Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
TikyConte

Ludmila V4 Coming Soon

Recommended Posts

Neviem ci ste si to niekto vsimli ludia ale na ludmile sa zacalo makat jak este nikdy . . . den co den.

Vypada to ze tromfne aj mangos vo funkcnosti. . a to pisali ze zamakali aj na stabilite este :D(doterajsie boli dosť stabilne).

 

Zaciatkom aprila tu mame V4 na verziu 2.0.10 .

 

Seci sa tesime :)

njn 9 dni sa v tejto sekcii nenapisala ani ciarka, vyse 3 tyzne co bol zalozeny tento topic, no a 14.04. by som povedal ze je po zaciatku aprila ...

 

- takymto tempom budeme radi ak uvidime ako tak pouzitelnu verziu koboldu mozno na vianoce s limitom max 66 hracov

- zatial sa ale naplna to ze clovek ma cim dalej vacsi pocit ze developeri kaslu na celu komunitu

- neexistuje ani poriadny map extractor na kobold V2 a nieto na V3

- ked sa pouziju niektore *. DBC subory z kobolda V1 na V2 ke tak je zaujmave ze potom napr objekty ako ohen davaju DMG (s V2kovymi dbc dmg nedavaju), tzn. z i V2/3ka je v jadre v mnohom este na urovni V1ky

- od V1ky nezverejnili ziadnu dalsiu databazu sveta/kuziel/lootu/...

- nefungujuce objekty-loot/quest sa pokazili V2kou a V3ka nic neopravila (tym padom aka kolvek seria kvestov kde su involvovane game_objekty neni funkcna)

- V2ka uz zacala byt zrutom na pamat vdaka objemnejsim mapam (adresar map sa zvacsil asi o 300 MB)

- V3ka zere po starte cca o 250 MB RAM viacej ako V2ka

 

....

 

mnoo zatial som nikde nepocul ani zmienku ze sa vyssie uvedene dako vylepsi V4kou, ak aj daka vobec vyjde tak sa obavam ze sotva v nej pojde TBC a chyby z V2/3ky sa zopakuju aj vo V4ke, tazke celkovo vzate od slavnej V1ky vlastne secko ide dolu vodou a ked V4ka neurobi daky prelom (TBC uz vdaka mangosu prelom nieje) tak sa pomaly rozprchne cela komunita privrzencov ludmily kobolda a s takym menom si potom kobolda nekupi nik ani za jeden rubel

 

ja som prestal uz dufat a ako vidiet na aktivite v sekcii ludmila tak aj ostatny uz vobec nedufaju, novy privrzenci nepribudaju, tak to vypada ze kobold si ten svoj hrob uz vykopal dostatocne hlboky

 

 

59869685hg4.th.jpg

BTW: obrazok z dnes http://img441.imageshack.us/my.php?image=59869685hg4.jpg mal by to byt kolizny extraktor map, hmm mangos sice moze zavidiet ale i napriek tomuto je mozne na mangose bez ucasti gm dovrsit 60ku a porobit vsetky kvesty a navstivit vsetky dungeony, stahujte a zistujte ak chcete http://filebeam.com/b4573f6e0944f50a5accb459a3b03daf

Edited by robby

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako som cital na dakych forach tak kobold pravdepodobne skoncil s public verziami - podla mna teda odpada

mangos nema vzynam riesit bo je open-source kadzy analfabet tam strka ruky a je tam tolko zbytocneho kodu potom ze sa to neda ani opisat -takze tiez odpada

Yawe este ani nezriesili poriadnu komunikaciu so serverom a udajne skoncil -odpada

wowwow uz pol roka neni o nom pocut aj ked sa nanom stale robi ale s public verziami asi skoncili - odpada

takze sa asi casom vsetci vratime k wowEmu a bude konecne pokoj lebo takimto vyvojom ako som zaznamenal v poslednom case nebude uz scim robit serveri nie si este aj vyberat..!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol WoWEmu to odpadlo už dávno... MaNGOS asi vede , tedy v tom okruhu open source emulů nepočítám vlastní emuly kteří si píší vlastní adminové po svůj server.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mmorpg4free jede na upravenym WoWD = Ludmilla ... jen by me zajimalo kde amici sehnali crack :)

treba je admin z mmorpg4free nejaky bratranec z ruska anebo si to zaplatili

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno nevím robby ale myslím že se pleteš hraju na wartime serveru a jsou tam aktualizace (Kobold core) na denním pořádku...

