Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Curthbert

MaNGOS vs Kobold (Ludmilla)

Recommended Posts

Tohle by zajimalo i me, kobolda jsem zatim netestoval a s mangosem jsem vic nez nespokojen. ;) ale na druhou stranu nebudme tak zaujati, hosi se urcite snazi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toto ze sa tam da upravovat core ... kdezto u wowemu si skoncil.

 

Dokonca Iceman do toho robi ... tusim aj dnes boli nake aktualizacie scriptov ...

 

Checkpoit tvoja odpoved znie kontroverzne vzhladom nato co mas v podpise :D.

 

napr. toto bezi pod kobildom na wowstatuse je dost stabilny ..

 

Toto je nas zacinajuci kobold :D, server freelancer (CZ, SK)

Edited by PETERPANs

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno a je tu nekde porovnani s mangosem jako co ide na ludmille oproti mangosu obracene? proste tak nejak celkove abych vedel esli ma cenu server bezet na mangosu nebo spis na ludmille....

Share this post


Link to post
Share on other sites

No neviem tak skusim trebars wariora a jeho stances.

 

+prepinanie stances OK

+strata rage po prehodeni stance OK

+Defensive stance redukuje dmg a zvysuje threat OK

+Berserker stance +3crit +dmg OK

 

Co som pozeral taleny nejdu secky ale podstatne viac ako na UWC ...

 

 

EDIT: preco nepovolite mazanie uzivatelom?

Edited by PETERPANs

Share this post


Link to post
Share on other sites

No neviem tak skusim trebars wariora a jeho stances.

 

+prepinanie stances OK

+strata rage po prehodeni stance OK

+Defensive stance redukuje dmg a zvysuje threat OK

+Berserker stance +3crit +dmg OK

 

Co som pozeral taleny nejdu secky ale idu o podstatne viac ako na UWC ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludmilla jednu dobu bezela jako test na tranzeru a pak presli zpatky k mangosu s tim, ze na ludmille se neda zatim hrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono mangos tedka.....mno je dobry, ale stve me jedna vec, a to hoooodne, ponevadz nevim presne cim to udelali le v novych revizich nefunguje honor...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja na Mangose pomalu nemam slov, databaze sou uplne odflaknute, vubec me nevadi ze nejde honor, ale vadi mi takove zasadni chyby jake databaze obsahujou. kazda je cimdal horsi a horsi, opravovat to vsechno co tam je na nic, to bych mohl delat do pristich vanoc...Kdyby ti k...ti radsi vydali jednu poradnou revizi databaze a mangosu a ne 100000 denne a zandna se nehodi na nic, uvazuju o prestupu na kobold, tak mi shrnete pls v cem vsem je lepsi, slysel sem ze tam maji npc zbrane v rukach a tak...nekdo mi rika ze je to lepsi, nekdo ze je to horsi tak nevim, ale mangos je o nicem- aspon teda tedka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podla mna dost tych repakov chrlia pod taktovkou blizzu. Akoze date tam to a my vam dame toto mam (Dolariky). Ticha dohoda ...

 

To bude dovtedy ak to nechyti dalsi nadsenec a kolotoc sa bude opakovat. Ak budete cakat na zazraky tak sa v dost blizkej buducnosti nicoho nedockate.

 

Najlepsie je rozdelit si robotu medzi servery a robit vlastne veci. Ty budes makat na questoch, ty budes makat na magovy ta zase na wariorovy ...

 

Dost sa brzdia servery sami ze si v mnohych pripadoch odmietaju vymienat informacie. A to nahrava blizzu lebo sa tym spomaluje vyvoj emulatorov a vam to takisto nic neprinesie ak si utajite par scriptov pre seba ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

prave, mangos by byl dobrej nebejt ty zasrany databaze....treba creepy by ani nebyl takovej problem dybych je vysosal z dobre naspawnovanyho uwc, ale zbytek je na p***....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kobold - ludmila v2

 

dovodov je viacej, jeden bol ten ze ked si clovek kukol pocet navstev topicov na hotove repacky tak zistil ze na uwc icemanov repack ma cca 38000 a ine repacky maju 3000-6000 navstev, mnoooo a iceman teraz nerobi na wade ale intenzivne maka na kobolde, takze ty co boli doteraz na jeho repacku maju volbu ostat na wade bez dalsich updatov, prejst na iny repack wadu alebo vybrat cosi nove mangos ci ludmilu

 

kedze ako spominane iceman maka na kobolde, verim ze kobold je momentalne buducnostou, zial som ale mangos z blizka nevidel iba cital o tom takze objektivne povedat nemozem.

