Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
axxxa

servery.wowresource.eu

Recommended Posts

Mno ja bych to udlela tak že při přihlašovaní tech serveru by se zaškrtlo jestli na dané doméně je jeden server nebo 1+

pří zaškrtnutí 1+ by se zobrazili dalsi okna pro prihlasení jednotlivejch serveru.. a je to.

Pak by to bylo že v top by se zobrazoval počet jednoho serveru kerej by mel nejvice hraču online. a po kliknuti např na jmeno WoWscape by se oběvili jednotlivé odkazy na jednotlive servery

WoWscape

Server 1

Server 2

Server 3

Server 4

Server 5

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Měl bych ještě jeden návrh, nebylo by dobré do info o serveru přidat vedle verze hry, adresy webu a pod. ještě realmlist?

Share this post


Link to post
Share on other sites

V seznamu serverů je nyní zobrazována i odezva sítě zvaná také latence. Sice doba serverů s velkou latencí už je možná pryč, ale stále vznikají nové a některé z nich v domácím prostředí. Proto tento údaj může napovědět něco o kvalitě serveru a o tom, zda je umístěn v serverovně což se pak projeví jako odezva pod 10 ms. Měření je prováděno z hostingového serveru, který bude nejspíš umístěn někde u páteře v Praze což znamená, že vaše skutečná odezva z domu bude vyšší. Zajímavé je pak řadit servery vzestupně podle odezvy.

 

Jinak pokud má někdo čas, tak by mohl navrhnout nový vzhled webu včetně nějaké decentní grafiky a poslat to sem. Pro inspiraci vzpomeňtě na původní vzhled http://img409.imageshack.us/img409/2144/nahledec8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

V pravém panelu zobrazujícím nejlepší servery se nyní zobrazují samostatně servery pro jednotlivé stránky české, zahraniční, partnerské. Díky tomu do českého žebříčku nezasahují zahraniční jako gigant wowscape.

 

Mimo to jsem pročistil další neaktivní servery. Hamachi servery nudou nekompromisně mazány. I když má někdo kvalitní web a stroj, tak si má zajistit veřejnou ip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je to lepší.. jinak pak zaregistruju ty jednotlive wowscape servery na WSS (Aby zase nějakej blbec jako je "swat4ever" nemohl každého přesvědčovat že wowscape je jeden server kerej ma populitu 15k hraču,, a nadavat lidem (mě) kteří mu to vyvratěj a řeknou mu že wow scape se logicky skláda z několika serverů...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok je to lepší.. jinak pak zaregistruju ty jednotlive wowscape servery na WSS (Aby zase nějakej blbec jako je "swat4ever" nemohl každého přesvědčovat že wowscape je jeden server kerej ma populitu 15k hraču,, a nadavat lidem (mě) kteří mu to vyvratěj a řeknou mu že wow scape se logicky skláda z několika serverů...)

 

Ono je tam umění získat všechny adresy realmů a jejich porty běžící na Ascentu nebo jak se to teď jmenuje byl default port 8129. Buď to mají na jednotlivých IP adresách nebo mají odlišné porty. To samé platí pro servery z rodiny Spojka, onlinegamers a might and magic.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ono je tam umění získat všechny adresy realmů a jejich porty běžící na Ascentu nebo jak se to teď jmenuje byl default port 8129. Buď to mají na jednotlivých IP adresách nebo mají odlišné porty. To samé platí pro servery z rodiny Spojka, onlinegamers a might and magic.

jj je me to jasne.. Až budu mít čas (O vikendu) tak se na to kouknu a zjistim to neboj ;)

Jinak co takle dat moderatorum WSS pravo o znovu nacteni online poctu lidi na serveru? (Docela by to chtelo protoze spousta serveru je neaktualnich :) )

(tedy jestli sem to mereni dobre pochopil ze po zalozeni to meri jeden den a pak už ne,)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Měření probíhá automaticky s periodou 5 minut a průměrné hodnoty jsou počítány ze záznamů za posledních 7 dní. Online počet hráčů se aktuálně neměří. Byla by k tomu nutná podpora ze strany serverů nejspíše ve formě XML podobně jako to funguje na wowstatus.net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bohužel tam není žádný kód, který by měřil náštěvnost.