akorát přestali vydávat changelog na jejich stránkách... tedkom na ofic foru delaji new server a tu jsou changelogy http://shadowrealm.ws/forum/showthread.php?t=25 takže bych Ludu moc nevykopával.. jinak hrál sem na ofíku asi tři měsíce.. než se mi to přestalo chtít platit, poté sem hrál na narnias hrůza děs nemyslím ani tak ty pády ale Rogue totálně bugly jak stealth tak ability..., proto hraju radši na wartime s limitem hráčů 86 ( rekord!), samýma rusákama ale docela hodně věcí šlape tak jak má , což hlavní bugy že musí vyladit aggro a pohyb mobu jinak si na nic nestežuji, o kolo půlnoci se dávají bitky u SW, k tomu myslím že až zruší limit ( někde sem četl že to bude brzy..) tak wartime bude první server kde to bude, jinak server má hodně zvýšený expy u questů takže expení žádné...

btw. kdyby tam někdo hrál trak mi písněte moc rusáku co umí english nebo czech tam není :)) (Juracy Human Rogue)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jinak dev to dělají dobře že o tom lidi houby ví protože chtějí jí dodělat... k tomu to luda se víc podobá ofíku ne mangos :), ale je to můj názor myslím že kdybych neznal ofík tak by mi mangos stačil...,

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nevim co porad řešíte...Podle mě je jediná nadějná věc mangos, v poslední dobe se posunul o obrovský kus dopředu - tbc, battlegroundy, nyní vás už ani mobové nevidí přes zdi, mangos utáhne relativně bez problémů 200 lidí (za předpokladu že si ho nepouštíte na domácím pc a do toho nehrajete třeba oblivion), vetšina kouzel funguje, každým dnem přibývají patche které opravují další (což ovšem neznamená že jsou v revizi)...pamatuji si jak jsem začínala hrát na wowemu, když server utáhl 10 lidí a to jsem ještě koukala jak blázen na to kolik lidí tam může hrát, nefungovalo nic kromě mlácení a zhruba tří kouzel...prostě jste už zmlsaní :)

 

Takže si klidně čekejte na ludmilku, možná se vám tam i těch 60 lidí dostane...pro mě vede mangos :)

 

Edit: No na ofíku hraju a i když ho znám, tak bych si s mangosem vystačila, kdybych ovšem do ofíku nevrazila už tolik času...

 

Edit 2: Jinak kdo by nevedel, tak mangos "line of sight" system: http://www.mangosproject.org/forum/index.php?showtopic=10705 Podle reakcí lze předpokládat že je plně funkční :)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na necracknuty Luddy sice rozjedes max cca 60 lidi, ale aspon to funguje. Nechapu co porat mate s tim Mangosem... ja mam s Mangos serverama uplne hrozny zkusenosti... pokazdy kdyz jsem vlezl na server kde jeli na mangosu, tak to vecne padalo, nemel jsem u trenera polovinu kouzel, nebo jich hromada nejela, nebo nejela jak ma (pripominalo mi to obcas wowemu). Jo nejses sama kdo zacinal na wowemu, kde nic nejelo. U Luddy to chce vychytat jenom ten limit a bude o hodne lepsi jak Mangos. Ja jsem jednoznacne pro Luddy. To je zase muj nazor.

 

EDIT: Sorry az ty slohovky. Ja se pokazde rozepisu a pak nevim kdy prestat. :lol:

Edited by Goodie

Share this post


Link to post
Share on other sites

No když hraješ na nejakym noob serveru co bezi na domacim pc tak se nediv :P Zajimavy je že ja bych to same mohla řict o ludmile :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na necracknuty Luddy sice rozjedes max cca 60 lidi, ale aspon to funguje. Nechapu co porat mate s tim Mangosem... ja mam s Mangos serverama uplne hrozny zkusenosti... pokazdy kdyz jsem vlezl na server kde jeli na mangosu, tak to vecne padalo, nemel jsem u trenera polovinu kouzel, nebo jich hromada nejela, nebo nejela jak ma (pripominalo mi to obcas wowemu). Jo nejses sama kdo zacinal na wowemu, kde nic nejelo. U Luddy to chce vychytat jenom ten limit a bude o hodne lepsi jak Mangos. Ja jsem jednoznacne pro Luddy. To je zase muj nazor.

