Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
PETERPANs

Ludmilla Kobold V3

Recommended Posts

No v3 nie stavana na BC je to skor priprava. Avsak pokial vies roztancovat medveda :D potom by ti tvoja vynaliezavost nebranila v tom aby si spustil na v3 aj BC ...

 

V3 je stara asi 3 dni, skor by trebalo pozret ako to ide na 2.0.1 ... Njn mozes tam dat 2.0.5 ale potom sa nediv ze budu chybat itemy a modely nakolko v core v3 to zrejme nie je doriesene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bc ??? o tom nesnivam ale mozne to je a je to iba na kuknutie, inak zbytocne, lebo musis mas definovane nove rasy ked by si aj z vyssou verziou vytvaral char, ine verzie sa povolit daju v konfigu, len je to tiez blbost pretoze to ma vyznam kvoli stabilite iba ak je dalsia vezia s dakym mini patchom s malymi zmenami ale ak dalsia ma zas 500 mb tak nemozme hovorit o mini zmenach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njn som rad ze som ti pomohol aspon ciastocne :P ...

 

Ales tou V3 to vyzera zaujimavo, jedny vravia ze je nanic a druhy ju zase chvalia :P, zrejme to bude dane skusenostami tych co ju spustaju ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No neda mi to ale musim upresnit ake druhy bugov vlastne lusmilla ma, nakolko som pocul dost lamackych reci na roznych forach:

 

1. Priame bugy - to su tie co sa zakladaju na neuplnosti core. To znamena asi tolko ze ak nejde naky spell a ten spell nema definovanu funkciu v core tak proste nejde opravit. Teda oprava priamou cestou je nerealizovatelna. V takomto pripade sa to da riesit pouzitim inej podobnej funkcie akej takej ciastocnej nahrady ..

 

2. Nepriame bugy - to su tie ktore su sice definovane v core ako druh funkcie ale nemaju hotovy este script, resp. sa tomu nadava aj py subor, ktoreho obsahom je program v pythone pre dany spell. Tychto bugov je najviac a zaroven su vdacnou temou pre lamy, ktore hned V3 zahodia lebo do toho nevidia. Okrem toho mozme nepriame bugy rozdelit na:

+Primarne - to su tie ktore nemaju este napisany script/py pre import

+Sekundarne - to su tie co mali napisane scripty/py vo V2 a skratka vo V3 neboli naimportovane, cize ty co nadavju ze nejde to co slo predtym by mali v prvom rade zobrat zodpovedne programi pre spelly v pythone z V2 a naimportovat ich do V3.

+Tercialne - to su tie ktore maju napisany script avsak nie spravne s malou chybickou. Poviem priklad, bol napisany script pre class trenerov ze pokial dany class prekroci lvl 40 dostane automaticky armor mail alebo plate podla classu. Skvele to fungovalo az na hunter trenerov. Chyba bola len v tom ze mali napisane naucit spell a nie skill. Cize stacilo prepisat v kode spell na skill a hla slo to ako po masle.

 

Cize prakticky, staci sa pohrat z nepriamimi bugmy. Podla mojho odhadu by kontrola a oprava sekundarnych a tercialnych bugov mohla odstranit az viac ako polovicu spomenutych bugov. Tento druh bugov je schopny odhalovat aj skutocny amater co ma aku taku predstavu co je program. ;)

 

Nepodcenujte V3, nie je to nic ine ako V2 obohatena o nove funkcie a nastavenia, vyvojary tohto produktu vedia co robia a aj ked sa vam zda ze vypustili brak nie je tomu tak. Je len na vasej sikovnosti ako skrotit V3 a staci nato len pozorovat ako to robia iny. Webu na tuto temu je myslim dost, uz len tie fora co som tuna dal su velkym zdrojom informacii.

Edited by PETERPANs

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIEKOLKO FIXOV Z NETU:

 

====================================

Hya Ya'all

 

Now that V3 has been released we decided to give what we have so far.

 

http://rapidshare.com/users/6IAFD7

 

It's still V2, but you will also find a converter, so it will give something to work with on V3. Note that lot of fields will still have to be filled for V3, as they will be new and empty...

 

The database is far from complete either, but we improve every day

 

8767 Creatures in template

 

54736 Spawned creatures

 

3320 Gameobject in template (sorry peeps, rest where all doubles Sad)

 

21118 Spawned gameobjest ( to make up for doubles Smile)

 

16413 Items in db

 

4405 Quest in db

 

21065 Spells in db

 

Now there are still some double spawns, lot of quests not working, but it's a step further again. So please don't start flaming that things don't work; we know; remember we are all volunteers having fun.