 

Každopadně mám nějaké nové plány s WoWResource Servery, které by tuhle novou změnu zahrnovali a plus všechny zmiňované nedostatky. Každopadně nebudu zvěřejňovat další podrobnosti dokud jich nebude více. Důvod proč s tím mám něco v plánu dělat je, že chronos skončil kompletně s WoW scénou a tím pádem se nebude věnovat ani tomuhle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jo, ale je tam přece google adwords a ten poskytuje k tomu i zdarma google analytics, ne? Tam by ti měli říct jakou to má návštěvnost.

 

Jinak práce je všude dost a je pro mě opravdu zajímavější spíše sledovat jak se ostatní snaží a vidět co jsou schopni udělat pro herní servery. Faktem je, že vyzkoušet si závislost na virtuálním světě je sice dobrá zkušenost, ale v přirozené realitě na nás čekají mnohem zajímavější a důležitější úkoly.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Online počet hráčů se aktuálně neměří. Byla by k tomu nutná podpora ze strany serverů...

jde to i bez podpory na straně serverů, tohle jsem sesmolil: (smazano, již to neni aktualni) a přidal jsem na ukázku pár serverů, snad se nebudou zlobit...

Edited by Lanex

Share this post


Link to post
Share on other sites
jde to i bez podpory na straně serverů, tohle jsem sesmolil: Servery - status a přidal jsem na ukázku pár serverů, snad se nebudou zlobit...

 

Jakým způsobem to měříš ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, jde to i bez podpory serverů, ale pokud se vytvoří jednotný systém, tak to bude čistější a na straně wowstatusu jednodušší. Svého času jsem dělal systém pro dolování aktualit z různých stránek a jejich prezentování jako RSS.

jelikož je HTML textový přehledný formát, tak není problém z něj ty data rozparsovat třeba i pomocí regulárních výrazů, ale znamenalo by to co server to nový skript pro analýzu počtu online případně mnohé servery používají hotové balíky jako rospora, ale i tak by s tím bylo dost práce.

V jednotě je síla a proto téměř ideální řešení je navrhnout XML formát a pomocí něj prezentovat potřebné informace. Přitom tato myšlenka byla použávána už před několika lety u WoWEmu. Nakonec kdo chce mít zobrazen počet hráčů na wowstatus.net, tak musí wowemu xml stat soubor generovat. Jak na to je popsáno i ve wiki http://wiki.wowresource.eu/index.php/Po%C4...a_wowstatus.net. Dokonce XML forma umožňuje v kombinaci s XSL styly i generování pěkných stránek ze surových dat http://wow.zdechov.net/stat/stat.xml . Validace XML je pak prováděna pomocí DTD souboru. Onen informační XML soubor o wow serveru před časem někdo i sestavil http://wow.zdechov.net/projectonlineplayes/ , ovšem jedna věc je ho vytvořit a druhá věc je ho zavést do provozu. Nakonec s postupným vymizením serverů založených na wowemu se zužil přehled online hráčů pouze na pár serverů. No a k tomu je pak potřeba ještě uvažovat možnost podsouvání falešných dat a tedy automatickou kontrolu podvodníků.

 

Prostě cest je více a jde hlavně o to, kdo se do toho pustí a nejen to rozjede, ale bude se o to i starat.

 

Třeba v místním wow statusu plno lidí není schopno ani správně vyplnit port, nemluvě o tom, že je tam nepsáno, že hamachi servery je zakázáno vkládat a přesto je tam furt cpou. Pokud lidi neumí vyplnit port, tak potom možné spustit automatické odstraňování neaktivních serverů jaké funguje např. na wowstatus.net. Tím se nemyslí mazání, ale uzamknutí, s nutností ručního odblokování.

