Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
NeXx

[Začátky] C++ a Visual C++ 2008 - pomozte

Recommended Posts

Dnes jsem se začal učit C++. Na internetu jsem si stáhl "C++ za 21 dní".

Nikde se ale nemůžu dočíst jaké kompilátory jsou atp... proto mám Visual Studio C++ 2008.

Jako první C++ script který měl procvičit jak dělat kompilace na .exe soubor je

#include <iostream>

int main()
{
     std::cout << "Nazdar lidi!"\n;
     return 0;
}

 

Tento script by měl na obrazovku napsat "Nazdar lidi!".

Avšak teď přicházím k tomu čemu nerozumím... jak přesně zkompilovat a jaký projekt na co vytvářet?

Jelikož v visual 2008 mám více druhů, databasový soubor, win32 soubor atd... atd...

Tak jsem na tento script dal Win32 projekt...

Teď se tam předepsali nějaké scripty... ty jsem tam nechal a nakonec dopsal tento script... zkompiloval.. a spustil.. otevře se prázdné okno ale nic jiného.. určitě někde mám chybu... tak bych vás chtěl poprosit, jestli byste sem nenapsali... kde dělám chybu, a k čemu je jaký projekt v visual c++ 2008...

 

Mockrát vám děkuji...

Edited by NeXx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na většinu těchto učebnicových příkladů se používá konzole a nemají grafický výstup, proto vytvářej projekt typu Console / Blank / Win32 Console. Kompilátorů je celkem dost i vývojových prostředí - stačí hledat na wiki - UPP, Dev-C++, ... Jinak u těch konzolových příkladů to budeš muset spouštět před příkazový řádek nebo si na konec zdrojáku umístit čekání na vstup "cin.get()" apod. už se to tu řešilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

bLumo prosimtě.. tak díky tobě jsem to dokázal zkompilovat, hlavní chyba byla asi že jsem to kompiloval Debugem a pokdu vím kompilovat mám release.. tak sem to vytvořil.. spustil přes spustit (c://test). ale mihen se to strašně rychle.. něco o tom tu píšou že se mám podívat do kompilátoru... ale fakt nvm co tim myslím.. nevíš jak to udělat aby se to nevyplo a zůstalo to ?

 

ten script mám defaultně tak jak v knížce

 

#include <iostream>

int main()
{
    std::cout << "Nazdar lidi!\n";
    return 0;
}

Share this post


Link to post
Share on other sites

přečíst si co jsem psal znovu a potom jít do výpisu témat v programování a přesunout svoje zoufalství o ~6 řádku níže

Share this post


Link to post
Share on other sites

bLumo už ok ... takže jsem dokázel zkompilovat nazdar lidi :) a trvalo mi to několik hodin xD díky moc.. můj konečný script vypadá takto...

 

#include <iostream>

int main()
{
    std::cout << "Nazdar lidi\n";
    int x;
    std::cin >> x;
    return 0;
}

 

Prosím tento topik nemazat, postupně se budu ptát dál abych nemusel psát nové topiky... koupil sem si i tu knížku co mám staženou, ej tam i CD a z knížkyy se to čte lépe... jinak dík bLumo...

Edited by NeXx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Určitě zkusím, ale přece jen sem začátečník a zas tolik tomu nerozumím, mám sice jak sem říkal staženou knihu v obrázcích "c++ za 21 dní" ale čte se to z tama špatně tak jsem si ji koupil i s CD a třeba za měsíc budu umět víc... :)^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu knihu mam aj ja a poviem ti rovno ze za 21 dni to nedas :) bo v tych dnoch je privela informacii na zapametanie budes ju musiet citat este raz ako ja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Abych nemusel zakládat new topik...

 

Dnes mi nejde zapnout Quice... nevím proč... před dvěma dny šel... zkoušel sem stáhnout i novej ale nic... v Procesech je... ale nikde nikdo nikoliv... :)

Snad víte někdo jak to pořešit... přeinstalovávat windows se mi fááááákt nechce xD

 

offtopic... a právě proto je tu bordel, na tohle si založ nové téma ve správné sekci

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLuma Ti už odpověděl.

 

jen bych dodal, že já se ted C++ taky učím, a s tímto problémem sem se v jedné knížce také setkal, dnes mi přišla nová (Mistrovství v C++) a ta všechny problemy které jsem předtím měl (včetně tohoto) řeší už na začátku, a mužu ji jen doporučit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
#include <iostream>

int main()
{
    std::cout << "Nazdar lidi\n";
    int x;
    std::cin >> x;
    return 0;
}

Pokud chceš aby se ti okno stoplo když provede akci která nenavazuje na nic jiného tak použij > system("pause"); <.. Doufám, k C++ sem pár pátků nečuchal a možná se mi to popletlo s Pascalem :P

Btw, doporučuju spíš DevC++ ten mám nějak rád :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pokud chceš aby se ti okno stoplo když provede akci která nenavazuje na nic jiného tak použij > system("pause"); <..

ono staci to otevrit v prikazovy radce (cmd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cafko, taky se snazim naucit c++, taky s touhle knizkou a taky jsem ted zacinal... A tady jsem se pokusil modifikovat program z druhy kapitoly aby se tam dalo zadat jakej je den v tejdnu... Melo to nejdriv pockat az napisete cislo dne a pak az vam to hodit co mate udelat... A nekde je chyba, vzdycky mi to rovnou hodi tu posledni hlasku, Mazej do skoly, na nic se me to nepta ani nemuzu nic zadat... Nevite kde je chyba?

