Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Marwin

Hledám učitele

Recommended Posts

Zdravím, jmenuji se Marwin a rád bych se poohlédl po jakémkoli projektu, který může nabídnout rozvíjení a zlepšování mých znalostí v oblasti webtvorby. Jakožto naprostý začátečník umím jednoduché webové konstrukce v XHTML a stvořit jednoduchý design v CSS3. Rád bych se učil od zkušenějšího.

 

Jsem si však vědom skutečnosti, že zadarmo ani kuře nehrabe. A jelikož mám s WoWkem jako takovým už ledacos odpracováno, nabízím na oplátku své služby, třebas při tvorbě nového projektu, či práci na stávajícím. Zvládám se pohybovat v databázích, ovládám většinu GM příkazů jak pro emulátor TrinityCore2, tak pro MANGOS. Pro servery experimentující s custom patchem se dokáži dobře orientovat v DBC souborech a jejich úpravách, importech objektů z vyšších datadisků do Wotlk či samotné konstrukci patche.

 

 

Co tedy požaduji: Jedinou věc, a to schopného webmastera který je ochoten občasně učit a odpovídat na dotazy nováčka.

 

Co nabízím: Nezávaznou práci na projektu, v případě vyučení webmasterem se mohu podílet i na zlepšování samotného webu projektu.

 

Pro více info bych ocenil spíše soukromý dotaz do zpráv. Předem děkuji a snad naleznu svého mentora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skutočný učiteľ určite nebude chcieť niečo z hry, ale priamo peniaze na hodinu. V inom prípade si nájdi internet tutoriály, alebo si zakúp knižku. Na internete je ich mnoho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Píšeš že chceš učitele ale nepíšeš co se chceš naučit. Web lze vytvořit pomocí hodně cest - jakou se chceš naučit? Tj. tvořit dynamické aplikace pomocí PHP (+ MySQL), popřípadě se jen zlepšit ve "frontendu" (lepé se naučit HTML/CSS/JS) nebo úplně něco jiného?

 

Mimochodem... Proč to neudělat veřejné? Nejseš první a ani poslední člověk který začíná a prakticky se všichni ptají na ty samé otázky... Nebylo by dobré proto komunikaci vést přes nějaké veřejný komunikační nástroj, aby si i jiní mohli přečíst na co ses ptal a hlavně jakou si dostal odpověď (popřípadě jak si daný problém vyřešil)? Já osobně bych radši moje rady publikoval více lidem, než to učit jednotlivce po Skype.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Píšeš že chceš učitele ale nepíšeš co se chceš naučit. Web lze vytvořit pomocí hodně cest - jakou se chceš naučit? Tj. tvořit dynamické aplikace pomocí PHP (+ MySQL), popřípadě se jen zlepšit ve "frontendu" (lepé se naučit HTML/CSS/JS) nebo úplně něco jiného?

 

Mimochodem... Proč to neudělat veřejné? Nejseš první a ani poslední člověk který začíná a prakticky se všichni ptají na ty samé otázky... Nebylo by dobré proto komunikaci vést přes nějaké veřejný komunikační nástroj, aby si i jiní mohli přečíst na co ses ptal a hlavně jakou si dostal odpověď (popřípadě jak si daný problém vyřešil)? Já osobně bych radši moje rady publikoval více lidem, než to učit jednotlivce po Skype.

Na to existujú práve kurzy, kde sa učia viacerí naraz. Zas veľký počet tam nesmie byť, lebo nie každý to pochopí ihneď a niekedy je potrebné to vysvetliť individuálne jednotlivcovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já to myslel jinak - bude jeden člověk, který by měl například sekci na fóru. Tam by psal svoje dotazy jako topicy a já bych na ně odpovídal. Tj. celá jeho cesta by byla rozdělena do logických částí (topiců) a mohl by jí následovat kdokoliv jiný.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já to myslel jinak - bude jeden člověk, který by měl například sekci na fóru. Tam by psal svoje dotazy jako topicy a já bych na ně odpovídal. Tj. celá jeho cesta by byla rozdělena do logických částí (topiců) a mohl by jí následovat kdokoliv jiný.

Myslím že nezáleží na tom, či to niekto copypastne z googlu sem alebo ľudia to nájdu tam, ak človek sa chce naučiť tak sa stará a nájde si tutoriali a bude si to skúšať, a nie čakať že niekto ho to naučí a vleje mu to do hlavy ..

Edited by Saqirmdev
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já to myslel jinak - bude jeden člověk, který by měl například sekci na fóru. Tam by psal svoje dotazy jako topicy a já bych na ně odpovídal. Tj. celá jeho cesta by byla rozdělena do logických částí (topiců) a mohl by jí následovat kdokoliv jiný.

 

Proč tvořit druhé stackoverflow v bledě modrém??

Edited by Xmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protože Stackoverflow je úplně něco jiného? Z tohodle pohledu je to jen chaos otázek a odpovědí, které nemají více-méně nic společného.

 

Když někdo začíná, tak potřebuje nějakou roadmap, nějakej checklist... Aby mohl jít a postupně se to naučit. Další věc je ta, že v tomhle oboru má všechno svoje pojmenování (navíc všechno v angličtině) a když neznáš terminilogii tak máš prostě smůlu - to souvisí s tím, že si to člověk nemůže vygooglovat, když nezná klíčový slova. Byl by to vlastně tutoriál napsanej cílovou skupinou, což je zajímavá idea.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

To máš pravdu. Ale tutoriály pro jednotlivé programovací jazyky jsou na internetu v tisíci a jednom provedení, jen root a abclinux jsou jich plné. A nějaká ucelená knihovna... přijde mi to jako dost zbytečná věc. Pokud se chce někdo učit programovat, musí si rozumět s počítačema, s vyhledáváním, musí mít chuť experimentovat. Přílišné zjednodušování a otutoriálovávání uplně všeho jen přispívá k lenosti programátora. To vidim tady ve škole... Většina lidí, co si myslela, že programovat se naučí tím, že jim někdo něco vysvětlí, u zkoušky propadla.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já uprímně neznám ani jeden tutoriál "jak začít programovat weby"... Možná najdeš nějaké staré tutoriály na PHP, kde se používají deprected konstrukce ale to je tak všechno. Jinak mě nejde ani o to dát všem na všechno how-to návod ale jenom říct "existuje tohle ale tohle se reálně používá, proto se zaměř na tohle a jdi tímhle směrem" a odkázat na dobrej zdroj. Například kdybych se dneska chtěl naučit dělat weby v PHP, tak bych určitě nezačínal přes procedurální programování ale naučil bych se základní konstrukce a rovnou se pustit do frameworku, protože to se reálně používá. A tohle nikde na stackoverflow či abclinuxu nenajdeš.

 

Mimochodem... Škola je jiný příběh. Neznám ani jednoho člověka, kterého by škola naučila programovat. Ale znám desítky lidí, které škola odradila od programování. A to chodím na předměty o programování šestým rokem. Zkrátka na to aby ses něco naučil musíš chtít a faktem je, že drtivá většina studentů se nechce učit ale dokončit studium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×