 

ale otazka pre tych co na magose frcia ci to poznaju: kolko % funkcnych kuziel a talentov na mangose zhruba je ???

 

na kobolde je to cca 95% funkcnych kuziel, problemy mam s objektami ktore spravuje core pretoze niektore idu lootnut a niektore nie, kde je chyba zatial neviem ci v db ci v core, ale napriek tomu ze kopec veci nasere aj tak su vsetci hraci s koboldu uneseny

Edited by robby

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO kobold přeskočil bych to ,že je omezenej 50 online

 

1)equipy

2)mín padá zvlášt ted po opravě jednoho eroru to nepadlo 6 dní po 6 dnech jsme to schodili ale pravda bylo tam málo lidí

3)95% funkčních spellu

4)Wp system

5)POčasí

6)Honor má jít ale nezkoušel jsem

7)Share quest

8)Duely

9)Battlegroundy

 

No je toho hodně a hodně :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO kobold přeskočil bych to ,že je omezenej 50 online

 

1)equipy

2)mín padá zvlášt ted po opravě jednoho eroru to nepadlo 6 dní po 6 dnech jsme to schodili ale pravda bylo tam málo lidí

3)95% funkčních spellu

4)Wp system

5)POčasí

6)Honor má jít ale nezkoušel jsem

7)Share quest

8)Duely

9)Battlegroundy

 

No je toho hodně a hodně :-)

 

A co z toho co si napsal nejde v mangosu? Opomineme-li tedy tu stabilitu, i kdyz to je taky otazka, mne jel mangos bez padu pri cca 30 lidech 57 hodin a pak jsme to schodil sam kvuli aktualizacim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ludmile je víc funkčních spellu.

No 57 hodin tak to bych chtěl vidět :-P.

Na mangosu jsem nezkoušel battlegroundy ale pochybuju že fungujou tak jak na koboldu :-)

Wp system tak o tom jsem na mangosu fakt neslyšel.Jo a k wp bych přidal že se už svět na koboldu začíná hybat myslím tím AI.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AI uz je v mangosu taky. a tim WP myslis ty co jeslti se tady dobre chapem. Navic hlavni plus mangosu je ze je openSource a ne jako ti nenazranci co delali ludmilu. Proc mylsis ze nejsou zdrojaky? Protoze z toho chteli rejzovat prachy a kdyz jim nekdo cast ukradl tak videli ze by z toho bylo prd tak se na to vybodli. Ludmilla dospeje brzy k bodu mrazu stejne jako WoWemu. Proste uz nepujde udelat nic vic protoz je uzavreny jadro. Tim to skonci, ted se tu muzem dohadovat do nekonecna ale za par mesicu mi date za pravdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AI uz je v mangosu taky. a tim WP myslis ty co jeslti se tady dobre chapem. Navic hlavni plus mangosu je ze je openSource a ne jako ti nenazranci co delali ludmilu. Proc mylsis ze nejsou zdrojaky? Protoze z toho chteli rejzovat prachy a kdyz jim nekdo cast ukradl tak videli ze by z toho bylo prd tak se na to vybodli. Ludmilla dospeje brzy k bodu mrazu stejne jako WoWemu. Proste uz nepujde udelat nic vic protoz je uzavreny jadro. Tim to skonci, ted se tu muzem dohadovat do nekonecna ale za par mesicu mi date za pravdu.

 

 

 

Ak by si len trosku viac hladal zistil by si ze zdrojaky kobolda su k stiahnutiu a ver tomu ze za pravdu ti v tomto nikdy nedam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak by si len trosku viac hladal zistil by si ze zdrojaky kobolda su k stiahnutiu a ver tomu ze za pravdu ti v tomto nikdy nedam.

 

Kdyz jsou zdrojaky ke stazeni proc je tam limit 50 lidi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno, jelikoz jsem mel dnes pres 100 online, tak Kobolda nezkousim, protoze kdosi rikal ze je jen pro 50 lidi... Ja radsi testuji ve velkem, protoze to se pak prijde na vic veci co chodi a co ne... Jinak ohledne stability - Mangos pri 90 ONLINE mi vydrzi 30 minut + - a to mam 0.5.3 + 2927 coz by nemelo byt (mam podezreni take na poskozenou databazi...) je fakt, ze jednou mi to padne i 1x za 10 minut, ale rekl bych, ze pri 70 online je tech 45 minut prumer... (nekdy i 2 hodiny)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×