni kamaradovi at si ho dokoupi potom...

Edited by raxume

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jo, však já to taky naházel do koše během pár minut abych demonstroval "že to jde". Mimochodem ve hrách ta i3 nebude kdoví jak lepší, ale to je prostě na dlouhé a naprosto zbytečné debaty.

 

PS: Chybějícího 6ti pinu u zdroje jsem si fakt nevšiml a opravdu nechápu, jak to dneska může u zdroje chybět. Naštěstí se ty redukce balí ke grafickým kartám. Napájecí kabel jsem zapomněl taky, asi protože pracuju v prostředí, kde nevíme co s nima :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Chybějícího 6ti pinu u zdroje jsem si fakt nevšiml a opravdu nechápu, jak to dneska může u zdroje chybět. Naštěstí se ty redukce balí ke grafickým kartám. Napájecí kabel jsem zapomněl taky, asi protože pracuju v prostředí, kde nevíme co s nima :(

1.) To máš pravdu, na redukci u GPU jsem zapomněl.

2.) Ono několik levnějších kousků se prodává jako OEM, takže ti to dojde bez krabice a veškerého příslušenství. Já měl v PC Seasonic EK 400W, ten Alza dodala jen v sáčku. Nakonec jsem musel kabel dokupovat :P

 

S tou i3, ani moc ne, ale oproti tomu pentiu je to trochu znát. Byla to jen oprava tvé sestavy, ve které si měl 2 desky, což zapříčinilo špatný (horší) výběr.

 

Každopádně tu sestavu nedoporučuji. Radši si počkat, sehnat pár tisíc navíc. Za 25 tisíc by byla opravdu pěkná herní sestava a i to SSD by se tam vešlo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O bože, fakt - 2 desky :D To by se tam vlezla i lepší GK. Jinak vím jak se ty zdroje prodávají, ale ta absence konektoru mě prostě zarazila, to jsem v roce 2013 nečekal. A máš naprostou pravdu - 15 je kvalitní kancelářské PC, 25 je kvalitní herní PC. A začínat se má od pořádné bedny (FD R4, Nanoxia) a zdroje a to prostě za 15k u "herní" sestavy nedá nikdo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesor bych dal http://www.alfacomp....&SearchSubmit=1

V dnešní době nejvýhodnější procesor. Jediná nevýhoda oproti i3 je, že žere víc...

Zas tak o moc víc nežere. Ujde no, ale to už bych si připlatil teda za Fx-8320 než toto.

A vzhledem k ceně a shit kvality ostatních komponent, mu bude stačit PhIIX4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×