 

Dále jak na wowstatus.net tak i zde je problém s více záznamy jednoho serveru. Někdo hodí cizí server do seznamu a nastaví tam nějaký blábol a pak už to neaktualizuje. Administrátor daného serveru pak nemá možnost záznam převzít pod sebe a aktualizovat jej. XML info soubor řeší i tento problém, protože informace o serveru by byla uložena přímo na stránkách serveru a díky tomu by měli administrátoři jednoznačný přístup k informacím o serveru. Pak by registrace serveru znamenala prakticky pouze vložení odkazu na onen XML soubor, wowstatus by si jej otevřel a načetl by potřebné údaje a dále by z něj získával údaje o početu lidí online nebo dokonce aktuality serveru.

 

Toť k ideální představě. Praktická realizace je na vás...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jo, ale je tam přece google adwords a ten poskytuje k tomu i zdarma google analytics, ne? Tam by ti měli říct jakou to má návštěvnost.

 

Ne. Jsou to samostatné věci a AdWords nepoužívám. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Web mi ani nejde a nejvíc mě pobavilo ''server se teprv rozjizdi'' 16000 hráčů ještě navíc.

http://servery.wowresource.eu/server/509

 

Dalsi co mě pobavili, web ani už neaktulizují ''je to frozen trone serve rje to bomba hrajem furt ale jedeto na hamachi ale to nevadi je proste sranda a jsem good admini'' no coment :lol2: a hlavně, že taky mají 60000 hráčů a jedou po hamachi.

http://servery.wowresource.eu/server/502

 

Špína web ani registrace nejdou, buď ať si to autor změní nebo smazat.

http://servery.wowresource.eu/server/449

 

2x ani nefunguje web http://servery.wowresource.eu/server/517 a http://servery.wowresource.eu/server/518

Edited by TommyAnders

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak vidíš, tak ten online server list potřebuje moderátora. Asi dva měsíce jsem to dělal i já a zkoušel tam opravit nějaké chyby a něco vylepšit, ale už to pro mě není aktuální, když WoW nehraju (naštěstí). Takže momentálně se o to nikdo nestará.

 

Nechce se toho někdo ujmout? Najde se někdo koho by to bavilo to sledovat a moderovat zadarmo? Nebo to bez peněz nikdo nebude ochoten dělat? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak vidíš, tak ten online server list potřebuje moderátora. Asi dva měsíce jsem to dělal i já a zkoušel tam opravit nějaké chyby a něco vylepšit, ale už to pro mě není aktuální, když WoW nehraju (naštěstí). Takže momentálně se o to nikdo nestará.

 

Nechce se toho někdo ujmout? Najde se někdo koho by to bavilo to sledovat a moderovat zadarmo? Nebo to bez peněz nikdo nebude ochoten dělat? :)

 

Tak moderovat zadarmo to je samozřejmost, nechápu lidi co za to chcou peníze...... Ale já bych se toho klidně ujal ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to měříš?

sorry za pozdní odpověd, nějak mi to vypadlo z hlavy. Měřil jsem to grabováním z jejich webu s nějakejma algoritmama, abych to nemusel načítat pokaždé kdy se někdo podívá na seznam. Umělo to vytáhnout info z libovolného serveru, pokud měly údaj o online lidí na svém webu. Zátěž internetu minimální, třeba jen 1 kB na server za 3-4 hodiny. Byl tam i script pro servery s podporou pro tenhle online seznam (xml), pak byly jejich informace více aktuální.

 

Toho moderatora tam fakt dejte...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak moderovat zadarmo to je samozřejmost, nechápu lidi co za to chcou peníze...... Ale já bych se toho klidně ujal ;)

 

Nechápeš lidi co za to chtějí peníze, protože se nemusíš starat o živobytí sobě ani rodině, a protože nevíš co znamená dlouhodobě moderovat. Zkus zdarma sledovat ten systém třeba dva roky v kuse. Neříkám, že tam musíš koukat každý den. Pokud by tam byl nějaký logovací systém, tak by ti ty změny chodily na email nebo do RSS čtečky. Jistě, že z venčí to vypadá jednoduše. Ale pak je otázka proč všichni předchozí moderátoři toho nechali, že. Napiš sneakerovi a pusť se do toho.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×