Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Telwin

Má to vůbec cenu?

Recommended Posts

Jsme na tom takhl už jste zde určitě viděli nějaké ty topicy ode mě že cheme založit server....jen se chci zeptat má cenu založit server vrazit do hw 24 000 kč a pak platit za serverovnu za daných podmínek? Neumím s linuxem ale to bych snad zvládl....se naučit jak nejrychleji bych dovedl.....neumím v mysql...umím akorát pracovat s mangosem atd třeba v nějakém navicatu a myphpadmin.....umím něco upravit ale to je tak vše myslíte že to může mít budoucnost? a jak vám dlouho trvalo než jste an to přišli díky moc čussa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokud mas majetek a lidi, kteri umi s linuxem / winem / mysql tak neni problem a podle me pulroku staci na to, aby se serv slespon nejak rozbehl.

 

Pokud nemas majetek a spolehlive lidi, doporucuji si to vyzkouset - treba pronajem serveru na mesic a uvidis jak Ti to pujde "nazivo" - nebo si to udelat doma - je tam sice STRASNE moc minusu, ale aspon neco malo si vyzkousis...

Edited by Nes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musíš vědět sám jestli pro tebe má cenu investice 24 000 do nového stroje, na kterém by jsi chtěl provozovat server. Není obtížné získat potřebné znalosti pro fungovaní mangose atd. Doporučil bych ti, aby jsi to pořádně zkusil na nějakém PC - třeba i osobním a pokud by jsi viděl, že to má úspěch a že se daří, tak teprve poté bych uvažoval o koupi nějakého vhodného PC, který bych následně umístil do nějaké serverovny na kvalitní linku. Zvaž si pro a proti a uvidíš sám.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jsme na tom takhl už jste zde určitě viděli nějaké ty topicy ode mě že cheme založit server....jen se chci zeptat má cenu založit server vrazit do hw 24 000 kč a pak platit za serverovnu za daných podmínek? Neumím s linuxem ale to bych snad zvládl....se naučit jak nejrychleji bych dovedl.....neumím v mysql...umím akorát pracovat s mangosem atd třeba v nějakém navicatu a myphpadmin.....umím něco upravit ale to je tak vše myslíte že to může mít budoucnost? a jak vám dlouho trvalo než jste an to přišli díky moc čussa

24 000 do začátku? Mno, 10 - 13 000 by ti bohatě stačilo. Koupiš nějaké dobře taktovatelné dvoujádro (dneska se některé levné modely Intelu dají vytaktovat až na dvojnásobnou frekvenci!), 2Gb 800 MHz RAM, 80GB HDD, co nejlacnější case + zdroj (bude to v serverovně), a základovku nejlépe s i965/nV650. Tohle ti unese na antrixu tipuju 400 lidí online bez větších problémů. Ale 24 000? To se rovná velice neuvážené investici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a už jsem našel člověka co mě naučí na linuxu s mysql a znám ho i osobně bůh mi ho zaplať kupkoide...tam se jedná že my chceme koupit i hardisk s 10k otáčkami mno a ten je drahší... + ty ramky taky 5k...tak to je pak těžké nedat za to alespoň 20tisíc

Share this post


Link to post
Share on other sites
a už jsem našel člověka co mě naučí na linuxu s mysql a znám ho i osobně bůh mi ho zaplať kupkoide...tam se jedná že my chceme koupit i hardisk s 10k otáčkami mno a ten je drahší... + ty ramky taky 5k...tak to je pak těžké nedat za to alespoň 20tisíc

Aha, takže si chceš místo škodovky koupit porshe... 10k otáček - zbytečné, 5k za RAM? 2GB jsou za 2 000. Ale jsou to Vaše prachy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokud bych ti mohl doporucit server za slusnou cenu tak je to tenhle http://www.hshop.cz/server-hp-ml110g4.htm , staram se o nej s tatou v praci, jede non stop, fakt perfektni, neprehriva se, vykon je slusnej a hlavne to je HP coz je dobra znacka mezi serverema, jinak samozrejme muzes postavit co chces sam...

 

...kdyby si stavel sam tak ti doporucim koupit desku s socketem 775, k tomu nejakej intel core duo do zacatku, na to dat ramku tak 1gb 667Mhz minimalne, disk staci nejaka 80gb seageta ci WD, graficka nejlepe integrovana a k tomu nejake ty vetracky, ale tohle bych dal jako zaklad, hlavne vyber desku do kere to pak muzes nasazat neco noveho, kdyby jste delali upgrade, ale nema smysl kupovat pc za 20k kdyz nevis esli ti tam bude hrat hafo lidi ale to je tovje rozhodnuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Replik to rika dobre... prvne si udelej ten server jenom nekde doma na svym PC (Stejnak ti tam nebude ze zacatku hrat vic jak 20 lidi)... tam si to otestujes... naucis se s tim pracovat a kdyz se bude darit, tak koupis ten HW, serverovnu zacvakas a akorat pretahnes database na jinej stroj. Kdyz pojedes hned na ostro tak riskujes, ze ti nikdo na server nevleze a budes mit doma serverovy PC uplne na nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha, takže si chceš místo škodovky koupit porshe... 10k otáček - zbytečné, 5k za RAM? 2GB jsou za 2 000. Ale jsou to Vaše prachy...