 

Instead of complaining, why not start helping?

We have templates available in SVN if everybody supplies templates like that, we will build database in no time.

https://opensvn.csie.org/traccgi/kobold_py/browser/DB_Repos

 

Have fun

 

Ice & Aceindy

 

and all other who contributed

 

===========================================

TOTO TU UZ BOLO AVSAK NI KAZDY TO MOHOL ZACHYTIT ...

 

I've successfully converted LDC DB and LDC Scripts to Core3!

 

Whats included?

- kobold.sql and scripts folder (do not update the scripts using the svn)

 

Thanks to:

Iceman - v2 db

aceindy - v2 db and v2 to v3 converter

dissaster - why did u leave? you are still the best scripter!

M4ksiu -

MasterM and ru devs - ludmilla core3

 

How to?

Just import the kobold.sql with Navicat or SQLYog and delete the scripts folder in WS\ and copy this scripts folder to WS\

 

This release includes my character create fix for core3 - so no char creation error

 

Links:

Code:

 

http://rapidshare.com/files/12534378/LDC_R...y_mnus.rar.html

 

Code:

 

http://www.sendspace.com/file/hls5qo

 

=========================================

 

Well, I noticed that my server and another had a mining problem...

 

Could not use any mining pick as it would say you need a mining pick when already have, so I make this sql fix for db...

 

Hope it helps some people

 

Also - fixed price on one thing, added descriptions + the right Id for mining pick items.

 

http://rapidshare.com/files/12794943/MiningFix.sql.html

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precitaj si cely topic ...

 

No a ty co maju client errory by si mali zmazat WTF a WDB zlozky nakolko maju data zo starsieho patchu ...

Edited by PETERPANs

Share this post


Link to post
Share on other sites

no nic hladal som ale nic som nenasiel iba 2 fora s toho na jenom to nieje a na druhe cakam na aktivacny email a neviem ci dojde od rana tak keby ste boly taky dobrt a dali link na tie mapi bol by som vdacny :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takze konecne som to rozbehol komplet bez errorov a roznich chyb v DB v daka tej stranke diky : PETERPANs ale teraz mam dost dobry problem vsetko mam ok ale ked spustim WoW tak mi pise ze je realmlist offline a neviem preco mam nastavene zle port pls poradte a napiste presne ake porty kde maju byt aj v navicade budem vam vdacny a este keby som to ulahcil mam nastavene IP na : 127.0.0.1 :) vsade

Edited by spiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zober slovny pojem co ti robi problem, napr. "port" a daj search na to forum. Mozno ti vybehne viac a niekedy len skutocne jeden topic co obsahuje toto tema. Mnohe veci takto mozes skutocne rychlo vyriesit. Otazkami stracas cas podla mna, nakolko musis cakat na odpoved. No ak uz nie je ina cesta tak je otazka jedina vec co ti este moze pomoct.

 

Na tych forach su rozobrate porty, skus pouzit search.

 

Na zaver chcem povedat este jednu vec ak mas dobre fungujuce veci k V3 tak sa ich snaz uploadnut pre ostatnych, pomozes tak aj sebe nakolko naucis robit podobne veci ostatnych. Komunikacia je zaklad vyvoja vsetkeho.

Edited by PETERPANs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej DAKUJEM vam uz mi to ideee konecne je to super :nw2_guitar: budem sa bavyt az do nemoty :mid_sword: len skoda ze ked sa napojim sam na seba tak po pol hodine mi to v kobolde vypise nieco s IP adresou a vypne mi server ale ostatny ked su tam bezomna tak to ide aj celu noc pokial to ja nezhodim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njn inac V3 je vlastne pre developerov, preto nema napr.map extractor na 2.0.1 a pod. veci, avsak ak si sikovny mozes to spustit aj pre hracov. Ty co vedia, dokazu z toho vydolovat celkkom slusnu stabilitu.

 

V4 by mala byt uplnejsia a zarove by mala rovno prejst na TBC, zatial ale nie je celkom jasne kedy to vyjde mzno uz zaciatkom jary. Treba uznat ze TBC ma vela zmien uz v clientovy nieto este server ...

Edited by PETERPANs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×