 

#include <iostream>

using namespace std
int main()
{
    int Dny;
    cout << "Vlozte cislo dne od 1 do 7mi, 1 pro Pondeli, 7 pro Nedeli: ";
    cin >> Dny;

    cout << "\n";


    if ( Dny == 6 || Dny == 7 )
    {
        cout << "\nMiluju viknedove dny!\n";
    }
    if ( Dny > 7 )
    {
        cout << "\nTo neni mozne O.o \n";
    }
    if ( Dny < 5 )
    {    
        cout << "\n Mazej do skoly!|n";
    }

    return 0;
}

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus restartovat visual studio/příkazový řádek máš přeplněný vstupní buffer, u mě to jde dobře. Jinak můžeš také zkusit před cin vložit "flushall();" nebo "cin.clear();"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mas tam par chyb, skus toto:

#include <iostream>

using namespace std;
int main()
{
    int Dny;
    cout << "Vlozte cislo dne od 1 do 7mi, 1 pro Pondeli, 7 pro Nedeli: ";
    cin >> Dny;

    if ( Dny == 6 || Dny == 7 )
        cout << "\n\nMiluju viknedove dny!\n";
    else if ( Dny <= 5 )
        cout << "\n\nMazej do skoly!\n";
    else
        cout << "\n\nTo neni mozne O.o \n";
    return 0;
}

EDIT:

necituji dlouhé příspěvky a za druhé chyby to nejsou pouze to není optimalizované.

Citoval som to preto aby mu bolo lahsie si tie 2 kody porovnat. Chyba je hned v tretom riadku, kde za using namespace chyba ;. Teda aspon moj kompilator to berie za chybu a pokial dobre viem tak by sa tam aj normalne mala pisat.

Edited by BCWR
necituji dlouhé příspěvky a za druhé chyby to nejsou pouze to není optimalizované.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mas tam par chyb, skus toto....

Díky moc :) sice nevím proč tak jsou ty změny (vlastně nechápu ani jednu kromě toho že jsem zapoměl středník, ale hlavní je že to funguje :) díky moc

 

Ještě jsem přidával

int x;
cin >> x;

páč to hned zmizelo.. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako napisal bLuma, ostatne zmeny nie su az tak dvolezite, ide len o optimalizaciu kodu a jeho citatelnost.:

cout << "\n"; tam kludne moze byt, ale radsej by som volil sposob taky, ako v mojom kode, pripadne uz rovno cout << "\n\n";

Co sa tyka tej kontrolnej struktury, tak ak mame napr. 5 moznosti, ktore mozu nastat, tak sa zostavuje takto:

if...

else if...

else if...

else if...

else

Tzn. if sa pise len raz a potom sa pise uz len else if, za predpokladu, ze sa jedna o jednu ucelenu kontrolnu strukturu. A to else na konci sa moze bud uplne vynechat, alebo nahradit else if.

Co sa tyka zatvoriek, {} tak pri kontrolnych strukturach, ktore po podmienke (if alebo else if alebo else) obsahuju len jeden prikaz na vykonanie, sa tieto zatvorky pisat nemusia. Ak by bolo napr.:

if (a = 0)

{

cout << 123;

cout << 456;

}

tak tu uz tie zatvorky byt musia, pretoze kod obsahuje dva prikazy na vykonanie, v tomto pripade: cout << 123; a cout << 456;

Nakoniec som uz len zmenil operator v podmienke if ( Dny < 5 ) na if ( Dny <= 5 ). Piatok je tiez pracovny den... :)

Edited by BCWR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cafko, taky se snazim naucit c++, taky s touhle knizkou a taky jsem ted zacinal... A tady jsem se pokusil modifikovat program z druhy kapitoly aby se tam dalo zadat jakej je den v tejdnu... Melo to nejdriv pockat az napisete cislo dne a pak az vam to hodit co mate udelat... A nekde je chyba, vzdycky mi to rovnou hodi tu posledni hlasku, Mazej do skoly, na nic se me to nepta ani nemuzu nic zadat... Nevite kde je chyba?

...

1. include se v c++ nepouziva

2. na radku kde mas using namespace std ti chybi strednik

 

Edit sorry ja uz v c++ nedelal 3roky tak sem zapomnel a zacinam znova

Edited by dominator6300

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) necituji dlouhé příspěvky

2) necituji staré příspěvky, které navíc už odpověď mají

3) include se v C i C++ používá, nevím, jak by jsi bez toho chtěl něco psát...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×