Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Dr.Matthew

Idem Poskladat comp pomozte aky ??

Recommended Posts

Takze caf All :mid_sword:

 

Idem skladat new comp mam pristup do velkoskladu takze zatial som vybral toto:

Mam k dipozicii 28tisic SK(slovenskych korun).

 

CPU(procak): INTEL Core 2 Duo E6750 - 2,66GHz,1333MHz, 4MB, S.775, Conroe/ CENA: 4480sk

 

HDD: 250GB WD, 7200 rpm, SATA II 8 MB Cache/ CENA: 1547sk

 

Zak.Doska:

MB Gigabyte Intel P35-DS3, 775-C2D,FSB1333 RTL, GLAN, ATX/ CENA: 2347sk

 

RaM:

2x 2GB DDR2 800MHz CL4 (4-4-4-12) KINGSTON HyperX, kit of 2/ CENA : 2x 2400sk

 

Grafická karta:

VGA Gigabyte GeForce 8600 GTS, PCIE, 256MB, 128bit, GDDR3/ CENA: 3794sk

 

Mechanika:

DVDRW NEC Optiarc AD-7543 SLIM 8x DVD, Dual 4x, bulk black/ CENA: 1217sk

 

Sietova Karta:

Net card Intel PRO/1000 PT Desktop Adapter , PCI Express/ CENA: 1214sk

 

Spolu: 19399sk

 

a neviem co dalej tak poradte popripade co vymenit ten comp by mal byt aj na server a net uz mam pripojenie 60mb/s FIBERNET optika.

 

 

:whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No takze poviem ti to takto!! Je to dobry napad s tymi RAM, aj ten vyber CPU je clekom dobry, ale!!!!! Mam si vybrat kvalitnu a nie moc drahu MB tak odpotucam ASUS!!! A taktiez aj ta grafika bud ASUS, alebo Point of Wiew! A neviem co dalsie este potrebujes? Ak motitor tak potom urcite nejaku 19" LG!

 

Ono tie Gigabyt vyrobky su nie zle ale znacka je zanacka :teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli to chceš jen na server tak proc si kupujes tuhle grafiku? " VGA Gigabyte GeForce 8600 GTS, PCIE, 256MB, 128bit, GDDR3/ CENA: 3794sk"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestli to chceš jen na server tak proc si kupujes tuhle grafiku? " VGA Gigabyte GeForce 8600 GTS, PCIE, 256MB, 128bit, GDDR3/ CENA: 3794sk"

 

 

Ne ne to neni len na server aj gamesy etc ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No takze poviem ti to takto!! Je to dobry napad s tymi RAM, aj ten vyber CPU je clekom dobry, ale!!!!! Mam si vybrat kvalitnu a nie moc drahu MB tak odpotucam ASUS!!! A taktiez aj ta grafika bud ASUS, alebo Point of Wiew! A neviem co dalsie este potrebujes? Ak motitor tak potom urcite nejaku 19" LG!

 

Ono tie Gigabyt vyrobky su nie zle ale znacka je zanacka :teehee:

 

Monitor uz mam a mys klavesnicu vyberam cisto iba comp

 

Edit: uz mi poradil kamos na Icq vlastne na doske uz mam sietovku a grafiku som vybral inu drahsiu a 512 gforce ale je ovela lepsia :D

Edited by Dr.Matthew

Share this post


Link to post
Share on other sites

pěkný pěkný... :) mít na to šušně tak si tez koupim mam tentáž procesor + podobnou základní desku + RAm a jeste o prazdninách me to stálo okolo 10000 kč :( celej mesic brigady a za to takovou destičku a desku :mid_bow_arrow: jinak cajk :D procák sem taktnul na 3.20 Ghz coz je super nemam s nim problemy... :) kdyby si chtel vic nemcum se ho povedlo taktnout na 4 Ghz.. k tomu uz ale potrebujes něaký to chlazení s dusíkem apod :nw2_guitar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vyhazovat dalších 1200 za síťovou kartu je pitomost, na 99,99% ti bude stačit integrovaná na desce.

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Výběr v zásadě špatný, nezlob se na mě, ale mě se teda sestava vůbec nelíbí.

 

Začneme pěkně od píky, tedy CASE: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...140004000000DY3 nebo cokoliv kvalitnějšího značkového ...

Zdroj: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...14008O0V41NKB1A Zde se šetřit nevyplácí vůbec a pro tak kvalitní sestavu je prostě tohle minimum.

MB: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...14008M09809EEKY Nic jiného než P35 dneska nemá smysl.

CPU: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...1400830981S0AE5 + 2500 za ~15% výkonu navíc? Proč? Navíc jde taktovat fakt pěkně...

GPU: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...140004000000G1L Chladič vypadá schopně, 512MB DDR III pro PC v téhle cenové relaci nutnost (na nV 8600/ATI 2600 zapoměň, nebo brzy zapláčeš).

HDD: 2x http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...14007H1TZ1TSCSP do RAIDu.

Paměti: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...1400820TW0ALFNH Bohatě stačí.

 

Tahle sestava v českém obchodě při objednávce na slovensko stojí 24 000 SK ... Teď záleží jen na tobě, zda jsi spokojený se svým monitorem/periferiemi. Kdybys chtěl monitor, ožel 1 HDD. Tohle bych si já za ty prachy koupil, nemusí to být úplně to nejlepší volba, ale podle mě výkonově na všechny dnešní hry (krom Crysis) dostatečná.

Share this post


Link to post
Share on other sites
N0 kamos rozbehne crisis na plnich detajloch a ma to co som tam ja vybral

A má z toho pěknou slideshow. Nehádej se se mnou, o kompech toho něco vím a na 8600GTS ti Crysis v žádném případě nebude běhat plynule na plné detaily. Tím myslím DX10 Very High. A vůbec je to karta naprosto o ničem a navíc brutálně předražená.

 

PS: ale můj komp to není, já litovat nebudu :)

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koupid uz som tam pisal ze som si vybral inu grafu totu

 

VGA Gigabyte GeForce 8800GT, PCIE, 512MB, 256bit, DDR3

 

a myslim ze na tejto mi to pojde na plnych detailoch :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

vypadá to tak, i když zase tolik toho ke chválení není...jen ten procík by se hodil, ale kupovat kvůli tomu mb? :P To radši vystačím s tím co mám :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×