 

EDIT: Sorry az ty slohovky. Ja se pokazde rozepisu a pak nevim kdy prestat. :lol:

no bohuzial sa pletes zatial na mangose funguje ovela viacej veci ako na v3ke a v4 neverejna je stale,takze ked ju nemozes mat ako keby nebola

 

axxa ma v mnohom pravdu, co sa tyka lineof sight asi ide skoro na 100% ale cez stenu este daky mobovia prelezu, neni to tak krozne je to lepsie ako predtym, taktiez opravili ze sa napr. nebliknes pod zem

 

inak na ludmilu sa cakat nevyplati, nic dobre dev team nerobi a verejne verzie nejsu hoci maju limit, bez vacsej testovacej komunity ktora vie aj pomoct je ludmila odsudena na zahubu, ludia z ldc sa snazia ale nikto si z toho ani info nebere ani priklad, zatial stale sa da povedat ze mangos je hratelnejsi ako ludmila, lebo idu zakl. veci ako loot z kvestovych objektov, kombat ... a ine trivialne veci co isli na wade uz pred 2 rokmi

 

najlepsi dokaz ako to ide dolekopcom je ze bohuzial cim dalej tym menej ludi prispieva na kobold forach, a zname tvare z koboldu vidim cerstvo prihlasenych na mangos forach a su tam ihned aj aktivny takze na ludmilu uz im asi cas neostane aj keby si to priali

Edited by robby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paneboze... tak si hrajte na mangosu, mno kdyz si myslite, ze je lepsi. Vam rikam jen svuj nazor, tak me nechte bejt a abych neco tvrdil, tak musim mit nejaky zkusenosti. Nikdy nerikam nic co jsem nezazil na vlastni kuzi a nejsem kkt abych hral nekde na nejakym domacim serveru... ver, ze jsem serveru uz vyzkousel hromadu a proste nejsu slepej, tak mi nerikej ze je neco namakanejsiho, kdyz z vlastnich zkusenosti vim, ze to tak neni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
na forku mmorpg4free pise Espire ze maji vlastní emul zvaný EspireEmu nebo take MMOEmu takže nevím no ...

on sice rika ze je to jeho emu ale jen opravil par chybek jinak je to WoWWoW ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Paneboze... tak si hrajte na mangosu, mno kdyz si myslite, ze je lepsi. Vam rikam jen svuj nazor, tak me nechte bejt a abych neco tvrdil, tak musim mit nejaky zkusenosti. Nikdy nerikam nic co jsem nezazil na vlastni kuzi a nejsem kkt abych hral nekde na nejakym domacim serveru... ver, ze jsem serveru uz vyzkousel hromadu a proste nejsu slepej, tak mi nerikej ze je neco namakanejsiho, kdyz z vlastnich zkusenosti vim, ze to tak neni.

 

no par tyzdnov spat by som ti dal mozno este za pravdu, ale casy sa menia, verejny kobold je momentalne menej hratelnejsi ako mangos core + silvermoon db

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejhorsi co je ze Ludmila pouziva scripta a vse cpe do pameti navic server je silne nestabilni pri 2GB Memory pada jak tam vleze 40 lidi nebo nekdo jde na bosse. Nelibi se mi ten python ze tam je zbytecne prepocitavani a blbosti na ludmile.

Aplikace je mnohem rychlejsi bez scriptu. Predavani je blbe reseno z Koboldu mam koprivku. Silne zatezuje comp.

Mangos je sice zase lepsi po strance pameti ale nefunguje.

Co stoho vypliva radeji se zamerit na aplikace a webove rozhrani a kopnout wow nekam pod stul. :D:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, njn

 

co sa skriptov tyka to neni nejak spomalujuce mozes spustit aj zo zakladnymi ci bez nich a velky rozdiel nepocitis ale nahoby je ako uvadzas sproteba pamate, com mas jej viacej tym je ludmila stabilnejsia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×