nejded o ty ramky ale ramky na 400mhz fakt nechcu byli mi doporuceeny 2gb na 800mhz + cl3 nehci kupovat ramky co nic nevydrzi ale kazdy mame svoji pravdu mno..ja dekuju za rady ktere jste mi poskytli

Share this post


Link to post
Share on other sites
nejded o ty ramky ale ramky na 400mhz fakt nechcu byli mi doporuceeny 2gb na 800mhz + cl3 nehci kupovat ramky co nic nevydrzi ale kazdy mame svoji pravdu mno..ja dekuju za rady ktere jste mi poskytli

 

800MHz s CL3??? Ukaž mi ten zázrak :) Jinak to HPčko nic moc. Pro lidi kteří nerozumí stavbě PC budiž, ale jinak nic moc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
800MHz s CL3??? Ukaž mi ten zázrak :) Jinak to HPčko nic moc. Pro lidi kteří nerozumí stavbě PC budiž, ale jinak nic moc.

 

ono samo o sobe neni moc dobry, ale kdyz pak do nej nahazes lepsi ramku a vymenis cpu dostanes dobrej vykon

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosim Te neposlouchej je - kup si neco obyco - staci obycejne ramky max 667 - nejlepe asus deska s integr. grafikou, hod tam normal hadr s 16Mb cache a procaek core duo nebo D - do zacatku UPLNE staci - a kdyz server pojede - to zjistis stejne nejdrive za par mesicu, tak vymenis dily co budou stat pulku - zacinas - je zbytecne uvazovat ze potrebujes 800mhz corsary nebo xeona - uvazuj spise ekonomicky / logicky ;-) - tot ma rada...

Edited by Nes

Share this post


Link to post
Share on other sites
prosim Te neposlouchej je - kup si neco obyco - staci obycejne ramky max 667 - nejlepe asus deska s integr. grafikou, hod tam normal hadr s 16Mb cache a procaek core duo nebo D - do zacatku UPLNE staci - a kdyz server pojede - to zjistis stejne nejdrive za par mesicu, tak vymenis dily co budou stat pulku - zacinas - je zbytecne uvazovat ze potrebujes 800mhz corsary nebo xeona - uvazuj spise ekonomicky / logicky ;-) - tot ma rada...

Nechci kritizovat tvé rady, ale radši si přihodím kilo navíc a mám 800MHz RAM místo 667, iPentium D je dneska asi tak výhodné, jako Athlon FX a s hadrem bych aj souhlasil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale tak ty jsou hezke mno tak to diky to mas pravdu s tim

EDIT : jj ty jsou hezke tam se platilo spise za znacku nez za vykon mno...

platit za znacku znamena ze to ma napr velmi fukcne vetranie, ventilatory neodidu po jednom roku, disk sa vacsinou nepokazi teplom, masina je vacsinou v lepsej krabici, tichsia, proste strasne vela aspektov o ktorych low cost skladaci ani netusia

Share this post


Link to post
Share on other sites
platit za znacku znamena ze to ma napr velmi fukcne vetranie, ventilatory neodidu po jednom roku, disk sa vacsinou nepokazi teplom, masina je vacsinou v lepsej krabici, tichsia, proste strasne vela aspektov o ktorych low cost skladaci ani netusia

 

byl si nekdy v nejake serverovne? tam nikoho neznamena co tam jak huci B):D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nechci kritizovat tvé rady, ale radši si přihodím kilo navíc a mám 800MHz RAM místo 667, iPentium D je dneska asi tak výhodné, jako Athlon FX a s hadrem bych aj souhlasil.

pokud si poridis misto 667 800 a das jen kilo navic, uz dost zvysujes sanci, ze drive odejdou nebo nebudou makat jak maji (proto take ma dalsi rada, ze za pulroku - pokud uvidi ze se server rozjel - si poridi lepsi za polovicni cenu - nez se server rozjede, tak mu to bohate staci a za to kilo nebo dve si muze zajit treba na zmrzku) vis co me prekvapilo a to velmi? - mel jsem VELMI velkouj zkusenost s D945 i core duo2 E6600 (praxe - netestoval jem to programy) a VIM (z praxe) ze kompilace na E6600 probihala O DOST DELE nez na D !!! A to jsem to sledoval na vice urovni - ne jen pri kompilovani !!! - Mel jsem grafy vytizenosti obou jader (ted mam jiz jen noveho - bohuzel jsem musel mrtg restartovat - a musim rict, ze s core duo prisla VETSI procentuelni celkove vytizeni !!!!! - ja samozrejme mozne, ze mam zrovna nejaky zmetek, jeste jsem top radne netestil, nebo ze jsem nahodou dostal misto D extrema, ale na to bych moc nesazel - JEDINA vyhoda pro me, ze core duo tak nepece jako D - tot ma zkusenost (btw ono kdyz mas rozjety server a moc toho numis, tak se porad ucis a kazda sekunda navic pri kompilovani je sakra znat - nerknuli, ze mangos ma tu nemilou vlastnost, ze kdyz jedes s paketama na full, tak pri padu nebo restartu Ti vylitnou obe jadra na 80 - 100% a tam to nejakou dobu skace, nezli se to ustali (mensi lagy atp). Navic kdyz vezmes, ze Ti tam bezi dalsi projekty atp...

 

Podle meho do zacatku staci D + 2x1 667 + 7200 s 16Mb chache + asus s int. grafarnou - vyjde to hodne levne a prachy co by jsi tam nastrkal pokud by jsi mel poradne delo si muzes schovat a podle rozjezdu je nastrkat za pul roku s tim, ze mas jistotu ze jsi netratil - do zacatku to absolutne staci (tedy pokud to mas jeste na jine projekty tak by se muselo vedet na co dalsiho), spis si dej bacha kolik stoji net - nekdy to je DOST osidne - hlavne serverovny kde Ti daji 100Mb linku, takova ta agregace 24 je tam pripsana malym pismem (ALE NEVIDEL JSEM ZE BY TAM NEBYLA, pokud by jsi neplatil vice nez 50.000!!!) a kdyz si vemes, ze Ti reknou, ze to maji chranene a ze mas zarucenou MINIMALNI agregaci 24:1, tak z DRTIVE vetsiny to nehlidaji (kecaji ze tam maji nasteveni omezeni - reknou - mame omezeni ze kdyz nekdo stahuje priliz, tak ma nejmensi prioritu - ale to je to same jako ODCAMCAT POCAMCAD :D :D)- vem si ze na stejne lince pojede vice serveru a ve spicce to proste laguje jak krava - vybirej dobre !!! a ne vzdy to nejdrazssi je nejlepsi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.tweaktown.com/articles/923/2/pa...urst/index.html ... Netusím cos kompiloval, ale u nás na serveru (C2DUO E6400) trvalo zkompilování MaNGOSu do minuty (se SD2), execute plné DB 23 vteřin. iP D bych nikdy nekupoval - už jen z toho důvodu, že na Core architektuře když ti přestane stačit výkon, tak ji prostě přetaktuješ. Jak říkám, některé modely se dají stabilně provozovat na frekvencích 2x vyšších, než jsou tovární.

 

PS: veškeré mé poznatky pocházejí z recenzí/testů/review jak na českých, tak především na zahraničních serverech. Bohužel nejsem tak zazobaný, abych mohl testovat doma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.tweaktown.com/articles/923/2/pa...urst/index.html ... Netusím cos kompiloval, ale u nás na serveru (C2DUO E6400) trvalo zkompilování MaNGOSu do minuty (se SD2), execute plné DB 23 vteřin. iP D bych nikdy nekupoval - už jen z toho důvodu, že na Core architektuře když ti přestane stačit výkon, tak ji prostě přetaktuješ. Jak říkám, některé modely se dají stabilně provozovat na frekvencích 2x vyšších, než jsou tovární.

 

PS: veškeré mé poznatky pocházejí z recenzí/testů/review jak na českých, tak především na zahraničních serverech. Bohužel nejsem tak zazobaný, abych mohl testovat doma.

compiloval jsem mangos - stejna masina jen jiny procak - to co jsem rikal byl fakt - jak rikam, mohlo se jedna o zmetky apod, ale to mi moc nepripadne. Jinak o taktovani ja vubec nepremyslim - dle meho to je pro server "to se nedela" ;-) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
compiloval jsem mangos - stejna masina jen jiny procak - to co jsem rikal byl fakt - jak rikam, mohlo se jedna o zmetky apod, ale to mi moc nepripadne. Jinak o taktovani ja vubec nepremyslim - dle meho to je pro server "to se nedela" ;-) .

Tak jasně, pokud vím tak serverové opterony se třeba prodávaly záměrně podtaktované (kvůli stabilitě), ale myslím že každá ušetřená koruna dobrá, ne? A zrovna u tohohle...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jasně, pokud vím tak serverové opterony se třeba prodávaly záměrně podtaktované (kvůli stabilitě), ale myslím že každá ušetřená koruna dobrá, ne? A zrovna u tohohle...

samo, kazda usetrena kacka dobra, ale procak co jsem doporucil stoji o hodne mene jak core duo a pretaktovavat ho nemusi, protoze toho utahne dost (minimalne ze zacatku) - tedy pokud tam nepobezi dalsi veci - pokud si tam ale hodi V ultimaty, bude tam mit jeste treba L a bude si na tom zaroven parit WoW atp, tak je jasne, ze to chce uz jinou tridu :D

Edited by Nes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×